Serie A 21/22 (23): AC Milan 0-0 JUVENTUS FC

Przedmeczowe przewidywania, gorące pomeczowe dyskusje, wasze oceny gry Juve i poszczególnych zawodników.
Zablokowany
VVujek

Interista
Interista
Awatar użytkownika
Rejestracja: 02 lipca 2011
Posty: 338
Rejestracja: 02 lipca 2011

Nieprzeczytany post 24 stycznia 2022, 10:40

To jest mój nick na FCI


Forza Inter
borciugner

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 24 stycznia 2022
Posty: 76
Rejestracja: 24 stycznia 2022

Nieprzeczytany post 24 stycznia 2022, 10:45

Ja chcę to sam ocenić. Jak mam to ocenić, skoro nie ma nigdzie nagrania?
Już mam cały meczyk, za góra pół godziny powinno być na YT, gdzie widać jak Calabria fauluje Sandro a nie w drugą stronę. A tak swoją drogą: nikogo nie zastanowiło, że rzekomo faulujący Sandro wziął w kleszcze lewą (zewnętrzną wobec niego) nogę. Przecież to wymagałoby nie lada sztuki.
Ostatnio zmieniony 24 stycznia 2022, 10:54 przez borciugner, łącznie zmieniany 1 raz.


Baczu

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 01 marca 2009
Posty: 1287
Rejestracja: 01 marca 2009

Nieprzeczytany post 24 stycznia 2022, 10:52

Totalny marazm. W ofensywie prezentujemy się jak drużyna z ligi polskiej. Zaakceptowałbym tymczasowo taką padlinę, jako efekt uboczny procesu odbudowy gry obronnej, w myśl zasady "drużynę buduje się od tyłu", z gwarancją że za moment do solidnej defensywy dołożymy również coś ekstra z przodu, jakikolwiek zamysł.
Niestety, ale nie z tym człowiekiem na ławce. Allegri w ciągu dwóch kadencji wypracował u nas tylko jeden autorski schemat - laga na wysokiego lewoskrzydłowego (Rabiot, Mandzukic) a następnie zgranie głową do Dybali lub kulawego Alexa Sandro.
Poza tym niestety Allegri to tchórz i konformista. Widać to było zwłaszcza gdy na ławce zasiadał Landucci, ciągle motywujący chłopców do podkręcenia obrotów. Efektem było 8 goli w dwóch meczach i luz w grze, bo pierwszy raz od dawien dawna pozwolono im grać w piłkę, a nie cierpieć na boisku.
Gdy zawitał do nas Sarri to poukładał odpowiednio puzzle, tj. ustawił Dybalę jako kreatywną, fałszywą dziewiątkę, Bentancura jako gościa od destrukcji, a nawet sprawił że Rabiot nie wyglądał jak atrapa piłkarza po początkowym okresie adaptacji.
Tak, wiem - styl nie zawsze był idealny, nie dogadywał się ze spadkobiercami filozofii gówno-piłki Stratega oraz nie pasował wizerunkowo - natomiast po jego odejściu powinniśmy pójść w tym kierunku, a nie zatrudniać najpierw gościa który na podpisanie kontraktu przyjechał prosto z egzaminu na trenera, a następnie ponownie łysego bajeranta.
Szkoda że tak długo zwlekaliśmy z prolongatą umowy dla Dybali - mimo jego ograniczeń, jest jednym z niewielu zawodników w naszej kadrze których można by było spieniężyć. Chociaż, gdyby w jego miejsce ściągnąć duet Pogba-Barrow i przejść na 433... brzmi kusząco.
A i jeszcze jedno - Kulusevski. Osoba odpowiedzialna za sprowadzenie tego placka, powinna z własnej kieszeni zwrócić do klubowej kasy wydane na niego pieniądze.


Obrazek
borciugner

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 24 stycznia 2022
Posty: 76
Rejestracja: 24 stycznia 2022

Nieprzeczytany post 24 stycznia 2022, 11:14

Niestety YT ze względu na prawa autorskie zablokował publikację. Poszukam alternatywy. Na szybko mogę udostępnić to z dysku Google. Zaraz podeślę link jak załaduję (ok. 60 mega).



