Serie A 20/21 (38): Bologna 1-4 JUVENTUS FC

Przedmeczowe przewidywania, gorące pomeczowe dyskusje, wasze oceny gry Juve i poszczególnych zawodników.
Zablokowany
Crunny

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 28 stycznia 2007
Posty: 3496
Rejestracja: 28 stycznia 2007

Nieprzeczytany post 23 maja 2021, 22:57

Tak słaby sezon, tyle wtop, a wystarczyłyby 2 pkt więcej (z samym spadającym Benvento straciliśmy ich 5!) i byłoby wicemistrzostwo Włoch. Fajnie, że będzie LM w przyszłym sezonie, ale mimo wszystko ten sezon kończy się dla mnie ze sporym niesmakiem.

PS pamiętacie, że niejaki Čeferin pracuje nad wykluczeniem nas z europejskich pucharów? :prochno:


Crunny

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 28 stycznia 2007
Posty: 3496
Rejestracja: 28 stycznia 2007

Nieprzeczytany post 23 maja 2021, 22:58

do usunięcia
Ostatnio zmieniony 24 maja 2021, 09:10 przez Crunny, łącznie zmieniany 1 raz.


Crunny

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 28 stycznia 2007
Posty: 3496
Rejestracja: 28 stycznia 2007

Nieprzeczytany post 23 maja 2021, 22:58

do usunięcia
Ostatnio zmieniony 24 maja 2021, 09:10 przez Crunny, łącznie zmieniany 1 raz.


Bart985

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 01 lipca 2012
Posty: 249
Rejestracja: 01 lipca 2012

Nieprzeczytany post 23 maja 2021, 22:59

Dla mnie Pirlo zostaje. Nie może być, że go zwolnią jak Max przewalił 2 finały LM w 3 lata i dwa dni później przedłużyli z nim kontrakt.

Ale ogólnie dziwne uczucie liczyć na coś bez własnej pracy...


Obrazek
Sorek21

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 31 grudnia 2007
Posty: 4376
Rejestracja: 31 grudnia 2007

Nieprzeczytany post 23 maja 2021, 23:00

Nie wykluczą nas z LM bo mamy parasol ochronny czyli Real i Barcelonę.


mrozzi

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 19 września 2005
Posty: 9904
Rejestracja: 19 września 2005

Nieprzeczytany post 23 maja 2021, 23:01

Cieszmy się, bo to prawdopodobnie oznacza, że poziom dna został osiągnięty w tym sezonie i z kolejnym zaczniemy się piąć w górę, przy braku LM mógł to być dopiero początek naszych problemów - tak czy inaczej jakieś konsekwencje względem tych rozgrywek zapewne zostaną podjęte. Przynajmniej powinny, bo zjazd sportowy ogromny.

Napoli nie uniosło presji. Atalanta zgasła po meczu z nami. My wykonaliśmy swoją robotę prawie koncertowo (mogło być wyżej i bez straty gola). Na szczęście coś, co jeszcze jakiś czas wydawało się być utopią materializuje się i lądujemy w top 4. Końcówka sezonu to spore emocje, fajne zwroty akcji.

Ronaldo był pod koniec tak żywo zainteresowany wynikami w innych meczach oglądając z resztą z ławki, że raczej nie wyglądał na kogoś, kto miałby / chciałby odejść w przypadku awansu do LM, ewidentnie to przeżywał.

2 puchary plus awans do LM w pierwszym sezonie Pirlo mogą oznaczać, że zarząd pochyli się nad jego sytuacją, ale moim zdaniem powinien nas przejąć ktoś z doświadczeniem i osiągnięciami - w trakcie całego sezonu Pirlo nie był w stanie wypracować w naszym zespole schematów taktycznych, na których moglibyśmy się opierać.


dawid1897

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 22 lutego 2008
Posty: 1487
Rejestracja: 22 lutego 2008

Nieprzeczytany post 23 maja 2021, 23:03

Fajny ofensywny trzon drużyny zauważyłem w tym meczu, tylko Morate wymienić na jakąś inną 9, albo Ronaldo tam ogarnąć


FORZA JUVE!!!
rammstein

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 13 lutego 2005
Posty: 1528
Rejestracja: 13 lutego 2005

Nieprzeczytany post 23 maja 2021, 23:05

BRAVO JUVE !! :juveflag: :juveflag:

końcówka naprawde fajna, 4 wygrane i udało się ugrać LM, do tego gratis Puchar Włoch.

Myślę, że wyszło zasłużenie, bo Napoli najdłużej z zainteresowanych drużyn było poza Top 4. Zanotowali też 9 porażek (Juve 6).
Wolałem jednak obok nas Napoli zamiast Milanu, bo jednak wracają po 7 latach do LM, ale kto wie jak to wykorzystają.
Zresztą byli mistrzami jesieni, do tego niemal przez cały sezon byli w TOP 4. W dodatku jak wygrywasz z Juve 0:3, z Atalantą 0:2, z Napoli 1:3, to nie można powiedzieć, że nie zasługujesz na Top 4.


fazzi

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 16 maja 2006
Posty: 2768
Rejestracja: 16 maja 2006

Nieprzeczytany post 23 maja 2021, 23:09

Bart985 pisze:
23 maja 2021, 22:59
Dla mnie Pirlo zostaje. Nie może być, że go zwolnią jak Max przewalił 2 finały LM w 3 lata i dwa dni później przedłużyli z nim kontrakt.
Ale dostrzegasz różnice między awansem do finału LM , a fartownie, rzutem na taśmę wyszarpanym awansem do samej LM ?


