Serie A 21/22 (24): JUVENTUS FC 2-0 Hellas Verona

Przedmeczowe przewidywania, gorące pomeczowe dyskusje, wasze oceny gry Juve i poszczególnych zawodników.
Zablokowany
Nicram_93

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 26 czerwca 2017
Posty: 988
Rejestracja: 26 czerwca 2017

Nieprzeczytany post 06 lutego 2022, 21:35

Ten tercet z przodu wygląda naprawdę obiecująco, Dybala co prawda raz lepiej, raz gorzej, świetny debiut póki co Vlaho, a mogło być jeszcze lepiej, kapitalny Morata (czyżby to była pozycja dla niego?). Niestety pomoc bardzo słabo, o ile Zakarię można rozgrzeszyć ze względu na debiut, ale z każdą minutą było lepiej, tak reszta słabiutko, a Rabiot tradycyjnie tragiczny. Szału nie ma ogółem, gdyby nie ten dobrze funkcjonujący tercet z przodu, to mielibyśmy typowy mecz rundy jesiennej.


Obrazek
"Prawdziwy dżentelmen nigdy nie opuszcza swojej damy."
Alessandro Del Piero, czerwiec 2006r.
Urbi27

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 03 września 2012
Posty: 884
Rejestracja: 03 września 2012

Nieprzeczytany post 06 lutego 2022, 21:36

Ten debiut Vlaho wygląda tak jakbyśmy wcześniej na każdy mecz wychodzili w 10-tke. Mega koks z niego i jeszcze wiele dobrego dla nas wygra.

Świetny Dybala on mega korzysta ze z kimś może rozegrać piłkę i ten ktoś się nie <brzydkie słowo ( ͡° ͜ʖ ͡°)> o własne nogi.

Morata ah Morata, pięknie bedzie jak na lewej w tym ustawieniu zobaczymy Chiese.

Zakaria na początku trochę elektryczny, ale później lepiej. Widać jednak że to jest przecinak.

Jako drużyna lepiej choć irytuje mnie to oddawanie inicjatywy, no ale tan Rabiot no kurcze dramat. Przydałyby się jeszcze boki obrony z XXI wieku i mamy fajny zespół.


Garreat

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 16 kwietnia 2004
Posty: 1699
Rejestracja: 16 kwietnia 2004

Nieprzeczytany post 06 lutego 2022, 21:37

Vlahovic brawo za całokształt, jednak powiedzmy uczciwie w kilku sytuacjach zachował się jak junior.
Zakaria ładnie czyści, zaczął spięty ale z czasem coraz lepiej.
System kalmy nie przewiduje żadnej odpowiedzi na agresywny pressing, który jest specjalnością Verony. Więc cieszmy się z tego prowadzenia.
Pimpek w żółtym robi co może by naszym nie szło za dobrze.


Sorek21

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 31 grudnia 2007
Posty: 4376
Rejestracja: 31 grudnia 2007

Nieprzeczytany post 06 lutego 2022, 21:39



Jutro w gazetach takie zdjęcie z podpisem - Imperium kontratakuje !


Antichrist

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 19 sierpnia 2010
Posty: 2146
Rejestracja: 19 sierpnia 2010

Nieprzeczytany post 06 lutego 2022, 21:43

Akcja bramkowa bardzo ładna i ogólnie pierwsze 45 minut mogło się podobać. Szkoda drugiej akcji Vlahovicia, ale debiut ma jak na razie wymarzony. Zakaria na początku dosyć nerwowo, potem już lepiej. Komentatorzy na Eleven trochę się rozpływają nad Serbem, co momentami jest trochę zabawne (porównanie do nowych elementów Gwiazdy Śmierci 😂). Liczę na drugą bramkę i czyste konto po naszej stronie w drugiej połowie.


The time has come, it's quite clear, our Antichrist is almost here.
piterjuve

Juventino
Juventino
Rejestracja: 05 września 2007
Posty: 446
Rejestracja: 05 września 2007

Nieprzeczytany post 06 lutego 2022, 21:45

Mecz jest bardzo wyrównany. Jeśli Hellas nie padnie fizycznie, to wcale tak różowo tego nie widzę.
Oni wychodzą wysoko do presingu, my gramy niskim i liczymy na szybkie akcje. Pozycyjny atak w wykonaniu Juve, jak dotąd w ogóle nie istnieje.


Feeps

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 06 lipca 2007
Posty: 321
Rejestracja: 06 lipca 2007

Nieprzeczytany post 06 lutego 2022, 22:39

Misja wykonana. Cieszy bramka Vlaho i gra Moraty, Dybala tez niezle, 4 miejsce i w tej chwili nie mozemy juz nizej do konca sezonu zejsc w tabeli. FORZA JUVE :juveflag:


Nie ma nic piękniejszego niż Juve
jackop

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 08 stycznia 2006
Posty: 7338
Rejestracja: 08 stycznia 2006

Nieprzeczytany post 06 lutego 2022, 22:42

Przyjemne debiuty nowych nabytków. Oby nasz sztab medyczny nie wykończył Zakarii już na starcie.

Nawet coś tam piłkę pokopaliśmy chwilami. Ważne 3 pkt.


