Serie A 20/21 (22): Napoli 1-0 JUVENTUS F.C

Przedmeczowe przewidywania, gorące pomeczowe dyskusje, wasze oceny gry Juve i poszczególnych zawodników.
Zablokowany
szczypek

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 18 marca 2007
Posty: 6201
Rejestracja: 18 marca 2007

Nieprzeczytany post 15 lutego 2021, 11:01

Maly pisze:
15 lutego 2021, 10:14
@szczypek:
Tabela na ten moment wyglądałaby tak:
1. Milan - 49pkt
2. Juventus - 48pkt
3. Inter = 47pkt
Dodatkowo Juventus 9 zwycięstw w lidze z rzędu, w tym Milan, Inter, Roma i Napoli (czyli wszystkie zespoły z aktualnego top5) oraz zaległy mecz. Mając w pamięci 2015/16 mieliby mokre gacie. Milan po porażce ze Spezią pewnie już by zakończył mentalnie swoją walkę o Scudetto a Inter wczoraj mógłby nie wygrać mając w pamięci ich mental sprzed sezonu gdy musieli nas gonić po restarcie rozgrywek.
Ale to cały czas jest "mieliby", "mógłby". Zestawiasz pewny triumf w SPW i pewny finał PW z niepewnym Scudetto.
Przyjmując założenie, że LM > Scudetto: gdybyśmy mieli do wyboru pewne Scudetto i mniejszą szansę na wygranie LM lub brak Scudetto ale większą szansę na wygranie LM to co byś wybrał?


Maly

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 08 października 2002
Posty: 7310
Rejestracja: 08 października 2002

Nieprzeczytany post 15 lutego 2021, 11:23

Zestawiasz PW.SPW z LM, czyli gówno z czekoladą.
Jeśli Pirlo wygra SPW i PW ale zajmie 3 miejsce, a w LM odpadnie w 1/4 to uznasz, że to bardziej ucieszą cię dokonania z tego sezonu niż z dokonań Sarriego?

Nawet jeśli "mieliby" i "mogliby" to fakt jest taki, że mielibyśmy teraz 1 punkt do lidera którym byłby Milan, aktualnie walkę o mistrza już raczej można uznać za zakończoną.


Kto ma rację dzień wcześniej od innych, ten przez dobę uchodzi za idiotę.

magica Juve vinci

A nie mówiłem?
szczypek

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 18 marca 2007
Posty: 6201
Rejestracja: 18 marca 2007

Nieprzeczytany post 15 lutego 2021, 11:55

Maly, nie możesz oczekiwać, że będę odpowiadał na Twoje pytania, jeśli Ty nie będziesz odpowiadał na moje.
Maly pisze:
15 lutego 2021, 11:23
Zestawiasz PW.SPW z LM, czyli gówno z czekoladą.
Nic nie zestawiam, przyjmuje, że PW,SPW < Scudetto < LM. Błędnie? Nie sądzę.

Powtórzę pytanie: gdybyśmy mieli do wyboru pewne Scudetto i mniejszą szansę na wygranie LM lub brak Scudetto ale większą szansę na wygranie LM to co byś wybrał? Scudetto i 1/4 LM czy 3 miejsce w lidze i finał LM (niezależnie czy wygrany)?

Maly pisze:
15 lutego 2021, 11:23
aktualnie walkę o mistrza już raczej można uznać za zakończoną.
Odważnie.


Maly

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 08 października 2002
Posty: 7310
Rejestracja: 08 października 2002

Nieprzeczytany post 15 lutego 2021, 12:47

Wybrałbym Scudetto.
Co to zresztą oznacza większa szansa na LM? Lepsze losowania? Sprzyjający sędziowie? Mecze życia w naszym wykonaniu? Nie gramy takich meczów jak Sarri z Interem czy AM by realnie myśleć o choćby przejściu do 1/2 a i 1/4 to nie jakiś hop siup więc większa szansa i tak jest raczej za mała by wierzyć w końcowy triumf a finanse mnie aż tak nie jarają. Sarri zagrał jeden słabszy mecz w LM i odpadł więc "większe szanse" to nadal mrzonki. Evra poda w 90 do rywala i odpadamy, Benatia sfauluje w 90 i odpadamy, Chiellini dozna kontuzji i odpadamy, Ronaldo nie strzeli gola i odpadamy...


