Serie A 20/21 (21): JUVENTUS F.C 2-0 A.S Roma

Przedmeczowe przewidywania, gorące pomeczowe dyskusje, wasze oceny gry Juve i poszczególnych zawodników.
Zablokowany
Pluto

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 17 października 2002
Posty: 2690
Rejestracja: 17 października 2002

Nieprzeczytany post 06 lutego 2021, 20:05

Lepsza seria zwycięstw po przypadkowych golach niż marnowanie kolejnych sytuacji i straty punktów.
Nie wiem jak można czepiać się Rabiota, to McKennie przerywał wszystkie stykowe sytuacje.
Najbardziej cieszy chyba to, że po pół roku nasz myśliciel w końcu wymyślił, że Arthur to jednak jest modelowy regista. Niech jeszcze tylko ogarnie otwierajace podanie i będzie top.


calma calma
Wojtek

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 18 grudnia 2009
Posty: 7560
Rejestracja: 18 grudnia 2009

Nieprzeczytany post 06 lutego 2021, 20:06

Pirlo chciał grac ofensywnie, ale okazało się, że mnóstwo punktów przez to tracimy więc uznał, że trzeba wrócić do czegoś sprawdzonego xD tylko po co było zwalniać Maxa xD

ps. Wielkie brawa dla Orsato za pokazanie kartki Ronaldo, on sobie mysli, że każde dotknięcie bedzie gwiazdane i odpuszcza grę.


Sila Spokoju

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 18 marca 2009
Posty: 2345
Rejestracja: 18 marca 2009

Nieprzeczytany post 06 lutego 2021, 20:12

Adrian27th pisze:
06 lutego 2021, 19:56
Taki Juve dochodził do Finału.

Cierpisz 90 minut i wygrywasz 2:0

Real tak wygrywał LM.
Tak Juve dochodzi do finału i go przegrywa. Brakuje mentalności i dobicia rywala. To nie ogorkówa SerieA, że wystarczy się bronić, rzucić lagę i wierzyć, że rywal nie strzeli.

Idealnym podsumowanie meczu niech będzie poniższa statystyka:

Najwięcej kontaktów z piłką - Chiellini, na II miejscu Bonucci, a na siódmym - Szczęsny. Liczba sytuacji bramkowych - 3 (Roma - 14).

Allegrizm 2.0. Wielkiego taktyka wiecznie ratował Giorgio, Pirlo bez Giorgio tracił punkty, a ze zdrowym Chiellinim nie traci nawet bramek.
Ostatnio zmieniony 06 lutego 2021, 20:14 przez Sila Spokoju, łącznie zmieniany 1 raz.


Max Allegri przed przegranym 5:1 meczem pisze: “Mam względem Luciano olbrzymi szacunek. To naprawdę zabawne, że od czasu do czasu zdarza nam się pokłócić… Ja przy nim w ogóle nie jestem trenerem, pracuję w tym fachu z przypadku“
Antichrist

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 19 sierpnia 2010
Posty: 2146
Rejestracja: 19 sierpnia 2010

Nieprzeczytany post 06 lutego 2021, 20:14

Ja się zgadzam z komentatorami Eleven - dzisiaj mieliśmy kopię klasycznego Juventusu Allegriego, ale w tym dobrym znaczeniu w kontekście zdobywania punktów. Czy to chodziło Agnelliemu, kiedy zatrudniał Pirlo? Nie jestem przekonany. Czy cieszę się z tego? Trochę tak, bo grając tak jak dzisiaj mamy szansę na obronę tytułu.

