Serie A 21/22 (01): Udinese 2-2 JUVENTUS FC

Przedmeczowe przewidywania, gorące pomeczowe dyskusje, wasze oceny gry Juve i poszczególnych zawodników.
Zablokowany
Sorek21

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 31 grudnia 2007
Posty: 4376
Rejestracja: 31 grudnia 2007

Nieprzeczytany post 23 sierpnia 2021, 08:15

Kolejny problem, że obok Szczęsnego mamy jeszcze Bonucciego i Sandro, którzy pierwszy skład mają zapewniony z automatu bez żadnego wysiłku.


ice

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 05 października 2008
Posty: 1190
Rejestracja: 05 października 2008

Nieprzeczytany post 23 sierpnia 2021, 09:33

Fenomenu Sandro nie rozumiem. Gość jest tak słaby i przeciętny, do tego nijaki, że szok. Młody Pellegrini pokazał w jednym meczu, że dobrze gra do przodu. Kiedyś jakiś trener powiedział, że z grą ofensywną się piłkarz rodzi i to ma. A defensywy można się nauczyć.
Szkoda, że Max jest przywiązany do kilku nazwisk - zresztą nie tylko on. Sandro gra u każdego.
Co do Szczęsnego - to niestety póki co wylało się na niego za mało pomyj. Ale jeżeli chodzi o Maxa, to myślę, że mocno go <brzydkie słowo ( ͡° ͜ʖ ͡°)>. On nie jest taki jak Anżej. Który z naszych orłów dyrektorskich przedłużył mu kontrakt? Milion błędów w zarządzaniu, które były pudrowane przez poprawne wyniki drużyny - nawet na wyrost. Bo dwa finały LM (może drugi) były zdecydowanie na wyrost. Były wyniki nikt nie krytykował zarządu za głośno. Wyniki się skończyły, to nagle zostały uwidocznione katastrofalne błędy.

Każdy widzi bolączki tej drużyny, większość ma diagnozę, wiemy jak leczyć. Ale niestety - opieka zdrowotna pacjenta jest bardzo kosztowna, a pieniędzy nie ma. Nie ma i nie będzie. Trzeba leczyć się domowymi sposobami i liczyć na to, że się poprawi.

Co do meczu - nie było tak źle, jak pokazuje wynik. Niestety - Szczęsny <brzydkie słowo ( ͡° ͜ʖ ͡°)> nie jedną a dwie bramki. Tak katastrofalny występ zasługuje na jedno - długą ławkę. To nie pierwszy raz, że gra słabo. Cały zeszły sezon miał słaby, a nowy zaczyna w najgorszy możliwy sposób. Dać szansę Perinowi - gorszy nie będzie.

nie przeklinamy / jarmel


Bartosz Karawańczyk pisze:
12 października 2020, 21:00
Chiesa? To będzie drugi Berna. Są strasznie podobni. Przereklamowane super talenty z Violi za grube miliony. Totalnie przepłaceni. Podobny "styl" i pozycja.
Bartosz Karawańczyk

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 23 maja 2013
Posty: 430
Rejestracja: 23 maja 2013

Nieprzeczytany post 23 sierpnia 2021, 11:16

Ludzie kochani, o jakiej wy mówicie kontroli?! My się daliśmy zdominować potężnemu Udinese... Gdybyśmy mieli w bramce Buffona i w obronie BBC, to pewnie by się skończyło 0-2 i śpiewka o pełnej kontroli brzmiałaby akceptowalnie. Niestety, w tyłach mamy elektrycznego De Ligta, apatycznego Sandro i absolutnie koszmarnego golkipera, więc oddawanie inicjatywy komukolwiek, nawet takim ogórkom, zawsze będzie prowadzić do totalnej nerwówki. Z drugiej strony, jak tu trzymać inicjatywę, kiedy środek pola kompletnie nie istnieje i jedynym pomysłem na grę jest szybki atak? Allegri musi opracować coś naprawdę sprytnego, bo z obecną kadrą stawianie autobusu się już nie uda.

Spalony Ronaldo to kpina. Parówki sędziowskie podejmują się rysowania milimetrowych spalonych, a technologią dysponują na poziomie Painta.

Btw. co na tym meczu robił Mandżukić? Usiadł niebezpiecznie blisko naszych działaczy.