Kto ma rację dzień wcześniej od innych, ten przez dobę uchodzi za idiotę.

magica Juve vinci

A nie mówiłem?
szczypek

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 18 marca 2007
Posty: 6201
Rejestracja: 18 marca 2007

Nieprzeczytany post 15 lutego 2021, 13:17

Maly pisze:
15 lutego 2021, 12:47
Wybrałbym Scudetto.
Co to zresztą oznacza większa szansa na LM?
Większa szansa na LM to pewny udział w finale niż pewny udział w 1/4. Scudetto i pewne 1/4 czy brak Scudetto i pewny finał?

Pewny SPW/PW* i 8/5 punktów straty do lidera a na drugiej szali brak SPW/PW i 1 punkt straty do lidera.

Przypominam, że mamy 16 kolejek do końca, a współczynnik straty punktów przez Inter na kolejkę to 0,7 przy 1 Juventusu. Wygrywając z nimi i Napoli potrzebujemy ten współczynnik mieć od nich niższy o jakieś 0,14. Wszystko to jest do zrobienia i wszystko jest w naszych rękach, bo ani Inter ani Juventus nie wygra wszystkich spotkań do końca sezonu.

Pewny SPW/PW* i 8/5 punktów straty do lidera a na drugiej szali brak SPW/PW i 1 punkt straty do lidera. Mam nadzieję, że teraz ogarniesz dlaczego wybrałem tę pierwszą opcję.

*upraszczam


Maly

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 08 października 2002
Posty: 7310
Rejestracja: 08 października 2002

Nieprzeczytany post 15 lutego 2021, 16:34

No jak dajesz finał LM to ok :) Ale gdzie finał LM a gdzie SCI i finał CI?


Kto ma rację dzień wcześniej od innych, ten przez dobę uchodzi za idiotę.

magica Juve vinci

A nie mówiłem?
Marat87

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 17 maja 2011
Posty: 2470
Rejestracja: 17 maja 2011

Nieprzeczytany post 15 lutego 2021, 18:11

Szczypek niektórzy po prostu mają te rozgrywki za puchar pasztetowej. Też bym wolał 6 punktów w lidze. Krajowe puchary w dzisiejszym korpo futbolu są całkowicie archaiczne i niepotrzebne, kalendarz jest wystarczająco napchany. Jeszcze te genialne pomysły grania Supercoppy w środku sezonu, w dodatku na innym kontynencie... dobrze że chociaż w tym roku z powodów covidowych rozegrali w Italii.
jeshu pisze:
15 lutego 2021, 09:06


Prawdziwy kibic wierzy, moze sie nie zgadzac z pewnymi decyzjami ale wierzy do konca. A na czacie juz w 30 minucie byly opinie ze "po meczu". Jakie fakty przecza temu, ze jest placz po meczu, w ktory przeciwnik oprocz niegroznych wrzutek i 2 czy 3 strzalow z 25 metra nie jest nic w stanie zrobic ? Tutaj bardziej pasowaloby "no szkoda, probowali, nie udalo sie. Tak czasem bywa". Zagralismy dobry mecz przeciwko druzynie, ktora rok w rok zalicza sie do czolowki SA. Oddalismy ponad 20 strzalow, nie pozwolilismy przeciwnikowi na ich terenie prawie na nic. Czy zarzad odpowiada za to, ze CR wchodzi w linie strzalu Moraty? Nie mamy prezesa niczym Siare Siarzewskiego, ktory wszystko przewidzial, wszystko wymyslil ;-) Zaprzeczasz sam sobie, bo kilka postow wyzej sam napisales co zrobilismy przed bramka (6" 11" 14"). Mowisz, ze ja kieruje sie wiara, nie zaprzecze. Wiara w klub. Ale nie przecze logice, sam tez czasem krytykuje, bo np po przegranej z interem 2;0 ciezko bylo znalesc jeden pozytyw (no dobra, powrot i dobra gra Chielliniego, ale to wszystko). Natomiast mam wrazenie, ze wiekszosc komentarzy po sobotnim meczu to nie logika, tylko emocje.

Rozumiem Twoj tok myslenia, ale to bardziej wyglada na emocjonalny zal, wylanie tego co lezy od dawna na sercu. Apropos kontraktow wysokich, to niestety ale sprowadzalismy pilkarzy z karta na reku, a za to zazwyczaj daje sie wyzsze kontrakty. Poza tym, zeby przekonac zawodnikow, zeby przyszli do Juve a nie do p$g, trzeba sypnac ojro.

