Serie A 21/22 (12): JUVENTUS FC 1-0 Fiorentina

Przedmeczowe przewidywania, gorące pomeczowe dyskusje, wasze oceny gry Juve i poszczególnych zawodników.
Zablokowany
Dragon

Qualità Juventino
Qualità Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 23 marca 2003
Posty: 8856
Rejestracja: 23 marca 2003

Nieprzeczytany post 06 listopada 2021, 17:57

Chiellini kontuzja :) chyba mięśniowa. Za niego.... Nie Bonucci a.. Rugani, który zagrał w tym sezonie 15 min z Zenitem i miał udział przy gou9dla nich. Tylko w tym klubie przed samym meczem wypada Ci 2 podstawowych zawodników. Dopełnieniem chaosu Rabiot :) Powtórka z poprzedniego sezonu możliwa.

Poziom zgrania 3jki Perin, de Ligt, Rugani = 0.


Obrazek
dimebag11

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 31 maja 2009
Posty: 2551
Rejestracja: 31 maja 2009

Nieprzeczytany post 06 listopada 2021, 18:45

Rabiota zdjąć, Chiesę przesunąć na lewe skrzydło, wpuścić Cuadrado na prawą flankę i w miejsce Moraty wstawić Kaio. Allegri, czy aż tak wiele od ciebie wymagam betonowy trenerze?


Juve jest miłością całego mojego życia. Jest powodem do radości i dumy, ale i przyczyną frustracji i rozczarowań. Jest źródłem niesamowitych emocji, tworzącym prawdziwą i niekończącą się opowieść o miłości. - Gianni Agnelli
Garreat

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 16 kwietnia 2004
Posty: 1699
Rejestracja: 16 kwietnia 2004

Nieprzeczytany post 06 listopada 2021, 18:51

Uwielbiam popisy beżowych. Ta dynamika, te kocie ruchy


Mati1990

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 17 grudnia 2004
Posty: 1765
Rejestracja: 17 grudnia 2004

Nieprzeczytany post 06 listopada 2021, 18:54

Kiedyś oglądając Juventus zawsze miewałem ciarki. Dzisiejsze czasy są takie, że usypiam oglądając mój ukochany zespół, to przykre.

Pierwsza połowa słaba. Zresztą jak Dybala i Chiesa nie wejdą w swój tryb meczowy, to nic nie będzie. Dziś irytuje mnie Danilo, Alex Sandro jak żółw. Obstawiamy, w drugiej połowie Vlahovic i Castrovili, czy oszczędzą nas i 0 do 0? Na tą parówę Rabiota biagiety patrzeć nie mogę...


Poprostu

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 11 listopada 2007
Posty: 7073
Rejestracja: 11 listopada 2007

Nieprzeczytany post 06 listopada 2021, 18:58

Ciekawe kiedy Alex Sandro zdechnie od zatarcia.


#je.bac Allegriego.


Dragon

Qualità Juventino
Qualità Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 23 marca 2003
Posty: 8856
Rejestracja: 23 marca 2003

Nieprzeczytany post 06 listopada 2021, 19:05

To jest zespół po 2 porażkach z rzędu, po 3 meczach bez wygranej. Trzeba coś dodawać?

P. S jak można doliczyć 2 min. Skoro kontuzja bramkarza trwała łącznie prawie 5?


Obrazek
dimebag11

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 31 maja 2009
Posty: 2551
Rejestracja: 31 maja 2009

Nieprzeczytany post 06 listopada 2021, 19:14

Sędziowie też są wyśmienici. Sprawdzają VARem jakiś gunwo kontakt Danilo po wrzutce z wolnego, a ewidentnej ręki zawodnika Violi nie zauważyli (chyba, że była poza polem karnym).
PS. Kiedy ta łysa pała zamierza dokonać dalszych zmian? Przecież to co się odpierdziela na boisku to żenada:
- Morata biega jakby miał stolca w gaciach,
- Rabiot to imitacja piłkarza,
- kapitan chcący zarabiać ponad 10 baniek na rękę nic nie wnosi do naszej gry,
- Danilo ewidentnie potrzebuje odpoczynku.

All or nothing, to chyba w tym sezonie będzie nothing.

PS Ja pierd..., teraz po czerwonej dla Violi to betonowy Max już z pewnością nie zrobi żadnych zmian przed 90 minutą.


Juve jest miłością całego mojego życia. Jest powodem do radości i dumy, ale i przyczyną frustracji i rozczarowań. Jest źródłem niesamowitych emocji, tworzącym prawdziwą i niekończącą się opowieść o miłości. - Gianni Agnelli
Sila Spokoju

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 18 marca 2009
Posty: 2345
Rejestracja: 18 marca 2009

Nieprzeczytany post 06 listopada 2021, 20:01

Wielki boski Allegri znowu to zrobił ! Brawo! Kolejne 1:0 do kolekcji auuuuuu.

