Serie A 20/21 (21): JUVENTUS F.C 2-0 A.S Roma

Przedmeczowe przewidywania, gorące pomeczowe dyskusje, wasze oceny gry Juve i poszczególnych zawodników.
Zablokowany
MRN

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 07 listopada 2007
Posty: 8597
Rejestracja: 07 listopada 2007

Nieprzeczytany post 07 lutego 2021, 13:08

Nasz środek powinna tworzyć para Arthur - Rabiot, bez dwóch zdań. Nie będę narzekał bo mnie się mecz podobał, cieszy kolejne czyste konto. Morata jest wspaniały, takiego bombardiera z taka fryzurką jeszcze nie mieliśmy, kawał dobrej roboty wczoraj odwalił, powinniśmy nawet Atleti 120 mln dopłacić co by się nie rozmyślili.


Obrazek
jackop

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 08 stycznia 2006
Posty: 7338
Rejestracja: 08 stycznia 2006

Nieprzeczytany post 07 lutego 2021, 14:03

MRN pisze:
07 lutego 2021, 13:08
Nasz środek powinna tworzyć para Arthur - Rabiot, bez dwóch zdań.
Zabierałem się, żeby określić Francuza kilkoma epitetami, ale uznałem że podeprę się czyjąś opinią.
MRN pisze:
20 stycznia 2021, 10:23
bezjajeczny Rabiot
Dzięki, że mnie wyręczyłeś.

Brazylijczyk zaliczył głupią żółtą kartkę w pierwszej połowie i oczywiście przeszło to bez echa. Gdyby dostał ją Benta, to jak zwykle, ze względu na swoje uprzedzenie po 30 sekundach pojawiłbyś się na czacie i wylał wiadro pomyj w komentarzu :whistle:


Obrazek
O Vesuvio Lavali Col Fuoco! Lavali! Lavali! Lavali Col Fuoco!
MRN

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 07 listopada 2007
Posty: 8597
Rejestracja: 07 listopada 2007

Nieprzeczytany post 07 lutego 2021, 14:12

Dziękuję, nie ukrywam w dalszym ciągu, że jest bezjajeczny, z tym, że mając do wyboru pomiędzy nim a równie bezjajecznym a dodatkowo głupim Bentancurem to wolę Rabiota.
Ja mam uprzedzenia do Bentancura, Ty do Rabiota. Na czat rzadko wchodzę bo to nie moja bajka ;)


Obrazek
dimebag11

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 31 maja 2009
Posty: 2551
Rejestracja: 31 maja 2009

Nieprzeczytany post 07 lutego 2021, 14:53

@jackop
Moim zdaniem, to nie była głupio zarobiona żółta kartka, ale powstrzymanie groźnego kontrataku już w zarodku. Bardzo dobra decyzja ze strony Arthura i gdyby na jego miejscu był np. Bentancur to napisałbym tak samo. Akurat w kilku meczach w tym sezonie brakowało mi z naszej strony fauli taktycznych w środkowej strefie boiska i możliwe, że przez to straciliśmy parę bramek, których można było uniknąć kosztem kary indywidualnej (m.in. Atalanta jest przykładem drużyny, która się zazwyczaj nie patyczkuje i jak trzeba, to popełniają sporo przewinień).
@MRN
Niestety, ale Rabiot jest niesamowitym ślimakiem w podejmowaniu decyzji. Zanim poda do wychodzącego na wolne pole kolegi, to musi poprawić piłkę i w tym czasie doskakuje do niego przeciwnik albo nasz zawodnik jest już kryty bądź na spalonym. Ponadto brakuje mu trochę agresji przy odbiorze albo odpuszcza krycie rywali. Wczoraj zagrał całkiem przyzwoicie, ale przyznam szczerze, że oczekiwałem po nim dużo więcej i łudziłem się, że na początku wyglądał tak słabo z uwagi na siedzenie przez ponad pół roku na trybunach. Osobiście w hierarchii wyżej widzę Bentancura niż Rabiota.


Juve jest miłością całego mojego życia. Jest powodem do radości i dumy, ale i przyczyną frustracji i rozczarowań. Jest źródłem niesamowitych emocji, tworzącym prawdziwą i niekończącą się opowieść o miłości. - Gianni Agnelli
jackop

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 08 stycznia 2006
Posty: 7338
Rejestracja: 08 stycznia 2006

Nieprzeczytany post 07 lutego 2021, 14:54

@MRN Nie mam uprzedzeń do Rabiot, po prostu jest bezjajeczny i niewiele z niego pożytku na boisku, a czasem tylko szkodzi. Jak chcesz zobaczyć przykład boiskowej głupoty, to polecam odświeżyć pamięć skrótem pierwszego meczu z Romą ;)
dimebag11 pisze:
07 lutego 2021, 14:53
Bardzo dobra decyzja ze strony Arthura i gdyby na jego miejscu był np. Bentancur to napisałbym tak samo.
Widzisz, ale tu jest JP i tylko jeden zawodnik jest notorycznie wywoływany do tablicy za swoje żółte kartki, nieważne czy był to faul taktyczny czy nie.

