LM 21/22 (2): JUVENTUS FC 1-0 Chelsea

Przedmeczowe przewidywania, gorące pomeczowe dyskusje, wasze oceny gry Juve i poszczególnych zawodników.
Zablokowany
Armin

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 07 czerwca 2007
Posty: 63
Rejestracja: 07 czerwca 2007

Nieprzeczytany post 29 września 2021, 23:07

Bardzo dobry mecz Juve. Walka, podwajanie, jeżdżenie na dupach i ofiarne wślizgi. Było widać kolektyw. Szkoda, że tego meczu nie zamknęliśmy już w 1 połowie przez niedokładność i brak skupienia w kluczowych momentach. Locatelli super, a Chiesa klasa sama w sobie. Oby to był pozytywny bodziec na przyszłość. Moment, który zbuduje team spirit. FORZA JUVE!


MRN

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 07 listopada 2007
Posty: 8597
Rejestracja: 07 listopada 2007

Nieprzeczytany post 29 września 2021, 23:08

To prawda, wynik lepszy niż gra i paradoksalnie zagraliśmy na "0" z bardzo silną drużyną. Oprócz wyniku cieszy mnie charakter i poświęcenie bo dziś zespół wyglądał jak zespół i zostawił serducho na boisku. Mam nadzieję że da nam to mentalnego kopa. Lukaku z nami jak zwykle sfajdany, wyłączony kompletnie z gry jak zawsze. I na koniec co do Keana...chciałem przed meczem aby to on grał ale on w ogóle nie nadaje się do gry, nie wie co ma zrobić z piłką i standardowo nie wnosi nic. Liczę, że się ogarnie bo bieda w ataku.


Obrazek
mrozzi

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 19 września 2005
Posty: 9904
Rejestracja: 19 września 2005

Nieprzeczytany post 29 września 2021, 23:09

Piękne zwycięstwo. Po kontuzjach Dybali i Moraty szczerze obawiałem się o wynik, a tu tak ładna niespodzianka. Chelsea niby prowadziła grę, a to Berna powinien był strzelić na 2-0. Swoją drogą Włoch zrobił tak piękną asystę, że biję brawa z uznaniem.

Takie mecze budują drużynę. Przed naszymi wiele pracy, ale charakter został dzisiaj pokazany, a tego na pewno będziemy w tym sezonie potrzebować.

Forza Juve


Rozgrzany Sturaro

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 10 maja 2019
Posty: 296
Rejestracja: 10 maja 2019

Nieprzeczytany post 29 września 2021, 23:10

Niestety w pełni meczu nie obejrzałem, ale za to pierwszą połowę miałem okazję w całości.

Chiesa top, znowu nas ciągnie w pojedynkę, Rabiot do wystrzelenia katapultą na granicę z Białorusią, prosto na drut kolczasty.

Fajnie, że było więcej zaangażowania w to, żeby ten mecz wygrać - z drugiej strony Chelsea wydawała się bardzo bezjajeczna i bez większego parcia by zwyciężyć.


Smacznej kawusi, Allegri mnie dusi
#ŁysyBajerantOut
Karowiew

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 26 czerwca 2008
Posty: 1242
Rejestracja: 26 czerwca 2008

Nieprzeczytany post 29 września 2021, 23:10

Dobry mecz, cieszy zwycięstwo. Przywaliłbym się tylko do Rabiota, bo grał fatalnie. No i pokładam nadzieję w duecie Loca-Benta, bo chłopcy zagrali dziś momentami kawał piłki. Chiesa rządzi!

Osobna sprawa to komentarz, rozbawiło mnie stwierdzenie "zanalizujemy w studiu". Człowiek się boi myśleć, co oni tam z tym Żewłakowem robią


"(…) mówmy o przykrych rzeczach, ale… eee… musi… przejście na emeryturę musi być na tyle późne, że oczekiwany przeciętny oczywiście, oczekiwana przeciętna długość życia nie była bardzo długa" - Jacek Rostowski
hellspawn

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 15 maja 2006
Posty: 461
Rejestracja: 15 maja 2006

Nieprzeczytany post 29 września 2021, 23:18

Sila Spokoju pisze:
29 września 2021, 22:55
Wynik lepszy niż gra. Cieszy to 1:0, bo to wynik ponad nasz obecny stan.

[...]


