Serie A 21/22 (09): Inter 1-1 JUVENTUS FC

Przedmeczowe przewidywania, gorące pomeczowe dyskusje, wasze oceny gry Juve i poszczególnych zawodników.
Zablokowany
vitoo

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 15 czerwca 2012
Posty: 1761
Rejestracja: 15 czerwca 2012

Nieprzeczytany post 25 października 2021, 02:13

IL_Serpente pisze:
24 października 2021, 23:49
Vitoo proszę podaj mi mecze z datami w spotkaniach Inter Juve i Juve Inter kiedy gwizdano przeciwko Juve, kiedy Juventus tracil punkty z karnego etc. Zawsze w derbach Włoch to Inter musi wygrać zdecydowanie żeby w ogóle wygrać jak w ostatnich derbach na Meazza. A jeśli mecz jest na remis albo z minimalną przewaga Interu to prawie zawsze Juventus dostaje wsparcie od sędziów. ( zaznaczam że chodzi mi u to spotkania naszych drużyn a nie innych)
Ale ja nie twierdzę, że w meczach Juventusu z Interem sędziowie gwiżdżą przeciwko bianco-nerim, więc dlaczego miałbym szukać takich meczów?

Podobnie nie twierdzę, że gwiżdże się przeciw Interowi. Domyślam się, że zaraz przypomnisz rzut karny po faulu na Cuadrado po dośrodkowaniu, do którego Kolumbijczyk nie miał szans dojść, albo ten karny z 90 min. Mogę tylko powtórzyć to, co napisałem wcześniej - to nie wina sędziów, a przepisów i VARu, który analizuje każdy, najdrobniejszy kontakt w polu karnym. Dzisiejszy karny to podobna sytuacja, co w ostatnim meczu na Allianz, który Juventus wygrał 3:2. Wtedy De Ligt, delikatnie nadepnął na piętę Lautaro i sędzia podyktował jedenastkę, mimo że nie miało to wpływu na przebieg akcji. Wtedy było w porządku?

Nie chce mi się wyliczać, która drużyna jest bardziej pokrzywdzona, a która mniej. Wprowadzili ten VAR i na chwilę obecną jest niestety tak, że gwiżdże się centymetrowe spalone, zmienia kartki, cofa akcje, odgwizduje faule z poprzednich akcji i analizuje najdrobniejsze kontakty w polu karnym. Czasem to wychodzi Twojej drużynie na dobre, a czasem nie.

A co do Juventusu. Żenuje mnie nie tyle sam wynik, co - znów - styl. W poprzednich kolejkach, kiedy miałem okazję oglądać Inter, oni naprawdę często dopuszczali rywali do sytuacji strzeleckich - i to czystych. No ale oczywiście Allegri i jego podopieczni wykazali się po raz kolejny nadzwyczajną indolencją w kreacji.

Z drugiej strony, gdyby ktoś mi powiedział, że w meczach z Torino, Chelsea, Romą, Zenitem i Interem zanotujemy bilans 4-1-0, chyba bym nie uwierzył.


Alexinhio-10

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 16 września 2009
Posty: 2933
Rejestracja: 16 września 2009

Nieprzeczytany post 25 października 2021, 06:24

Zobaczyłem skład, a tam brak Chiesy i McKennie w podstawie. Myślę pewnie Chiesa i Benta już coś z mięśniami mają, ale nie...To po prostu, geniusz Maksia 1:0 Allegriego. Ten gość jest niereformowalny. Sądzą na ławce najlepszego zawodnika (pomijam ostatnie dwa występy). On by Messiego nie wystawił, bo by mu nie pasował do taktyki. To jest jakiś nieśmieszny żart...

Grając takim składem wynik i tak jest dobry. Nawet przegrana 1:0 byłaby przy tym składzie dobrym wynikiem.


jarmel

Redaktor
Redaktor
Awatar użytkownika
Rejestracja: 25 lutego 2006
Posty: 3246
Rejestracja: 25 lutego 2006

Nieprzeczytany post 25 października 2021, 07:37

Alexinhio-10 pisze:
25 października 2021, 06:24
Zobaczyłem skład, a tam brak Chiesy i McKennie w podstawie. Myślę pewnie Chiesa i Benta już coś z mięśniami mają, ale nie...To po prostu, geniusz Maksia 1:0 Allegriego. Ten gość jest niereformowalny. Sądzą na ławce najlepszego zawodnika (pomijam ostatnie dwa występy). On by Messiego nie wystawił, bo by mu nie pasował do taktyki. To jest jakiś nieśmieszny żart...
Z tym, że te dwa ostatnie słabsze występy wynikały z pozycji na jakiej musiał grać.
Chiesa to po prostu niewygodny gracz dla Allegriego, bo jako jedyny w drużynie nie wpisuje się w myśl grania gówno piłki. Ten trener bezpowrotnie wykastrował Sandro, podkładał świnie Coscie, pozbył się Comana, a teraz czas na Chiesę.


