Superpuchar Włoch 2020: JUVENTUS F.C 2-0 Napoli

Przedmeczowe przewidywania, gorące pomeczowe dyskusje, wasze oceny gry Juve i poszczególnych zawodników.
Zablokowany
jackop

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 08 stycznia 2006
Posty: 7338
Rejestracja: 08 stycznia 2006

Nieprzeczytany post 21 stycznia 2021, 00:43

jeshu pisze:
21 stycznia 2021, 00:34
6;26 - widac ze zamach byl brany juz przed wyprzedzeniem, kiedy Mertens jest za plecami i to dlatego nie powinno byc karnego. Idealna analogia jest jak ktos wyskoczy przed rozpedzone auto, nie ma szans zeby auto sie zatrzymalo. Gdyby byli na rowni w chwili "zamachu" - sytuacja ciezka dla oceny ale to sedzia decyduje.
6;37 pokazuje 2 sekundy za pozno, zaczyna sie juz w momentie kiedy Metrens wyprzedza. Wiec to tak jakbys wycial fragment rozmowy bez kontekstu ;-)
Ale rozumiesz, że nie ma znaczenia, czy Makeni brał zamach, zabierając się do wybicia, przez 3 sekundy, przez 30 i czy przed zamachem dłubał w nosie. Liczy się moment kontaktu nogi Amerykanina z nogą Mertensa, czyli moment faulu. Jak nadal nie kumasz to sorry, nie umiem wytłumaczyć ci tego jaśniej. Jeśli pierwsza powtórka, którą widzieli na VARze może nie przekonać na 100%, to widok z drugiej kamery rozwiewa wszelkie wątpliwości, bo z boku idealnie widać ułożenie ciała obu graczy.
Garreat pisze:
21 stycznia 2021, 00:34
Cuadrado odpoczął sobie na covidowym i dziś robił za płuca drużyny. Razem z Chiesą i Makenim powinni ogarniać wszystko po prawej stronie, ale zeszyt Pirlo chyba nie przewiduje takiej opcji.
"Profesor" Danilo w drugim meczu z rzędu przegrywa powietrzną piłkę z przeciwnikiem niższym o głowę.
Skoro jest link do działającego skrótu, to polecam 1:33 (27:40 min. na zegarze), popisowa obrona boków Cuadrado - Danilo do spółki z Arthurem i Makenim. To jak dali się oszukać banalnym, minimalnym balansem ciała... żenada. Brakło tylko, żeby wypięli 4litery jak Kapitano. Aha, nie wiem czy Brudnej Gębie wydawało się, że kryje kogoś w 16stce, ale łapami wymachiwał jak Rubik :prochno: Indolencja naszej defensywy jak tej Sassuolo przy asyście Frabotty, tyle że dzisiaj piłka przeszła przez pole karne aż na długi słupek.
piterjuve pisze:
20 stycznia 2021, 23:37
[...]bardzo dobry Cuadrado, sporo chęci do gry Kulu.
Ktoś jeszcze się pod tym podpisze, czy tylko Ty oglądałeś inny mecz niż reszta? :think:
Mily pisze:
20 stycznia 2021, 23:38
Zaprzepaścił wszystko co zrobił tu Marotta...
Oj nie, nie. Beppe doskonale sam poradził sobie z rozmontowaniem tego co sam zbudował ;)


Obrazek
O Vesuvio Lavali Col Fuoco! Lavali! Lavali! Lavali Col Fuoco!
BlackJacky

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 27 grudnia 2009
Posty: 2513
Rejestracja: 27 grudnia 2009

Nieprzeczytany post 21 stycznia 2021, 01:18

jeshu pisze:
21 stycznia 2021, 00:34
jackop pisze:
21 stycznia 2021, 00:22
No to cię zaskoczę, bo najwięcej takich sytuacji, ze względu na częstotliwość oglądania, widziałem właśnie w Premier League. Ba, jeśli w grę wchodziła nadmierna ostrość wejścia to za brak kontaktu z przeciwnikiem lub trafienie w piłkę można załapać napomnienie.

