LM 20/21 (1/8): FC Porto 2-1 JUVENTUS FC

Przedmeczowe przewidywania, gorące pomeczowe dyskusje, wasze oceny gry Juve i poszczególnych zawodników.
Zablokowany
Pluto

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 17 października 2002
Posty: 2690
Rejestracja: 17 października 2002

Nieprzeczytany post 19 lutego 2021, 15:28

Juventus gra atak pozycyjny tylko wtedy kiedy rywal się cofnie na swoja połowę i pozwoli na te ślamazarne wymienianie piłki między Bentancurem i środkowymi obrońcami. Trudno powiedzieć żeby przesuwanie się za tak rozgrywana piłka szczególnie męczyło.
W europejskiej czołówce nie ma też pewnie większych różnic w ilości i szybkości pokonanych kilometrów. Różnice to organizacja i poziom techniczny.
Przy tej kadrze należałoby zagęszczać środek, skracac pole gry i być gotowym na nieobecność Arthura i Bonucciego. A Pirlo jak gdyby nigdy nic rozciąga wszystko do granic możliwości, chwali się tym na konferencjach i nic sobie nie robi z tego, że
nie ma ani jednego gościa który zagrałby celnie i regularnie na skrzydło albo przyjął piłkę z rywalem na plecach przed naszym polem karnym.


calma calma
MRN

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 07 listopada 2007
Posty: 8597
Rejestracja: 07 listopada 2007

Nieprzeczytany post 19 lutego 2021, 15:54

Marat87 pisze:
19 lutego 2021, 06:43
zapożyczę określenie od MRN-a, choć nie wiem co w nim obraźliwego :prochno:
No nic gdyż Perykles to był bardzo mądry człowiek, wielki myśliciel, który wciąż coś usprawniał :)
Cobra pisze:
19 lutego 2021, 12:48
Kibicuje temu klubowi od 1996 roku. W połowie meczu po prostu wyłączyłem TV i włączyłem Netflixa.
Mam to samo a kibicuję o 11 lat dłużej. Oglądałem i oglądam każdy mecz Juve ale tym razem i ja włączyłem Netflix, nie miałem nawet ochoty zobaczyć sobie w necie bramki Chiesy bo ona niczego nie zmieni, uważam, że wylecimy za burtę.


Obrazek
jackop

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 08 stycznia 2006
Posty: 7338
Rejestracja: 08 stycznia 2006

Nieprzeczytany post 19 lutego 2021, 16:13

Generalnie co mecz możemy się przepychać, rozkładać na czynniki pierwsze, analizować itd. ale i tak wszystko sprowadza się do tego, że na forum pozostaną 3 główne obozy, tych:

1. którzy oczekują drastycznej zmiany nastawienia i poprawy gry lub w przeciwnym przypadku zwolnienia Pirlo po sezonie
2. którym pasuje to jak się prezentujemy i wierzą w projekt Andrzeja w dotychczasowym kształcie
3. którym wszystko jedno co robimy na boisku, byle wyniki się zgadzały, bo to będzie decydowało o pozostaniu lub pożegnaniu trenera

Ostatnio, na niespotykaną wcześniej skalę, zaczęła też rosnąć w siłę frakcja zniechęconych - nie oglądających lub wyłączających mecze w trakcie ich trwania :D


Obrazek
O Vesuvio Lavali Col Fuoco! Lavali! Lavali! Lavali Col Fuoco!
jeshu

Juventino
Juventino
Rejestracja: 27 marca 2011
Posty: 220
Rejestracja: 27 marca 2011

Nieprzeczytany post 19 lutego 2021, 16:53

@Marat87 masz racje, skoro byly sukcesy to teraz musza byc wieksze. Pokazuje to Real, ktory wygrywal 3x LM z rzedu, zeby w tym sezonie o wyjscie z grupy walczyc do konca, czy chociazby w La liga, gdzie maja 6 pkt straty do lidera, ktory ma mecz mniej. Wiesz, generalnie to moje niezadowolenie z powszechnego narzekania na tym forum bierze sie z braku zrozumienia takiego podejscia. Dla mnie druzyna jest w przebudowie, kiedys opieralismy sie na doswiadczeniu i wyrafinowanej grze obronnej, to nie wyszlo w LM, wiec od +/- dwoch sezonow od tego odchodzimy. Przyszlo wielu mlodych pilkarzy, jak bedziemy miec 11stu zblizonych talentem do MDL, walecznoscia do Demirala czy przebojowoscia do Chiesy to blizej nam bedzie do grania nowoczesnej pilki. Widze, ze Juventus nie gra tak, jakbysmy sobie tego zyczyli, ale Pirlo dostal nieulozony zespol w momencie, gdzie nie ma czasu na obozy przygotowawcze, sparingi czy chociazby dodatkowe treningi miedzy meczami. Ciezko jest ocenic, na ile Pirlo jest winny temu, ze nasi nie potrafia nauczyc sie gry z klepki, albo ze Wojtek i Gianluigi nie potrafia grac nogami. Jakbysmy przy pressingu przeciwnika wybijali na tzw afere, to na bank byly by tu komentarze sugerujace, ze powinnismy probowac klepki. Wygralismy w Superpucharze z Napoli - "wolalbym, zeby nasi przegrali wszystko przez jakis czas ale pozniej zeby grali ladna pilke", awansowalismy kosztem Interu do finalu Pucharu Wloch - "wolalbym 3 pkt w lidze". Zawsze jest zle :prochno: To juz w przypadku niektorych jest lifestyle. Wiadomo, ze oczekiwania kibicow sa wielkie, ale dlaczego zal wylewany tutaj jest jeszcze wiekszy ?
Moje oczekiwania nie biora sie z tego, ile pieniedzy wydalismy. Po prostu widzialem jak gralismy rok temu, jak dwa, trzy. Widze, ze zarzad postanowil zatrudnic trenera bez doswiadczenia, co pokazuje ze projekt nie ma dac sukcesu dzisiaj. Transfery 20 letnich zawodnikow to potwierdzaja. Trwa budowa nowego Juve, ktore probuje grac pressingiem, wychodzic spod niego klepka. Staramy sie grac pozycyjnie. Narazie nam to najlepiej nie wychodzi, ale to jest cena zmian. Brakuje nam co najmniej 2 zawodnikow (srodek pomocy, lewa pomoc), ktorzy z miejsca wskocza do 11 i od razu nasza gra bedzie o wiele lepsza a zawodnicy pewniejsi, co przelozy sie tez na wieksze zaufanie. Przy okazji, Klopp nie odmienil Liverpoolu w ciagu dwoch dni. Nie mowie, ze Pirlo bedzie naszym zbawicielem, ale wyrok niektorzy podjeli juz w pazdzierniku co w takim sezonie, w takich okolicznosciach jest troche na wyrost. Biorac pod uwage skad przyszlismy, gdzie jestesmy i dokad zmierzamy wydaje mi sie, ze to czego oczekujecie moze nastapic najszybciej na wiosne '22 , choc bardziej realny bedzie sezon 22/23, kiedy legendy odejda.

