Serie A 20/21 (19): JUVENTUS F.C 2-0 Bologna

Przedmeczowe przewidywania, gorące pomeczowe dyskusje, wasze oceny gry Juve i poszczególnych zawodników.
Zablokowany
playmaker

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 24 lutego 2007
Posty: 690
Rejestracja: 24 lutego 2007

Nieprzeczytany post 25 stycznia 2021, 11:51

MRN pisze:
25 stycznia 2021, 07:47
Z tymi treningami faktycznie jest coś nie tak, Kulu w Parmie hasał a tutaj wygląda jakby ciągnął kulig, ja w niego wierzę, bardzo dobry grajek.
Szukając nadziei odpaliłem sobie ostatnio kompilację Bernardeschiego z Fiorentiny i od razu mi się rzuciło w oczy że był taki żwawszy, lżejszy. Wszyscy mówią, że w Juve są najcięższe treningi, zastanawiam się teraz czy to dobrze. Do tego wieczne kontuzje mięśniowe...


vitoo

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 15 czerwca 2012
Posty: 1761
Rejestracja: 15 czerwca 2012

Nieprzeczytany post 25 stycznia 2021, 14:56

playmaker pisze:
25 stycznia 2021, 11:51
MRN pisze:
25 stycznia 2021, 07:47
Z tymi treningami faktycznie jest coś nie tak, Kulu w Parmie hasał a tutaj wygląda jakby ciągnął kulig, ja w niego wierzę, bardzo dobry grajek.
Szukając nadziei odpaliłem sobie ostatnio kompilację Bernardeschiego z Fiorentiny i od razu mi się rzuciło w oczy że był taki żwawszy, lżejszy. Wszyscy mówią, że w Juve są najcięższe treningi, zastanawiam się teraz czy to dobrze. Do tego wieczne kontuzje mięśniowe...
Może coś w tym jest. Ja już czasem myślałem, że Sarri, a potem Pirlo, dają Bernie pograć, robiąc tym samym jakieś okno wystawowe potencjalnym kupcom. Ale cholera, jeśli ktoś ogląda te jego wyczyny, to raczej nabiera pewności, że nie warto wyrzucać w Federico złamanego centa.

Powtórzę to, co napisałem w czasie meczu na czacie. Gość jest autentycznie niesamowity. Chyba nawet Sturaro nie mógł się pochwalić tak wysoką nieskutecznością zagrań. Jest to dla mnie niewiarygodne, że w topowej europejskiej drużynie gra facet, który podejmuje same złe decyzje. Ogólnie właśnie decyzyjność i brak wyczucia są moim zdaniem największymi przekleństwami Bernardeschiego, a w ostatnim meczu było to dobitnie widać. Każda wrzutka albo za krótka, albo zbyt przeciągnięta, nietrafiona niemal na pustaka dobitka, w pewnym momencie była taka akcja, że wystarczyło delikatnie wystawić na prawo piłkę na strzał do Cuadrado, ale oczywiście Federico nawet to spieprzył, bo zagrał za mocno i wyrzucił Kolumbijczyka tak, że on musiał dośrodkowywać. O lobie nawet nie wspominam...

W grudniu 2018 transfermarkt wyceniał Bernę na 45 mln euro. Teraz to jest zaledwie 20 mln, a on przecież wcale nie gra aż tak mało.


playmaker

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 24 lutego 2007
Posty: 690
Rejestracja: 24 lutego 2007

Nieprzeczytany post 25 stycznia 2021, 16:28

vitoo pisze:
25 stycznia 2021, 14:56
w pewnym momencie była taka akcja, że wystarczyło delikatnie wystawić na prawo piłkę na strzał do Cuadrado, ale oczywiście Federico nawet to spieprzył, bo zagrał za mocno i wyrzucił Kolumbijczyka tak, że on musiał dośrodkowywać.
Tak, była też akcja w której szliśmy w przewadze i piłka poszła do niego na lewą stronę, on chciał odegrać do Ronaldo ale oczywiście zrobił to źle i piłka poszła do obrońcy... Do tego dochodzą strzały, przecież gość był uznawany za zawodnika ze świetnym uderzeniem z lewej nogi, a wszystkie jego strzały zazwyczaj są nieczyste i piłka albo przechodzi obok bramki albo ledwo się toczy. Zresztą wczoraj też raz była akcja jak trochę się zaplątał i na koniec strzelił, wyszedł taki klops że komentatorzy aż zaczęli mu współczuć...