Po świetnym (jak na standardy taktyka) meczu w LM, przyszedł czas na 2 celne strzały w Lidze. Super piękna gra, boski taktyk powinien podziękować kurczakowi, że nie grał w tylu calma calma, tylko poszedł do końca i oddał farta życia.


Max Allegri przed przegranym 5:1 meczem pisze: “Mam względem Luciano olbrzymi szacunek. To naprawdę zabawne, że od czasu do czasu zdarza nam się pokłócić… Ja przy nim w ogóle nie jestem trenerem, pracuję w tym fachu z przypadku“
Garreat

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 16 kwietnia 2004
Posty: 1699
Rejestracja: 16 kwietnia 2004

Nieprzeczytany post 06 listopada 2021, 20:05

Może nadejdą lepsze czasy kiedy Allegri zacznie wystawiac skrzydłowych do gry skrzydłami.
Dobrze że Milenkovic sie wykartkował, inaczej do końca biegałby drewniot.
Pellegrini na pewno nie błysnał, ale pokazał jakiekolwiek zaangażowanie -- poziom wyżej niż Aleks Skarpeta.

EDIT
Tak jak napisał kolega wyżej, sędziowanie w SA to parodia. Każdy nur gwizdany z automatu, co drugi aut/rożny nie w tą stronę, kartki wg widzimisie. Szkoda strzępić ryja.
Ostatnio zmieniony 06 listopada 2021, 20:09 przez Garreat, łącznie zmieniany 1 raz.


Poprostu

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 11 listopada 2007
Posty: 7073
Rejestracja: 11 listopada 2007

Nieprzeczytany post 06 listopada 2021, 20:07

#je.bac Allegriego.


MRN

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 07 listopada 2007
Posty: 8597
Rejestracja: 07 listopada 2007

Nieprzeczytany post 06 listopada 2021, 20:35

Niema to jak dzbanki jarali się Dybalą po meczu z Zenitem, wraca Serie A i nagle pana Paulito nie ma lub biega jak żyd po pustym sklepie. Morata to wacek jakich mało, my znowu gramy bez napastnika. <brzydkie słowo ( ͡° ͜ʖ ͡°)> z Wrocławia aby zdążyć na meczycho i co ? A no gówno, wturlała się jakaś parówka w doliczonym czasie i tyle z tego. Ale nie ukrywam, że teraz mam ubaw wieśniaków z acmilan.com.pl, których doopa piecze z powodu nie podyktowanego karnego. Spokojnie, ważne, że jutro oni otrzymają karnego bo czy się należy czy nie to sędziunia coś wymyśli tym czereśniakom aby tradycji stało się zadość. Viola nic nie zagrała ale za tydzień milaniakom wkłują tak aby wygrać, liczę na Dusana.
Ostatnio zmieniony 06 listopada 2021, 20:41 przez MRN, łącznie zmieniany 1 raz.


Obrazek
vitoo

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 15 czerwca 2012
Posty: 1761
Rejestracja: 15 czerwca 2012

Nieprzeczytany post 06 listopada 2021, 20:38

Gowniana bramka w 90 minucie po gownogrze, czyli kwintesencja Maxa Allegrego. Naiwnie myślałem, że może po meczu z Zenitem coś się w łepetynie trenera pozmieniało, ale nic z tego. Już sobie nadziei nie robię, bo dokładnie tak samo wyglądało to w ostatnim sezonie Allegrego. Najważniejsze, że trener zadowolony po uzyskaniu swojego ulubionego wyniku, ale powiem Wam, że nienawidzę takich fartownych zwycięstw, które maskują niekompetencje trenera. Praktycznie zerowe zagrożenie bramki przez 75 min., brak pomysłu, brak nawet jakiejś chęci utrzymania sie przy piłce i gol z niczego w 91 min. po czerwonej kartce. Wprost żałosne, jeśli mówimy o klubie kalibru Juventusu.

Komentatorzy powiedzieli, że Allegri w tym sezonie nie wystawił jeszcze dwa razy tej samej jedenastki. Prawda to? Poprawcie mnie, jeśli się mylę, ale chyba żadna z mistrzowskich ekip z ostatnich lat nie rotowała składem w ten sposób. Że tu Rabiot zamiast normalnego skrzydłowego, ze tu gra Kulu bo coś tam... po prostu grasz tym, co masz najlepszego do zaoferowania i narzucasz rywalowi swój styl. Nie wiem dlaczego Allegri ciągle musi "dopasowywać" skład do rywala, cofać się i oddawać piłkę, jakby nadal trenował Cagliari.


