Serie A 20/21 (22): Napoli 1-0 JUVENTUS F.C

Przedmeczowe przewidywania, gorące pomeczowe dyskusje, wasze oceny gry Juve i poszczególnych zawodników.
Zablokowany
mns

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 09 lipca 2009
Posty: 621
Rejestracja: 09 lipca 2009

Nieprzeczytany post 13 lutego 2021, 21:35

cyk i mamy lekarstwo.
wystarczy potrenować ofensywę i nauczyć się lepiej grac w piłkę :D cóż za głęboka analiza gry ;)
i kurcze że nikt na to nie wpadł...


MRN

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 07 listopada 2007
Posty: 8597
Rejestracja: 07 listopada 2007

Nieprzeczytany post 13 lutego 2021, 21:39

jackop pisze:
13 lutego 2021, 20:47
Hipokryzja na 100%
Serio ? A gdzie ja tu krytykuję Napoli ? Raczej popierałem ich...<brzydkie słowo ( ͡° ͜ʖ ͡°)> gościu. :prochno:


Obrazek
jackop

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 08 stycznia 2006
Posty: 7338
Rejestracja: 08 stycznia 2006

Nieprzeczytany post 13 lutego 2021, 21:40

mns pisze:
13 lutego 2021, 21:35
cyk i mamy lekarstwo.
wystarczy potrenować ofensywę i nauczyć się lepiej grac w piłkę :D cóż za głęboka analiza gry ;)
i kurcze że nikt na to nie wpadł...
Patrząc na to jakich zatrudniamy trenerów? Najwyraźniej jeszcze nie ;) Może kiedyś dojrzejemy i odejdziemy od prezentowania cynicznej minimalistycznej gówno-piłki na pełnej kontroli, od której krwawią moje oczy. Od lat czekam aż nastanie ten piękny czas. Chociaż jeden sezon ciekawej, pomysłowej, kombinacyjnej gry w tej daremnej lidze :pray: Takiej, którą będzie się przyjemnie oglądało ludziom, nie rozumiejącym piłki tak jak ty i tobie podobni.
Poprostu pisze:
13 lutego 2021, 21:33
No to zupełnie to samo co my ostatnio a spustów tu było co niemiara.
Andrzej dzisiaj pokonany swoją własną tępą bronią.

Juventus zagra antyfutbol i wygra = dobrze, rywal był trudny, nie można rozegrać wszystkich spotkań na 100%, czeka nas maraton ważnych meczów, najważniejsze 3 pkt. karawana jedzie dalej, były nieobecności w zespole, świetny cyniczny styl.

Przeciwnik zagra antyfutbol i urwie nam punkty = niedobrze, powinni byli się podłożyć, śmietnik zamiast serca, farciarze, byliśmy lepsi, zabrakło 'X', wyciągniemy wnioski, przyda się zimny prysznic.


Obrazek
O Vesuvio Lavali Col Fuoco! Lavali! Lavali! Lavali Col Fuoco!
mns

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 09 lipca 2009
Posty: 621
Rejestracja: 09 lipca 2009

Nieprzeczytany post 13 lutego 2021, 21:57

haha ty rozumiesz piłkę i jako swoją opinie piszesz "wystarczy potrenować ofensywę i nauczyć się lepiej grac w piłkę". i o czym z tobą dyskutować (pytanie retoryczne). ;)


Alexinhio-10

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 16 września 2009
Posty: 2933
Rejestracja: 16 września 2009

Nieprzeczytany post 13 lutego 2021, 21:58

Dwa ostatnie mecze na zero z przodu :bravo: Przez pół roku Pirlo nie nauczył naszych niczego z przodu.

Jest taka wyrwa między atakiem, a pomocą(która istnieje w teorii), że dramat.

Chiellini wymachujący grabiami :facepalm:

vitoo :ok:
Tez strasznie irytuje mnie to chamienie się. Z drugiej jednak strony, czy to nie jest spowodowane brakiem schematów w ofensywie ? Wyglądają w niej jak dzieci we mgle.
Ostatnio zmieniony 13 lutego 2021, 22:12 przez Alexinhio-10, łącznie zmieniany 2 razy.


jackop

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 08 stycznia 2006
Posty: 7338
Rejestracja: 08 stycznia 2006

Nieprzeczytany post 13 lutego 2021, 22:02

mns pisze:
13 lutego 2021, 21:57
haha ty rozumiesz piłkę i jako swoją opinie piszesz "wystarczy potrenować ofensywę i nauczyć się lepiej grac w piłkę". i o czym z tobą dyskutować (pytanie retoryczne). ;)
Jak mi zapłacisz za pisanie referatów na ten temat to może się zdecyduję ;) Nie widzę nic złego w zastosowaniu takiego uproszczenia - każdy kto oczekuje tego samego wie o co mi chodzi. Zwłaszcza kiedy po przeciwnej stronie barykady stoi ktoś dla którego najważniejsze są 3 pkt. :dontknow:
Ostatnio zmieniony 13 lutego 2021, 22:05 przez jackop, łącznie zmieniany 2 razy.


