Serie A 21/22 (06): JUVENTUS FC 3-2 Sampdoria

Przedmeczowe przewidywania, gorące pomeczowe dyskusje, wasze oceny gry Juve i poszczególnych zawodników.
Zablokowany
ice

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 05 października 2008
Posty: 1190
Rejestracja: 05 października 2008

Nieprzeczytany post 26 września 2021, 15:55

Piękny mecz o pierwszej do ostatniej minuty, pełna kontrola, zero stresu. Piłkarze Juve niczym profesorowie odhaczyli kolejną przeszkodę w drodze po mistrzostwo SA. Niewątpliwie pomoc i obrona to największe atuty naszej drużyny. Wyróżnia się w niej szczególnie Bernardeschi oraz Bentancur. Piękny mecz Moraty. Brał przeciwników na plecy, grał ciałem, zwodził. Piłka kleiła mu się do nogi. Obrona niczym monolit - mysz się nie przeciśnie. To już kolejny, 20 mecz z czystym kontem.

Ja myślę, że tak to widzi mniej więcej nasz zarząd, tylko nam ujowe mecze transmitują że nic się nie zgadza;p


Bartosz Karawańczyk pisze:
12 października 2020, 21:00
Chiesa? To będzie drugi Berna. Są strasznie podobni. Przereklamowane super talenty z Violi za grube miliony. Totalnie przepłaceni. Podobny "styl" i pozycja.
Michael_M

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 07 lutego 2020
Posty: 1191
Rejestracja: 07 lutego 2020

Nieprzeczytany post 26 września 2021, 16:39

Allegri nie uczy się na błędach co do urazów mięśniowych. Zawodnicy osiągają swoje limity, a ten dalej ciśnie. Nie wiem po co. Lepiej utrzymać ich w maksymalnym zdrowiu przez cały czas niż przeć na chama jak nie ma potrzeby.


Mati1990

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 17 grudnia 2004
Posty: 1765
Rejestracja: 17 grudnia 2004

Nieprzeczytany post 26 września 2021, 16:50

Największym pozytywem tego spotkania są 3 pkt ciężko zdobyte. Później Locatelli, koleś, który przez te kilka spotkań ZROBIŁ/ROBI więcej niż cała reszta tych kasztanów z pomocy. Koleś przychodzi do nas i nie boi się "trudnych" podań, nie boi się zagrać z pierwszej piłki, dograć w uliczkę, przerzucić na drugą stronę, czy wypuścić skrzydła. Właśnie takiego kogoś nam potrzeba, a nie tych paździerzów, którzy mając piłkę kręcą się z nią w kółko. Ja wiem, że to dopiero początek i rok temu McKennie też miał super wejście, a później spuścił z tonu, zagubił się, to samo może też być z Loca, lecz póki co widać w nim mega potencjał i fajnie, że to Włoch. To samo Chiesa, jak początkowo rok temu nie byłem jakimś jego wielkim zwolennikiem, tak szybko mnie przekonał do siebie - tak, jaram się Chiesą i Locatellim. To nasza przyszłość.

Dalej nie jestem przekonany do Dejana, fajnie, że zaliczył asystę dziś, ale kurde, koleś ma 21 lat, a biega jakby już pod 40tkę podchodził i ta gra głównie lewą nogą często spowalnia akcję.


Szwamb

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 22 stycznia 2017
Posty: 290
Rejestracja: 22 stycznia 2017

Nieprzeczytany post 26 września 2021, 17:23

Mati1990 pisze:
26 września 2021, 16:50
Największym pozytywem tego spotkania są 3 pkt ciężko zdobyte. Później Locatelli, koleś, który przez te kilka spotkań ZROBIŁ/ROBI więcej niż cała reszta tych kasztanów z pomocy. Koleś przychodzi do nas i nie boi się "trudnych" podań, nie boi się zagrać z pierwszej piłki, dograć w uliczkę, przerzucić na drugą stronę, czy wypuścić skrzydła. Właśnie takiego kogoś nam potrzeba, a nie tych paździerzów, którzy mając piłkę kręcą się z nią w kółko. Ja wiem, że to dopiero początek i rok temu McKennie też miał super wejście, a później spuścił z tonu, zagubił się, to samo może też być z Loca, lecz póki co widać w nim mega potencjał i fajnie, że to Włoch. To samo Chiesa, jak początkowo rok temu nie byłem jakimś jego wielkim zwolennikiem, tak szybko mnie przekonał do siebie - tak, jaram się Chiesą i Locatellim. To nasza przyszłość.

