Serie A 21/22 (07): Torino 0-1 JUVENTUS FC

Przedmeczowe przewidywania, gorące pomeczowe dyskusje, wasze oceny gry Juve i poszczególnych zawodników.
Zablokowany
ice

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 05 października 2008
Posty: 1190
Rejestracja: 05 października 2008

Nieprzeczytany post 02 października 2021, 20:20

Żadnego karnego. Klasycznie padalinio Kwadrata.


Bartosz Karawańczyk pisze:
12 października 2020, 21:00
Chiesa? To będzie drugi Berna. Są strasznie podobni. Przereklamowane super talenty z Violi za grube miliony. Totalnie przepłaceni. Podobny "styl" i pozycja.
vitoo

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 15 czerwca 2012
Posty: 1761
Rejestracja: 15 czerwca 2012

Nieprzeczytany post 02 października 2021, 20:32

Locatelli ma podobne wejście jak Chiesa w zeszłym roku. Od czasu do czasu brakuje mu dokładności, ale generalnie często bywa kluczowy.

Berna faktycznie wygląda lepiej na środku. Chiesa dzisiaj trochę słabiej, ale i tak był decydujący. Razem z De Ligtem (drugi z rzędu świetny mecz) i Locatellim są najrowniej grającymi zawodnikami ostatnio.

Najgorsi na boisku Kean i Mckennie. Wyglądali jak dwa ciała obce.

Generalnie cieszy trzecia wygrana ligowa z rzędu i czwarta ogólnie. Mam nadzieję, że przerwa reprezentacyjna nie wybije nas z rytmu, bo widać, że entuzjazm choć w pewnym stopniu wrócił. ;)


BlackJacky

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 27 grudnia 2009
Posty: 2513
Rejestracja: 27 grudnia 2009

Nieprzeczytany post 02 października 2021, 20:40

vitoo pisze:
02 października 2021, 20:32
Locatelli ma podobne wejście jak Chiesa w zeszłym roku. Od czasu do czasu brakuje mu dokładności, ale generalnie często bywa kluczowy.
Coż za zdziwko, że dobry piłkarz podnosi klasę jakości zespołu :D Mam nadzieję, że nasi Możnowładcy to przyswoją.


Wybierz, komu chcesz pomóc: https://www.siepomaga.pl

"Lepszy [Arturo Vidal] prosto z baru Semafor niż ta cała reszta"
Karowiew

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 26 czerwca 2008
Posty: 1242
Rejestracja: 26 czerwca 2008

Nieprzeczytany post 02 października 2021, 20:56

Honourable mention: Karierę zaczyna robi GIF z kopem Allegriego w Bernę:


"(…) mówmy o przykrych rzeczach, ale… eee… musi… przejście na emeryturę musi być na tyle późne, że oczekiwany przeciętny oczywiście, oczekiwana przeciętna długość życia nie była bardzo długa" - Jacek Rostowski
ice

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 05 października 2008
Posty: 1190
Rejestracja: 05 października 2008

Nieprzeczytany post 02 października 2021, 21:11

Z Berną próbowali już wszystkiego - więc został tylko mistycyzm. Niech próbują.


Bartosz Karawańczyk pisze:
12 października 2020, 21:00
Chiesa? To będzie drugi Berna. Są strasznie podobni. Przereklamowane super talenty z Violi za grube miliony. Totalnie przepłaceni. Podobny "styl" i pozycja.
Szwamb

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 22 stycznia 2017
Posty: 290
Rejestracja: 22 stycznia 2017

Nieprzeczytany post 02 października 2021, 21:15

W sumie pełna kontrola- Torino ani razu nie zagroziło naszej bramce. Mieliśmy 3-4 szanse na bramkę- jedną wykorzystaliśmy. Max kroi tak jak mu materiału staje- będzie dobrze- zobaczycie.


Garreat

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 16 kwietnia 2004
Posty: 1699
Rejestracja: 16 kwietnia 2004

Nieprzeczytany post 02 października 2021, 21:37

Zwycięstwo cieszy, a największym problemem w meczu była skuteczność. Całkiem zrozumiałe kiedy grasz bez napastników.
Makeni i Sandro zmarnowali stuprocentowe okazje, a Kean przez 30 minut gry był bezużyteczny. Potem się obudził, ale Max już w przerwie mu (słusznie) podziękował.
Tak że Kean był słaby, ale laur ciamajdy otrzymuje oczywiście Makeni. Facet nie posiada żadnych konkretnych umiejętności, a jego technika użytkowa przywołuje na myśl futbol amatorski. Oczywiście było to widać już dawno, ale część fanów oślepła od blasku bramki na Camp Nou. Szkoda że Fabs nie posprzątał po sobie i nie zabrał go do Londynu. Zawodnik tego typu (typu drewno) musi mieć inne walory, Weston strzelał jakieś bramki ale kiedy to było? Allegri już raz wbił mu szpilkę i na dziś nie widzę owocnej współpracy między panami.

