Serie A 20/21 (21): JUVENTUS F.C 2-0 A.S Roma

Przedmeczowe przewidywania, gorące pomeczowe dyskusje, wasze oceny gry Juve i poszczególnych zawodników.
Zablokowany
vitoo

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 15 czerwca 2012
Posty: 1761
Rejestracja: 15 czerwca 2012

Nieprzeczytany post 06 lutego 2021, 21:09

Nie wiem, mam bardzo mieszane odczucia po tym meczu, dziwne tym bardziej, że się ze sobą kłócą trochę...

Zacznę od plusów. 2:0, kolejne czyste konto, mimo że Roma dużo czasu spędzała w okolicach naszego pola karnego, byłem dość spokojny przez całe 90 minut. Do tego pewna gra w obronie, a zwieńczeniem tego wszystkiego przeskoczenie rzymian w tabeli. Tak trzymać. Jestem jednak ciekaw, czy to faktycznie sam Pirlo uporządkował grę defensywną, czy jednak jest to zasługa powrotu Chielliniego, przy którym cała formacja gra jakoś pewniej. Na pewno Bonucci wygląda zupełnie inaczez z Giorgione u boku.

Dodam też, że dość spokojne i bardzo ważne zwycięstwo odnieśliśmy stosunkowo małym nakładem sił, co jest cholernie istotne w kontekście nadchodzących spotkań.

No ale niestety to, co było największym atutem, było też - znów - naszym przekleństwem. Pirlo nam naopowiadał jak to ceni sobie grę piłką, ofensywną grę i szybki odbiór, a my ostatnio coraz częściej dostajemy Allegriego 2.0. Nie chcę specjalnie kręcić nosem, bo zdobycze punktowe cieszą, zwłaszcza odnoszone na takim "luzie", ale kurczę, chyba nie tego oczekiwaliśmy. Jak powiedzieli Święcicki z Kaplicą, gdyby Juventus chciał gry jak za Allegrego, to by zostawił Allegrego.

Rozumiem też, że taka defensywna gra mogła być pomysłem Pirlo na ten mecz: "oddajemy pole gry Romie i z pominięciem drugiej linii przechodzimy do kontry, gdy nadarza się okazja". Ale kurde, tego nie było? Trzy kontry i trzy sytuacje bramkowe na 90 minut to zdecydowanie zbyt mało, tym bardziej że Roma przez niemal cały mecz siedziała na naszej połowie. Przecież w takiej sytuacji powinniśmy co 10 minut wychodzić z kontratakiem. Liczba sytuacji, w których jest szansa na wyjście, ale Arthur lub inny Rabiot robi "calma, calma" i gra do tyłu, jest naprawdę zatrważająca. Jak nie było schematów w kontratakach za Allegrego, tak nie ma nadal - lecimy na łapu-capu, improwizowanie i coś tam w każdym meczu wyjdzie. Jest Chiesa, Ronaldo Morata, a w obwodzie Kulusevski i Cuadrado, którzy idealnie nadają się na grę z kontry, a my tego nie wykorzystujemy (no ok, wykorzystujemy w jakichś 20%).

Podsumowując: zwycięstwo raczej pewne, ale satysfakcjonujące tylko połowicznie. Nie widzę tu "ręki Pirlo", a przynajmniej nie robi ona tego, co nam trener naobiecywał latem.