WIELKI BOSKI TAKTYK ALLEGRO idzie po LM :prochno:

#CalmaCalma, #CynicznyJuventus, #PełnaKontrola


P.S. Angole to jednak cieniasy. Taka kasa, a nie potrafią nic strzelić Juventusowi, który od 20 spotkań traci bramki i nawet takie tuzy jak Spezia nam strzelają :prochno:
Dzbanek tygodnia dla Ciebie :cup: za poświęcenie, że musiałeś oglądać tą padakę Allegriego.


piterjuve

Juventino
Juventino
Rejestracja: 05 września 2007
Posty: 446
Rejestracja: 05 września 2007

Nieprzeczytany post 29 września 2021, 23:27

Ten mecz pokazał jak kluczowym jest zaangażowanie, determinacja i koncentracja by wyrwać trzy punkty jednej z najlepszych drużyn w Europie. To wystarczyło aby piłka szybciej i dokładniej chodziła, zawodnicy szybciej i więcej biegali. Tego nam brakuje w seriea.
Wygraliśmy ten mecz, więc nie będę narzekał na niektórych zawodników, a byli tacy, którzy na to zasłużyli.


woe

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 13 lutego 2005
Posty: 611
Rejestracja: 13 lutego 2005

Nieprzeczytany post 29 września 2021, 23:30

Wiele okazji ku temu nie ma, dlatego pochwalę Bernadeschi-ego. Wprawdzie setkę zmarnował, ale asysta miodzio i w pierwszej połowie był w centrum każdej groźniejszej akcji w naszym wykonaniu.

Fajnie było zobaczyć znowu drużynę zamiast jednego rozkapryszonego gwiazdora i dziesięciu robiących na niego przydupasów.

Juventus 1:0 Mistrzowie Europy = Juventus najlepszym klubem w Europie :D


Obrazek
mateelv

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 26 listopada 2006
Posty: 1512
Rejestracja: 26 listopada 2006

Nieprzeczytany post 29 września 2021, 23:36

Czy gdzieś można obejrzeć powtórkę?


Push3k

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 24 czerwca 2006
Posty: 3452
Rejestracja: 24 czerwca 2006

Nieprzeczytany post 29 września 2021, 23:39

Obrazek


Loud
Louder!
MOTÖRHEAD
1945-2015 RIP Lemmy
Push3k

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 24 czerwca 2006
Posty: 3452
Rejestracja: 24 czerwca 2006

Nieprzeczytany post 29 września 2021, 23:43

Vanquish pisze:
29 września 2021, 22:59
Push3k pisze:
29 września 2021, 20:10
Patrzę na tę pomoc Chelsea... nie widzę tu wygranej Juve, ani nawet remisu.
Masz problemy ze wzrokiem? :prochno:
Tak, a co? Chcesz zobaczyć moje okulary? xD


Loud
Louder!
MOTÖRHEAD
1945-2015 RIP Lemmy
MRN

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 07 listopada 2007
Posty: 8597
Rejestracja: 07 listopada 2007

Nieprzeczytany post 29 września 2021, 23:49

Nie mam zamiaru tutaj kogokolwiek wychwalać ale twierdzenie, że Chelsea była bezjajeczna bez parcia na zwycięstwo to czysta głupota. Należy zadać sobie pytanie - dlaczego bezjajeczna ? Dlatego bo koncert w defensywie zagrał Juventus. Obrońca tytułu bez parcia na zwycięstwo? No ciekawa teoria albo raczej kretyńska. Jechać po porażce wszyscy potrafią, pochwalić po pięknym zwycięstwie już nieliczni.


Obrazek
Baczu

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 01 marca 2009
Posty: 1287
Rejestracja: 01 marca 2009

Nieprzeczytany post 30 września 2021, 00:21

Zastanawiam się, czy przyczyną tego kunktatorstwa i minimalizmu jest
a) filozofia Maxa i jego niechęć do ofensywnej gry, ryzyka
b) jego pragmatyczne spojrzenie na kadrę, ich umiejętności i kondycje i zwyczajna konstatacja że z takim zespołem nic innego grać nie można
c) przyzwyczajenie się naszych kopaczy do minimalizmu i hołdowanie gównopiłce, wbrew zaleceniom trenera