PS: Nadal czekam na przykłady remisów po widowiskowej świetnej grze :whistle:


Obrazek
O Vesuvio Lavali Col Fuoco! Lavali! Lavali! Lavali Col Fuoco!
vitoo

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 15 czerwca 2012
Posty: 1761
Rejestracja: 15 czerwca 2012

Nieprzeczytany post 07 lutego 2021, 15:38

Rabiot to taki De Sciglio pomocy. Nawet jak nie popełnia błędów, to robi absolutne minimum tego, co powinien. Do tego ma tak samo pozbawioną emocji twarz co Włoch.


Halupa

Juventino
Juventino
Rejestracja: 22 maja 2007
Posty: 35
Rejestracja: 22 maja 2007

Nieprzeczytany post 07 lutego 2021, 15:59

@vitoo
Dokładnie mam te same skojarzenia. Gość jest mega przeciętny. A z takimi zawodnikami to my Europy nie zwojujemy.


Angie

Juventino
Juventino
Rejestracja: 10 stycznia 2021
Posty: 30
Rejestracja: 10 stycznia 2021

Nieprzeczytany post 07 lutego 2021, 16:31

MRN pisze:
07 lutego 2021, 13:08
Nasz środek powinna tworzyć para Arthur - Rabiot, bez dwóch zdań.
Mi zdecydowanie bardziej podobał się mecz jak na środku był Arthur i Benta i uważam, że tak - plus Chiesa i McPotter na bokach i można budować mocniejszy i pewniejszy środek


MRN

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 07 listopada 2007
Posty: 8597
Rejestracja: 07 listopada 2007

Nieprzeczytany post 07 lutego 2021, 21:52

Każdy ma inne preferencje i ja tutaj w żadnym wypadku nie bronię Rabiota. Prawda jest taka, że poza Arthurem wszyscy są bezjajeczni jeżeli chodzi o środek pola i atrybutem wszystkich wymienionych jest podanie do boku lub do tyłu. Jeżeli chodzi o Bentancura to jest już tyle czasu w Juve a ja pamiętam tylko dwa podania z jego strony, które mogły się podobać. Oba z interem - jedno to daleki przerzut do Dybali w wygranym meczu 2-0 u siebie a drugie to asysta z klepy przy golu Igły w wygranym meczu 2-1 na wyjeździe. Trochę tego za mało jeżeli chodzi o tak długi pobyt w Juve.


Obrazek
Gandalf8

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 26 marca 2007
Posty: 1635
Rejestracja: 26 marca 2007

Nieprzeczytany post 07 lutego 2021, 22:13

Widzę, że niektórzy zaczynają narzekać na styl po meczu wygranym 2:0, gdzie Roma tylko sobie poklepała i nic z tego nie wynikało. Rozumiem, że lepsze były remisy z Crotone i Benevento, bo caly czas atakowalismy? Mi się ten mecz bardzo podobał. Ta frustracja narastająca u graczy Romy z minuty na minutę, bo przecież wszystko robią dobrze, mają piłkę, próbują kreować akcje a wynik ciągle niekorzystny - coś pięknego. Pirlo zrozumiał, że kluczem do zwyciestw jest ogarniecie obrony a z samego posiadania piłki nic nie wynika a liczą sie konkrety, czyli skuteczność.

Chiellini jeśli tak ma grać to niech gra jak najdłużej.
Arthur z tym utrzymaniem piłki jest niesamowity, jeszcze musi pracować nad większym wkładem w rozwój akcji ofensywnych i będzie filarem naszej pomocy.
Chiesa nawet ogarnia w obronie, chociaż wtedy traci na walorach ofensywnych.


Jeden, by wszystkimi rządzić, Jeden, by wszystkie odnaleźć,
Jeden, by wszystkie zgromadzić i w ciemności związać
W Krainie Mordor, gdzie zaległy cienie.
dimebag11

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 31 maja 2009
Posty: 2551
Rejestracja: 31 maja 2009

Nieprzeczytany post 07 lutego 2021, 22:23

Gandalf8 pisze:
07 lutego 2021, 22:13
Arthur z tym utrzymaniem piłki jest niesamowity, jeszcze musi pracować nad większym wkładem w rozwój akcji ofensywnych i będzie filarem naszej pomocy.
Jest niesamowity, ale powinien trochę ograniczyć te zabawy pod naszym polem karnym, bo skończy się to w pewnym momencie głupią stratą bądź też sędzia nie gwizdnie faulu na Brazylijczyku i w konsekwencji przeciwnik zdobędzie bramkę. W momencie gdy Arthur robi te kółeczka bliżej środkowej strefy boiska, to zawsze jest szansa, że koledzy z obrony naprawią jego błąd. Zresztą pamiętam jak Pirlo pozwalał sobie na podobne manewry przy wyprowadzaniu piłki i parę razy przez te straty zrobiło się nam gorąco.