Dalej nie jestem przekonany do Dejana, fajnie, że zaliczył asystę dziś, ale kurde, koleś ma 21 lat, a biega jakby już pod 40tkę podchodził i ta gra głównie lewą nogą często spowalnia akcję.
Tak, Locatelli to jest powiew świeżości, odwagi, braku kompleksów i talentu- czyli czegoś, czego w naszej linii dawno nie było. Brakuje mu jednak klasycznego DM pod ręką, bo przy wychodzącym Włochu i Urusie (który gdzieś tam orbituje wokół kogoś w rodzaju Marchisio XD) czasami na tyłach zostawiamy ogromny plac miejsca.

Chiesa to osobny temat. Koleś ciągle (mimo drugiego roku w J) ma coś z piłkarza podwórkowego. Odwagę, brak kompleksów przy wychodzeniu przeciwko nawet czterem obrońcom co często kończy się sukcesem (bramka, asysta, rożny, dobitka). Lubię też u niego to, że ma serio spory talent, gra z podniesioną głową przy piłce przy nodze, ogarnia przestrzeń na boisku etc. koleś jest 2x lepszy od swojego starego i jak tak dalej pójdzie to będzie spokojnie w jednym sorcie piłkarzy włoskich z Tottim, Baggio czy Pirlo.

Dejan- dajcie chłopakowi spokój. Ma dopiero 21 lat. W jego wieku Chiesa dopiero wchodził do pierwszej 11 Violi a Dybala zaliczał sezon w Serie B z Palermo, a macedoński Szwed już teraz często robi nam wynik w barwach Juventusu.
Owszem, rozwija się dosyć... dziwnie, bo w Parmie był dosyć szybkim dryblerem (mimo sporych warunków) i koniem pociągowym na skrzydle/ataku, a u nas tak jakby zatracił szybkość i... siłę fizyczną, bo nie bardzo przepycha jednak tych obrońców. Nie zatracił jednak magicznej techniki, dryblingu, niesamowitej wkrętki lewą nogą i sporego IQ boiskowego.
Sądzę, ze braki w szybkości czy w sile wynikają z jakiegoś planu treningowego, który ma dać plon dopiero za 2-3 lata.
Kulusevski potrzebuje też prawej nogi (mam nadzieję, że ogarnie ją na poziomie co najmniej użytkowym (podania, lekki strzał)) i dookreślenia. Juventus musi mieć jakiś pomysł na niego i albo Dejan zostanie napastnikiem w stylu Ilicicia (środkowy/boczny/cofnięty) albo raczej schodzącym skrzydłowym w stylu Robbena. Albo zrobimy mu masę mięśniową i ustawimy na ataku, albo niech rozwija szybkość na skrzydle. Sądzę, ze te stanie w rozkroku wynikaj też z tego, że ani Juventus ani sam Dejan sam jeszcze nie wie czy iść bardziej w skrzydło czy w atak.

Ja bym pracował nad nim w charakterze napastnika. Na razie w J też częściej tak wychodzi, gra też w ten sposób w reprezentacji Szwecji.


Sorek21

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 31 grudnia 2007
Posty: 4376
Rejestracja: 31 grudnia 2007

Nieprzeczytany post 26 września 2021, 17:29

Może teraz kontuzja Dybali odblokuje nam możliwiść grania 4-3-3 ?


Gandalf8

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 26 marca 2007
Posty: 1635
Rejestracja: 26 marca 2007

Nieprzeczytany post 26 września 2021, 18:45

Chcieliście ofensywnego Juve to macie (6 goli w 2 mecze), tylko nie w wykonaniu Sarriego a Maxa. Niestety nasza obrona to nadal ta z okresu Sarriego i Pirlo, czyli tracimy dużo goli, szczególnie po rzutach różnych. Obronę trzrba przywrócić do czasów Maxa 1.0 a atak wygląda już znacznie lepiej, bo tworzymy okazje, trzeba tylko poprawić skuteczność (gdyby dziś Chiesa i Morata wykorzystali setki to po 20 minutach byłoby 3:0). Po strzeleniu gola trzeba przez najbliższe minuty zwiększyć koncentrację, bo szybko pozwalamy rywalom na zdobycie gola i powrót do meczu.

