Puchar Włoch 20/21 (FINAŁ): Atalanta 1-2 JUVENTUS FC

Przedmeczowe przewidywania, gorące pomeczowe dyskusje, wasze oceny gry Juve i poszczególnych zawodników.
Zablokowany
rammstein

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 13 lutego 2005
Posty: 1528
Rejestracja: 13 lutego 2005

Nieprzeczytany post 20 maja 2021, 08:42

W jakichś wpisach na necie widziałem, że ludzie sugerują "ewidentny karny dla Atalanty". Chodzi im o te wybicie piłki przez Rabiota na Pessinie?

Nawet przez sekundę nie pomyślałem że to może być karny...


Kamciu

Interista
Interista
Awatar użytkownika
Rejestracja: 14 lutego 2020
Posty: 471
Rejestracja: 14 lutego 2020

Nieprzeczytany post 20 maja 2021, 08:51

Adrian27th pisze:
20 maja 2021, 08:32
Kamciu pisze:

Slucham? Jak wg. Ciebie tam nie bylo faulu, a dodatkowo jestes tego tak bardzo pewny, ze sugerujesz mi brak obiektywizmu to wspolczuje - zaslepienie na najwyzszym poziomie. Jestem pewny, ze tam przewinienie Cuadrado bylo i o tym pisze, po prostu. Pewnie gdybym napisal, ze to bylo czysciutkie wejscie Kolumbijczyka to dedykowalbys mi nagrode "usera miesiaca".

Ciekawe co bys mi zarzucil jakbym powiedzial, ze w meczu z Interem Cuadrado nie byl faulowany, a Lautaro strzelil prawidlowego gola?

Gratulacje zdobycia Pucharu Wloch! Widzimy sie w Superpucharze :)
A dlaczego był tam niby faul?:D

Czysto wybija piłke, po czym trafia w gościa - nie ma mowy o faulu.

- Wg. Ciebie do druga sytuacja tutaj to faul?:D

- np. tu - Faul czy nie było?
Nie musisz mi wysylac zadnych pogladowych filmikow. Owszem Cuadrado trafil najpierw pilke, ale co z tego skoro pozniej z bardzo duzym impetem wpada w nogi Gosensa i prokuruje jego upadek - to jest faul.


Twitter: @K_Kamciu
jeshu

Juventino
Juventino
Rejestracja: 27 marca 2011
Posty: 220
Rejestracja: 27 marca 2011

Nieprzeczytany post 20 maja 2021, 09:50

Dobry mecz w naszym wykonaniu. Atalanta w okolicach 25 minuty dostala serie podan na naszej polowie od Cuadrado, jedna pilke stracil tez Rabiot i to w zasadzie bylo jedyne +/- 10 min gdzie zawodnicy z Bergamo mieli lepszy okres. Pozostaly czas siedzialem spokojnie, widac bylo przewage Juventusu, bramka byla kwestia czasu.

Chiesa na lewej standardowo - ledwo widoczny, pierwsze przebudzenie slupek (pudlo - komentarz tvp, pewnie naczytali sie forum i przejeli narracje, w innym meczu zapewne "centymentry dzielily ich od bramki" itp), drugiej juz nie zmarnowal. Niby cieszy dobra postawa Kulu, ale ciezko pogodzic naszych mlodych skrzydlowych. Mamy "problem bogactwa" na prawym skrzydle, choc to moze za mocne slowa.

Po stratach Juana rodzilo sie we mnie przekonanie, ze ten zawodnik jeszcze asyste zdobedzie, jego wslizg w stylu ligi angielskiej zapoczatkowal akcje bramkowa. Czy ten wslizg byl faulem ? Mniemam, ze nie i dla obrony napisze, ze sedzia sie z tego wybroni. Ostro, choc jest to final pucharu, walka musi byc o kazda pilke na kazdym centymetrze boiska. We Wloszech w poprzednim sezonie gwizdalo sie karne za kazda reke, ten sezon to tez dramat jesli chodzi o sedziowanie. Dac grac, a nie odgwizdywac wszystko jak leci. Bierzmy przyklad z angielskiej, gdzie pozwala sie na ostrzejsza gre, przecietny kibic ma wiecej emocji a gracze nie udaja, ze nogi sa ze szkla.

