Serie A 20/21 (24): Hellas Verona 1-1 JUVENTUS F.C

Przedmeczowe przewidywania, gorące pomeczowe dyskusje, wasze oceny gry Juve i poszczególnych zawodników.
Zablokowany
dimebag11

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 31 maja 2009
Posty: 2551
Rejestracja: 31 maja 2009

Nieprzeczytany post 28 lutego 2021, 17:43

@San Holo
Na to jak podchodzą włoskie kluby do Ligi Europy nie zwracałbym wielkiej uwagi. Wszyscy wiedzą, że ekipy z Serie A mają marne szanse na wygranie tych rozgrywek (skutkujące awansem do następnej edycji LM), pieniędzy z tego raczej nie ma (zwłaszcza, że stadiony pozostają zamknięte, bo za taki klasyk jak Milan-United to jednak wpadłoby trochę mamony do klubowej kasy), trzeba się męczyć w czwartki, by potem w niedziele rozgrywać spotkania ligowe i przez to oraz zmęczenie/kontuzje tracić oczka, a jedyny pozytyw to możliwość nabicia trochę punktów do rankingu i ewentualnie losowanie z lepszego koszyka w Champions League. Wielce prawdopodobne, że Inter już w tamtym sezonie odebrałby nam Scudetto gdyby sobie odpuścili LE i skupili się tylko na Serie A. Oczywiście nie neguję tych rozgrywek, ale gdybym to ja odpowiadał za zestawienie składu na LE, to wystawiałbym rezerwowych, młodzież i ewentualnie wracających po kontuzjach, którzy potrzebują powrotu do rytmu meczowego.


Juve jest miłością całego mojego życia. Jest powodem do radości i dumy, ale i przyczyną frustracji i rozczarowań. Jest źródłem niesamowitych emocji, tworzącym prawdziwą i niekończącą się opowieść o miłości. - Gianni Agnelli
dawid1897

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 22 lutego 2008
Posty: 1487
Rejestracja: 22 lutego 2008

Nieprzeczytany post 28 lutego 2021, 20:18

vitoo pisze:
28 lutego 2021, 15:29
San Holo pisze:
28 lutego 2021, 15:15
Oczywiście, Bayern, City czy nawet Liverpool oraz PSG to jest obecnie przynajmniej półka wyżej jeśli chodzi o piłkarską jakość i grę w tym sezonie, ale myślę, że powszechnie nie docenia się mentalności i doświadczenia przykurzonych mistrzów, takich jak Juventus czy Real.
Problemem jest to, że w Juventusiu obecnie poza Ronaldo, kontuzjowanym Chiellinim i baaardzo przykurzonym, 43-letnim Buffonem nie ma za bardzo mistrzów. :prochno: Mentalność Bentancura, Rabiota, Ramseya czy Sandro to my mamy przyjemność oglądać co trzy-cztery dni :D
pierdzielisz pan. Dybala, Sandro, Cuadrado, Bonucci, a nawet Morata czy Danilo wygrali już trochę mistrzostw i otarli się o uszatka. Doskonale rozumiem, że nas starych koni nazwiska pokroju Buffona czy Del Piero bardziej ruszają, ale przyszła nowa generacja to i są nowi mistrzowie


FORZA JUVE!!!
vitoo

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 15 czerwca 2012
Posty: 1761
Rejestracja: 15 czerwca 2012

Nieprzeczytany post 28 lutego 2021, 20:49

dawid91, z całym szacunkiem do Moraty i Danilo, ale nie chodzi mi tylko o liczbę trofeów. Tevez, Chiellini z najlepszych lat, Buffon przez długi czas, nawet Marchisio czy Vidal (pomijam poprzednie lata z ADP i Nedvedem) - to byli goście, którym wierzyłem, że jak przyjdzie co do czego to wezmą siebie i towarzystwo w garść.

Morata czy Danilo to w porządku zawodnicy, ale szczerze mówiąc nie widzę u nich mentalności mistrzów. W zasadzie w tej chwili w naszej pierwszej 11 odpowiednią mentalność mają chyba tylko CR, De Ligt i może Chiesa ze Szczęsnym.

Bonucci już pokazał jaki z niego lider 😀 On bez Chielliniego nie istnieje. A Sandro z Cuadrado? Czasem coś szarpną, a czasem podadzą rywalowi w poprzek boiska. To chyba mimo wszystko nie ten mental. 😉

Porto pewnie przejdziemy, ale strzelam że na tym się skończy nasza przygoda w CL.


Zablokowany