Pavel Nedved pisze:"Juve ponownie jest nieprzyjemne? Mam nadzieję, nie interesuje mnie bycie miłym, tylko zwycięskim"
PietroBosman

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 26 lutego 2009
Posty: 327
Rejestracja: 26 lutego 2009

Nieprzeczytany post 23 maja 2021, 23:09

rammstein pisze:
23 maja 2021, 23:05
BRAVO JUVE !! :juveflag: :juveflag:

końcówka naprawde fajna, 4 wygrane i udało się ugrać LM, do tego gratis Puchar Włoch.

Myślę, że wyszło zasłużenie, bo Napoli najdłużej z zainteresowanych drużyn było poza Top 4. Zanotowali też 9 porażek (Juve 6).
Wolałem jednak obok nas Napoli zamiast Milanu, bo jednak wracają po 7 latach do LM, ale kto wie jak to wykorzystają.
Zresztą byli mistrzami jesieni, do tego niemal przez cały sezon byli w TOP 4. W dodatku jak wygrywasz z Juve 0:3, z Atalantą 0:2, z Napoli 1:3, to nie można powiedzieć, że nie zasługujesz na Top 4.
Miejsce Juve, Milanu i Interu jest w CL. Napoli nie udźwignęło tego... ale dzieliła nas tylko bramka od totalnej klęski. Teraz pytanie- skoro Juve awansowało do CL to auta CR7 wracają do Turynu?


Karowiew

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 26 czerwca 2008
Posty: 1242
Rejestracja: 26 czerwca 2008

Nieprzeczytany post 23 maja 2021, 23:09

Dzięki Hellas! Doskonale, że dzięki nim się doczłapaliśmy do tej LM - bez forsy z niej byłby początek koszmaru. Czekam teraz na oficjalkę o zwolnieniu Pirlo.


"(…) mówmy o przykrych rzeczach, ale… eee… musi… przejście na emeryturę musi być na tyle późne, że oczekiwany przeciętny oczywiście, oczekiwana przeciętna długość życia nie była bardzo długa" - Jacek Rostowski
B@rt

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 17 kwietnia 2007
Posty: 1420
Rejestracja: 17 kwietnia 2007

Nieprzeczytany post 23 maja 2021, 23:10

Sorek21 pisze:
23 maja 2021, 23:00
Nie wykluczą nas z LM bo mamy parasol ochronny czyli Real i Barcelonę.
Bo tutaj o sprawiedliwość albo chociaż o logikę chodzi? Nie wiem jak się tą sprawa skończy, ale na to, że po prostu skutecznie schowamy się za Perezem lub sypiącą się Barceloną nie ma co liczyć. Jak UEFA zechce, to wywali nas dla przykładu i gdzieś będzie mieć równe traktowanie i tym podobne.


mrozzi

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 19 września 2005
Posty: 9904
Rejestracja: 19 września 2005

Nieprzeczytany post 23 maja 2021, 23:12

Crunny pisze:
23 maja 2021, 22:57
PS pamiętacie, że niejaki Čeferin pracuje nad wykluczeniem nas z europejskich pucharów? :prochno:
Ja zapomniałem. :laugh2: Być może czekał jedynie na ostateczne rozstrzygnięcia w poszczególnych ligach, choć nie chce się wierzyć, że miałby wyrzucić także dwa kluby z Hiszpanii, a w obecnej sytuacji jedziemy z nimi na jednym wózku.
PietroBosman pisze:
23 maja 2021, 23:09
Teraz pytanie- skoro Juve awansowało do CL to auta CR7 wracają do Turynu?
Już ktoś po stronie włoskiej tłumaczył, że dziennikarze co prawda uchwycili ten moment, ale to samo miało ponoć miejsce w ostatnich latach - rzekomo Cris zabiera część swoich samochodów ze sobą na wakacje. Stać go i brzmi to prawdopodobnie.
Ostatnio zmieniony 23 maja 2021, 23:14 przez mrozzi, łącznie zmieniany 1 raz.


Pluto

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 17 października 2002
Posty: 2693
Rejestracja: 17 października 2002

Nieprzeczytany post 23 maja 2021, 23:13

Ronaldo emocjonował się układem tabeli ze względu na swój transfer a nie sytuację klubu, bądźmy poważni. Miejmy nadzieję, że mimo LM, United albo Paryz sypną groszem a my za pieniądze, które uwolni Cristiano zaczniemy przebudowę. Bez Agnelliego. Bez Pirlo.


calma calma
Bart985

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 01 lipca 2012
Posty: 249
Rejestracja: 01 lipca 2012

Nieprzeczytany post 23 maja 2021, 23:20

fazzi pisze:
23 maja 2021, 23:09
Ale dostrzegasz różnice między awansem do finału LM , a fartownie, rzutem na taśmę wyszarpanym awansem do samej LM ?
Dostrzegam taką różnicę, że w moim dorosłym życiu i życiu zawodowym, po zawaleniu dwóch projektów w stylu Maksa, nikt by ze mną umowy nie podpisał, a raczej musiałbym zbierać bambetle dnia następnego. Zresztą jak patrzę po znajomych to też tak jest.

Piłka tymczasem jest dziwnym zawodem i mogą odchodzić tam dziwne rzeczy (patrz zatrudnienie Pirlo na managera Juve), ale w taki razie może być tam inna skala odpowiedzialności - skoro Maks nie poleciał, to dlaczego Pirlo-świeżak, z dwoma pucharami i awansem do LM, nawet zrobionym cudzymi nogami, miałby polecieć?

Oczywiście - chciałbym widzieć w Juve normalnego trenera. Ale w tym zespole od dawna nie dzieje się wiele normalnego, więc... dlaczego nie Pirlo?


Obrazek
Zablokowany