https://highlightsfootball.net/video/ju ... ights-5/#2 6:37 Z której kamery nie spojrzę, to Mertens miał bliżej do piłki. Odpada argument, o którym @Maly napisał na czacie (o braku możliwości dojścia Mertensa do piłki), bo Belg zagarnia futbolówkę lewą nogą. Gdyby nie został faulowany, to byłby szybszy i czysto wyłuskałby ją spod nogi Makeniego. Nie ma znaczenia intencja czy jej brak.
6;26 - widac ze zamach byl brany juz przed wyprzedzeniem, kiedy Mertens jest za plecami i to dlatego nie powinno byc karnego. Idealna analogia jest jak ktos wyskoczy przed rozpedzone auto, nie ma szans zeby auto sie zatrzymalo. Gdyby byli na rowni w chwili "zamachu" - sytuacja ciezka dla oceny ale to sedzia decyduje.
6;37 pokazuje 2 sekundy za pozno, zaczyna sie juz w momentie kiedy Metrens wyprzedza. Wiec to tak jakbys wycial fragment rozmowy bez kontekstu ;-)
jeshu, prawdopodobnie nie mamy racji. Ale mail juz poszedl do Kanału Sportowego. Ja jeszcze dodam, ze na powtorce (6:38) wyglada to tak, jak by to Mertens wjezdzal w McKenniego z intencja o sfaulowaniu go (taki bodiczek, łokieć na plecach Amerykanina, bioderko pracuje).


Men of zy mecz: Wojtek.


Wybierz, komu chcesz pomóc: https://www.siepomaga.pl

"Lepszy [Arturo Vidal] prosto z baru Semafor niż ta cała reszta"
jeshu

Juventino
Juventino
Rejestracja: 27 marca 2011
Posty: 220
Rejestracja: 27 marca 2011

Nieprzeczytany post 21 stycznia 2021, 01:34

jackop pisze:
21 stycznia 2021, 00:43
Ale rozumiesz, że nie ma znaczenia, czy Makeni brał zamach, zabierając się do wybicia, przez 3 sekundy, przez 30 i czy przed zamachem dłubał w nosie. Liczy się moment kontaktu nogi Amerykanina z nogą Mertensa, czyli moment faulu. Jak nadal nie kumasz to sorry, nie umiem wytłumaczyć ci tego jaśniej. Jeśli pierwsza powtórka, którą widzieli na VARze może nie przekonać na 100%, to widok z drugiej kamery rozwiewa wszelkie wątpliwości, bo z boku idealnie widać ułożenie ciała obu graczy.
Szczerze, nie potrafie tego zrozumiec. Pilka nozna to sport kontaktowy prawda? Jakie 3 sekundy, od czasu przyjecia pilki przez Mckenniego do czasu domniemanego faulu nie minely nawet 2. Wyliczanka do 30 to jakas tania zagrywka psychologiczna zeby zracjonalizowac twoj argument ? czy zeby osmieszyc moje stanowisko ? Sory za personalne docinki ale .. to 30 czy dlubanie w nosie nie jest ani kawaleczkiem zdrowego argumentowania. Jak liczy sie tylko i wylacznie moment kontaktu to ... hahaha. Przeciez to jest sport kontaktowy i czesto pilkarze sie zderzaja barkami, noga czesto do nogi i nie mowimy w wiekszosci sytuacjach o faulu. No przeciez to smieszny argument.
Druga kamera ? Obejrz sobie jak wygladala cala sytuacja. Gosc przyjmuje pilke prostym podbiciem, ponad metr nie ma od niego nikogo i od razu decyduje sie na wybicie. Nie zastanawia sie, przyjmuje i robi zamach zeby wybic. Zza plecow wyskakuje Mertens, ktory wklada noge miedzy rozpedzone cialo a pilke. Jesli to nie rozwiewa twoich watpliwosci, to sorry, prosciej i dokladniej tego sie nie da opisac. A moze sprobuj ? Jak najdokladniej opisalbys ta sytuacje ? Tak jakbys byl z ubezpieczalni i musial dokladnie opisac moment zdarzenia i najblizsze jego otoczenie.