B@rt

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 17 kwietnia 2007
Posty: 1416
Rejestracja: 17 kwietnia 2007

Nieprzeczytany post 06 listopada 2021, 21:18

Przeciętny kibic oglądając mecz z Zenitem: "Gdyby chciało im się tak samo w lidze, byliby w czołówce, a takie Sassuolo czy Hellas nawet by nie pierdnęły".
Allegri oglądając mecz z Zenitem: "Oni powariowali, muszę ich sprowadzić na ziemię, bo ich Fiorentina skarci".
I tak to się kręci. Oczywiście nie zawsze wszystko od początku tak ładnie wpada jak w ostatni wtorek, ale nasi dzisiaj nawet nie próbowali grać z taką agresją i determinacją.

Kwintesencją zachowawczości Maxa było wystawienie od pierwszej połowy Rabiota kosztem jednego z najlepszych przeciwko Zenitowi Bernardeschiego. Tfu, mamy w kadrze Bernę w naprawdę niezłej formie, Kulusevskiego, nawet Pellegriniego, a w podstawie na ich pozycji wychodzi największy w drużynie kołek z odejściem starego wartburga.

Na plus zaskakująco solidny występ Ruganiego i zmiana Cuadrado.

Aha, jeszcze słówko odnośnie Vlahovicia. Pięknie go de Ligt nosił w kieszeni przez 90 minut. Tak właśnie wyglądałby u nas, gdyby go jutro sprowadzić za 70 milionów. Przy naszej grze ofensywnej nie zdziałałby wiele więcej niż Morata.


vitoo

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 15 czerwca 2012
Posty: 1761
Rejestracja: 15 czerwca 2012

Nieprzeczytany post 06 listopada 2021, 21:26

B@rt pisze:
06 listopada 2021, 21:18
Kwintesencją zachowawczości Maxa było wystawienie od pierwszej połowy Rabiota kosztem jednego z najlepszych przeciwko Zenitowi Bernardeschiego.
Bernardeschi pewnie jest przyzwyczajony, bo w pierwszym swoim sezonie w Juve Allegri traktował go tak samo. Pewnie zagrał z Zenitem zbyt odważnie i ofensywnie, więc dzisiaj wylądował na karnym jeżyku na 90 min. :punish:
B@rt pisze:
06 listopada 2021, 21:18
Aha, jeszcze słówko odnośnie Vlahovicia. Pięknie go de Ligt nosił w kieszeni przez 90 minut. Tak właśnie wyglądałby u nas, gdyby go jutro sprowadzić za 70 milionów. Przy naszej grze ofensywnej nie zdziałałby wiele więcej niż Morata.
:ok:

Dokładnie o tym samym ostatnio pomyślałem. Vlahovic to naprawdę materiał na topa, ale szkoda wydawać na niego kasę, mając na ławce Allegrego. Już widzę Dusana, który co mecz stałby osamotniony w ataku, tylko po to, żeby "pracować" w obronie, przepychać się z obrońcami, zbierać lagi od Bonucciego i Szczęsnego i mieć pół okazji na mecz. To już równie dobrze można kupić Scamakkę, który byłby pewnie z trzy razy tańszy, a mógłby robić to samo.


Mati1990

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 17 grudnia 2004
Posty: 1765
Rejestracja: 17 grudnia 2004

Nieprzeczytany post 06 listopada 2021, 22:25

Obecna drużyna Juventusu, to tylko indywidualności (Chiesa, czasem Dybala i Cuadrado). Przykre jest to, ale prawdziwe. Naprawdę jesteśmy dziwną drużyną, boki obrony leżą i kwiczą, pomoc też parodia, w ataku nie lepiej. Zlepek wielu przeciętniaków, którzy mają fajne pensje i "lekką robotę", bo po co się wysilać? ( Rabioty, Ramseye i inne wynalazki). Dziś akurat indywidualnie udało się dzięki Juanowi, ale w kolejnym spotkaniu już może nie być wesoło.

Tak jak pisałem wcześniej, kiedyś każde spotkanie Juve sprawiało, że po ciele przechodziły ciarki już przed samym gwizdkiem, wiele emocji było, dzisiejsza drużyna jest tak nijaka, że spać się chce, a jedyne na co może człowiek czekać, to na moment, aż Chiesa się rozpędzi i stworzy jakieś zagrożenie przy czym podniesiony głos komentatora "obudzi"...


Zablokowany