Serie A 21/22 (23): AC Milan 0-0 JUVENTUS FC

Przedmeczowe przewidywania, gorące pomeczowe dyskusje, wasze oceny gry Juve i poszczególnych zawodników.
Zablokowany
Alex96

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 14 lutego 2014
Posty: 823
Rejestracja: 14 lutego 2014

Nieprzeczytany post 23 stycznia 2022, 23:47

Push3k pisze:
23 stycznia 2022, 23:24
Ma ktoś może jakieś nagranie z tej sytuacji, o której piszą niektórzy, że powinien być karny po faulu na Calabrii?
Tylko zdjęcia https://pbs.twimg.com/media/FJ0K-j5XsAY ... name=large


daroo89

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 10 marca 2010
Posty: 358
Rejestracja: 10 marca 2010

Nieprzeczytany post 23 stycznia 2022, 23:49

ForzaMilan!!! pisze:
23 stycznia 2022, 23:34

O murawie na SanSiro to można pisać już od 20 lat to samo tak naprawdę, zmiany w przepisach i pozwolenie na to by Inter, czy Milan grał zaraz po sobie dołożyły swoje i było pastwisko i pisałem to przed meczem, a co do sędziów to proszę Cię o jakim faworyzowaniu Milanu Ty mówisz? Widziałeś wcześniejszą kolejkę i mecz ze Spezia? okradziono nas z 3 pkt i za pretensje do sędziów z naszej strony można było przeczytać prawie wszędzie, że z takim przeciwnikiem to mogliśmy sobie strzelić wcześniej 2-3 bramki i sędzia by nie miał nic do gadania. Ja dzisiaj mógłbym tak napisać, ale tego nie zrobię bo karny powinien być dla Juve. Co nie zmienia faktu że za taka grę to obie drużyny powinny dostać po -1 pkt. Wylecieliśmy z Lm również przez błędy sędziów - albo inaczej gdyby nie błędy moglibyśmy wyjść z grupy, ale tak jak wyżej trzeba było utrzymać prowadzenie z Live na wyjeździe 2-0, trzeba było pyknąć to Porto i byłoby inaczej.. jest var a błędów sędziowskich jest masa, dzisiaj Juve tydzień temu Milan a za dwa tygodnie ktoś inny zostanie pokrzywdzony..


zobacz sobie i odpowiedz czy gdyby sędzia puścił tą akcję to czy gol zostałby zdobyty prawidłowo.


Bukol87 pisze:Bardzo dobry w odbiorze ze świetną wydolnością. Technika jak na prawego obrońcę wystarczająca. Jest walka i duża świadomość taktyczna. Sturaro ma wszelkie atrybuty by dawać radę, nawet na poziomie LM.
Garreat

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 16 kwietnia 2004
Posty: 1699
Rejestracja: 16 kwietnia 2004

Nieprzeczytany post 24 stycznia 2022, 00:04

ForzaMilan!!! pisze:
23 stycznia 2022, 23:34
Widziałeś wcześniejszą kolejkę i mecz ze Spezia? okradziono nas z 3 pkt i za pretensje do sędziów z naszej strony można było przeczytać prawie wszędzie, że z takim przeciwnikiem to mogliśmy sobie strzelić wcześniej 2-3 bramki i sędzia by nie miał nic do gadania. Ja dzisiaj mógłbym tak napisać, ale tego nie zrobię bo karny powinien być dla Juve. Co nie zmienia faktu że za taka grę to obie drużyny powinny dostać po -1 pkt. Wylecieliśmy z Lm również przez błędy sędziów - albo inaczej gdyby nie błędy moglibyśmy wyjść z grupy, ale tak jak wyżej trzeba było utrzymać prowadzenie z Live na wyjeździe 2-0, trzeba było pyknąć to Porto i byłoby inaczej.. jest var a błędów sędziowskich jest masa, dzisiaj Juve tydzień temu Milan a za dwa tygodnie ktoś inny zostanie pokrzywdzony..
Z jakiej waszej strony? Kibice innych drużyn walą na forum JP, bo u was dyskusja nie istnieje bądź jest na poziomie 'yebac jude'.
Oczywiście ze Spezią arbiter zrobił swoje, jednak parę kolejek wcześniej był mecz z Romą, gdzie poszło w drugą stronę. Może trzeba było wymienić trawę i zagrać z beniaminkiem w piłkę zamiast w rugby. Inter też męczył bułę z Venezią...
W poprzednim sezonie Milan otrzymał 20 karnych i jest to absolutna anomalia XXI wieku, zarówno jeśli chodzi o samą ilość jak i dystans do "drugiego" Sassuolo (14).
Co do LM, jedyny bezdyskusyjny przewał to karny na Suarezie, który i tak nie dałby awansu. Ostatecznie finisz na dnie tabeli więc ten.
Trener Pioli twierdzi, że wynik derbów zdefiniuje cel Milanu i trudno się nie zgodzić.

