Puchar Włoch 20/21 (1/4): JUVENTUS F.C 4-0 SPAL 2010

Przedmeczowe przewidywania, gorące pomeczowe dyskusje, wasze oceny gry Juve i poszczególnych zawodników.
Zablokowany
Szwamb

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 22 stycznia 2017
Posty: 290
Rejestracja: 22 stycznia 2017

Nieprzeczytany post 27 stycznia 2021, 22:46

Dziwny, słabawy skład = fajne granko

MEGA cieszy bramka Frabotty, bo o tym marzył, wspaniała sprawa.
Kulusevski fajny w ataku, uwielbiam go za IQ i za młodzieńczy brak cynizmu (przed asystą do Frabotty mógł się wyłożyć pod karnego)
Fagioli w 80parę minut miał więcej sensownych zagrań do przodu (w tym kilka, gdzie pokazał super wizję gry, technikę i wyobraźnię) niż Arthur we wszystkich spotkaniach Juve dotychczas. Kupił mnie mimo 2-3 głupich błędów. Chłopak faktycznie PyrloPodobny (bardziej regista niż atakujący mid), ale młodziutki, ruchliwy. Chcę go w meczach Serie A.

Ogólnie spoko spotkanie, miło się oglądało.


jackop

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 08 stycznia 2006
Posty: 7338
Rejestracja: 08 stycznia 2006

Nieprzeczytany post 27 stycznia 2021, 22:46

Rabjo najlepszy 😂

Za mocni na Serie B :shirt:


Obrazek
O Vesuvio Lavali Col Fuoco! Lavali! Lavali! Lavali Col Fuoco!
dimebag11

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 31 maja 2009
Posty: 2551
Rejestracja: 31 maja 2009

Nieprzeczytany post 27 stycznia 2021, 22:48

Mily pisze:
27 stycznia 2021, 22:43
I co Panowie po tym meczu myślicie? Kto najlepszy? Ramsey? Chiesa? Morata?

Otóż nie.

Rabiot.. To jest gość. Głowa czasami mu nie działa jak trzeba, ale jeśli chodzi o samą grę, to gość jest piłkarzem klasy światowej. Przyjmuje piłkę, zastawia, robi sobie miejsce, wszystko na spokoju. KOZAK.
Jedna jaskółka wiosny nie czyni. Jeszcze byłoby fajnie gdyby Rabiot tak się prezentował na tle przeciwników z Serie A, bo SPAL nie jest żadnym wyznacznikiem. W lidze, gdy tylko rywal zaczyna stosować pressing, to niestety Francuz się gubi, popełnia masę błędów i wygląda słabo i ociężale. Szczerze, to usatysfakcjonowałoby mnie to, gdyby chociaż z dołem tabeli nie schodził poniżej pewnego poziomu.


Juve jest miłością całego mojego życia. Jest powodem do radości i dumy, ale i przyczyną frustracji i rozczarowań. Jest źródłem niesamowitych emocji, tworzącym prawdziwą i niekończącą się opowieść o miłości. - Gianni Agnelli
Mily

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 24 sierpnia 2008
Posty: 266
Rejestracja: 24 sierpnia 2008

Nieprzeczytany post 27 stycznia 2021, 22:56

Ale to nie jest "jedna jaskółka". Po Rabiot widać że gość jest <brzydkie słowo ( ͡° ͜ʖ ͡°)> zawodnikiem. Gość potrafi odebrać, zastawić się, zrobić sobie miejsce i to na takim luzie że szok.
Niestety nie zawsze głowa mu gra.


Poprostu

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 11 listopada 2007
Posty: 7073
Rejestracja: 11 listopada 2007

Nieprzeczytany post 27 stycznia 2021, 23:09

Minus dla Kjezy, że zabrał bramkę mlodemum


Szwamb

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 22 stycznia 2017
Posty: 290
Rejestracja: 22 stycznia 2017

Nieprzeczytany post 27 stycznia 2021, 23:17

Młody mógłby zamulić. Albo się strzela albo nie. To nie był (mimo wszystko) sparing, tylko poważny mecz za hajs. Młody ma za to asystę XD


Sorek21

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 31 grudnia 2007
Posty: 4376
Rejestracja: 31 grudnia 2007

