Serie A 20/21 (27): Cagliari 1-3 JUVENTUS F.C

Przedmeczowe przewidywania, gorące pomeczowe dyskusje, wasze oceny gry Juve i poszczególnych zawodników.
Zablokowany
Garreat

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 16 kwietnia 2004
Posty: 1699
Rejestracja: 16 kwietnia 2004

Nieprzeczytany post 14 marca 2021, 20:49

Calma calma mio amico, guarda un risoltato grande.
Pewnie popełniłem z 5 błędów w powyższym zdaniu, ale każdy wie ocb.
W przerwie chciałem jeszcze trzech bramek, zupełnie nie zarejestrowałem, że już czas na "zarządzanie meczem".
I to pudło Ronaldo na koniec :prochno: .

Ogólnie zespół nie pokazał nic ciekawego i mieliśmy farta, że rzut rożny szybko odblokował wynik.
Morata -- nie pamiętam szczegółów dealu z Atletico, jakieś 50M wykupu? na dziś nie warto, trochę zdziałał, ale na te pieniądze to mało
Kulusevski -- może odejść, dajcie Danilo w jego miejsce i wyjdzie podobnie; zaraz ktoś rzuci casus Comana, nie kupuję tego
McKennie -- dla mnie to czarny Sturaro, wiadomo Ameryka egzotyka, może ktoś w Anglii upadnie na łeb i przedstawi ofertę (nie sądzę)
Bonucci -- minę miał identyczną jak wtedy, gdy faulował Immobile za Kiepa; wielka obsraka i widać to było w grze
Bernardeschi -- robienie z niego obrońcy ma tyle sensu co w przypadku Cuadrado, czyli trochę ma, ale niekoniecznie
Danilo -- szanuję zaangażowanie, ciężko go nie lubić, z drugiej strony jego pozycja w hierarchii jest miarą sportowej degradacji klubu
Rabiot -- dwóch kolegów nabiega na super pozycje, a ten szuka Ronaldo, który stoi gdzieś w potrójnym kryciu
Kris -- potężny dominator zgnoił spadkowicza i rozwalił ryj bramkarzowi! i co teraz krytycy, hę?

Przed kamerami odnalazł się Chiellini, czyli wszystko zgodnie z ostatnimi słowami Capello.


Alexinhio-10

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 16 września 2009
Posty: 2933
Rejestracja: 16 września 2009

Nieprzeczytany post 14 marca 2021, 20:51

Korciło mnie żeby obejrzeć, ale nie dałem się. Dobrze, że przy tej bryndzy w środku pomocy Fagioli zbiera minuty :bravo:


jsduga

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 04 sierpnia 2009
Posty: 467
Rejestracja: 04 sierpnia 2009

Nieprzeczytany post 14 marca 2021, 21:02

Szkoda, że od 46 min na boisko nie weszli nasi młodzi. Na pewno by nie było takiej bryndzy. Przynajmniej by się im chciało. A tak to mamy typowe rzygowe Juve.
Tak obrzydzić kibicowi patrzenie na swój zespół to trzeba umieć. Tsunami fatalnych decyzji w tym zespole od kilku lat zdaje się tylko rosnąć. Kiepskie perspektywy przed nami.


„Będąc na początku sezonu czwartą-piątą siłą tej ligi, udało nam się zdobyć mistrzostwo. Gdybym mógł, podpisałbym je własną krwią." - Gigi Buffon
mateo369

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 18 lutego 2006
Posty: 1861
Rejestracja: 18 lutego 2006

Nieprzeczytany post 15 marca 2021, 14:39

Zastanawiałem się jak to możliwe, że mając tak dobrze grających głową zawodników jak Ronaldo, Chiellini, De Light czy Bonu w ogóle nie strzelamy bramek z rożnych czy z wolnych po wrzutkach, ba w ogóle nie dochodzimy do sytuacji strzeleckich. Okazuje się, że problemem był Dybala, który pchał się do każdej wrzutki. Cuadrado robi to o niebo lepiej.


"Freddy believes if a fridge falls in front of you, it's your job to get out of its way. I believe it's the fridge's job to get out of mine." - Frank Underwood
piterjuve

Juventino
Juventino
Rejestracja: 05 września 2007
Posty: 446
Rejestracja: 05 września 2007

Nieprzeczytany post 15 marca 2021, 15:02

Garreat pisze:
14 marca 2021, 20:49
Rabiot -- dwóch kolegów nabiega na super pozycje, a ten szuka Ronaldo, który stoi gdzieś w potrójnym kryciu
Kris -- potężny dominator zgnoił spadkowicza i rozwalił ryj bramkarzowi! i co teraz krytycy, hę?