PS. Dzięki za nostalgiczną wycieczkę w przeszłość na czacie. 👍🏻


The time has come, it's quite clear, our Antichrist is almost here.
Piti

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 02 czerwca 2012
Posty: 2017
Rejestracja: 02 czerwca 2012

Nieprzeczytany post 06 lutego 2021, 20:15

Ważne zwycięstwo, jedziemy dalej - a malkontentom nie dogodzi, pewnie woleliby dostać w czape po pięknej grze :ok:
Sila Spokoju pisze:
06 lutego 2021, 20:12
Tak Juve dochodzi do finału i go przegrywa
Przegraliśmy na Real, który grał wtedy kosmicznie i na Barce w 2015, które miało kosmite w drużynie. Na obecny moment nie ma wyraźnego faworyta do LM i szczerze? jakbyśmy sie znaleźli w tym sezonie w finale, to śmiem twierdzić że byśmy go wygrali, a Ronaldo odegrałby w tym kluczową rolę.

/
Ponadto Juve gra co 3 dni, trzeba się cieszyć że w tym ciężkim okresie i natłoku meczów nie gubimy punktów w tak ważnych meczach w kontekście tabeli. Zaraz znów gramy puchar wloch z Interem a za tydzien Liga Mistrzów wraca
Ostatnio zmieniony 06 lutego 2021, 20:21 przez Piti, łącznie zmieniany 2 razy.


dimebag11

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 31 maja 2009
Posty: 2551
Rejestracja: 31 maja 2009

Nieprzeczytany post 06 lutego 2021, 20:16

Chyba nikt nie myślał, że grając co 3 dni będziemy gryźć trawę od pierwszego do ostatniego gwizdka w każdym spotkaniu. Niestety trzeba się przyzwyczaić, że tak będzie wyglądać pewnie z 2/3 naszych meczów do końca sezonu. Wiadomo, że stylowo nie wyglądało to dobrze i bardzo przypominało nam Juventus Allegriego, ale tak jak za Maxa taka taktyka okazała się do bólu skuteczna i przyniosła nam 3 punkty z silnym rywalem (co w gruncie rzeczy jest teraz najistotniejsze, bo musimy trzymać dystans do obu mediolańskich ekip).


Juve jest miłością całego mojego życia. Jest powodem do radości i dumy, ale i przyczyną frustracji i rozczarowań. Jest źródłem niesamowitych emocji, tworzącym prawdziwą i niekończącą się opowieść o miłości. - Gianni Agnelli
Sila Spokoju

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 18 marca 2009
Posty: 2345
Rejestracja: 18 marca 2009

Nieprzeczytany post 06 lutego 2021, 20:17

Piti pisze:
06 lutego 2021, 20:15
Ważne zwycięstwo, jedziemy dalej - a malkontentom nie dogodzi, pewnie woleliby dostać w czape po pięknej grze :ok:
Widzisz, tyle razy Ci malkontenci mówili, że cieszą się z wygranych, ale woleliby oglądać wygraną + ładną grę, a na forum nadal opinie, że krytycy obecnego stylu gry woleliby przegrywać :prochno:


Max Allegri przed przegranym 5:1 meczem pisze: “Mam względem Luciano olbrzymi szacunek. To naprawdę zabawne, że od czasu do czasu zdarza nam się pokłócić… Ja przy nim w ogóle nie jestem trenerem, pracuję w tym fachu z przypadku“
Mehehehe

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 09 stycznia 2013
Posty: 1680
Rejestracja: 09 stycznia 2013

Nieprzeczytany post 06 lutego 2021, 20:22

Pirlo ciągle jest nowicjuszem, ale robi postępy. W 2021 Juventus zaczyna nabierać kształtu. Żelazna defensywa i granie z kontry -> regularne punktowanie. Podoba mi się ten kierunek. NA poprawę stylu jeszcze przyjdzie czas, z pełnym pre-seasonem, po covidzie. Na razie trzeba zbierać punkty i grać solidnie z tyłu.


dawid1897

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 22 lutego 2008
Posty: 1487
Rejestracja: 22 lutego 2008