Locatelli dziś asysta i gol, ale ciągle jeszcze nie ma w jego grze nawet połowy tej blyskotliwosci, którą widzieliśmy w Sassuolo. W pierwszej połowie Benta grał lepiej np w odbiorze, w drugiej Włoch już trochę się poprawił a Usus zagrał gorzej. Niestety to nasi jedyni pomocnicy, z których mamy jakikolwiek pożytek.

Największy problem mamy na lewej pomocy. Rabiot jest fatalny, nie chce mu się nawet biegać, Berna jakies tam zaangażowanie ma, ale gra strasznie niedokładne. Wniosek z tego taki, że już w styczniu trzeba kogoś na te pozycję ściągnąć.

Ogólnie cieszy, że wygrywamy 2 mecze z rzędu, gramy szybciej, wiecej z pierwszej pilki, ale jednocześnie nie potrafimy spokojnie zarządzać meczem i utrzymać czystego konta. Jest dużo do poprawy i oby Dybala na zbyt długo nie wypadł.


Jeden, by wszystkimi rządzić, Jeden, by wszystkie odnaleźć,
Jeden, by wszystkie zgromadzić i w ciemności związać
W Krainie Mordor, gdzie zaległy cienie.
Alexinhio-10

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 16 września 2009
Posty: 2933
Rejestracja: 16 września 2009

Nieprzeczytany post 26 września 2021, 19:09

Gandalf8 Wystarczy Chiesę przenieść na lewą stronę, a Cuadrado dać grać na skrzydle, a nie obronie i problem załatwiony. Bardziej potrzeba jakiegoś DMa obok Loki.

Przyznam, że chyba czegoś tam w ofensywie się Allegri nauczył, bo wyglądało to w kilku meczach lepiej, niż przez większość poprzednich sezonów Maksia.

Niestety Maksiu ma dalej problem z kontuzjami i doborem wykonawców do taktyki, lub samej taktyki. Dziś zamiast Chiesy na lewej stronie, a Cuadrado na prawej, mieliśmy zbyt ofensywną prawą stronę, a na lewej kmiota Bernę i Sandro. Znów prawa strona bardziej ofensywna, a lewa lipa. Przeciwnik wie, że akcje będą przeprowadzane prawą stroną. Choć czasem widać wymienność pozycji, gdy Kulu i Chiesa są na boisku razem.

442 lub 4231 ze zdrowym Dybalą. Na 433 nie mamy środkowych pomocników.


Szwamb

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 22 stycznia 2017
Posty: 290
Rejestracja: 22 stycznia 2017

Nieprzeczytany post 26 września 2021, 23:02

Chiesa na lewej nie jest taki dobry jak na prawej stronie. Wiadomo, że kilka bramek z lewej strony strzelił, czy akcji przeprowadził, ale na dłuższą metę lepiej się czuje po prawej.
Kulu na lewej też nie pogra, bo to nie jest gracz do wrzucania piłki.

Mercato w kwestii lewej strony to dramat.

Kiedyś przez lata były problemy z prawą (na lewej Nedved i Zambrotta, na prawej Zebina i Camoranesi XD), a teraz na odwrót. U nas nigdy nie może być komplementarnie.


BlackJacky

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 27 grudnia 2009
Posty: 2513
Rejestracja: 27 grudnia 2009

Nieprzeczytany post 26 września 2021, 23:22

Nie no, wlepić takim tytanom jak Spezia czy Sampa po 3 gole i dac sobie strzelic tylko po 2, drżąc do konca meczu o wynik... Nie ma to tamto! A dzieki wybitnym i innowacyjnym metodom treningowym zostajemy z jednym napastnikiem na kolejny mecz. ToP! Nie wiem, co z tym Kulufonem. Albo nie ta pozycja, albo po prostu nie jest kompatybilny z Juventusem. Niektorzy tutaj sie jaraja jakimis poprawnymi zagraniami, jak bysmy dopiero co wrocili z SerieB. A przeciez jestesmy 9-krotnym z rzedu w ostatnich 10 latach Mistrzem Wloch! Jesli Londynczykom bedzie sie chcialo, to spuszcza nam taki łomot, ze naszym braknie palcow do liczenia straconych goli. Wrzesien sie nawet jeszcze nie skonczyl, a ja jestem juz sakramencko zmeczony ta druzyna i calym tym klubem. Smacznej kawusi, Juventus mnie dusi.