Polecam zwłaszcza drugą powtórkę, gdzie wyraźnie widać, że to Calabria wkłada nogę między kulasy Sandro a nie odwrotnie.

P.S. Prawy górny róg i proponuję pobrać plik (lepsza jakoś niż w plejerze od gugla).

Jak na dłoni widać, że to Calabria wkłada nogę między kulasy Sandro, ale płaczki z Milanu widzą to inaczej. Ja akurat sądzę, że oni mają pełną świadomość całej hucpy, ale specjalnie tworzą psychozę, że oto znowu sędziowie gwiżdżą pod wiadomo kogo. Szkoda, że tyle samo czasu nie poświęcili sytuacji z Moratą.


Push3k

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 24 czerwca 2006
Posty: 3452
Rejestracja: 24 czerwca 2006

Nieprzeczytany post 24 stycznia 2022, 11:45

borciugner pisze:
24 stycznia 2022, 11:14
(...)
Dzięki za to. Jak dla mnie choć Sandro grał ostro, to grał ciałem bez faulu. W drugą stronę też faulu nie było. Kontakt nogami był jak już Calabria się przewracał. Sędzia chyba odgwizdał rękę.


Loud
Louder!
MOTÖRHEAD
1945-2015 RIP Lemmy
borciugner

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 24 stycznia 2022
Posty: 76
Rejestracja: 24 stycznia 2022

Nieprzeczytany post 24 stycznia 2022, 11:53

W drugą stronę też faulu nie było. Kontakt nogami był jak już Calabria się przewracał. Sędzia chyba odgwizdał rękę.
Wprawdzie to nie ma znaczenia dla oceny tej sytuacji, ale faul Calabrii był bez dwóch zdań. Dlatego sędzia to gwizdną. Piłkarz gospodarzy podciął Sandro i mówienie, że jest inaczej to zwykle <brzydkie słowo ( ͡° ͜ʖ ͡°)>!!!!!!!!!!!!!!!!!!


Mehehehe

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 09 stycznia 2013
Posty: 1680
Rejestracja: 09 stycznia 2013

Nieprzeczytany post 24 stycznia 2022, 11:54

Stan psychologiczny fanów Milanu jest taki, że oni ciągle wierzą w Scudetto.

Wypowiadałem się jakiś czas temu - obstawiam, że na koniec sezonu w TOP4 Serie A będą: Inter (mistrz ofc), Atalanta i Juventus. No i jedna z dwóch ekip: Napoli, Milan. Pytanie kto będzie większym frajerem. Możliwe, że Napoli już ostatnio swój limit frajerstwa wykorzystało + Milan w poprzednim sezonie przeleciał jesień na farcie, więc może w tym wiosna im odbierze trochę szczęścia (i parę karnych).


Mecz można ocenić źle z perspektywy pojedynczego meczu. Przede wszystkim nie istnieliśmy z przodu - brak klarownych sytuacji, złe wychodzenie zawodników na pozycje, itd.
Z drugiej strony obrona Rugani oraz wracający po kontuzji Chiellini zatrzymała ponoć pretendenta do Scudetto XD. Do tego MDS objeżdżany przez Leao oraz Sandro, o którym sporo tu było powiedziane. Jeśli z taką obroną wyjeżdżamy bez bramki wpuszczonej na San Siro, to można dostrzec jakiś plus. Nie zdziwię się, jeśli od początku planem była poprawna gra w obronie + może coś wpadnie, bo to i tak najlepsza strategia na regularne punktowanie w lidze.

Patrząc w całości na ten okres Juventusu - mogło być gorzej. Kolejny mecz z zespołem aktualnego TOP4 bez przegranej. Kolejny mecz, w którym widać regularność z tyłu. Było kilka rotacji w składzie, był dobry come back z Romą, były dwa remisy z Napoli i Milanem (zespołami, które myślą, że są od nas lepsze). Nawet, jeśli za rogiem czai się kolejny zimny prysznic w stylu 0-4 z CFC, to ten okres grudzień-styczeń na pewno był solidny w naszym wykonaniu. Nawet jeśli nie uda się wzmocnić składu w ostatnim tygodniu (Vlaho/Martial + Rovella) to i tak ta ekipa powinna zrobić TOP4 w lidze i dodać do tego 1/4 w LM. Na pewno Max kładzie solidną podstawę pod kolejny sezon. Nic tylko czekać na mecze z Atalantą, Interem i LM. W pozostałych powinno być stabilnie.


