Serie A 20/21 (26): JUVENTUS FC 3-1 Lazio

Przedmeczowe przewidywania, gorące pomeczowe dyskusje, wasze oceny gry Juve i poszczególnych zawodników.
Zablokowany
ice

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 05 października 2008
Posty: 1190
Rejestracja: 05 października 2008

Nieprzeczytany post 07 marca 2021, 08:39

Dożyliśmy Juventusu, w którym Danilo jest wiodącą postacią. Niby ma w CV Real czy City, ale umówmy się - w Realu robił za pośmiewisko, a w City było trochę lepiej. Gdzie się chłopa nie ustawi, tam jest wyróżniającą się postacią. Był już na PO, LO, SO, DP. I to powinno najbardziej martwić. W naszej drużynie nie ma jakościowych piłkarzy, a Danilo przy nich to półbóg. Co do meczu to każdy widział - pierwsze 20-30 minut dramat totalny, Kulu nie potrafi się w ogóle odnaleźć, Chiesa to nasz najlepszy pomocnik, wahadłowy, atakujący i pewnie napastnik, jak byłby tam ustawiony. On jako jedyny, w całej drużynie jest DYNAMICZNY. To też powinni martwić. Reszta ziomków rusza się jak mucha w smole. Kolejną, bardzo widoczną rzeczą jest postawa reszty drużyn. Jak dostaniemy walkower z Lazio za pierwszy mecz, wygramy zaległy z Napoli, to zbliżymy się do Interu na 2 punkty. To pokazuje dramat całej ligi i jej moc. Juventus, który jest żałośnie słaby, porównujemy go z Juve LDN ma szansę na mistrza. Dramat.


Bartosz Karawańczyk pisze:
12 października 2020, 21:00
Chiesa? To będzie drugi Berna. Są strasznie podobni. Przereklamowane super talenty z Violi za grube miliony. Totalnie przepłaceni. Podobny "styl" i pozycja.
Pluto

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 17 października 2002
Posty: 2690
Rejestracja: 17 października 2002

Nieprzeczytany post 07 marca 2021, 08:42

Oprócz niesamowitego Chiesy i Moraty trzeba jeszcze pochwalić Rabiota, Cuadrado który z miejsca zagrał na najwyższym poziomie a przede wszystkim Danilo. Oby to był koniec koszmaru Bentancura na ostatnim pomocniku.
Gra żre, mecz jest otwarty, nie brakuje intensywności do samego końca, Ronaldo wchodzi żeby spic śmietankę i... zarzuca drużynie ręczny hamulec. Straty, bieganie w jedną strone boiska i pozycja, która nie podlega negocjacjom. Jeszcze tylko wolnego zabrakło...


calma calma
Alexinhio-10

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 16 września 2009
Posty: 2933
Rejestracja: 16 września 2009

Nieprzeczytany post 07 marca 2021, 08:58

Gdyby wszyscy mieli tyle ambicji i waleczności co Chiesa...mega transfer. Cóż brak Krystyny okazał się wzmocnieniem. Dobrze, że tylu zawodników wróciło. Myślałem, że Lazio nas pojedzie bez problemu. Kulu dramat, dobrze mu zrobi ławka. Nie ma co go skreślać, bo jest młody, ale niech weźmie przykład z Chiesy jak się zapier... Chyba że jest zajechany fizycznie, bo tak w sumie wygląda.

Ręka i var... Ja nie wiem co oni odwalają. Trzeba zagrać piłkę ręką jak w siatce, żeby była ręka ? Z varem jest jeszcze gorzej niż było wcześniej.


Smok-u

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 31 maja 2008
Posty: 1724
Rejestracja: 31 maja 2008

Nieprzeczytany post 07 marca 2021, 09:02

Zdaję sobie sprawę, że u mnie po spotkaniach w tym sezonie oczekiwania co do pięknej gry zostały mocno obniżone, ale od 25 minuty do wejścia Crisa naprawdę podobało mi się (jak na nasze standardy) to co widzę. W końcu widziałem chęć do gry przez dłuższy czas, niż 10 minut, w miarę udany pressing, wychodzenie na pozycje, jakiś pomysł na zawiązywanie akcji. Ciężko się nie zgodzić z tym co mówiliście wyżej, Morata kot, Chiesa super mega kot, Danilo super mecz, Berna nie licząc odpuszczenie krycia SMS, który strzelił w poprzeczkę też dobre spotkanie. Kulu wiadomo, ale ja go trochę będę bronił, on po pierwsze nie gra na swojej pozycji, a wydaje się, że może grać tylko tam, dodatkowo jest już zajechany. Myślę, że jak z Porto wejdzie z ławki to coś tam fajnego zrobi. Warto pamiętać też, że miałby dużo lepsze liczy, bo pamiętam mecz (nie pamiętam z kim ( :laugh: ), w którym wystawił dwie patelnie i nie padała żadna bramka. Jakiś plus, po tym meczu jest, oby szło to tylko w dobrą stronę, niestety zdarzały się już takie miłe przerywniki, po których zaczynaliśmy znowu grać srogą kupę.