Nieprzeczytany post 06 lutego 2021, 20:27

A nikomu nie przyszło do głowy, że po prostu Roma nas zdominowała, bo była lepsza w tym elemencie? Argument, że ciągle bronimy częstochowy, bo oszczędzamy siły do mnie nie trafia. Przecież broniąc bardziej się męczy niż prowadząc grę. Moglibyśmy zdominować rywala i rozgrywać sobie spokojnie piłkę. Niestety naszym brakuje umiejętności by to robić i pod byle pressingiem nie potrafią zdobywać terenu, ponieważ praktycznie każda taka próba kończy się stratą. Ta drużyna jest po prostu słaba w grze piłką i do bólu przewidywalna w ofensywie

Cieszę sie ze zwycięstwa, ale no nie rokuje, ta drużyna po prostu nie rokuje


FORZA JUVE!!!
mns

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 09 lipca 2009
Posty: 621
Rejestracja: 09 lipca 2009

Nieprzeczytany post 06 lutego 2021, 20:34

jackop pisze:
06 lutego 2021, 18:44
Mily pisze:
27 stycznia 2021, 22:43
Rabiot.. To jest gość. Głowa czasami mu nie działa jak trzeba, ale jeśli chodzi o samą grę, to gość jest piłkarzem klasy światowej. Przyjmuje piłkę, zastawia, robi sobie miejsce, wszystko na spokoju. KOZAK.
Po raz kolejny wszystko się zgadza :prochno:

Po pierwszej połowie Allegri może być dumny.

#CynicznyJuventus #PełnaKontrola
oczywiście ze Rabiot zagrał dobre zawody. Wedlug whoscored i sofascore TOP2 drużyny.


Poprostu

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 11 listopada 2007
Posty: 7073
Rejestracja: 11 listopada 2007

Nieprzeczytany post 06 lutego 2021, 20:34

dawid91 pisze:
06 lutego 2021, 20:27
A nikomu nie przyszło do głowy, że po prostu Roma nas zdominowała, bo była lepsza w tym elemencie? Argument, że ciągle bronimy częstochowy, bo oszczędzamy siły do mnie nie trafia. Przecież broniąc bardziej się męczy niż prowadząc grę. Moglibyśmy zdominować rywala i rozgrywać sobie spokojnie piłkę. Niestety naszym brakuje umiejętności by to robić i pod byle pressingiem nie potrafią zdobywać terenu, ponieważ praktycznie każda taka próba kończy się stratą. Ta drużyna jest po prostu słaba w grze piłką i do bólu przewidywalna w ofensywie

Cieszę sie ze zwycięstwa, ale no nie rokuje, ta drużyna po prostu nie rokuje
Pirlo powiedział, że taki był plan na mecz.


dawid1897

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 22 lutego 2008
Posty: 1487
Rejestracja: 22 lutego 2008

Nieprzeczytany post 06 lutego 2021, 20:40

Poprostu pisze:
06 lutego 2021, 20:34
dawid91 pisze:
06 lutego 2021, 20:27
A nikomu nie przyszło do głowy, że po prostu Roma nas zdominowała, bo była lepsza w tym elemencie? Argument, że ciągle bronimy częstochowy, bo oszczędzamy siły do mnie nie trafia. Przecież broniąc bardziej się męczy niż prowadząc grę. Moglibyśmy zdominować rywala i rozgrywać sobie spokojnie piłkę. Niestety naszym brakuje umiejętności by to robić i pod byle pressingiem nie potrafią zdobywać terenu, ponieważ praktycznie każda taka próba kończy się stratą. Ta drużyna jest po prostu słaba w grze piłką i do bólu przewidywalna w ofensywie

Cieszę sie ze zwycięstwa, ale no nie rokuje, ta drużyna po prostu nie rokuje
Pirlo powiedział, że taki był plan na mecz.
No to super plan. Aż przypomina mi się wrzeszczący Allegri wychodzący przed końcowym gwizdkiem do szatni z miną zbitego dziecka. Ile razy :|

Cyniczny Juventus :ahsisi:


FORZA JUVE!!!
Paya

Juventino
Juventino
Rejestracja: 04 listopada 2004
Posty: 323
Rejestracja: 04 listopada 2004