BlackJacky

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 27 grudnia 2009
Posty: 2513
Rejestracja: 27 grudnia 2009

Nieprzeczytany post 25 stycznia 2021, 20:04

dimebag11 pisze:
24 stycznia 2021, 19:30
@Jacky
Wtedy będziemy mieć kolejnego Vidala, czyli McKennie zacznie pić i ucieknie za stosunkowo niską kwotę do Bayernu :P
Nie mam pojęcie skąd tu tak wielka podnieta Carrerą. Natomiast jakiegoś niemieckiego zamordystę z chęcią zobaczyłbym na stanowisku naszego trenera, a jakbym miał wybierać to byłby to Nagelsmann lub Rangnick.
Jak dla mnie, to pilkarz moze wracac o 6:00 rano w niedziele z imprezy, ale jak pozniej o 12:00 zagra mecz w ktorym zdobywa gola, nagrywa asyste i wybija przeciwnikowi pilke nozna z glowy, to nie ma tematu pozbycia sie go. Oczywiscie, to nie-profi zachowanie i sam sobie szkodzi (swojemu zdrowiu). Potrzeba wtedy jakiejs meskiej rozmowy, kary finansowej, innych wybiegow, ale nie mozna sie takiej wartosci dodatniej pozbywac z klubu. Oczywiscie przy Vidalu nasz zarzad to przeroslo i wybrali najlatwiejsza opcje.
Podalem trenerow dostepnych. Mysle, ze jakis Niemiec by dobrze posprzatal ten turynski burdel. Na Nagela nie ma szans. Carrera, to: Włoch (jezyk), obronca (moze ogarnalby nasza kulawa defensywe?), gral pod Lippim, uczyl sie u boku Conte, jako trener samodzielnie cos wygral, a "jego" Juventus mi sie po prostu podobal i byl skuteczny - wiadomo, kto wtedy pociagal za sznurki, ale i tak Carrera wydawal sie miec wiekszy wplyw na druzyne wtedy, niz Pirlo obecnie.

Szwamb pisze:
24 stycznia 2021, 21:45
Arthur[...] Wiem, że "fajnie" się patrzy na te jego kółeczka i na to jak mu się piłeczka do nogi klei, ale facet jest zupełnie bezowocny w środku pola w kategorii:
odbiór
pressing
kluczowe podania
asysty
kontrola tempa gry
Obawiam sie, ze chlopak poza przytrzymaniem i oslonieciem pilki, niczego wiecej sie juz nie nauczy a my bedziemy mieli bol glowy z jego sprzedaza. Niemieniej daje mu ten pierwszy sezon szanse, ale jak na razie nie widac swiatelka.

vitoo pisze:
25 stycznia 2021, 14:56
W grudniu 2018 transfermarkt wyceniał Bernę na 45 mln euro. Teraz to jest zaledwie 20 mln, a on przecież wcale nie gra aż tak mało.
"U ciebie wahania jak kryptowaluty" :prochno:


Wybierz, komu chcesz pomóc: https://www.siepomaga.pl

"Lepszy [Arturo Vidal] prosto z baru Semafor niż ta cała reszta"
dimebag11

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 31 maja 2009
Posty: 2551
Rejestracja: 31 maja 2009

Nieprzeczytany post 25 stycznia 2021, 20:50

@Jacky
Z tym nawiązaniem do Vidala, to tylko taki żart. Strasznie zabolało mnie, gdy przeczytałem wiadomość, iż sprzedajemy Arturo do Bayernu (zwłaszcza za stosunkowo niewielką kwotę, bo był wtedy jednym z najlepszych zawodników na swojej pozycji wartym z 60 mln €). Zresztą doskonale widać jak po wytransferowaniu Vidala, a później Pogby oraz kontuzji Marchisio i jego odejściu do Rosji nasza pomoc nie potrafi się pozbierać do dnia dzisiejszego, a minęło już parę dobrych lat. Szkoda, że ten skurczybyk musiał związać się z Interem, bo gdyby tego nie zrobił, to miałby u nas dużo większy szacunek.


Juve jest miłością całego mojego życia. Jest powodem do radości i dumy, ale i przyczyną frustracji i rozczarowań. Jest źródłem niesamowitych emocji, tworzącym prawdziwą i niekończącą się opowieść o miłości. - Gianni Agnelli
Zablokowany