Serie A 20/21 (25): JUVENTUS FC 3-0 Spezia

Przedmeczowe przewidywania, gorące pomeczowe dyskusje, wasze oceny gry Juve i poszczególnych zawodników.
Zablokowany
Volto

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 05 kwietnia 2006
Posty: 951
Rejestracja: 05 kwietnia 2006

Nieprzeczytany post 03 marca 2021, 07:49

Do 30' Spezia była drużyną lepszą, my graliśmy wielkie nic. Pod koniec pierwszej połowy troszkę udało się przycisnąć. Co nam uratowało mecz? Palący się grunt pod nogami Pirlo. Zagraliśmy czymś w stylu 3232, czy jak to zwać, sam nie wiem. Chwila ofensywy, więcej zawodników kreatywnych i efekt z taką Spezią natychmiastowy, choć nie mogę się oprzeć wrażeniu, że to pojedyncze błyski ratują nam skórę - generalnie wygląda to źle. Wiem, wiem - braki kadrowe, jednak w takiej sytuacji im mniej kombinowania tym lepiej, tu by Gmocha trzeba, żeby taktykę rozrysował bo ja nie ogarniam wizji Pirlo. Poza tym czemu nie mogliśmy zagrać zwykłego prostego 433? Ze SPEZIĄ??? Lub najzwyklejszego 442 z Berną od początku??? Tylko kombinowanie... Jestem zaledwie "geniuszem taktyki zza monitora" jednak chyba nie tylko ja widzę, że oni wychodzą na mecz i nie bardzo wiedzą jak mają grać. Strategia Pirlo działa tylko w jego głowie, na boisku nie wychodzi.

Sędziemu w 90' wypadły soczewki kontaktowe, jak po VARze coś takiego można gwizdnąć?

Reasumując - pewnie wielu wynik przysłoni rzeczywisty obraz naszej postawy - ta jest mierna. Winię za to trenera, problem leży w złym ustawieniu, zbyt defensywnej mentalności jak na naszą kadrę, dziwnych zadań boiskowych dla poszczególnych zawodników, ustawiania ich na nie swoich pozycjach - w efekcie nie wiemy co grać, toteż robimy to wolno, przewidywalnie, stąd słabsi, ale zorganizowani rywale robią to co z nami Spezia do 30'

Żeby nie było - plus dla Pirlo za odważne zmiany. Czy to da mu do myślenia?


"Calma non è importante è l'unica cosa che conta"
Massimiliano Allegri
mns

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 09 lipca 2009
Posty: 621
Rejestracja: 09 lipca 2009

Nieprzeczytany post 03 marca 2021, 08:26

Od podwójnej zmiany do wejście Ramseya graliśmy z Kulu i Chiesa po bokach i to były najfajniejsze minuty w tym meczu a mozej i sezonie. Nawet Kulu szarpał i to był zupełnie inny piłkarz niż ten na 9 a gral o dziwo po lewej stronie. Wnioski nasuwają się same...


Urbi27

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 03 września 2012
Posty: 884
Rejestracja: 03 września 2012

Nieprzeczytany post 03 marca 2021, 09:44

mns pisze:
03 marca 2021, 08:26
Od podwójnej zmiany do wejście Ramseya graliśmy z Kulu i Chiesa po bokach i to były najfajniejsze minuty w tym meczu a mozej i sezonie. Nawet Kulu szarpał i to był zupełnie inny piłkarz niż ten na 9 a gral o dziwo po lewej stronie. Wnioski nasuwają się same...
Dokładnie, Kulu na skrzydle to zupełnie inny zawodnik, grając jako SS i tak ciągnie go do prawej ale tam jest Chiesa i to totalnie nie trybi.

Chwila gdy ustawiono ich na w miarę sensownych pozycjach i od razu zaczęło to o niebo lepiej wyglądać. Gdyby Pirlo miał choć odrobine rozumu to od miesiąca gralibysmy 4 3 3 z Kulu na lewej, Ronaldo na środku i Chiesa po prawej stronie.

Teraz wracać będzie Morata, wiec pewnie Kulu po prostu usiądzie na ławce, a Ronaldo znów będzie grał bliżej lewej strony co akurat zbyt dobre nie jest, choć już lepsze niż katowanie Kulu na SS.


jackop

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 08 stycznia 2006
Posty: 7338
Rejestracja: 08 stycznia 2006

Nieprzeczytany post 03 marca 2021, 11:44

Volto pisze:
03 marca 2021, 07:49
Sędziemu w 90' wypadły soczewki kontaktowe, jak po VARze coś takiego można gwizdnąć?
Czasami wygląda to tak (i nie piszę wyłącznie o Serie A) jakby VAR został stworzony po to, żeby usprawiedliwiać błędne decyzje arbitrów. Taka wymówka, bo "przecież podszedłem i obejrzałem na monitorze, więc mam rację". Może niektórzy sędziowie są zbyt zadufani w sobie, żeby po weryfikacji przyznać, że odgwizdali głupotę? :dontknow:


Obrazek
O Vesuvio Lavali Col Fuoco! Lavali! Lavali! Lavali Col Fuoco!
Kmicic

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 03 stycznia 2021
Posty: 15
Rejestracja: 03 stycznia 2021

Nieprzeczytany post 03 marca 2021, 14:41

Karny obroniony, zresztą i tak nie miał wpływu na wynik. Przynajmniej mamy argumenty, że koniec z obsmarowywaniem Juventusu ze względu na sędziowanie. Ale ja chciałbym o czymś innym. Nie wiem, w którym temacie to poruszyć, więc napiszę tu. Zaległy mecz z Napoli? znana jest już data tego spotkania? Piotr Dumanowski podczas transmisji z meczu z Hellasem powiedział, że gramy 17 marca, ale nijak nie mogę znaleźć potwierdzenia tej wiadomości. Wie ktoś? przyznam, że mam już dość czekania, i jestem zniecierpliwiony, i zmęczony dopisywaniem wirtualnych trzech punktów do tabeli. Chcę, żeby już wszystko było jasne.


Avvocato - ("Pinturicchio - to ten, który niewiele pracuje, ale jego cele są zawsze doskonałe").
mns

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 09 lipca 2009
Posty: 621
Rejestracja: 09 lipca 2009

Nieprzeczytany post 03 marca 2021, 15:34

Up. Dziś oficjalnie potwierdzony został 17.03


Mati1990

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 17 grudnia 2004
Posty: 1765
Rejestracja: 17 grudnia 2004

Nieprzeczytany post 03 marca 2021, 18:42

Po kijowej pierwszej części gry, w drugiej trochę wyszli zmotywowani. Przypuszczam, że swoje zrobił Nedved, bo przy wyjściu na druga połowę widać było w kamerach jak z tunelu z zawodnikami wychodził Pavel, może im co nieco powiedział o co chodzi, bo Andrzej pewnie za bardzo głosu nie podniósł. Mniejsza z tym, są 3 punkty, więc przynajmniej do niedzieli utrzymamy pozycję nr 3.
Ogólnie trzeba przyznać, że na plus Morata i Bernardeschi ( czy nie da się częściej?). Chiesa oczywiście kocur, póki co najlepszy transfer w tym sezonie.
Ciekawe czym Juve nas uraczy w sobotę o 20.45...


BlackJacky

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 27 grudnia 2009
Posty: 2513
Rejestracja: 27 grudnia 2009

Nieprzeczytany post 03 marca 2021, 18:51

19 i inni pisze:
02 marca 2021, 22:40
Ten karny to kpina
Karny byl. Czarny wsadzil noge przed pilke, a Turas go w nią sieknął. Dobrze, ze ta jedenastka byla i tak przy trzybramkowej zaliczce, a nie przy 0:0... Sedziemu, to powinnismy podziekowac za to, ze nie dał <brzydkie słowo ( ͡° ͜ʖ ͡°)> Frabotcie czerwa za ten cios z kolana w łeb.

Hołek pisze:
02 marca 2021, 22:48
Zwróćcie uwagę ile akcji nie kończymy strzałem, bo zawodnik ma tylko jedną nogę. Zawodnik zarabiający miliony ma tylko jedną nogę. Zawodnik, który całe życie kopie piłkę ma tylko jedną nogę.
Dybała ma tylko jedną nogę :ok:


PS.
De Lamentiis ponoc probuje przelozyc ten nasz przelozony mecz :prochno:
Szkoda, ze ponoc mamy przedluzyc kontrakt z Partaczem.


Wybierz, komu chcesz pomóc: https://www.siepomaga.pl

"Lepszy [Arturo Vidal] prosto z baru Semafor niż ta cała reszta"
Bartosz Karawańczyk

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 23 maja 2013
Posty: 430
Rejestracja: 23 maja 2013

Nieprzeczytany post 03 marca 2021, 19:02

Wczorajszy mecz miał dla mnie charakter edukacyjny. Dowiedziałem się, że jeśli atakujący skiksuje w polu karnym przy oddawaniu strzału i sam wybije po tym piłkę (przy znikomym udziale gracza broniącego), to w takiej sytuacji należy podyktować rzut karny. Nie wiedziałem tego wcześniej, a przecież piłkę nożną oglądam od dwudziestu lat. Dziękuję, panie sędzio! Jesteś wielki, a ja czuję się teraz mądrzejszy.

Zdrowy Morata jest NIEOCENIONY w trudnych chwilach.

Berna MVP? Raz do roku nawet wąż puści aromatycznego bąka. Prawdziwy lewy obrońca na gwałt potrzebny. Nie żadne wydmuszki.


Paya pisze:
12 października 2020, 21:00
Chiesa? To będzie drugi Berna. Są strasznie podobni. Podobna jest również ich historia i pochodzenie. Przereklamowane super talenty z Violi za grube miliony. Totalnie przepłaceni.
Zablokowany