Paya pisze:
12 października 2020, 21:00
Chiesa? To będzie drugi Berna. Są strasznie podobni. Podobna jest również ich historia i pochodzenie. Przereklamowane super talenty z Violi za grube miliony. Totalnie przepłaceni.
Szwamb

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 22 stycznia 2017
Posty: 290
Rejestracja: 22 stycznia 2017

Nieprzeczytany post 23 sierpnia 2021, 11:36

Juventus
Obrazek
Turyn

XD

Dobrze, że na drugą połowę już byłem pod wpływem alkoholu i nie odczułem emocjonalnie tych dwóch bramek. Czuję się tylko okradziony z bramki CR, bo tam spalonego nie było. Ten spalony to jakieś jaja, a nieanulowanie żółtej dla CR to jeszcze większe jaja XD

najgorsze i najlepsze jednocześnie jest to, ze z 2 bramek dla nas się nawet zbytnio nie cieszyłem, bo coś czułem że "za dobrze" idzie. Jak idzie tak dobrze Juventusowi to robi się groźnie, gdyby to była Barsa w prime time (a nawet teraz) to skończyłoby się 0-5.

Tak jak Bartosz napisał- Max musi to przegłówkować, bo pełnej kontroli nie będzie. To już nie jest ten Juventus z meczu z Barsą, kiedy to wygraliśmy 3-0 i w drugim meczu broniliśmy się cały mecz, ale to była taka obrona że nawet gdyby mecz trwał 10 godzin to i tak Barsa nic by wówczas nie strzeliła.
Nasza obecna obrona i pomoc to już nie jest to. Może będzie trzeba szybko wprowadzać jednak tego Locę i spróbować budować grę na przetrzymywanie piłki czy coś, nie wiem. Ta kadra wygląda dziwnie XD

Co do Szczęsnego to- zawalił, ale przy
1 bramce najpierw Morata nie miał asekuracji po stracie w środku pola. De Ligt stał gdzieś zagubiony na 35 metrze (miast na 20), zrobił się korytarz, strzał był wcale niezły (Buffon/Donna by to złapali, ale Wojtek to Wojtek) i znowu zabrakło asekuracji, także- 65% winy Szczęsnego
2 bramka juz na konto Wojtka, bo mimo że zawodnicy z pola niekoniecznie musieli mu podawać, to tak się dzisiaj gra, a jak Wojtek nie miał dnia (bo nie miał) to powinien to po prostu wywalić.

Szczęsny powinien dostać karne 5 meczów i powinien grać Perin (niezależnie od dyspozycji). Perin jak będzie grał słabo to Szczęsny wróci, a może... Perin odpali i posadzi nam Wojtka?

No nic, na nowy mecz nowe Prosecco lub browar i jedziemy dalej z kibicowaniem. Forza Juve! XXD


Michael_M

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 07 lutego 2020
Posty: 1191
Rejestracja: 07 lutego 2020

Nieprzeczytany post 23 sierpnia 2021, 11:40

Trzeba sprzątać w tej naszej kadrze i cieszy fakt, że widać, że zmiany następują. Może i powoli, ale są. Rok temu pisałem, że całkowita zmiany zajmie około 4 lata i nadal się tego trzymam. Ja się już chce generalnie pozbyć starej gwardii bo problem lekceważenia przeciwnika i odpuszczania był już znany wcześniej, a jedyne co łączy to wszystko to właśnie Chiellini i Bonucci + teraz Sandro, a Max tylko dolewa benzyny do ognia.
Udinese to farfocel ligowy. Poza beniaminkami i Genoą to murowany kandydat do spadku. Już pal licho Wojtka i jego głupie błędy - tutaj powinno być na luzaku 3:0 do przerwy i po meczu, ale miażdżenie słabiaków dla Juventusu jest zbyt mainstreamowe.
Może i błędnie, ale między innymi dlatego chciałem pozbycia się całej trójki Buffon, Chiellini i Bonucci bo to jedyne co łączy ten schemat odpuszczania. Do tego zagrania prowokujące niebezpieczne sytuacje to tego spodziewałbym się po Dragusinie, a może i po Pellegrinim, ale nie po starych wyjadaczach.


hellspawn

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 15 maja 2006
Posty: 461
Rejestracja: 15 maja 2006

Nieprzeczytany post 23 sierpnia 2021, 17:58

Ja chciałbym tylko dodać, że nie przekonuje mnie Dybala w roli kapitana. Pośmialiśmy się z Bonucciego wraz z Allegrim, ale to nieporozumienie, że chłopczyk ze zmarszczonymi brwiami będzie kapitanował mistrzom europy. On nie ma charyzmy na to, nie ma posłuchu.
Drugie przemyślenie na temat Dybali to takie, że jak na lidera na którego kreuje go Allegri, Paulo nie jest kluczowy w decydujących momentach. Właśnie w takich momentach jak wczoraj, gdy trzeba było odwrócić wynik on partolił akcje. Wiem, że swoje strzelił, ale też wiem, że nic to nie dało. Dlatego nie jest to zarzut w kontekście konkretnego meczu a za całokształt.


ice

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 05 października 2008
Posty: 1190
Rejestracja: 05 października 2008

Nieprzeczytany post 23 sierpnia 2021, 18:04

Z charyzmą u nas aktualnie to z podstawowego składu MDL, Bonus (mimo że go nie lubię, to ma charyzmę) i Chiesa.