@jackop ja to taki troche mix, z pkt 1 to oczekuje na poprawe gry, (nie licze, ze za 2 miesiace bedziemy grali jak City, ktore ponioslo 250% naszych strat z tabelki ktora podeslal @Marat87) bo sila rzeczy w koncu efekty treningow musza sie pojawic, a mamy teraz troche wiecej czasu na poprawki. Z pkt drugiego wierze w projekt Andrzeja, a raczej projekt z Andrzejem ale na to potrzeba czasu, Sarri w ciagu roku sobie nie poradzil, choc on mial covid-break. Uwazam, ze ocenic prace Andrzeja mozna bedzie blizej konca rozgrywek a jego pozostanie nie bedzie zalezne od liczby zdobytych trofeow (zatrudnic trenera, ktory ledwo zdal egzamin i wymagac od niego sukcesu w SA i LM od razu ?XD)


fazzi

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 16 maja 2006
Posty: 2767
Rejestracja: 16 maja 2006

Nieprzeczytany post 20 lutego 2021, 10:15

jeshu pisze:
19 lutego 2021, 16:53
bo sila rzeczy w koncu efekty treningow musza sie pojawic, a mamy teraz troche wiecej czasu na poprawki.
No jakoś siła rzeczy się nie pojawiły, a pół sezonu za nami, sporo rozegranych meczy i treningów. A paradoksalnie tylko pierwszy mecz sezon z sampa wyglądał dobrze i zapowiadał piłkę, jaką wszyscy zapewne chcieliby oglądać. Najlepsze, że za Sarriego najlepsza piłkę to graliśmy w okresie przygotowawczym i pierwszych meczach sezonu, gdzie było widać zalążki tego, co trener chciał grać. A im dalej w las, tym gorzej i powrót do naszej typowej gówno piłki. Tego chyba nie da się wyrżnąć.


Pavel Nedved pisze:"Juve ponownie jest nieprzyjemne? Mam nadzieję, nie interesuje mnie bycie miłym, tylko zwycięskim"
Szwamb

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 22 stycznia 2017
Posty: 290
Rejestracja: 22 stycznia 2017

Nieprzeczytany post 20 lutego 2021, 18:33

Z trzeciej strony Klopp jak przejął Liverpool to mając:
większe doświadczenie od Pirlo
raczej większy skill trenerski/taktyczny/świadomość co chce grać
podobno łatwiejszą ligę do wygrywania lepszą taksą (vide Ranieri)

zajął nimi ósme miejsce

https://en.wikipedia.org/wiki/2015%E2%8 ... .C._season

także może faktycznie zbytnio panikujemy. Liverpool miał skład na top 5- zajęli 8 miejse.

My mamy skład na top 4 na papierze (stety/niestety)- mamy 3 miejsce i ciagle blisko do pierwszego. Sezon kowidowy etc., jeszcze różnie może być.


BlackJacky

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 27 grudnia 2009
Posty: 2513
Rejestracja: 27 grudnia 2009

Nieprzeczytany post 20 lutego 2021, 20:02

Cos o Juve w "Stan Futbolu":


Wybierz, komu chcesz pomóc: https://www.siepomaga.pl

"Lepszy [Arturo Vidal] prosto z baru Semafor niż ta cała reszta"
Sila Spokoju

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 18 marca 2009
Posty: 2345
Rejestracja: 18 marca 2009

Nieprzeczytany post 20 lutego 2021, 21:02

Niezłe tumany, o najlepszym pomocniku mówią, ,,że nie umie grać w piłkę" :prochno:


Max Allegri przed przegranym 5:1 meczem pisze: “Mam względem Luciano olbrzymi szacunek. To naprawdę zabawne, że od czasu do czasu zdarza nam się pokłócić… Ja przy nim w ogóle nie jestem trenerem, pracuję w tym fachu z przypadku“
Zablokowany