Edycja:
Mehehehe pisze:
06 lutego 2021, 20:22
Pirlo ciągle jest nowicjuszem, ale robi postępy. W 2021 Juventus zaczyna nabierać kształtu. Żelazna defensywa i granie z kontry -> regularne punktowanie.
LordRahl pisze:
06 lutego 2021, 20:50
Dzisiaj Rzymianie totalnie bez zębów, obrona Juve bardzo dobra, podwajanie, asekuracja, doskok, zamykanie wolnych przestrzeni. Do tego 3-4 dobre akcje do przodu, 2 gole i mecz zamknięty.
Panowie, serio? 2-3 kontry na mecz nie świadczą ani o umiejętności gry z kontry, ani nie są powodem do dumy. Powtórzyła się sytuacja z meczu z Interem, tyle tylko że wtedy dostaliśmy dwa prezenty, a teraz sami te dwie akcje przeprowadziliśmy. Ale poza tym nic. Obecność na boisku Ronaldo, Moraty, Chiesy, Cuadrado i Kulusevskiego powinna się przekładać na jakieś piętnaście sytuacji bramkowych, a nie trzy. Jak dla mnie to nie jest powód do dumy, że kolejny trener nie ma pomysłu na wykorzystanie potencjału ofensywnego tej drużyny. Raczej powód do wstydu. ;)
Ostatnio zmieniony 06 lutego 2021, 21:16 przez vitoo, łącznie zmieniany 1 raz.


jackop

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 08 stycznia 2006
Posty: 7338
Rejestracja: 08 stycznia 2006

Nieprzeczytany post 06 lutego 2021, 21:09

dimebag11 pisze:
06 lutego 2021, 21:04
[...] podniecać się, że po świetnej i widowiskowej grze znów zaledwie zremisowaliśmy.
Ze 2-3 przykłady z tego sezonu lub kadencji Kiepa (jeśli o nią ci chodzi), czy wyciągnąłeś sobie "argument" z dvpy, żeby pasował do twojej narracji? :) Chociaż tyle, że taktycznie napisałeś o remisie, zamiast polecieć hardkorem jak kolega @Piti, którego @Sila Spokoju na lajcie zgasił jak peta.

#AllegriOut


Obrazek
O Vesuvio Lavali Col Fuoco! Lavali! Lavali! Lavali Col Fuoco!
LordRahl

Juventino
Juventino
Rejestracja: 10 czerwca 2010
Posty: 692
Rejestracja: 10 czerwca 2010

Nieprzeczytany post 06 lutego 2021, 21:31

vitoo pisze:
06 lutego 2021, 21:09
LordRahl pisze:
06 lutego 2021, 20:50
Dzisiaj Rzymianie totalnie bez zębów, obrona Juve bardzo dobra, podwajanie, asekuracja, doskok, zamykanie wolnych przestrzeni. Do tego 3-4 dobre akcje do przodu, 2 gole i mecz zamknięty.
Panowie, serio? 2-3 kontry na mecz nie świadczą ani o umiejętności gry z kontry, ani nie są powodem do dumy. Powtórzyła się sytuacja z meczu z Interem, tyle tylko że wtedy dostaliśmy dwa prezenty, a teraz sami te dwie akcje przeprowadziliśmy. Ale poza tym nic. Obecność na boisku Ronaldo, Moraty, Chiesy, Cuadrado i Kulusevskiego powinna się przekładać na jakieś piętnaście sytuacji bramkowych, a nie trzy. Jak dla mnie to nie jest powód do dumy, że kolejny trener nie ma pomysłu na wykorzystanie potencjału ofensywnego tej drużyny. Raczej powód do wstydu. ;)
Nigdzie nie napisałem, że to wspaniała gra z kontry, może po prostu tak to zabrzmiało. Chodziło mi bardziej o skuteczność, godna pochwały. (Gdyby nie interwencja Kumbulli to pewnie byłoby 3-0 ale nie ma co dywagować). Oczywiście masz rację, że powinno dobrych akcji być więcej, nawet przy grze defensywnej. Kilka razy nasi zawodnicy mocno spartolili dogodne szanse na kontry, a jak słusznie zauważyłeś, przy takich nazwiskach powinno być z tych akcji dużo większe zagrożenie dla rywala.


jackop

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 08 stycznia 2006
Posty: 7338
Rejestracja: 08 stycznia 2006

Nieprzeczytany post 06 lutego 2021, 21:47

Adrian27th pisze:
06 lutego 2021, 19:56
Taki Juve dochodził do Finału.

