Serie A 21/22 (10): JUVENTUS FC 1-2 Sassuolo

Przedmeczowe przewidywania, gorące pomeczowe dyskusje, wasze oceny gry Juve i poszczególnych zawodników.
Zablokowany
jackop

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 08 stycznia 2006
Posty: 7347
Rejestracja: 08 stycznia 2006

Nieprzeczytany post 27 października 2021, 20:47

Gandalf8 pisze:
27 października 2021, 20:33
Nie podobało się granie kupy, wygrywanie 1:0 i 3 punkty to macie ofensywną grę, 1:2 i 0 punktów. Na pewno się cieszycie "kibice"...
Nagrodę za najlepszy bait miesiąca mogę już wręczyć :cup:

Wciąż jestem w szoku, że Makeni potrafił oderwać się od ziemi.

#AllegriOut


Obrazek
O Vesuvio Lavali Col Fuoco! Lavali! Lavali! Lavali Col Fuoco!
BlackJacky

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 27 grudnia 2009
Posty: 2520
Rejestracja: 27 grudnia 2009

Nieprzeczytany post 27 października 2021, 20:48

Ciekaw jestem, co w tej chwili czuja ojcowie turynskich rodzin, ktorzy wydali ostatnie pieniadze coraz cienszego, domowego budzetu na karnety Juve, podczas gdy wokol szaleje (hiper)inflacja :think:


Wybierz, komu chcesz pomóc: https://www.siepomaga.pl

"Lepszy [Arturo Vidal] prosto z baru Semafor niż ta cała reszta"
Bobby X

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 18 maja 2009
Posty: 951
Rejestracja: 18 maja 2009

Nieprzeczytany post 27 października 2021, 20:53

Allegri do Legii.


:allegri: na śmietnik
Sila Spokoju

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 18 marca 2009
Posty: 2356
Rejestracja: 18 marca 2009

Nieprzeczytany post 27 października 2021, 20:55

Bobby X pisze:
27 października 2021, 20:53
Allegri do Legii.
a co Pan chce legie do 2 ligi spuścić ? :prochno:


Max Allegri przed przegranym 5:1 meczem pisze: “Mam względem Luciano olbrzymi szacunek. To naprawdę zabawne, że od czasu do czasu zdarza nam się pokłócić… Ja przy nim w ogóle nie jestem trenerem, pracuję w tym fachu z przypadku“
Gandalf8

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 26 marca 2007
Posty: 1635
Rejestracja: 26 marca 2007

Nieprzeczytany post 27 października 2021, 20:56

Sila Spokoju pisze:
27 października 2021, 20:42
Gandalf8 pisze:
27 października 2021, 20:33
Nie podobało się granie kupy, wygrywanie 1:0 i 3 punkty to macie ofensywną grę, 1:2 i 0 punktów. Na pewno się cieszycie "kibice"...
to ma być ofensywna piłka ? :prochno: srogie piguły milordzie. Polecam sobie załączyć City, Bayern, Liverpool czy inny mecz drużyn nawet nie z top8 europy. Zobaczysz co to znaczy grać ofensywnie.
W naszym wykonaniu tak właśnie wygląda ofensywna gra: dużo podań między obroncami, próba podania do przodu, wycofanie, podanie do boku i centra. Wiem jak gra Bayern, City czy Liverpool i Cię zmartwie: nie zobaczysz takiej gry u nas jeszcze długo. Miała być za Sarriego i co, była? No chyba nie. Z Maxem i tym składem możemy wygrywać jak z Chelsea, czyli obrona i kontry. Jeśli chcemy grać jak w/w drużyny potrzebny jest trener inny niż Włoch i młodzi zawodnicy nie przesiąknięci tym "stylem", bo mentalnosci Kielona czy Bonnuciego już nie zmienisz, ale młodym można to wpoic.