Push3k

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 24 czerwca 2006
Posty: 3452
Rejestracja: 24 czerwca 2006

Nieprzeczytany post 24 stycznia 2022, 12:14

borciugner pisze:
24 stycznia 2022, 11:53
W drugą stronę też faulu nie było. Kontakt nogami był jak już Calabria się przewracał. Sędzia chyba odgwizdał rękę.
Wprawdzie to nie ma znaczenia dla oceny tej sytuacji, ale faul Calabrii był bez dwóch zdań. Dlatego sędzia to gwizdną. Piłkarz gospodarzy podciął Sandro i mówienie, że jest inaczej to zwykle <brzydkie słowo ( ͡° ͜ʖ ͡°)>!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Nie zgadzam się. To było przypadkowe starcie nogami w wyniku upadku Calabrii, to nie jest faul i sędzia zgaduję, że dobrze to widział. Dlaczego tak sądzę? Sędzia odgwizdał rękę, nie "faul". Albo niw widział kontaktu nogami albo doszedł do dokładnie tego samego wniosku co ja, chyba ci na VARze też, skoro nie rozmawiali z nim.


Loud
Louder!
MOTÖRHEAD
1945-2015 RIP Lemmy
VVujek

Interista
Interista
Awatar użytkownika
Rejestracja: 02 lipca 2011
Posty: 338
Rejestracja: 02 lipca 2011

Nieprzeczytany post 24 stycznia 2022, 12:40

borciugner pisze:
24 stycznia 2022, 11:14
Niestety YT ze względu na prawa autorskie zablokował publikację. Poszukam alternatywy. Na szybko mogę udostępnić to z dysku Google. Zaraz podeślę link jak załaduję (ok. 60 mega).



Polecam zwłaszcza drugą powtórkę, gdzie wyraźnie widać, że to Calabria wkłada nogę między kulasy Sandro a nie odwrotnie.

P.S. Prawy górny róg i proponuję pobrać plik (lepsza jakoś niż w plejerze od gugla).

Jak na dłoni widać, że to Calabria wkłada nogę między kulasy Sandro, ale płaczki z Milanu widzą to inaczej. Ja akurat sądzę, że oni mają pełną świadomość całej hucpy, ale specjalnie tworzą psychozę, że oto znowu sędziowie gwiżdżą pod wiadomo kogo. Szkoda, że tyle samo czasu nie poświęcili sytuacji z Moratą.
Wyraźnie widać, że najpierw wszedł nogą i łokciem w Calabrie a dopiero później przewrócił się o jego nogę, dla mnie to jest karny , podobna sytuacja miała miejsce w meczu Inter vs Milan , faul Kessie na Hakanie i karny. W zasadzie to Calabria biegł naturalnie, to to sandro wytrącił go z równowagi i wbiegł na jego nogę.


Forza Inter
borciugner

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 24 stycznia 2022
Posty: 76
Rejestracja: 24 stycznia 2022

Nieprzeczytany post 24 stycznia 2022, 13:11

To było przypadkowe starcie nogami w wyniku upadku Calabrii
Czyli powinien być karny czy nie, bo już nie rozumiem?

Znaczy dla mnie sprawa jest jasna, ale ... w najlepszym razie Ciebie nie potrafię zrozumieć.


19

Juventino
Juventino
Rejestracja: 17 maja 2009
Posty: 1599
Rejestracja: 17 maja 2009

Nieprzeczytany post 24 stycznia 2022, 13:14

Bentancur bardzo dobry mecz na swojej połowie. Jednak jak przekraczał linie środkową był zupełnie innym piłkarzem. Dwa razy po przejęciu piłki była szansa na dobrą kontrę. Zamiast piłkę rozprowadzić to podał do Calabrii i Kalulu.
Co do akcji ofensywnych to Morata podjął wiele złych decyzji. Źle się ustawiał, niecelnie odgrywał. Lub podawał w taki sposób, że kolega miał problemy z opanowaniem. Takie małe szczegóły w grze Moraty powodują, że mamy problemy z akcjami ofensywnymi.