EDIT
@daroo89 dzięki, nie widziałem


Verse

Juventino
Juventino
Rejestracja: 31 sierpnia 2009
Posty: 200
Rejestracja: 31 sierpnia 2009

Nieprzeczytany post 24 stycznia 2022, 00:38

Co za nudny mecz. Oczy krwawiły oglądając go. Cenie Dusana, ale największym wzmocnieniem które moglibyśmy zrobić oprócz topa w pomocy, to wymiana trenera.


borciugner

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 24 stycznia 2022
Posty: 76
Rejestracja: 24 stycznia 2022

Nieprzeczytany post 24 stycznia 2022, 08:15

Push3k pisze:
23 stycznia 2022, 23:24
Ma ktoś może jakieś nagranie z tej sytuacji, o której piszą niektórzy, że powinien być karny po faulu na Calabrii?
Nie należał się - to co chodzi w Internetach to prymitywna manipulacja kibiców z płaczliwej strony Mediolanu :bad:

Z resztą w samym meczu były dwie powtórki tej sytuacji i specjalnie przed momentem jeszcze raz obejrzałem tę sytuacją na Eleven (powtórka o 8 rano). To Calabria w tej sytuacji faulował i sędzia słusznie odgwizdał przewinienie piłkarza gospodarzy. Była walka bark w bark i Calabria odbił się od naszego obrońcy, po czym padając włożył nogę - nie mówię, że intencjonalnie - między kopyta naszego gracza, powodując upadek Sandro (stąd gwizdek sędziego i faul Calabrii).

Inna sprawa, że dobrze się stało, że rozjemca nie gwizdną karnego na Alvaro eM, bo bez dwóch zdań był kontakt, ale Hiszpan się po nim zwyczajnie położył. Oczywiście nie takie rzeczy gwizdali we Włoszech w tym sezonie, ale mam nadzieję, że to nowy trend (tak wynika z niektórych wypowiedzi dochodzących z Włoszech), bo nie każdy kontakt to od razu faul.

EDYTA: Jakby co, to o 12 jest powtórka na Eleven 2. Jak ktoś może i chce to może sobie odpalić mecz (to jest 2-3 minuta spotkania) i sam się przekonać, że nie może być mowy o karnym dla Milanu (naprawdę trzeba być ślepym lub mieć dużo złej woli, by dopatrzeć się tam faulu Alexa na Calabrii).


Push3k

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 24 czerwca 2006
Posty: 3452
Rejestracja: 24 czerwca 2006

Nieprzeczytany post 24 stycznia 2022, 08:28

borciugner pisze:
24 stycznia 2022, 08:15
Push3k pisze:
23 stycznia 2022, 23:24
Ma ktoś może jakieś nagranie z tej sytuacji, o której piszą niektórzy, że powinien być karny po faulu na Calabrii?
Nie należał się - to co chodzi w Internetach to prymitywna manipulacja kibiców z płaczliwej strony Mediolanu :bad:
Ja chcę to sam ocenić. Jak mam to ocenić, skoro nie ma nigdzie nagrania?


Loud
Louder!
MOTÖRHEAD
1945-2015 RIP Lemmy
borciugner

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 24 stycznia 2022
Posty: 76
Rejestracja: 24 stycznia 2022

Nieprzeczytany post 24 stycznia 2022, 08:31

Ja chcę to sam ocenić. Jak mam to ocenić, skoro nie ma nigdzie nagrania?
O 12 jest powtórka na Eleven 2.