Obrazek
O Vesuvio Lavali Col Fuoco! Lavali! Lavali! Lavali Col Fuoco!
rammstein

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 13 lutego 2005
Posty: 1528
Rejestracja: 13 lutego 2005

Nieprzeczytany post 13 lutego 2021, 22:04

Alexinhio-10 pisze:
13 lutego 2021, 21:58

Chiellini wymachujący grabiami :facepalm:
Co nam ostatnio czyścił, tak dziś niestety nas załatwił. Szkoda, bo gdyby nie ta sytuacja Napoli prawdodobnie nic by nie strzelilo. Ktoś fajnie napisał, że Napoli praktycznie nie zdobywa trofeów, potrafi zebrać w ciągu roku bęcki, ale na Juve to się potrafią zmotywować, bo dla nich wygrana z nami to osiągnięcie sezonu. Inna sprawa, że dziś ciężko mówić, że się na nas spięli. My im podarowalismy te 3 pkt, tak samo nam na Inter finał PW.

Na szczęście Spezia prowadzi, i jak się tak stanie status quo może być zachowane


mns

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 09 lipca 2009
Posty: 621
Rejestracja: 09 lipca 2009

Nieprzeczytany post 13 lutego 2021, 22:14

jackop pisze:
13 lutego 2021, 22:02
mns pisze:
13 lutego 2021, 21:57
haha ty rozumiesz piłkę i jako swoją opinie piszesz "wystarczy potrenować ofensywę i nauczyć się lepiej grac w piłkę". i o czym z tobą dyskutować (pytanie retoryczne). ;)
Jak mi zapłacisz za pisanie referatów na ten temat to może się zdecyduję ;) Nie widzę nic złego w zastosowaniu takiego uproszczenia - każdy kto oczekuje tego samego wie o co mi chodzi. Zwłaszcza kiedy po przeciwnej stronie barykady stoi ktoś dla którego najważniejsze są 3 pkt. :dontknow:
dobre to! czyli zastosowane przez Ciebie uproszczenie jest correct ale to ze dla kogoś innego ważny są 3 pkt w kontekście dalszej walki o mistrza wykracza poza twoje rozumienie...


Kadziel

Juventino
Juventino
Rejestracja: 10 maja 2014
Posty: 255
Rejestracja: 10 maja 2014

Nieprzeczytany post 13 lutego 2021, 22:21

Gdy Bukol pisał jeszcze o tym, że gramy gówno i trzeba w końcu zmienić mentalność minimalistów zatrudniając zagranicznego, ofensywnie grającego trenera to był tutaj ciśnięty niemiłosiernie więc zaczął trollować. Liczył pewnie, że jego trolling przyniesie skutek i ludzie zauważą, że ten pseudo cynizm do niczego dobrego nie prowadzi, niestety jego trolling przyniósł odwrotny skutek i obrońców "włoskiej myśli szkoleniowej" jest tylko więcej.

Osobiście miałem nadzieję, że Sarri odwróci tą pasywną, minimalistyczną tendencje przy Pirlo też się tak łudziłem. Niestety potrzeba kogoś z zagranicy, najlepiej trenera nieznającego języka włoskiego, który nie będzie rozumiał <brzydkie słowo ( ͡° ͜ʖ ͡°)> Chielliniego o tym, że 1:0 to wspaniały wynik.

Rozumiem, że nie mamy pomocy, która mogłaby kontrolować grę i dominować mocnych rywali, ale 80% zespołów w tej lidze posiada dużo słabszy i mniej kreatywny środek pola od nas, a nawet kasztanów nie potrafimy zdominować... Nie potrafimy zaskakiwać rywali ciekawym szybki, rozegraniem czy prostopadłymi piłkami więc na logikę powinniśmy grać z kontry. Niestety, tutaj też blado. Chiesa, Cuadrado, Morata, Berna, Ronaldo może nie są demonami prędkości, ale najwolniejsi też nie są więc czemu ich nie wykorzystać?!
Przypomnę taki Real Mourinho, który grę z kontry miał opanowaną do perfekcji, a Ronaldo walił wtedy bramki jak opętany. Odzyskanie piłki po akcji przeciwnika, rzucie rożnym czy wolnym i <brzydkie słowo ( ͡° ͜ʖ ͡°)> jedna, dwie piłki z pominięciem środka pola i juz Di Maria czy Ronaldo byli pod polem karnym przeciwnika.