Cierpisz 90 minut i wygrywasz 2:0
O ile się nie mylę, to ostatnio skończyło się tak, że przejechała po nas banda dzieciaków z Amsterdamu, bo nie dostała informacji, że naszego wyrafinowanego Kalczio stylu trzeba się obawiać :whistle:


Obrazek
O Vesuvio Lavali Col Fuoco! Lavali! Lavali! Lavali Col Fuoco!
Alexinhio-10

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 16 września 2009
Posty: 2933
Rejestracja: 16 września 2009

Nieprzeczytany post 06 lutego 2021, 21:56

Oczy krwawiły. Oby Pirlo nie wydedukował, że nie da się wprowadzić ofensywnego Juve i jednak trzeba grać jak za Maksia. Kielon ostatnio na propsie, ale jak chcemy iść do przodu, to trzeba odsunąć pomału jego i Bonu. Chociaż z drugiej strony Babolucci daje jakiekolwiek rozegranie przy tej bryndzy w pomocy.


dimebag11

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 31 maja 2009
Posty: 2551
Rejestracja: 31 maja 2009

Nieprzeczytany post 06 lutego 2021, 22:00

@jackop
Ostatnio to przejechała się po nas banda dzieciaków z Lyonu z Rudim Garcią na ławce, który często był tłamszony przez naszych trenerów, ale oczywiście nie przez Sarriego, któremu udało się "pobić" sporo negatywnych rekordów. Na całe szczęście ekipa z Francji przejechała się także po dream teamie Pepunia, bo gdyby nie to, to byłby dla nas wstyd jak kuj, a tak to bardziej oberwało się City.


Juve jest miłością całego mojego życia. Jest powodem do radości i dumy, ale i przyczyną frustracji i rozczarowań. Jest źródłem niesamowitych emocji, tworzącym prawdziwą i niekończącą się opowieść o miłości. - Gianni Agnelli
Adrian27th

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 14 sierpnia 2011
Posty: 3999
Rejestracja: 14 sierpnia 2011

Nieprzeczytany post 06 lutego 2021, 22:09

6:0:0,14:1 w bramkach.

Napoli bez Klubaliego dostaje w czapkę od Pandeva.

Po meczu w studio Eleven - Teraz jestem
Pewien ze Juventus wygra scudetto.

Defensywnie jesteśmy świetni. Dajmy teraz lekcje Porto i będzie nadzieja na jutro.


"It seems today, that all You see, it's violence in movies and sex on Tv..."
"per noi altri terza stella, per voi altri terzo dito!"
Pumex pisze:Francuz (Pogba) nie ma najmniejszych szans na realną walkę o pierwszy skład.
B@rt

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 17 kwietnia 2007
Posty: 1416
Rejestracja: 17 kwietnia 2007

Nieprzeczytany post 06 lutego 2021, 22:18

Alexinhio-10 pisze:
06 lutego 2021, 21:56
Kielon ostatnio na propsie, ale jak chcemy iść do przodu, to trzeba odsunąć pomału jego i Bonu.
No właśnie, to jest trochę niepokojące. Bo rzeczywiście ostatnio poprawiliśmy grę w obronie, ale wyraźny wpływ na to ma osoba Kielona. Marna to prognoza na przyszłość, a tak na dobrą sprawę już dawno powinniśmy nauczyć się radzić sobie bez niego.

Na pewno Juventus nie czarował w tym meczu estetyką. Z rywalami na poziomie Romy czy wcześniej Interu taki styl mi nie przeszkadza, bo mamy teraz naprawdę ciężki, napięty terminarz, trzeba punktować i zasygnalizować czołówce, że jeszcze nie odpuściliśmy scudetto. Cieszy ciągłość punktowania i kolejne czyste konto, Kielon robi robotę.


Bartosz Karawańczyk

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 23 maja 2013
Posty: 430
Rejestracja: 23 maja 2013

Nieprzeczytany post 06 lutego 2021, 22:26

Mi się nawet całkiem podobał ten dzisiejszy mecz. Ani przez chwilę się nie bałem, że Roma coś strzeli. Fajnie byłoby w takim stylu doczłapać do kolejnego scudetto oraz finału LM.

