Serie A 21/22 (02): JUVENTUS 0-1 Empoli

Przedmeczowe przewidywania, gorące pomeczowe dyskusje, wasze oceny gry Juve i poszczególnych zawodników.
Zablokowany
Elohi

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 23 sierpnia 2003
Posty: 372
Rejestracja: 23 sierpnia 2003

Nieprzeczytany post 29 sierpnia 2021, 10:08

Drużyna, która od trzech lata grała pod jednego zawodnika, potrzebuje czasu by się ogarnąć.
Druzyna, która od dwóch lata nie miała porządnego trenera, potrzebuje czasu by się ogarnąć.

Bedzie dobrze. CR7 odszedł, a więc teraz można spokojnie pracować nad przywróceniem monolitu, zaczynając od obrony.


""Vincere Non È Importante È L'Unica Cosa che Conta""
Poprostu

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 11 listopada 2007
Posty: 7073
Rejestracja: 11 listopada 2007

Nieprzeczytany post 29 sierpnia 2021, 10:17

Michael_M pisze:
29 sierpnia 2021, 10:04
Widać, że potrzeba nam prawego obrońcy z prawdziwego zdarzenia. Cuadrado w tej roli to tykająca bomba. Tak nie może być.
Prawego i lewego.


Monte Cristo

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 15 września 2006
Posty: 1592
Rejestracja: 15 września 2006

Nieprzeczytany post 29 sierpnia 2021, 10:19

No to mamy w koncu tego miszcza czy nie?


Od ponad 20 lat nie mieszkam w Polsce i z jezykiem mam malo kontaktu, wiec w razie bledu ortograficznego daruj sobie poprawianie mnie.
Mati1990

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 17 grudnia 2004
Posty: 1765
Rejestracja: 17 grudnia 2004

Nieprzeczytany post 29 sierpnia 2021, 10:19

quote=Michael_M post_id=1008816 time=1630224293 user_id=59419]
Widać, że potrzeba nam prawego obrońcy z prawdziwego zdarzenia. Cuadrado w tej roli to tykająca bomba. Tak nie może być.
[/quote]

Ogólnie mówiąc to tak naprawdę potrzeba nam bramkarza z prawdziwego zdarzenia, obrońcy lewego z prawdziwego zdarzenia, 2/3 pomocników z prawdziwego zdarzenia (albo chociaż utrzymujących jakikolwiek poziom) i napastnika z prawdziwego zdarzenia. Aktualnie z tymi ciapami to będzie cud, jak zajmiemy chociażby 4 miejsce. Wczoraj Bentancur podczas wyprowadzania kontry biegł przez dobre 30m z piłką,mógł posłać długą piłkę na bodajże Dybale, który był nie kryty, ale poco? Przebiegł kolejne 2 metry i potknął się SAM o piłkę, to pokazuje poziom obecnej formacji Juve, O ile kiedyś jeszcze nie traciłem nadziei w tych grajków, tak teraz jestem już w 101% pewien, że Bentancur, Rabiot i Ramsey to są pipy, które nigdy nie powinny nawet wyjść na murawę w koszulce Juve.

też nie pokoi mnie powoli De Ligt, koleś obniżył loty i to bardzo, zresztą oprócz Chiesy każdy ciul na swój strój. Jesteśmy jedyną drużyną taką, która nie potrafi kilku ładnych akcji sklecić, ba, nawet podać dobrze.


dimebag11

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 31 maja 2009
Posty: 2551
Rejestracja: 31 maja 2009

Nieprzeczytany post 29 sierpnia 2021, 10:21

Elohi pisze:
29 sierpnia 2021, 10:08
Drużyna, która od trzech lata grała pod jednego zawodnika, potrzebuje czasu by się ogarnąć.
Druzyna, która od dwóch lata nie miała porządnego trenera, potrzebuje czasu by się ogarnąć.

Bedzie dobrze. CR7 odszedł, a więc teraz można spokojnie pracować nad przywróceniem monolitu, zaczynając od obrony.
Nie, nie będzie dobrze. Jakoś inne drużyny z czołówki także zmieniły trenera (Inter, Lazio, Roma, Napoli), a co za tym idzie filozofię gry, a jakoś nie mają takich problemów jak Juventus (a przypominam, że znając Allegriego i jego sztab od przygotowania , to za jakiś miesiąc wypadnie nam pewnie minimum 6 zawodników z powodu urazów, zwłaszcza, że w międzyczasie są jeszcze mecze reprezentacyjne). Rozumiem żebyśmy jeszcze mieli problemy z Atalantą, Milanem czy Lazio, ale my graliśmy przecież z Udinese i beniaminkiem z Empoli, z którym przez ponad 70 minut nie potrafiliśmy nawet wyrównać.