P.S. Kajo Jorge > Morata


Jeden, by wszystkimi rządzić, Jeden, by wszystkie odnaleźć,
Jeden, by wszystkie zgromadzić i w ciemności związać
W Krainie Mordor, gdzie zaległy cienie.
Sorek21

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 31 grudnia 2007
Posty: 4376
Rejestracja: 31 grudnia 2007

Nieprzeczytany post 27 października 2021, 20:57

Gandalf8 pisze:
27 października 2021, 20:33
Nie podobało się granie kupy, wygrywanie 1:0 i 3 punkty to macie ofensywną grę, 1:2 i 0 punktów. Na pewno się cieszycie "kibice"...
Allegri dałby ci lika. Czytając to forum człowiek jest przerażony że niektórzy naprawdę wierzą,w bzdury że sukces to tylko można osiągnąć brzydką grą. A widziałeś kiedyś jak gra Liverpool ? Bayern, Manchester City czy Real ?
Naszych problemów jest cała masa a ty sprowadzasz to do próby grania ofensywnej piłki a zapominasz że mamy :
a) trenera betona
b) brak środka pola
c) brak 9
d) zaledwie jednego piłkarza z jajami w zespole
e) jednego bocznego obrońcę i to wypalonego


dimebag11

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 31 maja 2009
Posty: 2559
Rejestracja: 31 maja 2009

Nieprzeczytany post 27 października 2021, 20:57

Bobby X pisze:
27 października 2021, 20:53
Allegri do Legii.
Chyba do legii cudzoziemskiej, żeby już nigdy nie niszczył wzroku kibicom trenowanych przez niego drużyn.


Juve jest miłością całego mojego życia. Jest powodem do radości i dumy, ale i przyczyną frustracji i rozczarowań. Jest źródłem niesamowitych emocji, tworzącym prawdziwą i niekończącą się opowieść o miłości. - Gianni Agnelli
prezes3c

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 17 stycznia 2011
Posty: 491
Rejestracja: 17 stycznia 2011

Nieprzeczytany post 27 października 2021, 21:00

Gandalf8 pisze:
27 października 2021, 20:33
Nie podobało się granie kupy, wygrywanie 1:0 i 3 punkty to macie ofensywną grę, 1:2 i 0 punktów. Na pewno się cieszycie "kibice"...
Yyy ofensywną grę? W którym momencie meczu? Bo ja widziałem 95 minut kopania się po czole


Urbi27

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 03 września 2012
Posty: 887
Rejestracja: 03 września 2012

Nieprzeczytany post 27 października 2021, 21:02

Ale żenada, ale czego się było spodziewać jak zagraliśmy wysciowo i w zamyśle bez jednej strony boiska, bez pomysłu, bez żadnego przygotowanego planu. Po prostu chłopaki wyszły na murawę i trener rzucił im piłkę, no niestety to już nie te czasy Panie Allegri gdy zawsze coś wpadało, a tyły grały perfekcyjnie, teraz trzeba by coś zbudowac, ale ups mamy trenera który nie umie nic zbudować i nigdy tego nie zrobił. Brawo zarząd Juve za 4 latka z Maksiem. Ten pewnie powie że źle przeczytał mecz, ale zawodnicy spisali się całkiem nieźle i taka jest piłka. Tak po każdym meczu a hajsik na konto wpada, żyć nie umierać :)


Alexinhio-10

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 16 września 2009
Posty: 2935
Rejestracja: 16 września 2009

Nieprzeczytany post 27 października 2021, 21:02

Jeyneczka z przodu jest. Za to jak już przeciwnik potrafi coś strzelić, to się okazuje że jedyneczka nie wystarcza, a piłkarze Maksia "nie umieć" tworzyć okazji i strzelać.

P.S Żeby nie było zbyt ofensywnie to musiał dać dla równowagi na lewą stronę Rabiota. Ten typ jest takim betonem, że głową mała.


Volto

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 05 kwietnia 2006
Posty: 955
Rejestracja: 05 kwietnia 2006

Nieprzeczytany post 27 października 2021, 21:07

Całkowicie nie rozumiem wychodzenia z trójką w obronie: po pierwsze to nie działa, po drugie Danilo jest kiepskim obrońcą, jego zaleta to (jako boczny) podłączanie się do akcji, ma świetny przegląd pola.
Nie rozumiem jak można wyjść na mecz, gdzie wiadomo, że się będzie atakować, z jednym skrzydłem, automatycznie ułatwia to pracę drużynie broniącej.
Nie rozumiem postawienia w ataku na Moratę, gdzie widać, że nie daje nic.
Nie rozumiem McKenniego - a to w środku, a to na skrzydle, a to defensywny pomocnik, a to gdzieś na boku obrony. Nie wiem jaki był zamysł Allegriego, ale to dziala jak za Pirlo. Czyli nie działa.
Nie rozumiem 'calma, calma' po wyrównaniu, chyba (jeśli marzymy o LM) powinniśmy wygrać?
Nie rozumiem braku zmiany Hiszpana po absolutnie, i bezsprzecznie bezproduktywnej pierwszej połowie.
Nie rozumiem stawiania na wrzutki, gdzie Morata się mierzył z 2-3 obrońcami. Sam. Bez formy (a raczej w swojej zwyczajowej dyspozycji).
Nie rozumiem braku strzałów z dystansu. Przeciwko skomasowanej obronie zawsze może być jakiś rykoszet, odbicie nawet pod nogi wbiegających - nie - na skrzydło i dośrodkowanie. Wszystko przez środek kończyło się na obrońcach.
Nie rozumiem jak po tylu meczach nasza ofensywa nie ma żadnych pomysłów na zaskoczenie rywala (poza wrzutkami, ale to chyba żadna niespodzianka...)
No i nie rozumiem jak mogliśmy przegrać. Pierwszy raz od jedenastu meczy z Neroverdimi. Na własnym stadionie. Z Sassuolo najsłabszym od kilku sezonów. Z debiutantem w Serie A na ławce.