#AllegriOut
Poprostu

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 11 listopada 2007
Posty: 7073
Rejestracja: 11 listopada 2007

Nieprzeczytany post 25 października 2021, 07:49

Kjeza to mądry chłopak jak zobaczy, że beton go kisi na wahadle to szybko sobie znajdzie robotę w normalnym klubie. W takim Bayernie to by miażdżył frajerów, z chęcią bym to zobaczył.


Alexinhio-10

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 16 września 2009
Posty: 2933
Rejestracja: 16 września 2009

Nieprzeczytany post 25 października 2021, 08:50

jarmel pisze:
25 października 2021, 07:37
Alexinhio-10 pisze:
25 października 2021, 06:24
Zobaczyłem skład, a tam brak Chiesy i McKennie w podstawie. Myślę pewnie Chiesa i Benta już coś z mięśniami mają, ale nie...To po prostu, geniusz Maksia 1:0 Allegriego. Ten gość jest niereformowalny. Sądzą na ławce najlepszego zawodnika (pomijam ostatnie dwa występy). On by Messiego nie wystawił, bo by mu nie pasował do taktyki. To jest jakiś nieśmieszny żart...
Z tym, że te dwa ostatnie słabsze występy wynikały z pozycji na jakiej musiał grać.
Chiesa to po prostu niewygodny gracz dla Allegriego, bo jako jedyny w drużynie nie wpisuje się w myśl grania gówno piłki. Ten trener bezpowrotnie wykastrował Sandro, podkładał świnie Coscie, pozbył się Comana, a teraz czas na Chiesę.
Wiem, dlatego napisałem, że pomijam.

Allegri nie potrafi ustawić ofensywnych zawodników na skrzydła, bo są dla niego zbyt ofensywne (Chiesa i Kulu) I wrzuca ich na nieswoje pozycje, czyli napad. Najchętniej to by pewnie na lewej stronie wystawił Sandro i De Sciglio razem. Przecież aż się prosi, żeby grać 4231, ale za ofensywnie dla stratega...


jackop

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 08 stycznia 2006
Posty: 7338
Rejestracja: 08 stycznia 2006

Nieprzeczytany post 25 października 2021, 09:00

https://juvepoland.com/2021/10/24/alleg ... ac-lepiej/
Allegri zaskoczył dziś nieco pierwszym składem, w którym zabrakło m.in. Federico Chiesy.

“Posadzenie go na ławce? To proste: zdecydowałem się na formację, w której nie było dla niego miejsca. W pierwszej fazie mecz mógł być bardziej fizyczny, więc potrzebowałem Kulusevskiego, żeby wywrzeć presję na Brozoviciu” – tłumaczył trener Starej Damy.
Szef wyjaśnił 😂


Obrazek
O Vesuvio Lavali Col Fuoco! Lavali! Lavali! Lavali Col Fuoco!
Urbi27

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 03 września 2012
Posty: 884
Rejestracja: 03 września 2012

Nieprzeczytany post 25 października 2021, 09:10

Maksio zawsze woli najlepsze trzymac na ławce, bo później jak zrobi zmiany i Ci zawodnicy odmienia losy meczu to będzie miał fajne nagłówki w gazetach. Problem w tym że wystawił wczoraj pierwsza jedenastkę która nie była konkurencyjna dla Interu i w miarę logiczne 10 min grania to za mało, szczególnie że to my powinniśmy odrabiac, Interowi ten remis jednak bardziej pasuje.