jeshu

Juventino
Juventino
Rejestracja: 27 marca 2011
Posty: 220
Rejestracja: 27 marca 2011

Nieprzeczytany post 21 stycznia 2021, 01:37

Jacky pisze:
21 stycznia 2021, 01:18
[jeshu, prawdopodobnie nie mamy racji. Ale mail juz poszedl do Kanału Sportowego. Ja jeszcze dodam, ze na powtorce (6:38) wyglada to tak, jak by to Mertens wjezdzal w McKenniego z intencja o sfaulowaniu go (taki bodiczek, łokieć na plecach Amerykanina, bioderko pracuje).
Ja tutaj nie widze intencji z zadnej strony. Pilka nozna to sport kontaktowy i czasem po prostu pilkarze zderzaja sie ze soba, bez winy jednego czy drugiego, badz z winy obydwu. A przyznawanie za to karnego, co w wiekszosci sytuacji skutkuje golem, jest niesprawiedliwe. Ale to moje zdanie, sedzia nie jestem i pewnie juz jestem za stary zeby myslec o takiej karierze ;-)


jackop

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 08 stycznia 2006
Posty: 7338
Rejestracja: 08 stycznia 2006

Nieprzeczytany post 21 stycznia 2021, 01:43

jeshu pisze:
21 stycznia 2021, 01:34
Jakie 3 sekundy, od czasu przyjecia pilki przez Mckenniego do czasu domniemanego faulu nie minely nawet 2. Wyliczanka do 30 to jakas tania zagrywka psychologiczna zeby zracjonalizowac twoj argument ?
Gościu sam napisałeś, że
jeshu pisze:
21 stycznia 2021, 00:34
zamach byl brany juz przed wyprzedzeniem, kiedy Mertens jest za plecami
więc ci wyjaśniłem, że nie ma znaczenia kiedy czy przez ile milisekund Makeni zbierał się, żeby tę piłkę wybić.
jeshu pisze:
21 stycznia 2021, 01:34
Pilka nozna to sport kontaktowy prawda?
Ale nie można kopać przeciwnika od tyłu, umyślnie, czy nie umyślnie, z intencją czy bez niej, w polu karnym czy poza nim :D Tym bardziej, że Amerykanin ostatecznie nawet nie dotknął futbolówki, więc nie ma tu nawet mowy o wybiciu przez nogę rywala.

Nie wierzę w to co czytam :prochno:
Ostatnio zmieniony 21 stycznia 2021, 01:52 przez jackop, łącznie zmieniany 2 razy.


Obrazek
O Vesuvio Lavali Col Fuoco! Lavali! Lavali! Lavali Col Fuoco!
jeshu

Juventino
Juventino
Rejestracja: 27 marca 2011
Posty: 220
Rejestracja: 27 marca 2011

Nieprzeczytany post 21 stycznia 2021, 01:47

Czyli przekladajac to na przyklad przechodnia i rozpedzonego auta, wina zawsze po stronie kierujacego?
Poprosilem o jak naprostsze rozpisanie sytuacji, a niestety piszesz tylko ze kopanie jest faulem...

Odnosisz sie do fragmentu mojej wypowiedzi jednoczesnie unikajac odpowiedzi na niewygodne kwestie.
Ale tak to bywa, z racja jest jak z pupa, kazdy ma swoja.
Trzymaj sie i do nastepnego ;-)


jeshu

Juventino
Juventino
Rejestracja: 27 marca 2011
Posty: 220
Rejestracja: 27 marca 2011

Nieprzeczytany post 21 stycznia 2021, 01:50

jackop pisze:
21 stycznia 2021, 01:43
[Tym bardziej, że Amerykanin ostatecznie nawet nie dotknął futbolówki, więc nie ma tu nawet mowy o wybiciu przez nogę rywala.
Czyli jak w sklepie przy placeniu wypadna ci pieniadze i ja je zlapie i schowam do kieszeni, to nie kradne, tylko znalazlem ..