EDIT: Zapomniałem, że sędzia to kawał kut sa był wczoraj. Karny - wiadomo, ale mógł się tłumaczyć, że mała odległość piłki od ręki, ale wykoszenie Danilo i zamiast żółtej - zakończenie połowy? Przecież to już takim fryzjerem zapachniało, że szok :D.


Kamciu

Interista
Interista
Awatar użytkownika
Rejestracja: 14 lutego 2020
Posty: 471
Rejestracja: 14 lutego 2020

Nieprzeczytany post 07 marca 2021, 09:22

towalski pisze:
07 marca 2021, 08:39
Dożyliśmy Juventusu, w którym Danilo jest wiodącą postacią. Niby ma w CV Real czy City, ale umówmy się - w Realu robił za pośmiewisko, a w City było trochę lepiej. Gdzie się chłopa nie ustawi, tam jest wyróżniającą się postacią. Był już na PO, LO, SO, DP. I to powinno najbardziej martwić. W naszej drużynie nie ma jakościowych piłkarzy, a Danilo przy nich to półbóg. Co do meczu to każdy widział - pierwsze 20-30 minut dramat totalny, Kulu nie potrafi się w ogóle odnaleźć, Chiesa to nasz najlepszy pomocnik, wahadłowy, atakujący i pewnie napastnik, jak byłby tam ustawiony. On jako jedyny, w całej drużynie jest DYNAMICZNY. To też powinni martwić. Reszta ziomków rusza się jak mucha w smole. Kolejną, bardzo widoczną rzeczą jest postawa reszty drużyn. Jak dostaniemy walkower z Lazio za pierwszy mecz, wygramy zaległy z Napoli, to zbliżymy się do Interu na 2 punkty. To pokazuje dramat całej ligi i jej moc. Juventus, który jest żałośnie słaby, porównujemy go z Juve LDN ma szansę na mistrza. Dramat.
Czyli juz wiemy, ze Inter z Atalanta nawet nie zremisuje. Szkoda.

Poza tym troche duzo tych "gdyby", co w sumie rozumiem, bo sam wczoraj w innym temacie tak gdybalem. Trzeba oczywiscie brac te ewentualnosci pod uwage i sie liczyc z takim ewentualnym obrotem spraw korzystnych dla Juve, jednak ciekawe jak narracja potrafi sie szybko zmienic - ogolnie rzecz biorac.


Twitter: @K_Kamciu
kdzr

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 10 lipca 2010
Posty: 710
Rejestracja: 10 lipca 2010

Nieprzeczytany post 07 marca 2021, 09:48

towalski pisze:
07 marca 2021, 08:39
Dożyliśmy Juventusu, w którym Danilo jest wiodącą postacią. Niby ma w CV Real czy City, ale umówmy się - w Realu robił za pośmiewisko, a w City było trochę lepiej.
Idiotyczny przykład, bo to, że Danilo jest w świetnej formie i gra bardzo dobry sezon ma się nijak do formy/jej braku Juventusu. Myślę, że w takiej dyspozycji ten piłkarz mógłby z powodzeniem na bieżąco grać w każdym klubie na świecie.


Vincere non e' importante, e' l'unica cosa che conta.
B@rt

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 17 kwietnia 2007
Posty: 1416
Rejestracja: 17 kwietnia 2007

Nieprzeczytany post 07 marca 2021, 10:52

Pluto pisze:
07 marca 2021, 08:42
Oprócz niesamowitego Chiesy i Moraty trzeba jeszcze pochwalić Rabiota, Cuadrado który z miejsca zagrał na najwyższym poziomie a przede wszystkim Danilo. Oby to był koniec koszmaru Bentancura na ostatnim pomocniku.
Gra żre, mecz jest otwarty, nie brakuje intensywności do samego końca, Ronaldo wchodzi żeby spic śmietankę i... zarzuca drużynie ręczny hamulec. Straty, bieganie w jedną strone boiska i pozycja, która nie podlega negocjacjom. Jeszcze tylko wolnego zabrakło...
Właśnie to powoduje, że pomimo zadowolenia z wczorajszego meczu, w kwestii perspektyw na przyszłość jestem mocno umiarkowanym optymistą. Wiadomo przecież, że Ronaldo wróci, a wraz z nim wszystkie problemy, których jest przyczyną.