Obrazek
O Vesuvio Lavali Col Fuoco! Lavali! Lavali! Lavali Col Fuoco!
B@rt

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 17 kwietnia 2007
Posty: 1416
Rejestracja: 17 kwietnia 2007

Nieprzeczytany post 06 lutego 2022, 22:45

Czyli co, wychodzi na to, że gdyby nie dwa transfery za ponad 80 milionów, to bylibyśmy 2 pkt. w plecy? :)

Mecz może nie był bardzo porywający, ale na spokojnie zgarnęliśmy 3 pkt. Gratulacje dla debiutantów i... W zasadzie dla całej drużyny, bo dzisiaj właściwie wszyscy zaprezentowali się co najmniej solidnie. Swoją pracowitością bardzo zaskoczył mnie Arthur, z kolei Morata zrobił kapitalną asystę. Oby to był zwiastun lepszej rundy wiosennej.


rammstein

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 13 lutego 2005
Posty: 1528
Rejestracja: 13 lutego 2005

Nieprzeczytany post 06 lutego 2022, 22:48

Brawo. Mogło być spokojnie nawet wyżej.

Dodam, że pierwsze czyste konto z Veroną od 2016 r.


Urbi27

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 03 września 2012
Posty: 884
Rejestracja: 03 września 2012

Nieprzeczytany post 06 lutego 2022, 22:52

Morata się ładnie pokazał w drugiej połowie. Za to szacun, choć pomysłu nieukrywajmy nie było od 45 do 60 minuty, znów to był indywidualny zryw, który zakrył ten dosyć marny okres gry. Z takim potencjałem ofensywnym powinniśmy rywali po prostu tłamsić, choćby okresowo po 15 minut w połowie ale jednak siadać i wchodzić na wyższe rejestry.

Arthur naprawdę kolejny dobry mecz, jak dla mnie chłop na tym regiscie wygląda lepiej niż Loca, jakby marnego Rabiota zamienić na Loce to mielibyśmy fajna pomoc.


woe

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 13 lutego 2005
Posty: 611
Rejestracja: 13 lutego 2005

Nieprzeczytany post 06 lutego 2022, 22:54

Wreszcie gol w plecy przestanie być wyrokiem. I do tego do czwartku albo i nawet do kolejnej niedzieli można mieć dobry humor. Może to były początki wielkiej współpracy niczym Del Piero-Trezeguet.

Obrazek


Obrazek
daroo89

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 10 marca 2010
Posty: 358
Rejestracja: 10 marca 2010

Nieprzeczytany post 06 lutego 2022, 22:58

Solidny mecz Juventusu i wystarczyło to, by odesłać z kwitkiem ekipę, która nam ostatnio nie leżała. Nie było dziś słabych punktów w ekipie bianconerich, widać było jakieś zalążki team spirit. Wydaje się, że nawet Arthur wyglądał dziś jakby zrozumiał czego wymaga się w Juventusie. Szkoda, że rozmiar zwycięstwa nie jest wyższy, bo okazje były. Lepszych debiutów chyba nie można sobie było wymarzyć.


Bukol87 pisze:Bardzo dobry w odbiorze ze świetną wydolnością. Technika jak na prawego obrońcę wystarczająca. Jest walka i duża świadomość taktyczna. Sturaro ma wszelkie atrybuty by dawać radę, nawet na poziomie LM.
Bartosz Karawańczyk

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 23 maja 2013
Posty: 430
Rejestracja: 23 maja 2013

Nieprzeczytany post 06 lutego 2022, 23:00

Volto pisze:
06 lutego 2022, 09:49
PS2:
Nieaktualna 'kuleczka'
Niestety i Hellas poszedł drogą AA i zamienił kawał historii, piękny herb za którym stoi kawał historii, na jakiś zygzak, logo czy jak to zwać.
Wiem, wiem, wygrzebałem ją z jakiegoś starego tematu. Nie chciało mi się robić nowej, miałem inne plany na niedzielę. :prochno:
DonPatch pisze:
06 lutego 2022, 18:33
Popraw najlepszego strzelca XD
A na to nie wpadłem... :laugh:


Paya pisze:
12 października 2020, 21:00
Chiesa? To będzie drugi Berna. Są strasznie podobni. Podobna jest również ich historia i pochodzenie. Przereklamowane super talenty z Violi za grube miliony. Totalnie przepłaceni.
Garreat

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 16 kwietnia 2004
Posty: 1699
Rejestracja: 16 kwietnia 2004

Nieprzeczytany post 06 lutego 2022, 23:05

No to Zakaria se pograł :prochno: . Oby nic poważnego... Rabiot to wymoczek, ze swoimi warunkami powinien dominować a jest klepany jak dziecko.
Do zmiany Dybala-Cuadrado mieliśmy tu raczej 4-3-1-2 ze skrzydłami Danilo-MDS, więc niespecjalnie dziwi brak gry pozycyjnej.
Verona gra intensywną piłkę. Juventus jakoś (byle jak...) przetrwał napór i wykorzystał dziury.
Pawełek zniesmaczony zmianą, niech się przyzwyczaja bo w centrum projektu to już był. Normalne oskrzydlenie pozwoliło docisnąć w końcówce, szkoda że nie wpadło więcej bo sytuacje były.
Od pierwszego meczu widać jak bardzo brakowało silnej 9, nawet jeśli Vlahovic zagrał "ledwie" dobrze. Zupełnie nowe opcje gry i uruchomienie potencjału reszty.
Krótkimi momentami czuć było ten błysk co w meczu z Romą.


Zablokowany