A powtórek nie ma, bo tutaj nie ma kontrowersji żadnej - nie przypadkowo Sempre Milan na Ćwierkacza wrzucił zdjęcia a nie nagranie wideo w normalnym tempie z kamery za bramką, gdzie widać jak Calabia pada po starciu bark w bark i dopiero wówczas jego noga "wpada" między kulasy Sandro.

Jak gdzieś znajdę cały mecz do ściągnięcia, to wytnę ten fragment i wrzucę na YT.

P.S. Chyba coś znalazłem. Już się ściąga na torrentach :D


Kamciu

Interista
Interista
Awatar użytkownika
Rejestracja: 14 lutego 2020
Posty: 471
Rejestracja: 14 lutego 2020

Nieprzeczytany post 24 stycznia 2022, 08:48

Mecz slaby i nudny, nawet dla koneserow. Brakowalo tylko jakiegos farfocla na koniec dla jednych lub drugich i Calcio na szczycie byloby w "pelnej krasie". Juve bez celnego strzalu - tu nawet Vlahovic nie pomoze. Poki Stara Dama nie ogarnie srodka pola to moze do Serba dokoptowac jeszcze Haalanda oraz Lewego, a i tak Allegri bedzie musial (i chcial) grac na remis w takich pojedynkach. Radosc Giorgio po ostatnim gwizdku wyraza wiecej niz tysiac slow. Max jest takim betonem, ze nawet Chielliniego bylby w stanie wystawic na lewe skrzydlo. Rossoneri bez pomyslu, bez polotu. Wyroznial sie Tonali, ktory ciagnal ten wozek. Z Leao mam problem. Gosc ma kapitalna technike, przyspieszenie i nadal ogromny potencjal do rozwoju. Natomiast wczoraj mnie irytowal. Za duzo dryblingow, za malo myslenia z jego strony. Co gorsza, gdy pilke tracil to przewaznie glowa w dol i truchcik - slaba postawa. Rossoneri minimalnie lepsi, ale zadna druzyna nie zasluzyla tu na 3 oczka. No i VAR powinien interweniowac w sytuacji kopniecia Moraty przez Messiasa.

Rezultat, ktory zadowala Inter, Napoli, Atalante i byc moze Rome/Fiorentine, ale oni moim zdaniem maja tylko iluzoryczne szanse na top4.


Twitter: @K_Kamciu
VVujek

Interista
Interista
Awatar użytkownika
Rejestracja: 02 lipca 2011
Posty: 338
Rejestracja: 02 lipca 2011

Nieprzeczytany post 24 stycznia 2022, 09:07

Pomoc Milanu w zestawieniu Tonali Krunic Diaz zdominowała Juventus co mówi wszystko o pomocnikach Juventusu.
Dla mnie karnego nie ma, Morata został lekko uderzony to fakt , ale on sie zwyczajnie położył to była symulka. Dostał w prawą nogę, a podniósł lewą i się położył. Nie każdy kontrakt to karny.


Forza Inter
borciugner

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 24 stycznia 2022
Posty: 76
Rejestracja: 24 stycznia 2022

Nieprzeczytany post 24 stycznia 2022, 09:46

Nie każdy kontrakt to karny.
Zgodzę się, ale warunkowo, zwłaszcza mając na uwadze przynależność klubową. Od strony formalnej: piłkarz nie musi upaść, by doszło do odgwizdania faulu. Ba nie musi być nawet kontaktu (niebezpieczne zagranie typu nakładka czy zbyt wysoko uniesioną noga lub zwyczajna nadmierna agresywność). Więc to w dużej mierze kwestia interpretacji. Morata był wyraźnie kopnięty, ale dobrze się stało, że nie było karnego. Mam tylko nadzieję, że sędziowie będą konsekwentni. Inna sprawa: akurat na stronie Interu nie raz przeczytać można było w bardziej wątpliwych sytuacjach na korzyść własnej drużyny "no przecież kontakt był", więc mam nadzieję, że wówczas jesteś głosem rozsądku, tak jak teraz.