Pirlo taki zly ale wygralismy Superpuchar z Napoli , gdzie bylismy lepsi, puchar Wloch gdzie wyeliminowalismy Inter bedac lepsi i w finale pokonujac Atalante, gdzie bylismy lepsi. Byla motywacja, choc dlugo jej szukalismy. W sumie do przewidzenia, ze po nasyceniu krajowym podworkiem przyjdzie czas jak w tym czy poprzednim sezonie, brak koncentracji i motywacji na smutnych jak pi*a stadionach. A wielu ludzi pilki o tym mowilo. Teraz czas aby Atalanta wygrala z Milanem a my dopelnimy formalnosci. :juveflag:


Kamciu

Interista
Interista
Awatar użytkownika
Rejestracja: 14 lutego 2020
Posty: 471
Rejestracja: 14 lutego 2020

Nieprzeczytany post 20 maja 2021, 10:05

@Adrian27th
Jesli juz podsylasz jakis material pogladowy, ktory ma na celu pokazac, ze moja opinia na temat wczorajszego faulu Cuadrado na Gosensie jest "delikatnie mowiac" - malo trafna (co podkreslasz tymi emotkami) - to rob to z sensem. Chyba zadna z sytuacji przedstawionych na tychze filmikach nie jest podobna do wczorajszego zajscia.

Jest roznica pomiedzy:

Wslizgiem gracza(A) wykonujacego ten ruch, ktory wchodzi od boku lub nawet od tylu "hakiem" wybijajac pilke, po czym spozniony rywal(B), po chwili sam wpada na interweniujacego zawodnika(A), tym samym potykajac sie o juz lezacego na dupie z dawno wysunieta noga goscia(A).

a...

Wejsciem, nawet nie wslizgiem co rzutem gracza(A) z niemal naprzeciwka(!) do zawodnika(B), gdzie po agresywnym, okraszonym duzym impetem ruchem wpada w pilke, a zaraz po tym w kostke rywala(B) zgodnie z kierunkiem "wslizgu", ktory byl wycelowany w nogi gracza(B), prokurujac niebezpieczny incydent, po ktorym gracz(B) jest wyciety rowno z trawa co powoduje jego upadek. (tu zawodnik B nie potknal sie o wyciagniete nogi zawodnika A, tylko zawodnik A po prostu wjechal w zawodnika B, a ze przy okazji wybil pilke nie powinno miec znaczenia)

Oczywiscie wygrana Juventusu w mojej opinii zasluzona, jednak z calym szacunkiem - tam byl faul, a jesli tego nie widzisz badz nie chcesz widziec to trudno.

(1:54)


Twitter: @K_Kamciu
mns

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 09 lipca 2009
Posty: 621
Rejestracja: 09 lipca 2009

Nieprzeczytany post 20 maja 2021, 10:08

Up


KeMoT

Juventino
Juventino
Rejestracja: 20 maja 2021
Posty: 1
Rejestracja: 20 maja 2021

Nieprzeczytany post 20 maja 2021, 10:51

Kamciu pisze:
20 maja 2021, 10:05
@Adrian27th
Jesli juz podsylasz jakis material pogladowy, ktory ma na celu pokazac, ze moja opinia na temat wczorajszego faulu Cuadrado na Gosensie jest "delikatnie mowiac" - malo trafna (co podkreslasz tymi emotkami) - to rob to z sensem. Chyba zadna z sytuacji przedstawionych na tychze filmikach nie jest podobna do wczorajszego zajscia.

Jest roznica pomiedzy:

Wslizgiem gracza(A) wykonujacego ten ruch, ktory wchodzi od boku lub nawet od tylu "hakiem" wybijajac pilke, po czym spozniony rywal(B), po chwili sam wpada na interweniujacego zawodnika(A), tym samym potykajac sie o juz lezacego na <brzydkie słowo ( ͡° ͜ʖ ͡°)> z dawno wysunieta noga goscia(A).

a...

Wejsciem, nawet nie wslizgiem co rzutem gracza(A) z niemal naprzeciwka(!) do zawodnika(B), gdzie po agresywnym, okraszonym duzym impetem ruchem wpada w pilke, a zaraz po tym w kostke rywala(B) zgodnie z kierunkiem "wslizgu", ktory byl wycelowany w nogi gracza(B), prokurujac niebezpieczny incydent, po ktorym gracz(B) jest wyciety rowno z trawa co powoduje jego upadek. (tu zawodnik B nie potknal sie o wyciagniete nogi zawodnika A, tylko zawodnik A po prostu wjechal w zawodnika B, a ze przy okazji wybil pilke nie powinno miec znaczenia)