Morata dzisiaj z bardzo ważną asystą + dwa otwierające podania do Ronaldo (ta poprzeczka i potem parada bramkarza).


Paya pisze:
12 października 2020, 21:00
Chiesa? To będzie drugi Berna. Są strasznie podobni. Podobna jest również ich historia i pochodzenie. Przereklamowane super talenty z Violi za grube miliony. Totalnie przepłaceni.
Adrian27th

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 14 sierpnia 2011
Posty: 3999
Rejestracja: 14 sierpnia 2011

Nieprzeczytany post 06 lutego 2021, 22:37

Aa no i chyba już wszyscy się zgodzimy że Arthur to nasz najlepszy pomocnik na chwile obecna.

Chłop pod presja jest naprawdę top. Kręci koła i uwalnia się zawodnikowi. Zero zapalnika z tylu. Ani razu nie odebrano mu piłki.

Aaa i Orsato to pies.


"It seems today, that all You see, it's violence in movies and sex on Tv..."
"per noi altri terza stella, per voi altri terzo dito!"
Pumex pisze:Francuz (Pogba) nie ma najmniejszych szans na realną walkę o pierwszy skład.
hellspawn

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 15 maja 2006
Posty: 461
Rejestracja: 15 maja 2006

Nieprzeczytany post 07 lutego 2021, 00:26

Dużo tu narzekania, że styl trącił Allegrim. Mnie cieszy, że Pirlo wyciąga wnioski i jest gotowy zrobić krok w tył, aby dać dwa kroki do przodu. Taka elastyczność jest cenna. Jestem pewien, że styl jaki dziś oglądaliśmy nie jest tym do czego Pirlo będzie dążył, a będzie tylko opcją. Nie można grać wciąż w ten sam sposób, bo odbierasz sobie efekt zaskoczenia. Pirlo się tego nauczył i dziś po prostu nakrył czapką Fonsecę.
Brawa. Również za zmiany w trakcie meczu. :bravo: :hello:


jeshu

Juventino
Juventino
Rejestracja: 27 marca 2011
Posty: 220
Rejestracja: 27 marca 2011

Nieprzeczytany post 07 lutego 2021, 00:32

Ciesza 3 pkt, sama jakosc gry to chyba troche sie cofamy. Mialem nadzieje, ze Rome uda sie zdominowac w posiadaniu pilki, bo to nam w tym sezonie w miare wychodzilo, ale niestety. Wiem, ze atut wlasnego boiska bez publicznosci nie jest juz tak wyczuwalny, ale jednak gralismy u siebie i 10cio krotny mistrz .. wroc .. 9cio krotny z rzedu mistrz powinien Rome u siebie "troche dominowac", przynajmniej w statystykach posiadania pilki. Moze jednak zamyslem Pirlo bylo to , ze Roma bedzie sie spodziewac Juventusu napierajacego, a my jednak odwracamy kota ogonem i oddajemy pole do gry rzymianom.

Chiellini - mozna sie obawiac formy z racji wieku/kontuzji ale chlop daje rade
CR - mam nadzieje ze szykowal forme na wiosne, bo widac, ze sie rozkreca
Rabiot - calkiem przyzwoity wystep, podobnie jak Krystyna, jakby lapal forme, dobrze bo najbardziej razi po oczach slaby srodek pola.
Chiesa duzo w defensywie, szkoda ze malo w ofensywie, Sandro powoli tez nabiera plynnosci.


@B@rt piszesz, ze marna to prognoza... przeciez wlasnie po to Chielliniego mamy. On wprowadza doswiadczenie, pewne obycie z jakimkolwiek przeciwnikiem, taka boiskowe cwaniactwo (np. w meczu z interem vs Lukaku). Mlodzi (Ligt i Demiral) przy nim duzo sie naucza, wczesniej mogli obserwowac tylko jako widzowie, teraz maja to codziennie. Gdybysmy odstawili Chielliniego przed sezonem i zostawili Bonucciego to mlode wilce mieli by duzo gorszy przyklad. Demiral w dzisiejszym meczu wszedl naladowany energia, wysoko wychodzil i agresywnie, ale w decydujacym momenice nie faulowal, co wlasnie wydaje mi sie wyciaganiem wnioskow nie tylko na podstawie wlasnych bledow ale tez nauce jaka plynie z obserwacji takiego dziadasa jak Giorgio. Fakt, mial malo minut :D ale okazja dla zoltej tez byla.