Juve jest miłością całego mojego życia. Jest powodem do radości i dumy, ale i przyczyną frustracji i rozczarowań. Jest źródłem niesamowitych emocji, tworzącym prawdziwą i niekończącą się opowieść o miłości. - Gianni Agnelli
jackop

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 08 stycznia 2006
Posty: 7338
Rejestracja: 08 stycznia 2006

Nieprzeczytany post 07 lutego 2021, 22:38

Gandalf8 pisze:
07 lutego 2021, 22:13
Rozumiem, że lepsze były remisy z Crotone i Benevento, bo caly czas atakowalismy?
Tak, tak, z Interem też przegraliśmy przez nasze nieustanne huraganowe ataki... Nie wiem jak można tak bezczelnie kłamać według własnego widzimisię. Kolejny, który wymyśla sobie "fakty", żeby pasowały do jego narracji pod tytułem: Ofensywna piłka = remisy i porażki :prochno:
Gandalf8 pisze:
07 lutego 2021, 22:13
Ta frustracja narastająca u graczy Romy z minuty na minutę, bo przecież wszystko robią dobrze, mają piłkę, próbują kreować akcje a wynik ciągle niekorzystny - coś pięknego.
Super, + dla ciebie. Weź tylko pod uwagę, że nie każdego to jara i nie z tego powodu włączają TV.
Gandalf8 pisze:
07 lutego 2021, 22:13
Pirlo zrozumiał, że kluczem do zwyciestw jest ogarniecie obrony a z samego posiadania piłki nic nie wynika a liczą sie konkrety, czyli skuteczność.
vitoo pisze:
06 lutego 2021, 21:09
Jak powiedzieli Święcicki z Kaplicą, gdyby Juventus chciał gry jak za Allegrego, to by zostawił Allegrego.


Obrazek
O Vesuvio Lavali Col Fuoco! Lavali! Lavali! Lavali Col Fuoco!
Elohi

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 23 sierpnia 2003
Posty: 372
Rejestracja: 23 sierpnia 2003

Nieprzeczytany post 08 lutego 2021, 06:59

jackop pisze:
07 lutego 2021, 22:38
Gandalf8 pisze:
07 lutego 2021, 22:13
Ta frustracja narastająca u graczy Romy z minuty na minutę, bo przecież wszystko robią dobrze, mają piłkę, próbują kreować akcje a wynik ciągle niekorzystny - coś pięknego.
Super, + dla ciebie. Weź tylko pod uwagę, że nie każdego to jara i nie z tego powodu włączają TV.
Jackop jak zwykle w fomie. Wygrany mecz = narzekanie, przegrany = a nie mówiłem? Nie musisz włączać TV. Jednego mniej nikt nie zauważy.


""Vincere Non È Importante È L'Unica Cosa che Conta""
Mily

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 24 sierpnia 2008
Posty: 266
Rejestracja: 24 sierpnia 2008

Nieprzeczytany post 08 lutego 2021, 11:31

Jak ja lubię tę przeciętność, niektórych tutaj :D

A dobra jest, 2:0 fajnie jest gitara jest. Nie nie jest gitara. Gdyby nie gol Ronaldo z niczego to byłby pewnie kolejny remis i kolejna strata punktów. Gramy słabo i tyle. Gdybyśmy byli Spezią i wygrywali w takim stylu takie mecze to moglibyśmy bić brawo i chwalić, ale jesteśmy MISTRZEM WŁOCH i chcemy się bić o kolejne trofeum...


vitoo

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 15 czerwca 2012
Posty: 1761
Rejestracja: 15 czerwca 2012

Nieprzeczytany post 08 lutego 2021, 11:39

Ale o co chodzi? Nie każdemu się podoba taki styl jak w meczu z Romą czy Interem. Wygrywajmy częściej po takich meczach jak z Sampą na dzień dobry, Parmą, Barceloną czy Milanem, to narzekań będzie mniej. ;) Niemniej ja akurat aktualnie taki allegrizm wybaczam, bo rozepchany do granic możliwości terminarz, ciężcy przeciwnicy i akcje z kontuzjami i Covidem i pozycja w tabeli sprawiają, że w tej chwili trzeba przede wszystkim punktować.

Edit:
O, właśnie. Mily wspomniał o jednej rzeczy, o której nikt wcześniej nie napisał. Pierwsza akcja bramkowa co prawda wypracowana z naszej akcji, ale to był gol z niczego, który zawdzięczamy tylko CR. To nawet nie była przygotowana pozycja do strzału i pozostaje cieszyć się z tego, że Portugalczyk ma obie nogi i nie potrzebuje rozbiegu do strzelenia gola. ;)


Zablokowany