Pozostaję mi dalej się łudzić, że w końcu się uda i drużyna zacznie przyjemnie dla oka pytanie czy tego dożyję. ;) :juveflag:


jackop

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 08 stycznia 2006
Posty: 7338
Rejestracja: 08 stycznia 2006

Nieprzeczytany post 13 lutego 2021, 22:23

mns pisze:
13 lutego 2021, 22:14
dobre to! czyli zastosowane przez Ciebie uproszczenie jest correct ale to ze dla kogoś innego ważny są 3 pkt w kontekście dalszej walki o mistrza wykracza poza twoje rozumienie...
Po prostu uważam, że na dłuższą metę dobra gra naturalnie przełoży się na lepsze wyniki, co zwiększy szanse na walkę o mistrza.

Jeśli ktoś miałby radochę z tego, że wszystkie zwycięstwa Bianconerich w sezonie byłby zasługą np. samobójczego trafienia rywali, albo otrzymania rzutu karnego (skoro styl nie ma znaczenia tak długo jak Juve wygrywa) to faktycznie nie rozumiem (bo kłóci mi się to z sensem zasiadania przed TV), ale szanuje o ile nie jest hipokrytą i nie przeszkadzają mu takie wtopy jak ta dzisiejsza.


Obrazek
O Vesuvio Lavali Col Fuoco! Lavali! Lavali! Lavali Col Fuoco!
dawid1897

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 22 lutego 2008
Posty: 1487
Rejestracja: 22 lutego 2008

Nieprzeczytany post 13 lutego 2021, 22:26

Poprostu pisze:
13 lutego 2021, 21:33
mns pisze:
13 lutego 2021, 21:15


i na poważnie ;) mecz nam przegrał Kielon, który rzekomo inteligentny ale mentalnie zatrzymał się w latach XX i nie ogarnia ze od kilku lat mamy VAR. Napoli nie zagrało nic ciekawego a 11 spowodowała ze w drugiej połowie postawili autobus. Wystarczy zerknąć na statystyki naplety miały zero okazji i i tylko w jednej statystyce byli od nas lepsi via sofascore tj. interwencja bramkarza 6.
No to zupełnie to samo co my ostatnio a spustów tu było co niemiara.
Dokładnie. Cyniczny Juventus ok, a cyniczne Napoli "nie zagrali nic ciekawego"

:bad:

Zagrali tak samo ciekawie jak my ostatnie mecze "na zero z tyłu"


FORZA JUVE!!!
mns

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 09 lipca 2009
Posty: 621
Rejestracja: 09 lipca 2009

Nieprzeczytany post 13 lutego 2021, 22:35

z tymi bramkami sam. i karnymi to kolejne jakieś twoje uproszczenie?
btw. są maniacy którzy robią tabele ligowe z uwzględnieniem pkt za ew. błędy w sędziowaniu itp.
Czekam na twoją z uwzględnieniem stylu. bez lipy! zrób to!


jackop

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 08 stycznia 2006
Posty: 7338
Rejestracja: 08 stycznia 2006

Nieprzeczytany post 13 lutego 2021, 22:46

mns pisze:
13 lutego 2021, 22:35
z tymi bramkami sam. i karnymi to kolejne jakieś twoje uproszczenie?
Reakcja na ludzi, którzy jarają się wygranymi po karnych i samobójach uważając to za osiągnięcie.
mns pisze:
13 lutego 2021, 22:35
btw. są maniacy którzy robią tabele ligowe z uwzględnieniem pkt za ew. błędy w sędziowaniu itp.
Sam zrobiłem kiedyś tabelę przeglądając bodajże wszystkie skróty z całej rundy i wyszczególniając "prezenty" od rywali, żeby wykazać jak bardzo musimy liczyć na pomoc przeciwnika cynicznie maszerując po Scudetto.
mns pisze:
13 lutego 2021, 22:35
Czekam na twoją z uwzględnieniem stylu. bez lipy! zrób to!
Sprawdź kto ostatnio zdobył Uszatka, obejrzyj mecze tych ekip z tamtych sezonów, porównaj z grą prezentowaną przez Juve. Et voilà! Nic prostszego.