Ok jad wylany ;) . Z pozytywów, obrona wyglądała jak przystało na Juventus. Torino nie stworzyło prawie żadnego zagrożenia. Nierówny występ Berny to materiał dla sztabu, bliżej środka był przyzwoity. Locatelli jest po prostu dobry, strzela podaje i nie traci głowy. Materiał na piłkarza bardzo wysokiej klasy, światło w mroku pomocy Juve. De Ligt ogarnął się i nawiązuje do najlepszego okresu jeszcze za Sarriego. Sandro robi coś więcej ponad ośmieszanie się w obronie. Kulusevski dał super zmianę.

Następny mecz dopiero 17.10. Gramy z Romą i będzie mocna żenada jak znów pół składu nie zagra przez covidowe historie.


Armin

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 07 czerwca 2007
Posty: 63
Rejestracja: 07 czerwca 2007

Nieprzeczytany post 02 października 2021, 21:57

Ważne zwycięstwo w derbach, gdzie patrząc na historię na ogół nie było łatwo, wynik był na styku i o końcowym triumfie przeważnie decydowała jedna bramka. Torino bardzo dobrze ustawione, my z problemami na pozycji napastnika. Mimo wszystko ani przez moment nie wątpiłem w wygraną. Locatelli świetny mecz, podobnie jak De Ligta, dobre zmiany Maxa.

Widać, że Juventus wygrał, bo temat ledwie na 2 strony. Żałobnicy po Ronaldo, płaczki o wszystko oraz sezonowscy weszli pod kamień. :bye:


DonPatch

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 02 stycznia 2010
Posty: 810
Rejestracja: 02 stycznia 2010

Nieprzeczytany post 02 października 2021, 22:02

Czyżby powrót pełnej kontroli? Meczyk sobie leci w tle na spokojnie, a Juve i tak w końcu coś wturla.


Obrazek
MRN

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 07 listopada 2007
Posty: 8597
Rejestracja: 07 listopada 2007

Nieprzeczytany post 02 października 2021, 22:22

No naturalnie tak musiało być, Juve wygrywa a komentarzy na dwie strony. Mecz w sumie niezły w drugiej połowie ale gra zaczęła się po zejściu parówy z dredami, który nadaje się na korek. Berna nieźle o dziwo drugi mecz z rzędu a szczególnie zaczął zasuwać jak dostał kopala od Maxa po kościach...zabolało.


Obrazek
dimebag11

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 31 maja 2009
Posty: 2551
Rejestracja: 31 maja 2009

Nieprzeczytany post 02 października 2021, 22:37

Nic nie ujmując naszym, bo odnieśli niezwykle ważne zwycięstwo, ale czy również mieliście takie wrażenie, iż to było najmniej zadziorne Torino od wielu lat. Niby byli całkiem nieźle ustawieni przez Jurica, ale brakowało im takiej waleczności, zadziorności czy nawet ostrych wejść jak to miało miejsce chociażby w ubiegłym sezonie. Zresztą w ataku w drugiej połowie też nie pamiętam żeby jakkolwiek zagrozili bramce Szczęsnego.


Juve jest miłością całego mojego życia. Jest powodem do radości i dumy, ale i przyczyną frustracji i rozczarowań. Jest źródłem niesamowitych emocji, tworzącym prawdziwą i niekończącą się opowieść o miłości. - Gianni Agnelli
Rozgrzany Sturaro

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 10 maja 2019
Posty: 296
Rejestracja: 10 maja 2019

Nieprzeczytany post 02 października 2021, 23:02

Mało stron bo mało się w meczu działo.

Mecz miałem bardziej włączony w tle, ale te niewykorzystane sytuacje z początku meczu nieźle mnie rozbawiły. McKennie ewidentnie musi poprawić... w sumie wszystko, tak samo jak Rabiot - tego gnoja będę się czepiał i nie przestanę.

Fajnie, że Loca znowu z golem i mamy 3 punkty. Oby tak dalej!


Smacznej kawusi, Allegri mnie dusi
#ŁysyBajerantOut
Pluto

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 17 października 2002
Posty: 2690
Rejestracja: 17 października 2002

Nieprzeczytany post 03 października 2021, 00:17

No to chyba rzeczywiście zaskoczyło, Chiellini i De Ligt czyścili aż miło. Szkoda że im bliżej bramki rywala tym ta tendencja się bardziej odwracała żeby w osobie Kena przyjąć komiczne rozmiary. Chłopak chyba 90% podan do niego zamienił na momentalns stratę. Cieszy natomiast, że Kaio potrzebowal paru minut żeby pokazać jak się spina barki, obniża środek ciężkości i bierze agresywnego rywala na plecy.