:think: :?:


"Calma non è importante è l'unica cosa che conta"
Massimiliano Allegri
Sorek21

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 31 grudnia 2007
Posty: 4376
Rejestracja: 31 grudnia 2007

Nieprzeczytany post 27 października 2021, 21:08



Poprostu

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 11 listopada 2007
Posty: 7077
Rejestracja: 11 listopada 2007

Nieprzeczytany post 27 października 2021, 21:09

Eo Eo <brzydkie słowo ( ͡° ͜ʖ ͡°)>.ać Allegriego.


19

Juventino
Juventino
Rejestracja: 17 maja 2009
Posty: 1599
Rejestracja: 17 maja 2009

Nieprzeczytany post 27 października 2021, 21:09

Alexinhio-10 pisze:
27 października 2021, 21:02
Jeyneczka z przodu jest. Za to jak już przeciwnik potrafi coś strzelić, to się okazuje że jedyneczka nie wystarcza, a piłkarze Maksia "nie umieć" tworzyć okazji i strzelać.
To nie piłkarze Maksia tylko Juventusu. Niestety. Można mieć pretensje do trenera, ale materiał ludzki jaki mamy jest ciężki. Nie da się grać ofensywnej piłki bez bocznych obrońców, pomocników i dobrej 9. Szczerze to szambo wybiło, lata zaniedbań i złych decyzji widzimy od kilku lat.
Marotte szanuje za to, że jak przyszedł to wyczyścił wszystko do 0. Był Del Neri, był słaby sezon. Kolejne okienko transferowe było przemyślane i rozpoczął się okres dominacji Juve.
Teraz też było trzeba wyczyścić do 0. Sezon i tak jest słaby i można się było tego spodziewać.


Gandalf8

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 26 marca 2007
Posty: 1635
Rejestracja: 26 marca 2007

Nieprzeczytany post 27 października 2021, 21:12

Sorek21 pisze:
27 października 2021, 20:57
Gandalf8 pisze:
27 października 2021, 20:33
Nie podobało się granie kupy, wygrywanie 1:0 i 3 punkty to macie ofensywną grę, 1:2 i 0 punktów. Na pewno się cieszycie "kibice"...
Allegri dałby ci lika. Czytając to forum człowiek jest przerażony że niektórzy naprawdę wierzą,w bzdury że sukces to tylko można osiągnąć brzydką grą. A widziałeś kiedyś jak gra Liverpool ? Bayern, Manchester City czy Real ?
Naszych problemów jest cała masa a ty sprowadzasz to do próby grania ofensywnej piłki a zapominasz że mamy :
a) trenera betona
b) brak środka pola
c) brak 9
d) zaledwie jednego piłkarza z jajami w zespole
e) jednego bocznego obrońcę i to wypalonego
I Ty wiedząc o punktach od a do e nadal chcesz grać piłkę jak Bayern? No to gratuluje. Przeczytaj mój post tuż nad Twoim i się dowiesz, że nie będziemy tak grać nie eliminując punktów a-e. A obecnie mając te wszystkie problemy jedyne co możemy próbować to granie z kontry na 1:0 i liczenie, że to wystarczy na 4 miejsce, bo w tym sezonie już tych mankamentow nie wyeliminujemy a mogą dojść nowe (np problemy z bramkarzem, obroną).


Jeden, by wszystkimi rządzić, Jeden, by wszystkie odnaleźć,
Jeden, by wszystkie zgromadzić i w ciemności związać
W Krainie Mordor, gdzie zaległy cienie.
Zablokowany