MRN

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 07 listopada 2007
Posty: 8597
Rejestracja: 07 listopada 2007

Nieprzeczytany post 24 stycznia 2022, 10:02

borciugner pisze:
24 stycznia 2022, 09:46
na stronie Interu nie raz przeczytać można było w bardziej wątpliwych sytuacjach na korzyść własnej drużyny "no przecież kontakt był".
Zawsze to można przeczytać, fani merdolanu to stan umysłu.


Obrazek
Wicior

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 15 sierpnia 2003
Posty: 1226
Rejestracja: 15 sierpnia 2003

Nieprzeczytany post 24 stycznia 2022, 10:04

To co rzuciło mi się mega w oczy to beznadziejnie słaby fizycznie Dybala. Chłop wyglądał jak totalny chłystek w starciach z zawodnikami Milanu. Odbijał się od wszystkich jak leci. Wystarczy go dotknąć i już wytrąca się z równowagi. Chłop w ogóle nie ma sprintu, bardziej wygląda to na człapanie. Nic nie jest w stanie wnieść do gry. 10 - zawodnik, który ma być gwiazdą i też takiego kontraktu żąda.

Mecz przesłaby w naszym wykonaniu. Bez celnego strzału na bramkę.
Tartak w środku pola po prostu straszy. Cuadrado dziś w każdej stykowej sytuacji szukał faulu i to już w pewnym momencie wyglądało groteskowo.

Nie widać żadnej poprawy. W ofensywie my się cofamy w rozwoju. Ani jeden schemat ofensywny nie istnieje. Locatelli rozczarował.


ahojekk

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 17 lipca 2003
Posty: 935
Rejestracja: 17 lipca 2003

Nieprzeczytany post 24 stycznia 2022, 10:14

Obrazek


Dawniej Virus[Mauro].
VVujek

Interista
Interista
Awatar użytkownika
Rejestracja: 02 lipca 2011
Posty: 338
Rejestracja: 02 lipca 2011

Nieprzeczytany post 24 stycznia 2022, 10:17

borciugner pisze:
24 stycznia 2022, 09:46
Nie każdy kontrakt to karny.
Zgodzę się, ale warunkowo, zwłaszcza mając na uwadze przynależność klubową. Od strony formalnej: piłkarz nie musi upaść, by doszło do odgwizdania faulu. Ba nie musi być nawet kontaktu (niebezpieczne zagranie typu nakładka czy zbyt wysoko uniesioną noga lub zwyczajna nadmierna agresywność). Więc to w dużej mierze kwestia interpretacji. Morata był wyraźnie kopnięty, ale dobrze się stało, że nie było karnego. Mam tylko nadzieję, że sędziowie będą konsekwentni. Inna sprawa: akurat na stronie Interu nie raz przeczytać można było w bardziej wątpliwych sytuacjach na korzyść własnej drużyny "no przecież kontakt był", więc mam nadzieję, że wówczas jesteś głosem rozsądku, tak jak teraz.
Podaj przykłady(Interu), bo to kopnięcie Moraty było nieznaczące. Mesias widział Morate i próbował mu wybić piłkę, nie trafił ,ale wiadomo ,że w takich przypadkach zawodnik kopię delikatnie bo ma na uwadzę zawodnika przed sobą. Morata padł jakby dostał potężnego low kicka , ewidentnie chciał wymusić karnego.

Jakieś przykłady tych wątpliwych karnych Interu bym prosił , bo tak to sobie można pisać w nieskończoność.


Forza Inter
borciugner

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 24 stycznia 2022
Posty: 76
Rejestracja: 24 stycznia 2022

Nieprzeczytany post 24 stycznia 2022, 10:37


Jakieś przykłady tych wątpliwych karnych Interu bym prosił , bo tak to sobie można pisać w nieskończoność.
Podaj proszę Twój nick na FcInter (zakładam, że udzielasz się tam) i podejrzewam, że znajdę podobne komentarze w Twoim wydaniu (mam nadzieję, że jednak się mylę i wówczas zwrócę honor). W przeciwnym razie poszukam Ci kilka podobnych przykładów z niezbyt odległej przeszłości ;-)


Zablokowany