Wybierz, komu chcesz pomóc: https://www.siepomaga.pl

"Lepszy [Arturo Vidal] prosto z baru Semafor niż ta cała reszta"
MRN

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 07 listopada 2007
Posty: 8597
Rejestracja: 07 listopada 2007

Nieprzeczytany post 26 września 2021, 23:38

No widzisz, niektórzy też jarali się Keanem, pragnęli jego powrotu ale to atrapa. Biega jak Żyd po pustym sklepie i nie oddał chyba jeszcze strzału na bramkę...no, oddał jednak w meczu z Napoli ;)


Obrazek
Gamber

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 10 czerwca 2003
Posty: 218
Rejestracja: 10 czerwca 2003

Nieprzeczytany post 26 września 2021, 23:52

Szwamb pisze:
26 września 2021, 23:02
Kiedyś przez lata były problemy z prawą (na lewej Nedved i Zambrotta, na prawej Zebina i Camoranesi XD), a teraz na odwrót. U nas nigdy nie może być komplementarnie.
Nie no Paanie, ale od Camoranesiego to Ty się odczep.


<Juventus Semper Fidelis>
Szwamb

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 22 stycznia 2017
Posty: 290
Rejestracja: 22 stycznia 2017

Nieprzeczytany post 27 września 2021, 00:25

Gamber pisze:
26 września 2021, 23:52
Szwamb pisze:
26 września 2021, 23:02
Kiedyś przez lata były problemy z prawą (na lewej Nedved i Zambrotta, na prawej Zebina i Camoranesi XD), a teraz na odwrót. U nas nigdy nie może być komplementarnie.
Nie no Paanie, ale od Camoranesiego to Ty się odczep.
Camor był spoko, ale po prostu spoko

chodziło mi bardziej o kontrast

z lewej strony pomocy Nedved lvl Złota Piłka, z prawej "spoko" Camor
z lewej strony obrony Zambrotta (przez kilka lat naj lewy def świata), z prawej przeciętny Zebina

Mauro zawsze będę szanował, za nie schodzenie poniżej pewnego poziomu + wierność barwom (został w Serie B), ale to był piłkarz półkę lepszy od Szymona Pepe, półkę słabszy od Cuadrado.


zakiii

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 14 września 2010
Posty: 454
Rejestracja: 14 września 2010

Nieprzeczytany post 27 września 2021, 07:34

MRN pisze:
26 września 2021, 23:38
No widzisz, niektórzy też jarali się Keanem, pragnęli jego powrotu ale to atrapa. Biega jak Żyd po pustym sklepie i nie oddał chyba jeszcze strzału na bramkę...no, oddał jednak w meczu z Napoli ;)
A bramkę ze Spezią strzeliło ufo.


Paya

Juventino
Juventino
Rejestracja: 04 listopada 2004
Posty: 323
Rejestracja: 04 listopada 2004

Nieprzeczytany post 27 września 2021, 07:59

MRN pisze:
26 września 2021, 23:38
No widzisz, niektórzy też jarali się Keanem, pragnęli jego powrotu ale to atrapa. Biega jak Żyd po pustym sklepie i nie oddał chyba jeszcze strzału na bramkę...no, oddał jednak w meczu z Napoli ;)
6 strzałów w tym 3 celne grając ledwie 125 minut. Normalizując to 4.3 strzału na mecz i 2.15 celnego. Najlepszy w zeszłym sezonie był Cr z 5.2 strzału i 1.9 celnego, potem Dybała z odpowiednio 4.1 i 1.2, oraz Morata 2.4 i 1. Ale tak, Kean nic nie strzela xd.


MRN

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 07 listopada 2007
Posty: 8597
Rejestracja: 07 listopada 2007

Nieprzeczytany post 27 września 2021, 12:51

Super, jaram się tym znakomitym bombardierem. No fakt, bramka ze Spezią mi umknęła więc notowania rosną. Chelsea nie ma co wychodzić na murawę.


Obrazek
Zablokowany