@hellspawn zmiany dobre, a co do zaskoczenia to wyzej opisalem co mysle. Oddanie pola przeciwnikom.


Btw. Wierze w nasza nowa pare stoperow. Jak tylko Demiral nie bedzie sie lamac, to mamy srodek obrony na kilkanascie lat (byle nie chcieli odejsc). To jest opcja na wieeele sezonow, wokol nich mozna budowac reszte skladu. Zobaczymy jak bedzie wygladala sytuacja na koniec sezonu, ale jak na odmladzanie skladu to zle nie wygladamy. DL, Demiral, Arthur, Benta, Chiesa, McKennie, Kulu, Rabiot, Berna czy najstarzy z wymienionych Dybala. Jak dwoch ostatnich, zacznie grac tak jak w poprzednich klubach, to mamy naprawde dobrze odmlodzona pake, ktora ze soba zgrywa sie coraz lepiej. A w obwodzie mamy jeszcze Dragusina, Fagioliego czy nawet Zambrotte .. tj Frabotte. Jesli w tym sezonie uda nam sie wygrac Serie A i w LM dotrzec przynajmniej do polfinalu, to finansowo tez powinno byc przyzwoicie a nie mamy pilnej potrzeby sprowadzania kogos na juz za kosmiczne pieniadze. Mlodzi, glodni gry + Chiellini, CR i Buffon + mlody duchem/starszy metryka Cuadrado :prochno: . Ciekawa mieszanka, kto wie, moze nawet podniesiemy uszatka ? Przydaloby sie, bo juz tyle lat kibicowania i czekam na ta wisienke na torcie juz okolo 20 lat ;D


Alexinhio-10

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 16 września 2009
Posty: 2933
Rejestracja: 16 września 2009

Nieprzeczytany post 07 lutego 2021, 10:07

Bonucci mówi, że zagraliśmy z duszą...tego gówno stylu chyba nie da się wyplewić, bo jest w DNA dopóki będą u nas tacy piłkarze jak Kielon, Bonu, czy Buffon, a więc stara gwardia.


Michael_M

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 07 lutego 2020
Posty: 1191
Rejestracja: 07 lutego 2020

Nieprzeczytany post 07 lutego 2021, 12:45

Cieszy coraz lepsza dyspozycja Arthura. Nieźle nam ogarnia ten środek.


Elohi

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 23 sierpnia 2003
Posty: 372
Rejestracja: 23 sierpnia 2003

Nieprzeczytany post 07 lutego 2021, 12:47

Alexinhio-10 pisze:
07 lutego 2021, 10:07
Bonucci mówi, że zagraliśmy z duszą...tego gówno stylu chyba nie da się wyplewić, bo jest w DNA dopóki będą u nas tacy piłkarze jak Kielon, Bonu, czy Buffon, a więc stara gwardia.
Na szczęście to nie Ty decydujesz jakim stylem gramy.

Juve zagrało bardzo solidny mecz i trzeba nam sobie życzyć by kolejne były przynajmniej tak samo dobre. Styczeń, luty to gra co trzy dni. Nie można non stop grać ofensywnie. Zresztą sam Andrea Pirlo powiedział, że należy mieć opracowane różne strategie by móc zaskoczyć przeciwnika. Wczoraj Juve oddało piłkę Romie, a ta drapała się po głowie bo nie wiedziała co z nią zrobić.

To Juve zaczyna mnie coraz bardziej przekonywać.
FJ!


""Vincere Non È Importante È L'Unica Cosa che Conta""
Zablokowany