Allegri musi obligatoryjnie uwolnić Locatelliego.
Chłopak ma gigantyczny potencjał i jego plątanie się między obrońcami to żart i średniowiecze. Na dodatek reszta ekipy jeszcze nie załapała, że Mano to jest ktoś wyjątkowy i jeśli nie ma miejsca na kluczowe podanie to szuka się właśnie jego.


calma calma
dimebag11

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 31 maja 2009
Posty: 2551
Rejestracja: 31 maja 2009

Nieprzeczytany post 03 października 2021, 07:52

Pluto pisze:
03 października 2021, 00:17
No to chyba rzeczywiście zaskoczyło, Chiellini i De Ligt czyścili aż miło. Szkoda że im bliżej bramki rywala tym ta tendencja się bardziej odwracała żeby w osobie Kena przyjąć komiczne rozmiary. Chłopak chyba 90% podan do niego zamienił na momentalns stratę. Cieszy natomiast, że Kaio potrzebowal paru minut żeby pokazać jak się spina barki, obniża środek ciężkości i bierze agresywnego rywala na plecy.
Oglądałem tylko drugą połowę, więc ciężko wypowiadać się o występie Keana, aczkolwiek na podstawie poprzednich meczów stwierdzam, że ten gość jest dziwny. Po powrocie do Juve jakby zatracił swoje atuty, które miał podczas pierwszego pobytu w Turynie. Kiedyś był szybki, zwinny, a teraz zrobił się z niego mułowaty, wolny kloc. Jedyne co rozwinął na plus, to walka w powietrzu, bo z Chelsea po wejściu na boisko wygrywał praktycznie wszystkie górne piłki posyłane przez Szczęsnego.
Pluto pisze:
03 października 2021, 00:17
Allegri musi obligatoryjnie uwolnić Locatelliego.
Chłopak ma gigantyczny potencjał i jego plątanie się między obrońcami to żart i średniowiecze. Na dodatek reszta ekipy jeszcze nie załapała, że Mano to jest ktoś wyjątkowy i jeśli nie ma miejsca na kluczowe podanie to szuka się właśnie jego.
Niestety na chwilę obecną nikt z naszych pomocników nie licząc Locatellego nie nadaje się do gry przed obrońcami (prób z wystawianiem tam Bentancura raczej nie ma co powtarzać, bo wiemy jak się to kończyło), więc naturalną koleją rzeczy jest to, że Allegri tam właśnie ustawia Manuela. Trzeba poczekać na powrót Arthura (wczoraj siedział na ławie i nawet się rozgrzewał), to może Brazylijczyk zajmie miejsce przed defensywą, aczkolwiek jakoś nie robię sobie wielkich nadziei, że Arthur u nas odpali.


Juve jest miłością całego mojego życia. Jest powodem do radości i dumy, ale i przyczyną frustracji i rozczarowań. Jest źródłem niesamowitych emocji, tworzącym prawdziwą i niekończącą się opowieść o miłości. - Gianni Agnelli
ice

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 05 października 2008
Posty: 1190
Rejestracja: 05 października 2008

Nieprzeczytany post 03 października 2021, 09:02

Drużyna się ogarnia, ale wśród kolegów taki optymizm jakbyśmy wygrali z Napoli. Chcę przypomnieć że graliśmy z Torino. Nie zgodzę się co do braku szans naszych przeciwników na bramkę bo:
a) niecelny strzał Lukicia z kilku metrów
b) uderzenie Sanabrii z dystansu - patrząc na formę Szczęsnego duża szansa na bramkę
c) Brekalo w całkiem dogodnej z dalszej odległości w gołębia
d) pogubiony Szczęsny po uderzeniu naszego Rolando Mandragory

Może oglądaliśmy dwa różne mecze, ale ja nie byłem pewny wygranej, której potrzebowaliśmy jak tlenu. Drużyna nadal ma od groma problemów, z którymi sobie nie potrafimy poradzić - Rabiot, McKennie, Bernardeschi - trzech dramatycznych piłkarzy grających pierwsze skrzypce. Ja jestem daleki od optymizmu, ale jak każdy cieszę się z 3 punktów, bo nasza gra jest mocno dramatyczna, nie potrafią cisnąć przeciwnika i utrzymywać się przy piłce, ciągle kuleje wprowadzenie piłki z obrony jak ktoś nas presuje. Bolączek jest od groma, pozytywów niewiele.
Na plus zdecydowanie skreślony przez 90% ludzi Alex Sandro. Chłop po prostu przestał się kompromitować i gra poprawnie, tak jak Danilo co przy bardzo dobrej dyspozycji MDL i Chielliniego/Bonusa daje nadzieję na dobrą defensywę. Locatelli jednak okazuje się zbawcą naszej najgorszej pomocy od czasów LDN. I Bogu dzięki za Chiese, bo to człowiek któremu się po prostu chce.


Bartosz Karawańczyk pisze:
12 października 2020, 21:00
Chiesa? To będzie drugi Berna. Są strasznie podobni. Przereklamowane super talenty z Violi za grube miliony. Totalnie przepłaceni. Podobny "styl" i pozycja.
Zablokowany