Zresztą i tak nie wylała się na Maxa tona pomij tylko przez fartowny rzut karny. Nie neguje faktu, że był faul, ale to nie była żadna okazja czy nawet pół okazji, Sandro zagrał piłkę i został kopnięty, tak właśnie strzeliliśmy bramkę. A tak poza tym nie przeprowadziliśmy żadnej składnej akcji ofensywnej. Dno i wodorosty. Mecz dwóch najlepszych niby drużyn w Serie A, a co to był za dramat pod kątem umiejętności czysto piłkarskich, zaangażowania i taktyki. W tym meczu nie było nic za co kibic powien zapłacić choćby 1 euro.

Tak jak nie rozumiem idiotycznego zachowania Zenitu, tak wczoraj podobną chorą taktykę zastosował Inter i chwała im za to bo mamy 4 pkt prezentując się w obu meczach poprostu beznadziejne. Tylko to tak nie będzie trwało w nieskończoność i w każdym meczu nie będzie się wydarzyła szczęśliwa dla nas sytuacja. Powiem więcej zaraz zagramy mecz w którym to rywal może mieć trochę więcej szczęścia, podejrzewam że wówczas po prostu przegrany.


Pluto

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 17 października 2002
Posty: 2690
Rejestracja: 17 października 2002

Nieprzeczytany post 25 października 2021, 10:44

Czyli graliśmy większość meczu bez ofensywy bo Kulu ma trzy cm więcej w barkach niż Chiesa i ta siła była niezbędna żeby powstrzymać atletę Brozovicia? :prochno:
Wyobraźcie sobie Kloppa, który sądzą na ławce Salaha bo jest za słaby fizycznie, za słabo broni a on na Old Trafford potrzebuje w pierwszej linii nie szybkości, przebojowości i bramek ale zabezpieczania tyłów? :ahsisi:


calma calma
vitoo

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 15 czerwca 2012
Posty: 1761
Rejestracja: 15 czerwca 2012

Nieprzeczytany post 25 października 2021, 10:58

jackop pisze:
25 października 2021, 09:00
Szef wyjaśnił 😂
Ogólnie ktoś nieoglądający tego spotkania, czytając pomeczowe wypowiedzi Allegrego, mógłby odnieść wrażenie, że przegapił prawdziwe meczycho. Juventus zanotował "dobry występ", a w drugiej połowie był jeszcze "lepszy". Sam Inter był z kolei "doskonały".

Najgorsze jest to, że moim zdaniem są to prawdziwe odczucia Allegrego, który pewnie przez całą noc dostawał spazmów, myśląc o tym, jak fizyczny był Juventus wczoraj, jak zagraliśmy mądrze taktycznie, wyważenie i jak dobrze wykorzystywaliśmy tak zwane epizody. Występ Liverpoolu przeciwko MU był pewnie tym cyrkiem, do którego Max wysyłał swoich krytyków.

Podsumowaniem wypowiedzi Allegrego niech będzie tekst o konieczności nauczenia się kończenia sytuacji, który doskonale spuentował @Volto w komentarzach - najpierw musimy zacząć je tworzyć.

Ciekawe czy nasi piłkarze czasem oglądają mecze w innych ligach. Jeśli tak, to szczerze im współczuję.


Pluto

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 17 października 2002
Posty: 2690
Rejestracja: 17 października 2002

Nieprzeczytany post 25 października 2021, 11:13

Jeśli ktoś jeszcze nie poprawił sobie humoru wizytą na niezawodnym Twitterze Juvepoland to służę pomocą:

Punkt na trudnym terenie w mocno okrojonym składzie? Kolejny popis Pana Trenera

Ten remis się Nam należał. Zasłużenie Proszę Państwa, zasłużenie


Nie mogło też zabraknąć kultowych:

Zmiany na duży plus.

Stara trenerska zasada brzmi: nie możesz wygrać meczu, to go zremisuj

:prochno: :prochno: :prochno:


calma calma
gregor_g4

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 14 października 2003
Posty: 1356
Rejestracja: 14 października 2003

Nieprzeczytany post 25 października 2021, 11:51

Paradoksalnie, to Inter zagrał tak jak Juve Maksa - cynicznie.
Mieli mecz pod pełną kontrolą, najgroźniejsza sytuacja jaką stworzyliśmy to... niech pomyślę. Strzał Moraty z próbą dobitki Sandro z pierwszej połowy? Obrzydzili nam grę, przenieśli ją do środkowej strefy boiska i ograniczyli do podwórkowej kopaniny.
Gdyby nie kretyńskie zachowanie Dumfrisa mieliby 3 punkty. Chłop dał nam karnego w akcji na 16 metrze, z której nie istniało żadne zagrożenie.