Pewnie wszystko po trochu.
Ten mecz pokazał nasz kręgosłup, rdzeń wokół którego należy budować resztę. Pan De Ligt, Locatelli i Chiesa. Niech reka boska broni Maxa, by sadzać Holendra na ławie. To do niego powinien dobierać Bonu lub Kielona, którzy oczywiście zagrali perfekcyjne Euro, ale to był raczej łabędzi śpiew, a system pucharowy i de facto kilka spotkań do rozegrania nieco zniekształciły obecny poziom tych panów. Kielon nie pociągnie sezonu zdrowotnie, Bonucci zaś miewa blackouty i chwile dekoncentracji (np. dziś, gdy urwał mu się Lukaku pod koniec). Na przestrzeni całego sezonu i 50 spotkań w sezonie tak różowo jak na Euro już nie będzie, nie te lata.
Locatelli mimo iż jest zmuszony do grania w zupełnie innym systemie niż w Sassuolo, odnajduje się znakomicie. Szkoda jednak, że nie mamy typowego przecinaka który uwolniłby Manu od gry tuż przed stoperami i pozwolił wyeksponować jego walory ofensywne. No, ale Maksiu jest fetyszystą pozycji registy i gdyby objął dziś np. City to pewnie przekwalifikowałby De Bruyne.
A o Chiesie chyba już wszystko napisano. Niech nie słucha Maksa i zapieprza na 150%, a Cherubini niech zatroszczy się o wartościowego zmiennika który w okolicach 75 minuty mógłby go zmieniać, bez większej utraty na jakości. Absolutny diament.
Pochwalę również Bentancura, wślizg z pierwszej połowy pełna profeska, powiało Maldinim. Ciekaw jestem jak Urus sprawdziłby się jako klasyczna szóstka, w stylu Busquetsa bądź Rodriego. Ma dobry odbiór, potrafi być waleczny, nieźle czyta grę, za to nie radzi sobie z rozegraniem, co zostawiłby kreatywniejszym od siebie.
Po przeciwległej stronie francuski miękiszon, z którego nie mamy absolutnie nic. Berna, piłkarz mem, potrafił dziś nawet zaliczyć asystę, a ta parówa nawet nie nadrabia walecznością, zwykły pozorant.
Oby to był moment przełomowy tego sezonu. Kampania 15/16 pokazała że każda strata jest do odrobienia.
Sila Spokoju pisze:
29 września 2021, 23:00
Obrońcy boskiego toskańskiego taktyka mają dziś swój dzień. Spokojnie boski Allegro wypnie się w LM jak będzie trzeba zagrać ofensywny futbol :prochno:
Jak trzeba zagrać ofensywny futbol w LM, to w Maxa wstępuje istny demon - rimonta w Turynie z Atletico, dwa szybkie ciosy w Londynie z Totkami, demolka w Madrycie, deklasacja w Monachium. Problem się zaczyna, gdy trzeba to dowieźć, lub zagrać tak od początku, bez nożna na gardle i utrudniania sobie życia.
MRN pisze:
29 września 2021, 23:08
I na koniec co do Keana...chciałem przed meczem aby to on grał ale on w ogóle nie nadaje się do gry, nie wie co ma zrobić z piłką i standardowo nie wnosi nic. Liczę, że się ogarnie bo bieda w ataku.
A moim zdaniem Murzyn coś tam powalczył, wiadomo że jest chaotyczny i nieogarnięty, ale dziś troszke się pokiwał, przytrzymał piłkę w narożniku, poprzepychał się, co można mu na siłę zapisać na mały plusik, na zachętę.
Bardziej przyczepiłbym się do rudego koleżki. Wiecznie spóźniony, niemobilny, zwrotność na poziomie schyłkowego Khediry, fatalne ustawianie się. Jednym słowem katastrofa i największe rozczarowanie od czasów Bernakiepskiego.
Niech sobie go Paratici weźmie, razem z resztą swojego szrotu, tj Rabiotem, Ramseyem, Arthurem et consortes.


Obrazek
hellspawn

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 15 maja 2006
Posty: 461
Rejestracja: 15 maja 2006

Nieprzeczytany post 30 września 2021, 00:29

Pierwszy mecz w tym sezonie po którym mogę powiedzieć że TAKI Juventus chcę oglądać! A teraz mała ciekawostka. Kto był dzisiaj po raz pierwszy w tym sezonie naszym kapitanem?
Dziękuję, dobranoc. Proszę umyć sobie gęby. :devil:


Crunny

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 28 stycznia 2007
Posty: 3496
Rejestracja: 28 stycznia 2007

Nieprzeczytany post 30 września 2021, 01:24

Dla tych, którzy nie oglądali - skrót z kolejnego świetnego występu Chiesy:


Trzeba mu dać jakiś fajny numer (7 lub 10 w przypadku odejścia Dybali) i budować na nim nie tylko ofensywę, ale i nasz brand Juve, bo już teraz jest idolem młodzieży, co widać chociażby po komentarzach neutralnych kibiców. Wszyscy spodziewali się, że upragnioną LM da nam CR7, ale to Chiesa w najbliższych latach może nam pomóc ją zdobyć - ma umiejętności, niesamowitą szybkość i ten charakter wojownika. Obecne Juve jest już od niego chyba nie mniej zależne, niż Juve 2002/03 było od Nedveda.
Ostatnio zmieniony 30 września 2021, 15:20 przez Crunny, łącznie zmieniany 1 raz.


Zablokowany