Rozumiem, ze czasem trzeba skrytykowac, ale do jasnej ciasnej, to byl dobry mecz w naszym wykonaniu. Zaskocze Was tym co zaraz napisze ... Wiecej wiary! :prochno: i cierpliwosci :)

ps. gdybysmy grali z Liverpoolem w ich najlepszej formie, to mogloby zdarzyc sie, ze oni oddaliby 20+ strzalow, a my dostalibysmy karnego i wygrali mecz 0;1. Bo czasem tak jest w pilce noznej :) @Marat87 moze i do konsensusu nie dojdziemy, w niektorych miejscach masz racje ale ja rowniez. Od tego wlasnie jest to forum, zebysmy sie wymieniali wlasnym zdaniem. Ja bronie po tym meczu Juventus, bo uwazam, ze wiadro pomyj jest tutaj nieadekwatne. Piateczka i prawdopodobnie spotykamy sie w srode, obysmy konczyli w dobrych humorach :)
Widocznie jestem fałszywym kibicem. Może po prostu jestem masochistą, bo przez ostatnie 3,5 sezonów to było raptem kilkanascie meczów Juventusu które mi się dobrze oglądało. A tak to niesamowita nuda, dobrze że mamy teraz czat, można sobie chociaż popajacować i się pośmiać.

Zdominowanie przeciwnika to nie są 3 punkty, z końcowym gwizdkiem, przy niekorzystnym wyniku nikogo już nie obchodzą statystyki strzałów. Wtedy ważna jest tylko jedna statystyka - ilość strzelonych bramek.
Nie mogę się cieszyć z takiego zdominowania, bo to tak jakby ktoś do mnie podszedł na ulicy i mnie zdzielił w pysk, aż się nakryłem nogami, po czym delikwent pomaga mi wstać, pyta czy wszystko w porządku i pomaga otrzepać ubranie z kurzu. No wspaniały człowiek! Tak jak Juventus, który łaskawie postanowił wygrać mecz po 45 minutach. Dlatego kompletnie mnie to nie cieszy. Zresztą Napoli od początku nastawiało się na murarkę i gre z kontry ( jak Juventus z Interem - a oni tez mieli sytuację, tak gwoli przypomnienia ). Więc tutaj pytanie, czy to Juventus tak zdominował, czy jednak Napoli oddało aż tak bardzo pole?
Dlatego nie przekonasz mnie, bo ja takie tłumaczenia słyszę od lat, wygłaszane po podobnych meczach. Bo ich zdominowaliśmy, bo dużo strzałów było, bo ten czy tamten nie wykorzystał setki. I jeszcze bym się z tobą zgodził, gdyby im się chciało ten mecz z takim zaangażowaniem rozegrać od początku. Ale jak zwykle w takich meczach bywa, im się zachciewa dopiero jak tracą gola i po prostu nie mają innego wyjścia.
A to że ten czy tamten nie wykorzystał setki? Niby to jest bezpośrednio wina zawodnika. Ale pisałem o tym swojego czasu po przegranym meczu z Atletico w 1/8 finału LM. Ta drużyna nie ma automatyzmów w ataku. Ta drużyna od lat nie wychodzi by wygrać jak największą ilością goli, tylko wychodzi wygrać jak najmniejszym nakładem sił. Oni jak mają kelnera na rozkładzie i wygrywają 3:0, to nie pocisną na fantazji i nie walną ich 9:0 ( takie baty dostało Southampton w tym sezonie i to dwukrotnie ). Nie zrobią gwałtu na Barcelonie jak Bayern jak nadarzy się taka okazja. I to potem wychodzi przy nieskuteczności, totalny brak automatyzmu, który trzeba wyćwiczyć setkami godzin na treningu, ale też w meczach. Później niestety w warunkach bojowych czegoś brakuje, bo to nie jest pierwszy sezon w którym Juventus jest nieskuteczny i marnuje setki. To się ciągnie od dawna, więc oprócz błędów piłkarzy, mogą też mieć na to wpływ błędy systemowe.

PS: Mimo wszystko dosyć dobrze i na poziomie się z tobą dyskutuje. W środę mnie niestety nie będzie ( obowiązki + inna strefa czasowa ). Pozdrawiam :)


Zablokowany