Bartosz Karawańczyk pisze:
12 października 2020, 21:00
Chiesa? To będzie drugi Berna. Są strasznie podobni. Przereklamowane super talenty z Violi za grube miliony. Totalnie przepłaceni. Podobny "styl" i pozycja.
BlackJacky

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 27 grudnia 2009
Posty: 2513
Rejestracja: 27 grudnia 2009

Nieprzeczytany post 23 sierpnia 2021, 18:06

hellspawn pisze:
23 sierpnia 2021, 17:58
On nie ma charyzmy na to
Jako naczelny hejter Dybały (za to, jakich oczekuje apanazy w stosunku do tego, co daje druzynie) musze uczciwie przyznac, ze wczoraj pierwsze 25 minut mial dobre/bardzo dobre. Pozniej natomiast nastapila "calma, calma" i chlopaczek sie wycofal, jak reszta. Niemniej wieczny chlopiec w nim dobitnie ukazal sie po wejsciu Ronaldo, kiedy to Argentynczyk kompletnie zniknal, bo na placu pojawil sie samiec alfa z jajami.


Staty wczorajszej ko(pa)niny:
UDI - JUV
Strzały: 12 -10
Strzały na bramkę: 6 - 3
Posiadanie piłki: 43% - 57%
Podania: 396 - 524
Celność podań: 84% - 86%
Faule: 13 - 14
Żółtka: 1 - 3
Spalone: 2 - 3
Rożne: 3 - 3

Faktycznie widac jak na dloni, ze gnietlismy ich wczoraj niemilosiernie i tylko jakis niesamowity pech oraz babol Wojtka sprawily, ze tego spotkania nie wygralismy, bo jednak Max kazal non-stopa napierac :ok:


Wybierz, komu chcesz pomóc: https://www.siepomaga.pl

"Lepszy [Arturo Vidal] prosto z baru Semafor niż ta cała reszta"
mns

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 09 lipca 2009
Posty: 621
Rejestracja: 09 lipca 2009

Nieprzeczytany post 23 sierpnia 2021, 19:15

Pierwsza kolejka. Duże rozgoryczenie. Wiadomo kto zawalił.
Mam też żal do Maxa, że zmienił ustawienie. W konsekwencji czego Chiesa musiał grać na wahadle...
Problem ofc stanowi lewa strona i mam nadzieje, że przy ew. odejściu CR uda się coś z tym zrobić.

Niemniej wiadomo, że ostatecznie skład nie będzie tak wyglądał i że były naprawdę fajne momenty, które mogą dawać nadzieję :)
Pozytyw za mecz dla Pawełka, Benty i Kwadrata.


Poprostu

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 11 listopada 2007
Posty: 7073
Rejestracja: 11 listopada 2007

Nieprzeczytany post 23 sierpnia 2021, 19:29

mns pisze:
23 sierpnia 2021, 19:15
Pierwsza kolejka. Duże rozgoryczenie. Wiadomo kto zawalił.
Mam też żal do Maxa, że zmienił ustawienie. W konsekwencji czego Chiesa musiał grać na wahadle...
Problem ofc stanowi lewa strona i mam nadzieje, że przy ew. odejściu CR uda się coś z tym zrobić.

Niemniej wiadomo, że ostatecznie skład nie będzie tak wyglądał i że były naprawdę fajne momenty, które mogą dawać nadzieję :)
Pozytyw za mecz dla Pawełka, Benty i Kwadrata.
Problemem nie jest lerwa strona bo wystarczyło wyjść Kulu- Dybala- Kjeza i było by po problemie.


Bobby X

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 18 maja 2009
Posty: 951
Rejestracja: 18 maja 2009

Nieprzeczytany post 23 sierpnia 2021, 19:38

Chciałem się tylko uzewnętrznić wiem, że nikogo to nie obchodzi, ale jest mi zwyczajnie smutno i żal patrząc na postawę Wojtka. Jedynego rodaka w składzie jedynej drużyny, która mnie interesuje. Do stylu gry się nie odnoszę gdyż jest mi obojętny pod wodzą Toskańskiego Stratega.

Wojtek szkoda, wielka szkoda.


:allegri: na śmietnik
mns

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 09 lipca 2009
Posty: 621
Rejestracja: 09 lipca 2009

Nieprzeczytany post 23 sierpnia 2021, 20:05

@Poprostu
staty za TM.
Kulu na 171 meczy zagrał 8 jako lewy napastnik z czego 1 w serie a.
Możliwe,, że byłby zbawieniem, ale to chyba nie jest jego nominalna pozycja :dontknow:


Poprostu

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 11 listopada 2007
Posty: 7073
Rejestracja: 11 listopada 2007

Nieprzeczytany post 23 sierpnia 2021, 20:12

mns pisze:
23 sierpnia 2021, 20:05
@Poprostu
staty za TM.
Kulu na 171 meczy zagrał 8 jako lewy napastnik z czego 1 w serie a.
Możliwe,, że byłby zbawieniem, ale to chyba nie jest jego nominalna pozycja :dontknow:
Lepsze to niż <brzydkie słowo ( ͡° ͜ʖ ͡°)> kombinacje z Berną czy Moratą.