Przed kamerami odnalazł się Chiellini, czyli wszystko zgodnie z ostatnimi słowami Capello.
Niestety popieram. To zagranie Rabiot było papierkiem lakmusowym wykastrowania z samodzielnego myślenia naszych grajków. Ja na ich miejscu wstydziłbym się spojrzeć sobie w oczy, gdybym aż tak polegał na jakimś zawodniku. Napiszę więcej, grając amatorsko przez wiele lat w piłkę, kiedy ktoś mi wymachiwał łapami i darł się żeby mu dograć, zostawał wówczas przekornie pomijany. Nie jeden tak robił i nie jeden się musiał dostosować. Gra grą, ale podstawą jest szacunek dla innych i siebie.
Co do samej Krystyny, wielokrotnie pisałem, że jest narcyzem i egoistą, co zresztą potwierdził wczoraj swoim wpisem po pobiciu rekordu bramek. Dla niego to jest najważniejsze, a nie klub, drużyna, koledzy na boisku. A oni klękają przed nim jakby był jakimś Bogiem - wstyd.
Capello stary bo stary, ale uderzył w punkt.


Wojtek

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 18 grudnia 2009
Posty: 7560
Rejestracja: 18 grudnia 2009

Nieprzeczytany post 15 marca 2021, 17:20

Morata to słabizna. Przy tej sytuacji co miał sam na sam przy 1-0 to mógł zapytać bramkarza w który róg chce dostać strzał, a ten wali prosto w niego xDDD To MUSI być gol w 10/10 przypadkach, ale nie w przypadku Moraty...Druga sytuacja to ta kontra przy stanie 3-0, obrońca bez problemu sobie z nim poradził. Poza tym masę złych decyzji. Możemy przedłużyć wypożyczenie za 10mln a za rok go nie wykupimy i każdy będzie zadowolony oprócz Alvarito xD


Sorek21

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 31 grudnia 2007
Posty: 4376
Rejestracja: 31 grudnia 2007

Nieprzeczytany post 15 marca 2021, 19:01

 Widzimy, że momentami Juve Pirlo potrafi się rozpędzić. Mecz z Cagliari był już dwudziestym w sezonie, który Stara Dama wygrała różnicą większą, niż jedna bramka.


Maly

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 08 października 2002
Posty: 7310
Rejestracja: 08 października 2002

Nieprzeczytany post 15 marca 2021, 20:58

@piterjuve: miałem wrażenie, na drugą połowę to że ogólnie wyszliśmy tylko po to, żeby postarać się nabić Ronaldo kolejne gole, nie pierwszy raz zresztą.

@Sorek21: Tak, Tak. Juve Allegriego też się czasami potrafiło rozpędzić, na kilkadziesiąt minut ;)

@Wojtek: On chyba nie ma siły jeszcze. Tydzień temu jeszcze wymiotował po meczu, w którym wszedł na końcówkę a później rozegrał 120 minut w LM. Teraz po kilku dniach znów pierwszy skład. Oczywiście powinien był coś strzelić (tak samo jak i z Porto) ale nieświeży napastnik nie ma precyzji uderzenia. Tak czy inaczej jeśli prawdą jest to co się kiedyś pisało, że Milik ma klauzulę na poziomie 12mln to nie ma co przedłużać wypożyczenia Moraty jeśli nie odejdzie CR7 bo widać, że to bez Portugalczyka Alvaro rozgrywa najlepsze mecze i lepiej zainwestować w Milika, który jest młodszy i dużo tańszy.

Meczu nie ma co komentować, może byśmy go wygrali, może nie ale sędzia (i VAR) podjął skandaliczną decyzję pokazując CR tylko żółtą kartkę.


Kto ma rację dzień wcześniej od innych, ten przez dobę uchodzi za idiotę.

magica Juve vinci

A nie mówiłem?
PietroBosman

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 26 lutego 2009
Posty: 327
Rejestracja: 26 lutego 2009

Nieprzeczytany post 16 marca 2021, 02:23

jackop pisze:
14 marca 2021, 20:07
PietroBosman pisze:
14 marca 2021, 20:02
Nie jaram się hattrickiem Portugalczyka.
Wiadomo; gdyby to był Kjeza, to szybkość fapania przekroczyłaby skalę :prochno:
Po dwumeczu z Porto wino straciło smak.