Juve jest miłością całego mojego życia. Jest powodem do radości i dumy, ale i przyczyną frustracji i rozczarowań. Jest źródłem niesamowitych emocji, tworzącym prawdziwą i niekończącą się opowieść o miłości. - Gianni Agnelli
Poprostu

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 11 listopada 2007
Posty: 7073
Rejestracja: 11 listopada 2007

Nieprzeczytany post 29 sierpnia 2021, 10:27

De Ligt obniżył loty bo musi grać z takim gównianym obrońca jak babol, który ściąga go na dno.


bajbek17

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 25 kwietnia 2007
Posty: 1558
Rejestracja: 25 kwietnia 2007

Nieprzeczytany post 29 sierpnia 2021, 10:39

Panowie nie bójcie się, futbol to prosty sport. Wojtek jest lepszy od Donarmmny, a nowi zawodnicy nie mogą od razu wskoczyć do skladu bo to nie jakiś Inter czy Roma tylko Juve gdzie naszą wybitną taktykę nie jest łatwo przyswoić. Po odejściu Ronaldo, który oczywiście blokował rozwój drużyny za sstrzelanie bramek wezmie się reszta zespołu tylko nie napastnicy, bo jednego będę trzymał na ławce, a drugiemu dokończę projekt niszczenia zaczęty parę lat temu i każę mu grać jak najdalej od bramki rywala. Sezon zaczyna sie w marcu.


19

Juventino
Juventino
Rejestracja: 17 maja 2009
Posty: 1599
Rejestracja: 17 maja 2009

Nieprzeczytany post 29 sierpnia 2021, 10:40

Mi się bardzo podobała wymienność pozycji w ofensywie. Jednak do takiej gry potrzeba dobrej postawy pomocników której wczoraj nie było. Podobało mi się też wprowadzenie Moraty by zminimalizować problemy wynikające z pasywności drugiej linii. Jednak Hiszpan był wczoraj tragiczny.
Zbyt dużo zawodników nie dojeżdża, pytanie czy się ogarną.


dimebag11

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 31 maja 2009
Posty: 2551
Rejestracja: 31 maja 2009

Nieprzeczytany post 29 sierpnia 2021, 10:51

@19
To się przyzwyczaj do tego, że Morata dalej będzie tragiczny. On od momentu powrotu do Juve, to z niewyjaśnionych przyczyn miał tylko dobry początek, gdy strzelał zarówno w Serie A jak i LM (a miałby wtedy kilka bramek więcej gdyby nie te minimalne spalone weryfikowane przez VAR). Potem powrócił do swojego standardowego poziomu i tak jest po dzień dzisiejszy. Jeśli jakiś <brzydkie słowo ( ͡° ͜ʖ ͡°)> z Zarządu zdecyduje się na jego wykupienie z Atletico za 35 mln € to chyba sam pofatyguję się do Turynu i nakopię mu do tyłka, bo już dziś mogę stwierdzić, że będą to pieniądze wyrzucone w błoto za gościa, który wtedy będzie miał rocznikowo 30 lat co oznacza, że stanie się już niezbywalny.


Juve jest miłością całego mojego życia. Jest powodem do radości i dumy, ale i przyczyną frustracji i rozczarowań. Jest źródłem niesamowitych emocji, tworzącym prawdziwą i niekończącą się opowieść o miłości. - Gianni Agnelli
MRN

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 07 listopada 2007
Posty: 8597
Rejestracja: 07 listopada 2007

Nieprzeczytany post 29 sierpnia 2021, 10:58

Problemem De Ligta nie jest gówniany babol tylko to, że sam jest słaby a my pokusiliśmy się na niego po jednym dobrym sezonie. Ja uważam, że to problemem babola jest to, że ma miernotę obok siebie bo babol bardzo dobrze wygląda kiedy ma Kielona obok siebie. Wielu tutaj nie chce Vlahovicia po jednym dobrym sezonie ale wielu po jednym dobrym sezonie chciało De Ligta (oprócz mnie). De Ligt to słabiak bez względu na to, kogo ma obok siebie bo jest przehypowany, nie zakłamujcie rzeczywistości. Miał pojedyncze dobre mecze i niczym nie różni się od Ruganiego, ma tylko szczęście, że jest podopiecznym świetnego agenta.