Oczywiscie wygrana Juventusu w mojej opinii zasluzona, jednak z calym szacunkiem - tam byl faul, a jesli tego nie widzisz badz nie chcesz widziec to trudno.
Proponuję, żebyś obejrzał pierwszego gola dla Torino w meczu z nami. Sanabria główkując taranuje nogami próbującego interweniować Szczęsnego. Wtedy jakoś nikt nie krzyczał o faulu, może dlatego, że w obu przypadkach ich nie było......
Po drugie, jedyne co mógł sprawdzać VAR to czy CR7 nie dotknął piłki ręką, ponieważ po wślizgu Cuadrado, Atalanta miała 2 razy piłkę (główka Palomino i zagranie/strata Romero). Więc nasza akcja bramkowa formalnie zaczęła się po złym zagraniu C. Romero.


Kadziel

Juventino
Juventino
Rejestracja: 10 maja 2014
Posty: 255
Rejestracja: 10 maja 2014

Nieprzeczytany post 20 maja 2021, 11:07

@Kamciu

To jest sport kontaktowy i takie akcje się zdarzają, celem Cuadrado była piłka i w nią trafił. Miał łaskawie czekać na Pessine, żeby przypadkiem nie zrobić mu krzywdy i dać się minąć? To pseudo chronienie piłkarzy i robienie z nich na siłę łamliwych <brzydkie słowo ( ͡° ͜ʖ ͡°)> mnie przeraża...


artur_89

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 27 października 2005
Posty: 656
Rejestracja: 27 października 2005

Nieprzeczytany post 20 maja 2021, 11:21

Kadziel pisze:
20 maja 2021, 11:07
@Kamciu

To jest sport kontaktowy i takie akcje się zdarzają, celem Cuadrado była piłka i w nią trafił. Miał łaskawie czekać na Pessine, żeby przypadkiem nie zrobić mu krzywdy i dać się minąć? To pseudo chronienie piłkarzy i robienie z nich na siłę łamliwych <brzydkie słowo ( ͡° ͜ʖ ͡°)> mnie przeraża...
W samo sedno to napisałeś kolego. Za niedługo dadzą siatkę na środku boiska i będzie sport nie covidowo-bezkontaktowy xD


Push3k

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 24 czerwca 2006
Posty: 3452
Rejestracja: 24 czerwca 2006

Nieprzeczytany post 20 maja 2021, 11:42

mns pisze:
20 maja 2021, 10:08
Up
Rykłem ostro, ale nadal nie zmienia to tego, że później mu ostro wyciął nogę.
Obrazek


Loud
Louder!
MOTÖRHEAD
1945-2015 RIP Lemmy
Kamciu

Interista
Interista
Awatar użytkownika
Rejestracja: 14 lutego 2020
Posty: 471
Rejestracja: 14 lutego 2020

Nieprzeczytany post 20 maja 2021, 11:45

Kadziel pisze:
20 maja 2021, 11:07
@Kamciu

To jest sport kontaktowy i takie akcje się zdarzają, celem Cuadrado była piłka i w nią trafił. Miał łaskawie czekać na Pessine, żeby przypadkiem nie zrobić mu krzywdy i dać się minąć? To pseudo chronienie piłkarzy i robienie z nich na siłę łamliwych <brzydkie słowo ( ͡° ͜ʖ ͡°)> mnie przeraża...
Oczywiscie masz po czesci racje. Sam uwazam, ze gwizdane jest "za duzo", bo to przeciez sport kontaktowy. Natomiast jesli juz gwizdane jest, to zagwizdane powinno byc i w tej sytuacji. Tak czy siak, w mojej opinii byl to dosc niebezpieczny faul i tego bede sie trzymal.


Twitter: @K_Kamciu
Push3k

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 24 czerwca 2006
Posty: 3452
Rejestracja: 24 czerwca 2006

Nieprzeczytany post 20 maja 2021, 11:54

Ja dołożę jeszcze oliwy do ognia - to podchodzi pod sanki, sędzia by się wybronił z czerwonej kartki.


Inna sprawa, że sędzia był konsekwentny w niegwizdaniu ostrych wejść, bo ktoś był pierwszy.