Nieprzeczytany post 27 stycznia 2021, 23:22

Chiesa
6 goli
6 asyst

Costa i Berna nakryci czapką


Garreat

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 16 kwietnia 2004
Posty: 1699
Rejestracja: 16 kwietnia 2004

Nieprzeczytany post 27 stycznia 2021, 23:34

Póki wynik był otwarty, Ramzi prawie wszystko robił źle. Niech ten chłop jedzie odpocząć na walijskie łąki.
Ogólnie Ramsey i Berna -- najlepszy plan na ich grę to poklepać po plecach i "próbuj stary". Żadnej powtarzalności, żadnego głębszego sensu w tym nie ma.
Czysto piłkarsko Rabiot ma wszystko. Jego problem to jakaś mentalna blokada, która nie pozwala mu cisnąć na sto procent.
Frabotta to taki młodszy Spinazzola, dużo pozytywnej energii. Czasem nie podoła (Inter), ale przeciwko ogórom spokojnie może grać. Gdzieś w tle pytanie o sens transferu Pellegriniego.
Fagioli musi spokojnie się rozwijać. Nawet fajnie się prezentował, ale na poziomie SA z tych strat byłoby dwa w plecy.
Kulusevski to jedyny napastnik, który po prostu gra, bez strzelania fochów. Chiesa kot, bardzo chciał zaznaczyć obecność mimo rozstrzygniętego wyniku. Aż się młody zagotował że mu nie dał strzelić :prochno: .

Lekko i przyjemnie, choć takiego paździerza jak SPAL dawno nie było na rozkładzie.
Sorek21 pisze:
27 stycznia 2021, 23:22
Chiesa
6 goli
6 asyst

Costa i Berna nakryci czapką
Juventus musiał wydać 130 milionów euro + jakieś 50 w pensjach, aby kupić przyzwoitego skrzydłowego ;).

Z Interem gramy już za 6 dni, pierwszy mecz w Mediolanie. Wygląda to tak:
30.01 (W) Sampdoria
02.02 (W) Inter
06.02 (D) Roma
09.02 (D) Inter
13.02 (W) Napoli
17.02 (W) Porto

Tak że ten, życie nie rozpieszcza.


piterjuve

Juventino
Juventino
Rejestracja: 05 września 2007
Posty: 446
Rejestracja: 05 września 2007

Nieprzeczytany post 27 stycznia 2021, 23:56

Mecz wygrany ze słabym SPAL, ważne, że na luzie i ważne, że w dużej mierze drugim składem.

Co do występów poszczególnych zawodników, to ja akurat zwróciłbym uwagę na Kulusevskiego. Zagrał fajne zawody - bardzo aktywny, siał popłoch i co najważniejsze z meczu na mecz się rozkręca.
Jednak największym, pozytywnym zaskoczeniem był dla mnie nr 41 czyli Fagioli. Bardzo mi się spodobała jego gra, to jak się pokazuje do gry, jak potrafi zagrać do przodu, podrzucić piłkę czy to prostopadłą czy na boki, a i jest w stanie zrobić coś sensownego w obronie. Oczywiście przy takich podaniach istnieje ryzyko starty, jak to miało miejsce gdzieś około 70 min meczu podczas wyprowadzania piłki. Robi to wszystko na sporym luzie, bez fajerwerków, pragmatycznie. Chyba pierwszy raz go widziałem, albo pierwszy raz zwróciłem na niego uwagę i trochę mi kogoś przypomina, ale na razie nie będę pisał kogo, bo na tym etapie byłoby to zdecydowanie na wyrost. Trzymam za gościa kciuki, oby omijały go kontuzje i dalej się rozwijał.

PS. Trzeba przyznać, że Pirlo lubi wprowadzać nowych zawodników. Oczywiście to było tylko SPAL i tylko puchar, ale ani Sarri ani Allegri nie grali tak dużą liczbą młodych zawodników nawet w takich meczach.


Szwamb

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 22 stycznia 2017
Posty: 290
Rejestracja: 22 stycznia 2017

Nieprzeczytany post 28 stycznia 2021, 00:22

piterjuve pisze:
27 stycznia 2021, 23:56
Mecz wygrany ze słabym SPAL, ważne, że na luzie i ważne, że w dużej mierze drugim składem.