Propsy dla Pirlo za pomysł z Danilo, który najwyraźniej jest "człowiekiem trenera". Brazylijczyk to naprawdę pozytywne zaskoczenie tego sezonu, praktycznie nie zawodzi, niezależnie od tego gdzie zagra.

Co do Kulusevskiego, abstrahując od jego formy fizycznej, ja mam wrażenie, że lepiej czułby się na lewej stronie. Niby jego firmowym zagraniem miało być zejście z boku na strzał z lewej nogi, ale u nas w zasadzie tylko spowalnia akcję, żeby przełożyć sobie piłkę do dośrodkowaia (rzadziej) lub odegrania do najbliższego (częściej). Wydaje mi się, że na tym etapie na lewej flance, skąd mógłby zagrywać w pole karne na pełnej szybkości, byłoby mu lepiej. No ale tu znowu robimy kółeczko i wracamy do problemu z Ronaldo, bo mówimy o strefie, w której przeważnie operuje właśnie Portugalczyk.


Sorek21

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 31 grudnia 2007
Posty: 4376
Rejestracja: 31 grudnia 2007

Nieprzeczytany post 07 marca 2021, 11:21



Dragon

Qualità Juventino
Qualità Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 23 marca 2003
Posty: 8856
Rejestracja: 23 marca 2003

Nieprzeczytany post 07 marca 2021, 11:35

Dużo radości sprawiła mi ta wygrana. To jak nas kręcą ci pajace z gwizkiem wykracza już poza zdrowy rozsądek. Ktoś wreszcie zrobi z tym porządek?!!

Po golu Moraty na 2-1 aż krzyczałem. Szkoda, że Danilo zawieszony na Porto. O Kulu pisałem wiele razy. Po ludzku, robimy mu krzywdę. Fizycznie i mentalnie jeszcze nie dojechał do poziomu top. Nie jest gotowy grać w każdym meczu od 1 min na nie swojej pozycji.
Chiesa to kocur, oj kocur...
Mam nadzieję, że we wtorek tego nie zepsujemy.


Obrazek
Bartosz Karawańczyk

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 23 maja 2013
Posty: 430
Rejestracja: 23 maja 2013

Nieprzeczytany post 07 marca 2021, 11:53

Mam już dość oglądania tych obrzydliwych drukarzy. Kilka dni temu jakiś leszcz ze Spezii przewraca się na piłce, drukarz ogląda sobie na spokojnie powtórki i daje karnego. Wczoraj Hoedt ewidentną ręką zabiera Chiesie szansę na gola, a następny drukarz nawet nie raczy tego sprawdzić. :angry:

Obrazek
woe pisze:
06 marca 2021, 23:50
Nie orientuję się w nowych przepisach i sam już nie wiem czemu nie było karnego.
Karnego nie było, żeby Juve przypadkiem mistrzostwa nie wygrało. Przepisy tutaj nie mają nic do rzeczy.
Garreat pisze:
06 marca 2021, 23:33
Gol Moraty jak uwolnienie ogromnej złości we właściwy sposób, świetny moment. Machałem łapą do monitora :prochno:
Ja tam nawet obiema łapami machałem. Zwłaszcza, że chwilę wcześniej Morata był faulowany w polu karnym, więc cała złość została uwolniona tym trafieniem.

Genialny mecz Moraty - dwie bramki i asysta. Chiesa też fantastyczny, ależ to jest walczak. Jeśli z takim nastawieniem wyjdziemy we wtorek, jak wczoraj od 20 minuty, to jestem spokojny o wynik dwumeczu. Wystarczy, że Morata i Chiesa zagrają na swoim zwyczajowym poziomie, a Ronaldo złapie kontuzję na rozgrzewce. :prochno:


Paya pisze:
12 października 2020, 21:00
Chiesa? To będzie drugi Berna. Są strasznie podobni. Podobna jest również ich historia i pochodzenie. Przereklamowane super talenty z Violi za grube miliony. Totalnie przepłaceni.
Szwamb