Nieprzeczytany post 06 lutego 2021, 20:48

dawid91 pisze:
06 lutego 2021, 20:27
A nikomu nie przyszło do głowy, że po prostu Roma nas zdominowała, bo była lepsza w tym elemencie? Argument, że ciągle bronimy częstochowy, bo oszczędzamy siły do mnie nie trafia. Przecież broniąc bardziej się męczy niż prowadząc grę. Moglibyśmy zdominować rywala i rozgrywać sobie spokojnie piłkę. Niestety naszym brakuje umiejętności by to robić i pod byle pressingiem nie potrafią zdobywać terenu, ponieważ praktycznie każda taka próba kończy się stratą. Ta drużyna jest po prostu słaba w grze piłką i do bólu przewidywalna w ofensywie

Cieszę sie ze zwycięstwa, ale no nie rokuje, ta drużyna po prostu nie rokuje
Przecież w tym momencie nie ma chyba w Europie drużyny która grałaby wysoko, agresywnie i regularnie wygrywała. Nie robi tego już ani Bayern, ani City, ani Liverpool. Moja skromna opinia jest taka, że Pirlo zdał sobie sprawę jak ciężko się zapowiada druga połowa sezonu i na ten moment odpuścił wprowadzanie swojego systemu (i to nie jest do końca tak że strona atakująca się mniej męczy, polecam tutaj mecze City i wywiady Pepa który mówi wprost o tym, że chce aby jego piłkarze mniej biegali).


LordRahl

Juventino
Juventino
Rejestracja: 10 czerwca 2010
Posty: 692
Rejestracja: 10 czerwca 2010

Nieprzeczytany post 06 lutego 2021, 20:50

Wy tak serio? Roma nie miała nic gry NIC. Patrzycie na jakąś totalnie z tyłka statystykę "sytuacji bramkowych" gdzie wlicza się zwykłą w miarę rozsądną wrzutkę w pole karne. Dzisiaj Rzymianie totalnie bez zębów, obrona Juve bardzo dobra, podwajanie, asekuracja, doskok, zamykanie wolnych przestrzeni. Do tego 3-4 dobre akcje do przodu, 2 gole i mecz zamknięty. Jedna z najlepszych partii Juve w tym sezonie. Amen


dimebag11

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 31 maja 2009
Posty: 2551
Rejestracja: 31 maja 2009

Nieprzeczytany post 06 lutego 2021, 21:04

Mehehehe pisze:
06 lutego 2021, 20:22
Pirlo ciągle jest nowicjuszem, ale robi postępy. W 2021 Juventus zaczyna nabierać kształtu. Żelazna defensywa i granie z kontry -> regularne punktowanie. Podoba mi się ten kierunek. NA poprawę stylu jeszcze przyjdzie czas, z pełnym pre-seasonem, po covidzie. Na razie trzeba zbierać punkty i grać solidnie z tyłu.
Następny preseason może wcale nie być lepszy od tego, bo po wyczerpującym sezonie wielu zawodników pojedzie na kadry w związku z Euro 2020(1), a więc czasu na regenerację będzie dość mało, a chwilę potem już trzeba będzie zaczynać przygotowania do nowej kampanii. Niestety w tym zestawieniu personalnym chyba nigdy już nie zaprezentujemy pięknego futbolu, więc lepiej być cynicznym i do bólu skutecznym (zarówno w ofensywie jak i defensywie) i regularnie zdobywać punkty (a co za tym idzie kolejne trofea) niż podniecać się, że po świetnej i widowiskowej grze znów zaledwie zremisowaliśmy.


Juve jest miłością całego mojego życia. Jest powodem do radości i dumy, ale i przyczyną frustracji i rozczarowań. Jest źródłem niesamowitych emocji, tworzącym prawdziwą i niekończącą się opowieść o miłości. - Gianni Agnelli
Zablokowany