Tony Montana

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 28 stycznia 2012
Posty: 1277
Rejestracja: 28 stycznia 2012

Nieprzeczytany post 21 stycznia 2021, 01:50

Intencje nie mają znaczenia i bardzo dobrze - dzięki takim konkretnym przepisom sędzia nie ma/ma znacznie mniej pola do interpretacji i tym samym jakichś nadużyć. Tak samo jest obecnie z odgwizdywaniem zagrania ręką - twarde prawo ale prawo.

Oczywiście wiadomo, że kibicom pewnie nie będą się takie rzeczy podobać ale o jakim sporcie kontaktowym my mówimy gdzie panienki ze wszystkich klubów przewracają się od podmuchu wiatru? Ja dlatego oprócz piłki śledzę jeszcze boks, piłka od bardzo dawna jest sportem dla cwaniaczków i symulantów. Ja nie mam wątpliwości, że gracz Napoli wsadził tam nogę tylko po to, żeby McKennie go kopnął - jego prawo wykorzystał przepisy (tak jak np. Lewandowski wykorzystuje je na swoją korzyść przy strzelaniu karnych).


jackop

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 08 stycznia 2006
Posty: 7338
Rejestracja: 08 stycznia 2006

Nieprzeczytany post 21 stycznia 2021, 01:54

Ok @jeshu przyznaję, dałem się podpuścić i wkręcić w Twój trolling :D A w sklepie płacę kartą ;)
Jacky pisze:
21 stycznia 2021, 01:18
Ale mail juz poszedl do Kanału Sportowego.
Jak masz twittera to spróbuj też tutaj: https://twitter.com/zawodsedzia bo widzę, że sytuacja z wczorajszego meczu City - AV już zanalizowana, więc może być szybszy odzew.


Obrazek
O Vesuvio Lavali Col Fuoco! Lavali! Lavali! Lavali Col Fuoco!
Bartosz Karawańczyk

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 23 maja 2013
Posty: 430
Rejestracja: 23 maja 2013

Nieprzeczytany post 21 stycznia 2021, 02:10

jackop pisze:
21 stycznia 2021, 00:43
piterjuve pisze:
20 stycznia 2021, 23:37
[...]bardzo dobry Cuadrado, sporo chęci do gry Kulu.
Ktoś jeszcze się pod tym podpisze, czy tylko Ty oglądałeś inny mecz niż reszta? :think:
Kulu tradycyjnie zagrał dno i wodorosty, ale Cuadrado był kapitalny, jak zwykle zresztą. To bez wątpienia czołowa postać obecnego Juve i w tym meczu również to pokazał. Co więcej, Kolumbijczyk jest też gwarancją kolejnych bramek Moraty. Ich współpraca jest fenomenalna. Szacuję (na oko), że jakieś 75% punktów nam ten duet zdobył w tym sezonie. Oni muszą grać razem. No i Hamburger do kompletu, bo gdy ta trójka jest na boisku, to nie przegrywamy.


Paya pisze:
12 października 2020, 21:00
Chiesa? To będzie drugi Berna. Są strasznie podobni. Podobna jest również ich historia i pochodzenie. Przereklamowane super talenty z Violi za grube miliony. Totalnie przepłaceni.
jeshu

Juventino
Juventino
Rejestracja: 27 marca 2011
Posty: 220
Rejestracja: 27 marca 2011

Nieprzeczytany post 21 stycznia 2021, 02:19

Ale ja nie trolluje. Po prostu uwazam, ze karny to cos, co nie dyktuje sie za byle pierdniecie. Od tego jest forum zeby dyskutowac i kazdy wyrazil swoja opinie. Staralem sie ja opisac jak najdokladniej i uwazam, ze to zrobiem. Z gwizdaniem reki - ile opinii jest, ze Wlosi przesadzaja? Przepisy niby takie same, ale innaczej gwizdza a Anglii, innaczej we Wloszech.