Uważam, że szczyt Cynicznego Juventusu został osiągnięty za kadencji wciąż uwielbianego trenera Allegriego i nawet wtedy nie udało się wygrać Lig Mistrzów, chociaż teoretycznie było blisko. Według mnie w najbliższej przewidywalnej przyszłości nie zajdziemy już tak daleko jak wtedy i nie osiągniemy tym samym sposobem tych samych wyników co Maks. Wydaje mi się, że Zarząd to dostrzegł i próbuje zmienić DNA Juve dostosowując się idąc z duchem czasu. Niestety na razie jest to kwintesencja nieudolności i wciąż konsekwentnie otrzymujemy rzadkie byle co.


Obrazek
O Vesuvio Lavali Col Fuoco! Lavali! Lavali! Lavali Col Fuoco!
dimebag11

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 31 maja 2009
Posty: 2551
Rejestracja: 31 maja 2009

Nieprzeczytany post 13 lutego 2021, 22:56

@MRN
Przypomnij sobie zeszły sezon, w którym Sarri podobnie jak Pirlo dawał niezliczoną ilość szans Bernardeschiemu, a rezultat był praktycznie taki sam jak obecnie. Ja już nie mam pojęcia o co chodzi z tym gościem, bo to nie jest normalne ani rozsądne, aby grał w tylu meczach i nie dość, że prezentuje się jak patałach, to na dodatek nie przemawiają za nim liczby (jak choćby za Ronaldo, który też strasznie irytuje swoją postawą). Początkowo miałem nadzieję, że Maurizio wystawia Federico, aby wzmocnić go psychicznie i by w końcu się przełamał, bo w reprezentacji wyglądał sporo lepiej niż w Juve. Potem myślałem, że chcemy go opchnąć i jak zaliczy parę asyst czy bramek, to będzie łatwiej. Tak jak pisałem wcześniej, to jestem pewien, że ktokolwiek z U23 dostając tyle minut co Berna miały od niego lepsze statystyki i tak by nas nie irytował.
@jackop
Może część osób zrozumiała, że z Pirlo/Tudorem na ławce i z takim składem jakim dysponujemy nie ma szans na piękną grę. To, że raz na jakiś czas zagramy tak jak powinniśmy się prezentować przynajmniej co drugi mecz i tak niczego nie zmienia, bo i za Allegriego mieliśmy takie "wyskoki", by potem wrócić do gónwopiłki. Myślisz, iż większość z nas nie chciałaby, abyśmy wreszcie porzucili ten włoski minimalizm i skupili się na zbudowaniu solidnych schematów w grze ofensywnej zamiast ciągle opierać się tylko na obronie Częstochowy? Szczerze mówiąc, to kończy się moja cierpliwość do tego shitu, a oglądam Juve od grubo ponad 20 lat, bo ileż czasu można się irytować i tracić zdrowie.


Juve jest miłością całego mojego życia. Jest powodem do radości i dumy, ale i przyczyną frustracji i rozczarowań. Jest źródłem niesamowitych emocji, tworzącym prawdziwą i niekończącą się opowieść o miłości. - Gianni Agnelli
jackop

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 08 stycznia 2006
Posty: 7338
Rejestracja: 08 stycznia 2006

Nieprzeczytany post 13 lutego 2021, 23:09

dimebag11 pisze:
13 lutego 2021, 22:56
@jackop
Może część osób zrozumiała, że z Pirlo/Tudorem na ławce i z takim składem jakim dysponujemy nie ma szans na piękną grę.
:dontknow: Ja tam uważam, że od 9 lat w każdym z sezonów mamy najmocniejszą i najszerszą kadrę w Serie A (z większą lub mniejszą przewagą nad całą resztą), którą stać na więcej niż gówno-piłka.
dimebag11 pisze:
13 lutego 2021, 22:56
Myślisz, iż większość z nas nie chciałaby, abyśmy wreszcie porzucili ten włoski minimalizm i skupili się na zbudowaniu solidnych schematów w grze ofensywnej zamiast ciągle opierać się tylko na obronie Częstochowy?
A pamiętasz czasy sekty Wyznawców Maksa? :D Od "zawsze" panowała przewaga zwolenników Cynicznego Juventusu. Niewiele osób oglądało spotkania innych lig TOP5 (a przynajmniej się tym nie chwaliło), a nawet jeśli, to przeważnie wyżej cenili włoskie taktyczne calcio. Może faktycznie bardziej bardziej wybiórczo patrzę w komentarze i skupiam się na tych na wyrost chwalących trenera i styl.

Kto za zwolnieniem Andrzeja i dalszą próbą zmiany na lepsze niech wpisze #PirloOut na końcu posta :hello:
Ostatnio zmieniony 13 lutego 2021, 23:20 przez jackop, łącznie zmieniany 1 raz.


Obrazek
O Vesuvio Lavali Col Fuoco! Lavali! Lavali! Lavali Col Fuoco!
Zablokowany