Tak się kończy gra na 1:0, czasem się uda, czasem nie.
Patrz Maks i ucz się, najlepiej na nie swoich błędach.

Ale jestem pewny, że ta atrapa trenera nie wyciągnie żadnych wniosków. Nie wyciągnął ich podczas swojego odpoczynku od pracy, nie zrobi tego teraz.

W Europie za jego kadencji nie ugramy nic (nie ugramy tam nic z żadnym włoskim trenerem i Agnellim u sterów- już kiedyś o tym pisałem) jak dobrze pójdzie, to będziemy cieszyć się z sukcesów w Serie.

W naszej sytuacji, ten mecz to miały być obowiązkowe 3 punkty, ale musimy zadowolić się 1 ugranym na farcie.


MRN

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 07 listopada 2007
Posty: 8597
Rejestracja: 07 listopada 2007

Nieprzeczytany post 25 października 2021, 14:03

Gdybyśmy przynajmniej od początku drugiej połowy grali tym co najlepsze, włącznie z Kaio, który przykrywa idola JP z dredami to powieźlibyśmy śmierdziuchów. Max tłumaczy, że posadził Chiesę na ławce gdyż w formacji jaką wybrał nie ma dla Chiesy miejsca ale dla Berny jest miejsce w każdym meczu i w każdym ustawieniu.

Merdy z gorszej części Mediolanu dymią i znowu negują sędziowanie, domagają się wyjslaśnień. Przecież te niereformowalne pomyje po każdym meczu z nami mają ból dupy.


Obrazek
Sorek21

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 31 grudnia 2007
Posty: 4376
Rejestracja: 31 grudnia 2007

Nieprzeczytany post 25 października 2021, 14:34

Beton wystawił skład na 0-0 i zmianami chciał wyrwać zwycięstwo ale cały misterny plan padł wraz z golem Dżeko.

Ciekawe jakby nasi mieli zagrać z Liverpoolem albo Bayernem. To byłaby prawdziwa lekcja futbolu. Porażka 4- 5 do 0. Według naszego trenera te drużyny chyba nie istnieją bo wygrywają grając piękny futbol a według niego tego nie da się połączyć.


Paya

Juventino
Juventino
Rejestracja: 04 listopada 2004
Posty: 323
Rejestracja: 04 listopada 2004

Nieprzeczytany post 25 października 2021, 15:20

Sorek21 pisze:
25 października 2021, 14:34
Ciekawe jakby nasi mieli zagrać z Liverpoolem albo Bayernem. To byłaby prawdziwa lekcja futbolu. Porażka 4- 5 do 0.
Ciekawe że zabrakło w wymienionych drużyny która właśnie wygrała LM a w tabeli ligowej jest nad mocarnym Liverpoolem.


Garreat

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 16 kwietnia 2004
Posty: 1699
Rejestracja: 16 kwietnia 2004

Nieprzeczytany post 25 października 2021, 15:40

Allegro powiedział po meczu, że stopniowo mamy grać bardziej proaktywny futbol.
No to zobaczymy... Kluczowi muszą być Arthur i Dybala jako ci, którzy wezmą na siebie ciężar ataku pozycyjnego. Chyba jedyni do tego zdolni...
Dla mnie Sandro i Danilo są jak stare skarpety które dawno powinieneś wyrzucić, ale wciąż ich używasz "bo tak". Słabi w ataku, słabi w obronie i z każdym meczem coraz mniej czuję podwajanie skrzydeł takim szrotem. De Sciglio też nie utrzyma cały sezon życiowej formy.

Dlatego wbrew pierwotnym planom uważam, że będziemy zmierzać w stronę 4-3-1-2. Locatelli i Bentancur będą się podłączać ze środka, Cuadrado ze skrzydła, Sandro (De Sciglio) zostanie głębiej. Arthur i Dybala będą stanowić oś rozegrania, a Chiesa będzie robił co chce szukając przestrzeni (Nedved). Wystarczy wymienić jednego środkowego i wracamy do podwojenia skrzydeł.

Przy okazji, jak ktoś śledzi wypowiedzi Dyzmy to na pewno odnotował zapowiedź nowej roli MDL. Jeśli skrzydłowego ma udawać Danilo, równie dobrze może to robić Mati...


Zablokowany