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 22 stycznia 2017
Posty: 290
Rejestracja: 22 stycznia 2017

Nieprzeczytany post 07 marca 2021, 12:13

Chiesa to taki "Tsubasa" jakiego znałem z czasów Violi- dobre decyzje, timing, dynamika, jak jest chociaż 10% szans to przebiegnie 40 metrów to on to zrobi i podejmie właściwą decyzję (strzał/podanie) albo się odpowiednio wystawi. Uwielbiam go. Mam nadzieję, że sztab Juve nie dojdzie do wniosku, że Federico powinien mieć nogę jak Nedved w prime time i nie zrobi z niego drugiego Bernardeskiego po wakacjach.

Alvaro to przykład jak z amerykańskiego filmu o sporcie- po niepowodzeniach wraca do domu by wykorzystać ostatnią szansę przed ew. transferem do Club Brugge i robi to!

@Danilo- nie wiedziałem, że jako nastolatek grając w fife/pesa w latach 2004-2010 gdzie ZAWSZE ustawiałem PO/LO na DEF-MID (lubiłem to, że mają odbiór, niezłą technikę i są szybcy) byłem w awangardzie myśli trenerskiej. XD


jakku1

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 29 maja 2010
Posty: 4455
Rejestracja: 29 maja 2010

Nieprzeczytany post 07 marca 2021, 12:15

Niby to oczywistosc, ale nasz problem w pomoca musi zostac rozwiazany latem, bo na dluzsza mete tak sie niestety nie da. I z trojki Rabiot, Bentancur, Ramsey zostawilbym jednego. Na dzien dzisiejszy bylby to Francuz, ale za tydzien lub dwa moze sie to wszystko zmienic bo forma naszych pomocnikow zmienia sie jak w kalejdoskopie. Raz zagra dobre zawody Bentancur, zeby w nastepnym meczu podac pilke pod nogi przeciwnikowi pod polem karnym. Najrowniej niby wyglada Rabiot, ale jemu czasami brakuje zaangazowania. Arthur jest absolutnie kluczowy dla nas, poniewaz potrafi co, czego nie potrafi w druzynie nikt inny - utrzymac sie bez problemu przy pilce pod duzym pressingiem.

Zgadzam sie z przedmowcami, ze Kulusevski musi odpoczac i poki co, to dla niego zbyt duza odpowiedzialnosc. Szwed rozczarowal mnie w ostatnich meczach. Rozumiem, ze nie mial zbyt wielu okazji do strzelenia bramki, ale od polowy lutego gra w kazdym meczu od pierwszej minuty i nie zantowal nawet asysty. Wczoraj wygladal bardzo fajnie w drugiej polowie, pierwsza mial duzo slabsza (plus blad przy bramce Lazio).

Pochwale rowniez Bernardeschiego. Musi sie jednak bardziej angazowac w obronie i grac zdecydowanie agresywniej. Nie mam pretensji, ze raz czy drugi straci pilke przy dryblingu po wejsciu na obieg, ale musi od razu wrocic na pozycje i naprawde chciec odebrac te pilke rywalowi. Poki co jego gra w defensywnie wyglada raczej jak "asystowanie przeciwnikowi w posiadaniu futbolowki". Aha, Demiral. Nie wiem kto popelnil wiekszy blad przy bramce dla Lazio - Kulusevski czy wlasnie Demiral. Jasne, Szwed podal pilke fatalnie ale tam jeszcze bylo dwoch naszych obroncow. I fatalny blad w kryciu sprawil, ze Turek juz pozniej nie zdazyl z zablokowaniem strzalu.

Na plus Chiesa - on mi przypomina momentami takich skrzydlowych jak Robben czy Ribery w mlodosci ;). To byl swietny transfer, ale chlopak musi grac na skrzydle. Nie w srodku, nie na wahadle, ale na skrzydle. Inaczej po prostu bedzie to zmarnowany potencjal. Dobrze znow zobaczyc Arthura na boisku, moze zagra od poczatku z Porto. Zgadzam sie rowniez z komentarzami, ze po wejsciu Ronaldo nasza gra kompletnie siadla. Morata gra swietnie. Gdyby jeszcze tylko przestal sie klocic z wszystkimi dookola i zaczal koncentrowac sie tylko na grze :). Niemniej, transfer Hiszpana to bylo dokladnie to, czego potrzebowalismy.