Co do występów poszczególnych zawodników, to ja akurat zwróciłbym uwagę na Kulusevskiego. Zagrał fajne zawody - bardzo aktywny, siał popłoch i co najważniejsze z meczu na mecz się rozkręca.
Jednak największym, pozytywnym zaskoczeniem był dla mnie nr 41 czyli Fagioli. Bardzo mi się spodobała jego gra, to jak się pokazuje do gry, jak potrafi zagrać do przodu, podrzucić piłkę czy to prostopadłą czy na boki, a i jest w stanie zrobić coś sensownego w obronie. Oczywiście przy takich podaniach istnieje ryzyko starty, jak to miało miejsce gdzieś około 70 min meczu podczas wyprowadzania piłki. Robi to wszystko na sporym luzie, bez fajerwerków, pragmatycznie. Chyba pierwszy raz go widziałem, albo pierwszy raz zwróciłem na niego uwagę i trochę mi kogoś przypomina, ale na razie nie będę pisał kogo, bo na tym etapie byłoby to zdecydowanie na wyrost. Trzymam za gościa kciuki, oby omijały go kontuzje i dalej się rozwijał.

PS. Trzeba przyznać, że Pirlo lubi wprowadzać nowych zawodników. Oczywiście to było tylko SPAL i tylko puchar, ale ani Sarri ani Allegri nie grali tak dużą liczbą młodych zawodników nawet w takich meczach.
Pogbę w pierwszym sezonie Ci przypomina?


ice

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 05 października 2008
Posty: 1190
Rejestracja: 05 października 2008

Nieprzeczytany post 28 stycznia 2021, 07:32

Na Inter głęboka rezerwa niech jedzie. Na kij nam 14 CI? Nie wygrają Ci z Interu. Pierwszy sukces od 10 lat, dla nich to będzie jak 6 w totka. Widać, że przez COVID sezon jest dziwny i trudny, dużo grania w krótkim czasie, niech w meczach niskiej kategorii grają młodzikami - Fagioli wczoraj pokazał, że nie jest gorszy niż nasza podstawowa 2-3 środkowych.


Bartosz Karawańczyk pisze:
12 października 2020, 21:00
Chiesa? To będzie drugi Berna. Są strasznie podobni. Przereklamowane super talenty z Violi za grube miliony. Totalnie przepłaceni. Podobny "styl" i pozycja.
Poprostu

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 11 listopada 2007
Posty: 7073
Rejestracja: 11 listopada 2007

Nieprzeczytany post 28 stycznia 2021, 08:06

@szwamb

Tez jestem w szoku jak można było zmarnować tak 9 lat i nie dawac młodym grać w takich meczach.


@towalski

O to to, wywalczyli sobie młodzi ten awans i niech dalej oni grają.


Osgiliath

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 01 lutego 2009
Posty: 2706
Rejestracja: 01 lutego 2009

Nieprzeczytany post 28 stycznia 2021, 08:51

Meczu nie oglądałem a wynik naszym B/C składem całkiem pokaźny, więc proszę o szybki tl/dr
Jak grał Dragusin?
Kto to Fagioli?

Jeszcze zaraz się okaże, że młody Włoch wskoczy bliżej składu, aczkolwiek ofc jedno spotkanie wiosny nie czyni.


ice

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 05 października 2008
Posty: 1190
Rejestracja: 05 października 2008

Nieprzeczytany post 28 stycznia 2021, 09:04

Osgiliath pisze:
28 stycznia 2021, 08:51

Kto to Fagioli?
Nasz nowy, najlepszy środkowy pomocnik, który potrafi zagrać do przodu, zrobić coś niekonwencjonalnego, poruszać się z piłką. Aktualnie TOP TOP TOPów.

Zgadzam się poprostu, młodzi wywalczyli, młodzi jadą dalej. Przynajmniej dwa mecze z Interem.


Bartosz Karawańczyk pisze:
12 października 2020, 21:00
Chiesa? To będzie drugi Berna. Są strasznie podobni. Przereklamowane super talenty z Violi za grube miliony. Totalnie przepłaceni. Podobny "styl" i pozycja.
Poprostu

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 11 listopada 2007
Posty: 7073
Rejestracja: 11 listopada 2007

Nieprzeczytany post 28 stycznia 2021, 09:19

Fagioli to człowiek urodzony w Turynie, sprowadzony przez Fabsa w wieku 15 lat więc nasz wychowanek. Grający zawsze jako AM ale boski Maxio widział z nim registe, chwaląc go na konfach choć nigdy na niego nie postawił.


Zablokowany