Loud
Louder!
MOTÖRHEAD
1945-2015 RIP Lemmy
Garreat

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 16 kwietnia 2004
Posty: 1699
Rejestracja: 16 kwietnia 2004

Nieprzeczytany post 20 maja 2021, 12:01

Parę lat temu było jasne, jeśli najpierw piłka to później może być cokolwiek, póki nie jest to jakieś brutalne z premedytacją.
Dlatego gówno mnie obchodzi wejście Cuadrado, niech grzebią więcej przy przepisach... co roku jakieś zmiany, faule ręce itd. a ostatecznie wszystko to "interpretacja sędziego".
Btw przy bramce Atalanty Freuler też obija nogę podstawną Rabiota, lekko mocno co za różnica? Niestety Rabiot to pipa, ma super skille ale mental mozzarella.
O dziwo Juventus lepiej wytrzymał drugą połowę, a Bergamo z czasem się sypało. Podziękowania dla Gaspa za zdjęcie Malinovskiego, typ robi niesamowite rzeczy i chętnie widziałbym go u nas.
Na czołgi typu Duvan/Lukaku potrzebujemy Chielliniego, bo MDL i Bonu są przestawiani jak pionki.
Puchar sołtysa dla nas, nowa koszulka bardzo fajna, tarczy nie będzie ale 'celownik' też obleci ;).
Fajne obrazki po końcowym gwizdku, trochę deja vu z SCI. Też była radość i sielanka, co przyszło później wiadomo. Dlatego nie chcę pozostania Pirlo, ale jak wejdziemy do CL to wszystko możliwe...
Z Buffonem na bramce pokonaliśmy Barcelonę Inter i Atalantę, ze Szczęsnym byle kto ładuje nam ordynarne szmaty.
Jeszcze trochę farta w niedzielę i można odpocząć oglądając Euro.
Ostatnio zmieniony 20 maja 2021, 12:02 przez Garreat, łącznie zmieniany 1 raz.


Kamciu

Interista
Interista
Awatar użytkownika
Rejestracja: 14 lutego 2020
Posty: 471
Rejestracja: 14 lutego 2020

Nieprzeczytany post 20 maja 2021, 12:01

Push3k pisze:
20 maja 2021, 11:54
Ja dołożę jeszcze oliwy do ognia - to podchodzi pod sanki, sędzia by się wybronił z czerwonej kartki.


Inna sprawa, że sędzia był konsekwentny w niegwizdaniu ostrych wejść, bo ktoś był pierwszy.
Zaraz zostaniesz zlinczowany kolego. :laugh:


Twitter: @K_Kamciu
jurson09

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 08 listopada 2004
Posty: 601
Rejestracja: 08 listopada 2004

Nieprzeczytany post 20 maja 2021, 12:13

A czy ktoś zwrócił uwagę na zachowanie Gosensa w tej sytuacji? Przez większość czasu biegnie i biernie czeka na piłkę - brak ruchu w kierunku piłki. Jest zwrócony w kierunku nadbiegającego Cuadrado więc musiał go widzieć. W momencie gdy Kolumbijczyk wykonuje wślizg Gosens nagle wykonuje ruch w stronę piłki i wystawia nogę, w którą trafia Cuadrado.

Z resztą było już wałkowane milion razy, że stopklatki i ujęcia w slow motion zaburzają odbiór. W tym przypadku gdy Cuadrado rozpoczynał wślizg, Gosens był w odległości około 2 metrów od piłki. Czy było to zagranie nierozważne, o którym mówią przepisy? To jest kwestia interpretacji.
Ostatnio zmieniony 20 maja 2021, 13:03 przez jurson09, łącznie zmieniany 2 razy.


Juve per sempre sara...!!!!
marcinek

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 04 sierpnia 2003
Posty: 1194
Rejestracja: 04 sierpnia 2003

Nieprzeczytany post 20 maja 2021, 12:28

Panowie to jest sytuacja gdzie sędzia mógł:
1. Puścić akcję.
2. Odgwizdać faul.
3. Odgwizdać faul i dać żółtą kartkę.
4. Odgwizdać faul i dać czerwoną kartkę (i tacy myślę żeby się znaleźli).

Więc stanie przy swoim że na pewno powinien puścić akcję, albo na pewno powinien odgwizdać faul jest takie że "moja prawda jest prawdziwsza niż Twoja". Przepisy do piłki są skonstruowane nieprecyzyjnie i tyle, za dużo się zostawia do interpretacji humorowi sędziemu. Nie ma się co sprzeczać i obrażać. Teraz sędzia wybrał opcje pod nas, a sądzę że gdybyśmy grali przeciwko Realowi to gwizdnąłby pod Real.


Stefano Tacconi o pseudokibicach: "Szkoda, że czyjeś starania, by zrobić coś dla sportu są niszczone przez bandę idiotów..."
Zablokowany