Paya

Juventino
Juventino
Rejestracja: 04 listopada 2004
Posty: 323
Rejestracja: 04 listopada 2004

Nieprzeczytany post 16 marca 2021, 08:29

Wojtek pisze:
15 marca 2021, 17:20
Morata to słabizna. Przy tej sytuacji co miał sam na sam przy 1-0 to mógł zapytać bramkarza w który róg chce dostać strzał, a ten wali prosto w niego xDDD To MUSI być gol w 10/10 przypadkach, ale nie w przypadku Moraty...
A tymczasem szansa wyceniona na 0.3
I taka jest rzeczywistość - to co nazywa się setką jest w najlepszej sytuacji szansą 50/50


Maly

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 08 października 2002
Posty: 7310
Rejestracja: 08 października 2002

Nieprzeczytany post 16 marca 2021, 08:39

Skąd wziąłeś taką wycenę? Sam też nie dałbym więcej niż 60% ale wydaje mi się, że powinien inaczej próbować rozwiązać tą sytuację (przyjęciem). Za to bardzo ładnie i w tempo podał przy 2-0.


Kto ma rację dzień wcześniej od innych, ten przez dobę uchodzi za idiotę.

magica Juve vinci

A nie mówiłem?
Paya

Juventino
Juventino
Rejestracja: 04 listopada 2004
Posty: 323
Rejestracja: 04 listopada 2004

Nieprzeczytany post 16 marca 2021, 09:41

Tutaj:
https://fbref.com/en/matches/194fd887/C ... 21-Serie-A
Niby nie pokazują wyceny poszczególnych strzałów ale pomaga że Morata oddał jeden xd
Btw zobaczyłem jeszcze raz ten strzał i ta sytuacja generalnie nie była taka łatwa - Morata nie stał centralnie na wprost bramki tylko na lewo, bramkarz pilnował krótkiego rogu.


ahojekk

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 17 lipca 2003
Posty: 935
Rejestracja: 17 lipca 2003

Nieprzeczytany post 17 marca 2021, 12:46

Paya pisze:
16 marca 2021, 09:41
Tutaj:
https://fbref.com/en/matches/194fd887/C ... 21-Serie-A
Niby nie pokazują wyceny poszczególnych strzałów ale pomaga że Morata oddał jeden xd
Btw zobaczyłem jeszcze raz ten strzał i ta sytuacja generalnie nie była taka łatwa - Morata nie stał centralnie na wprost bramki tylko na lewo, bramkarz pilnował krótkiego rogu.
Bo tak działa expected goals, kryteriów jest multum, między innymi liczy sie coś takiego jak indywidualna skutecznosc zawodnika, pozycja, ktora czescia ciala oddaje strzal, czy kąt z którego strzał oddaje. Tłumaczenie, że ten strzał miał współczynnik 0,3 jako okoliczności łagodzącej lub usprawiedliwiający Morate, jest po prostu głupie. Równie dobrze mógł piłke przyjąć ze spokojem wystawić sobie na pol metra w prawo i uderzyć z sytuacji wycenionej na 0,8. Miejsca i czasu było sporo, a Alvaro po prostu ją spieprzył.


Dawniej Virus[Mauro].
Maly

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 08 października 2002
Posty: 7310
Rejestracja: 08 października 2002

Nieprzeczytany post 18 marca 2021, 11:46

Zapomniałeś dodać, że przed strzałem mógł jeszcze minąć obrońcę i bramkarza a wtedy miałby 0.9 ;)
Wg mnie też powinien piłkę przyjmować ale to pół sekundy, obrońca byłby już prawie na nim a na pewno zablokowałby prawą połowę bramki, w drugiej stał bramkarza więc to nadal nie byłaby taka super sytuacja chociaż oczywiście wymaga się od napastnika, żeby takie strzelał i tyle. Nie przeginajmy jednak w drugą stronę - Ronaldo miał czyste sam na sam, mecz wcześniej głową strzelał z 5 metrów wprost bramkarza i też nie zdobył gola. Nikt nie trafia wszystkiego.


Kto ma rację dzień wcześniej od innych, ten przez dobę uchodzi za idiotę.

magica Juve vinci

A nie mówiłem?
Zablokowany