Jeszcze jedno, nie liczac dwoch pomocnikow, ktorych wymienilem wyzej, latem rowniez pozbylbym sie Dybali. Od trzech sezonow chlopak albo nie gra kompletnie nic, albo ma jedynie przeblyski. Sezon 18/19 - 5 bramek w lidze. Sezon 19/20 - 11 bramek. Sezon 20/21 - 2 bramki. To sa statystyki na poziomie rezerwowego w przecietnym klubie Serie A. A Dybala jest naszym drugim, najlepiej zarabiajacym pilkarzem. Przykro mi to mowic, bo Argentynczyk to byl swego czasu moj ulubiony pilkarz Juventusu, ale to jest chyba moment, zeby sie rozstac.


Zapraszam tez na moje konto na twitterze => https://twitter.com/jakku113 ;)
ice

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 05 października 2008
Posty: 1190
Rejestracja: 05 października 2008

Nieprzeczytany post 07 marca 2021, 12:47

Kamciu pisze:
07 marca 2021, 09:22
towalski pisze:
07 marca 2021, 08:39
Dożyliśmy Juventusu, w którym Danilo jest wiodącą postacią. Niby ma w CV Real czy City, ale umówmy się - w Realu robił za pośmiewisko, a w City było trochę lepiej. Gdzie się chłopa nie ustawi, tam jest wyróżniającą się postacią. Był już na PO, LO, SO, DP. I to powinno najbardziej martwić. W naszej drużynie nie ma jakościowych piłkarzy, a Danilo przy nich to półbóg. Co do meczu to każdy widział - pierwsze 20-30 minut dramat totalny, Kulu nie potrafi się w ogóle odnaleźć, Chiesa to nasz najlepszy pomocnik, wahadłowy, atakujący i pewnie napastnik, jak byłby tam ustawiony. On jako jedyny, w całej drużynie jest DYNAMICZNY. To też powinni martwić. Reszta ziomków rusza się jak mucha w smole. Kolejną, bardzo widoczną rzeczą jest postawa reszty drużyn. Jak dostaniemy walkower z Lazio za pierwszy mecz, wygramy zaległy z Napoli, to zbliżymy się do Interu na 2 punkty. To pokazuje dramat całej ligi i jej moc. Juventus, który jest żałośnie słaby, porównujemy go z Juve LDN ma szansę na mistrza. Dramat.
Czyli juz wiemy, ze Inter z Atalanta nawet nie zremisuje. Szkoda.

Poza tym troche duzo tych "gdyby", co w sumie rozumiem, bo sam wczoraj w innym temacie tak gdybalem. Trzeba oczywiscie brac te ewentualnosci pod uwage i sie liczyc z takim ewentualnym obrotem spraw korzystnych dla Juve, jednak ciekawe jak narracja potrafi sie szybko zmienic - ogolnie rzecz biorac.
Jasne, dwie niewiadome, ale jeżeli się spełni to na prawdę, ta nasza drużyna z trenerem partaczem, swoją maszyną losującą zbliżą się do Interu na dwa punkty to będą jaja. Generalnie Juve nie da się oglądać i to jest katastrofa. Więc będzie jakaś nadzieja, że po tragicznym sezonie mogą zdobyć mistrza.


Bartosz Karawańczyk pisze:
12 października 2020, 21:00
Chiesa? To będzie drugi Berna. Są strasznie podobni. Przereklamowane super talenty z Violi za grube miliony. Totalnie przepłaceni. Podobny "styl" i pozycja.
Poprostu

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 11 listopada 2007
Posty: 7073
Rejestracja: 11 listopada 2007

Nieprzeczytany post 07 marca 2021, 13:23

Tak w ogóle co myślicie o Sandro jako CB?


ice

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 05 października 2008
Posty: 1190
Rejestracja: 05 października 2008

Nieprzeczytany post 07 marca 2021, 14:02

Wczoraj nie było źle, ale jako boczny nie dawał rady, źle ustawiał się do dośrodkowań, spóźniony. Patrząc na manewr z Danilo, gdzie na CB się odnalazł a grał jako RB, może mu się udać, ale Sandro to przykład zjazdu formy, bo cały czas twierdzę, że bardzo dobrym LB był tylko w parze z Evrą, później wielki zjazd.


Bartosz Karawańczyk pisze:
12 października 2020, 21:00
Chiesa? To będzie drugi Berna. Są strasznie podobni. Przereklamowane super talenty z Violi za grube miliony. Totalnie przepłaceni. Podobny "styl" i pozycja.
Zablokowany