Obrazek
Rozgrzany Sturaro

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 10 maja 2019
Posty: 296
Rejestracja: 10 maja 2019

Nieprzeczytany post 29 sierpnia 2021, 11:01

@MRN
Bonucci gra dobrze TYLKO z Chiellinim. Ewentualnie jednocześnie z Barzaglim, ale to już niemożliwe. Gdy nie ma Giorgio obok Leonardo, to nagle Mr Rykoszet gra, jakby do zespołu dołączył tydzień temu.

A to, że De Ligt się nie różni od Ruganiego zostawię bez komentarza, bo chyba Ci się coś odkleja ostatnio. :prochno:


Smacznej kawusi, Allegri mnie dusi
#ŁysyBajerantOut
Kamciu

Interista
Interista
Awatar użytkownika
Rejestracja: 14 lutego 2020
Posty: 471
Rejestracja: 14 lutego 2020

Nieprzeczytany post 29 sierpnia 2021, 11:08

Ehem pisze:
29 sierpnia 2021, 09:24


Chyba nikt nie wierzył, ze przyjdzie Maksiu i będą cuda. Wygrał co miał wygrać. Wszyscy widzieli jak to wyglądało, wiec nara. Po cholerę go ściągali.
Zaskocze Cie. Z tego co czytalem i widzialem byla tendencja wprost odwrotna. Aczkolwiek nie ma co jeszcze wszystkiego spisywac na straty.


Twitter: @K_Kamciu
MRN

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 07 listopada 2007
Posty: 8597
Rejestracja: 07 listopada 2007

Nieprzeczytany post 29 sierpnia 2021, 11:09

Nic mi się nie odkleja bo De Ligt ani razu nie miał 2/3 dobrych meczów z rzędu, na Euro też zaliczył kompro ale najlepiej odwracać kota ogonem. Mieliśmy potrzeby w pomocy to wydaliśmy gruby hajs na obrońcę mając jeszcze w obwodzie Romero, który wciąga naszego topa z Ajaxu nosem, to jest właśnie polityka Juve i późniejsze problemy z tego wynikające.


Obrazek
xemi

Juventino
Juventino
Rejestracja: 27 sierpnia 2021
Posty: 100
Rejestracja: 27 sierpnia 2021

Nieprzeczytany post 29 sierpnia 2021, 11:12

Spuszczają się tutaj niektórzy na Maxa a od początku było wiadomo jaki on jest! Nie bez powodu koleś poleciał. Jego strategia jest archaiczna, beznadziejna i zła! Gość przebimbał 2 lata i było pewne że nie wyciągnie żadnych wniosków! Dokładnie stało się to czego się można było spodziewać: tragiczne wybory personalne, wiara w piłkarzy którzy prezentują poziom Serie B, wystawianie zawodników na losowych pozycjach! Całkowity gram gry ofensywnej!

Trzeba być zaślepionym w Maxa aby nie uznać go za <brzydkie słowo ( ͡° ͜ʖ ͡°)> kiedy wystawia jedynego prawego obrońcę w środku pomocy, a prawoskrzydłowego, który jest najlepszym asystentem drużyny ustawia na prawej... obronie! Dziecko by lepiej ustawiło tych zawodników!
Max powinien być skończony po tych 2 meczach...
Za jego kadencji nie ma co liczyć na cuda!
Prze***lismy 200 baniek na Ronaldo, zmarnowaliśmy 3 lata gry pod wodza Maxa, kiepa i Pirlo! Zrobilismy ogromny krok w tył! Sportowo i mentalnie!


Profesor

Juventino
Juventino
Rejestracja: 07 sierpnia 2016
Posty: 895
Rejestracja: 07 sierpnia 2016

Nieprzeczytany post 29 sierpnia 2021, 11:17

Abstrahując od słabej pomocy mam takie opinie:
1. Czy drużyna wyglądała mentalnie tragicznie przez odejście Ronaldo? Jeżeli tak to co pokazał nasz nowy lider Dybala bo miał pokazać swój full potencjał w końcu?
2. Czy drużyna grała tragicznie bo od 3 lat miała styl na grę z Ronaldo? Te wrzutki to były takie typowe dla niego.
3. Wiemy że Allegri lubi dziwnie wrzucać zawodników ale teraz drugi mecz z rzędu Allegri popełnia błąd przy zmianach, jak można zdejmować Cuadrado i Chiese? MDS? Really?

Co można powiedzieć po 2ch meczach, pierwszy gdyby nie babole Szczesnego powinien być wygrany, ten tragedia


Zablokowany