Tak w ogóle to się zastanawiałem za ile sprzedamy za rok Kjeze po gównianym sezonie na wahadle.


ice

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 05 października 2008
Posty: 1190
Rejestracja: 05 października 2008

Nieprzeczytany post 23 sierpnia 2021, 20:36

Każdy trener dostał czas - więc apeluję do kolegów - Max również na to zasługuje. Przejmuje drużynę po katastrofalnym sezonie, gdzie chłopy przez rok biegały i nie wiedziały o co chodzi. Gdzie maszyna losująca Pirlo rzucała ich po różnych pozycjach (Bogu dzięki, że bramkarza wykluczyli z tej maszyny losującej).
Niech Max pogra swoje, przypomni chłopakom o schematach - jak np. pierwsza bramka - bo to była fajna akcja, szczególnie po zeszłym sezonie.
Pożyjemy zobaczymy.


Bartosz Karawańczyk pisze:
12 października 2020, 21:00
Chiesa? To będzie drugi Berna. Są strasznie podobni. Przereklamowane super talenty z Violi za grube miliony. Totalnie przepłaceni. Podobny "styl" i pozycja.
Sila Spokoju

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 18 marca 2009
Posty: 2345
Rejestracja: 18 marca 2009

Nieprzeczytany post 23 sierpnia 2021, 20:50

Prawda jest taka, że póki stara gwardia nie pójdzie w odstawkę takie sytuację będą się powtarzać. Biegają dziady babole, jakieś Alexy Sandro co formę ostatnio widzieli 6 lat temu to jak to ma wyglądać? Jeden młody De Ligt, który ma prawo popełniać błędy z powodu swojego wieku nie da rady (a popełnia ich najmniej).

Jasne Szczęsny wypiął pupę, to głównie jego błąd, jest totalnie bez formy od dobrego roku i to widać. Niestety winni są też nasi świetni obrońcy i nasz włoski minimalizm wpajany tu od samego wielkiego taktyka - boskiego Allegriego. To kunktatorstwo, granie na wynik i to obrzydliwe podawanie do tyłu w momencie, gdy się przekroczyło 60 metr boiska jest problemem. Gdyby nasze gwiazdy nie grały na wynik, tylko poszły za ciosem błędu słabego Wojtusia by nie było. A tak cofnęli piłkę, dali się spressować i efekt jest jaki jest. Myślałem, że wciśniemy jakiegoś farfocla w doliczonym jak za starych dobrych czasów, ale wtedy po boisku biegali jeszcze mężczyźni, a teraz biegają bezjajeczne gwiazdki i najemnicy, którym nie zależy na drużynie tylko kasce. Wielkiego taktyka przez pół kariery ratowały indywidualności. Zobaczymy jak będzie w tym sezonie.

Juventusu nie da się oglądać. Oczy krwawią. Dzisiaj sobie obiecałem, że daje sobie czas do połowy sezonu. Jak nic się nie zmieni to odpuszczam, szkoda nerwów, a sezon z Allegrim niczego dobrego niestety nie wróży.
towalski pisze:
23 sierpnia 2021, 20:36
Każdy trener dostał czas - więc apeluję do kolegów - Max również na to zasługuje.
Sarriego wyrzucono po zdobyciu mistrzostwa, Pirlo po zdobyciu 2 pucharów. Mam nadzieję, że Allegro też dostanie kopa jeśli nie zrobi potrójnej korony, bo na 99,9% gra nasza i tak się nie zmieni (a dlatego przecież zwolniono betona).
towalski pisze:
23 sierpnia 2021, 20:36
Niech Max pogra swoje, przypomni chłopakom o schematach - jak np. pierwsza bramka - bo to była fajna akcja, szczególnie po zeszłym sezonie.
Jedyny schemat jaki był za Allegriego to laga w pole karne.

P.S. Czekamy na mityczną wiosnę i sukces w CL :prochno:
Ostatnio zmieniony 23 sierpnia 2021, 21:00 przez Sila Spokoju, łącznie zmieniany 1 raz.


Max Allegri przed przegranym 5:1 meczem pisze: “Mam względem Luciano olbrzymi szacunek. To naprawdę zabawne, że od czasu do czasu zdarza nam się pokłócić… Ja przy nim w ogóle nie jestem trenerem, pracuję w tym fachu z przypadku“
Zablokowany