Btw, nigdy nie doprosze sie o opisanie surowo tej sytuacji faulu/nie faulu XD a to wydaje mi sie kluczem, zeby zrozumiec moj punkt widzenia.


jackop

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 08 stycznia 2006
Posty: 7338
Rejestracja: 08 stycznia 2006

Nieprzeczytany post 21 stycznia 2021, 02:21

@Bartosz Karawańczyk jak dla mnie Cuadrado ustawiony w linii defensywy traci przynajmniej połowę swojego potencjału, bo bronić za bardzo nie potrafi. Współpraca z Makenim jak najbardziej, ale w konfiguracji z Kolumbijczykiem ustawionym na prawym wahadle, bądź skrzydle ataku (ale tak nie gramy). Wtedy nawet jeśli pójdzie na przebój, to jest jest dwóch zawodników do asekuracji.

Na pewno był lepszy od Kjezy i rozumiem, że wyłożył piłkę Moracie, więc jest dla ciebie drugi po Królu Wszechświata, ale nazywać jego występ bardzo dobrym, to dość spore nadużycie.
jeshu pisze:
21 stycznia 2021, 02:19
Ale ja nie trolluje.
jeshu pisze:
21 stycznia 2021, 01:47
Czyli przekladajac to na przyklad przechodnia i rozpedzonego auta, wina zawsze po stronie kierujacego?
jeshu pisze:
21 stycznia 2021, 01:50
Czyli jak w sklepie przy placeniu wypadna ci pieniadze i ja je zlapie i schowam do kieszeni, to nie kradne, tylko znalazlem ..
Czyli jeżeli będzie chciał przelecieć murzynkę (a w agencji nie będzie murzynki) to pomalujesz jednego z naszych chłopców czarną farbą.

:friends:


Obrazek
O Vesuvio Lavali Col Fuoco! Lavali! Lavali! Lavali Col Fuoco!
Marat87

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 17 maja 2011
Posty: 2470
Rejestracja: 17 maja 2011

Nieprzeczytany post 21 stycznia 2021, 03:33

Bez obrazy Jeshu, ale troche gadasz głupoty i na siłę starasz się znaleźć argumenty. Sport kontaktowy to jedno, ale tam doszło do kopnięcia, co nie jest grą bark w bark, ani zderzeniem się nogami. A jakby ktoś się tam rzucił szczupakiem na tą piłkę, a McKennie wybił by mu dwa zęby i złamał nos, to jak rozumiem też nie ma faulu?


Alexinhio-10

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 16 września 2009
Posty: 2933
Rejestracja: 16 września 2009

Nieprzeczytany post 21 stycznia 2021, 05:57

Mecz nudny jak flaki z olejem. Dobrze że chociaż jedno trofeum będzie w tym roku.

Karny to jest dramat. Z varem jest jeszcze gorzej niż przed. To co jest gwizdane w tym sezonie przeciw Juve to jakieś kuriozum. Mertens wsadził od tyłu nogę, nie dotknął piłki, McKennie był już ułożony do strzału i faul ? Przecież to jest niedorzeczne. Ale Oliwa sprawiedliwa :prochno:

P.S Tatuaż Insigne :prochno:


Kosdere

Juventino
Juventino
Rejestracja: 21 stycznia 2021
Posty: 3
Rejestracja: 21 stycznia 2021

Nieprzeczytany post 21 stycznia 2021, 06:33

Alexinhio-10 pisze:
21 stycznia 2021, 05:57
Mecz nudny jak flaki z olejem. Dobrze że chociaż jedno trofeum będzie w tym roku.

Karny to jest dramat. Z varem jest jeszcze gorzej niż przed. To co jest gwizdane w tym sezonie przeciw Juve to jakieś kuriozum. Mertens wsadził od tyłu nogę, nie dotknął piłki, McKennie był już ułożony do strzału i faul ? Przecież to jest niedorzeczne. Ale Oliwa sprawiedliwa :prochno:

P.S Tatuaż Insigne :prochno:
Co z tego, że Weston był już ułożony do strzału? Mertens go wyprzedził ten kopnął go od tylu w nogę i to jest ewidentny karny, niedorzeczny to jest twój komentarz. :)

Mecz generalnie słabiutki, całe szczęście nie skończyło się dogrywką bo człowiek by się musiał męczyć przed telewizorem kolejne 30min. Myślałem, że Napoli postawi wyżej poprzeczke.


Zablokowany