Push3k

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 24 czerwca 2006
Posty: 3452
Rejestracja: 24 czerwca 2006

Nieprzeczytany post 24 stycznia 2022, 13:14

VVujek pisze:
24 stycznia 2022, 12:40
Wyraźnie widać, że najpierw wszedł nogą i łokciem w Calabrie a dopiero później przewrócił się o jego nogę, dla mnie to jest karny , podobna sytuacja miała miejsce w meczu Inter vs Milan , faul Kessie na Hakanie i karny. W zasadzie to Calabria biegł naturalnie, to to sandro wytrącił go z równowagi i wbiegł na jego nogę.
Było biodro i ramię, ale to jest normalna gra ciałem. Calabria się zaczął przewracać w wyniku pchnięcia i to na wskutek tego przewracania się jego noga wpadła między nogi Sandro. Sędzia odgwizdał rękę i miał rację.


Loud
Louder!
MOTÖRHEAD
1945-2015 RIP Lemmy
borciugner

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 24 stycznia 2022
Posty: 76
Rejestracja: 24 stycznia 2022

Nieprzeczytany post 24 stycznia 2022, 13:22

Calabria się zaczął przewracać w wyniku pchnięcia i to na wskutek tego przewracania się jego noga wpadła między nogi Sandro. Sędzia odgwizdał rękę i miał rację.
Pełna zgoda. Mniejsza o to, co gwizdnął rozjemca. Natomiast faulu i karnego tutaj nie ma, jest wyłącznie przewinienie Calabrii - faul moim zdaniem lub ręka wg Ciebie. :shirt:


borciugner

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 24 stycznia 2022
Posty: 76
Rejestracja: 24 stycznia 2022

Nieprzeczytany post 24 stycznia 2022, 13:41

Wyraźnie widać, że najpierw wszedł nogą i łokciem w Calabrie a dopiero później przewrócił się o jego nogę, dla mnie to jest karny , podobna sytuacja miała miejsce w meczu Inter vs Milan , faul Kessie na Hakanie i karny. W zasadzie to Calabria biegł naturalnie, to to sandro wytrącił go z równowagi i wbiegł na jego nogę.
Sorry kolego, ale to Calabria przegrał pojedynek biegowy. Nikt oprócz Ciebie nie zwraca uwagę na to, co działo się "na górze", bo w sumie nic się tam nie stało (brednie, które wypisujesz dyskwalifijkują Cię ostatecznie jako poważnego polemistę). Odpowiedz mi więc, dlaczego tego agencja PR, która - patrząc po Twoim wpisie - obsługuje oba mediolańskie zespołu skupiła się wyłącznie na rzekomym faulu na nogach Calabrii. Ja wiem, że za dużo wymagam, ale dla przypomnienia wpisy Milanistów.

Obrazek
Ostatnio zmieniony 24 stycznia 2022, 13:44 przez borciugner, łącznie zmieniany 1 raz.


VVujek

Interista
Interista
Awatar użytkownika
Rejestracja: 02 lipca 2011
Posty: 338
Rejestracja: 02 lipca 2011

Nieprzeczytany post 24 stycznia 2022, 13:42

Push3k pisze:
24 stycznia 2022, 13:14
VVujek pisze:
24 stycznia 2022, 12:40
Wyraźnie widać, że najpierw wszedł nogą i łokciem w Calabrie a dopiero później przewrócił się o jego nogę, dla mnie to jest karny , podobna sytuacja miała miejsce w meczu Inter vs Milan , faul Kessie na Hakanie i karny. W zasadzie to Calabria biegł naturalnie, to to sandro wytrącił go z równowagi i wbiegł na jego nogę.
Było biodro i ramię, ale to jest normalna gra ciałem. Calabria się zaczął przewracać w wyniku pchnięcia i to na wskutek tego przewracania się jego noga wpadła między nogi Sandro. Sędzia odgwizdał rękę i miał rację.
Wejście barkiem jest naturalne, ramię jest niezgodne z przepisami.


Forza Inter
Zablokowany