Serie A 20/21 (16): A.C Milan 1-3 JUVENTUS F.C

Przedmeczowe przewidywania, gorące pomeczowe dyskusje, wasze oceny gry Juve i poszczególnych zawodników.
Zablokowany
woe

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 13 lutego 2005
Posty: 611
Rejestracja: 13 lutego 2005

Nieprzeczytany post 07 stycznia 2021, 14:49

Moja mina, gdy Pirlo ściąga z boiska Dybalę:

Obrazek

A tak na poważnie to aż miło się oglądało ten mecz, co nie jest niestety zbyt częste. Bardzo dobry mecz Bonucci-ego. Chyba najlepszy w tym sezonie. Szczęsnego również, choć znowu bez zasłużonego czystego konta. Dzięki nim dwóm mamy obecnie (na spółkę z Napoli i Veroną) najlepszą defensywę w lidze.

Szkody tylko, że już trzeci trener w trzy lata i nadal tylko Sarri (choć tylko ze 2 razy) miał jaja, żeby ściągnąć z boiska Ronaldo, kiedy ten jest tak bezużyteczny jak wczoraj.


Obrazek
Osgiliath

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 01 lutego 2009
Posty: 2706
Rejestracja: 01 lutego 2009

Nieprzeczytany post 07 stycznia 2021, 15:28

No jakbyśmy wczoraj przegrali (przy wtopach interu i napoli) to byłoby raczej po scudetto a tak (jeśli wygramy z napoli) będzie znowu blisko czołówki.

Chiesa, no cóż, chłop wszedł w formę ostro, a patrząc jaki mamy terminarz, mam nadzieję, że ją utrzyma, szczególnie w meczu z interem. Dybala - człowiek tyle już słów na jego temat wypowiedział, że szkoda cokolwiek dopisywać, aczkolwiek udało mu się wczoraj trochę ogarnąć (asysta przy pierwszym golu spoko), więc na czas wypadnięcia Moraty niech ogarnia.

Na drugim biegunie nasza pomoc. Człowiek łudził się, że po odpaleniu Matuidiego, odstawieniu Khediry i pozbyciu się człapaka Pjanicia będzie to to trochę lepiej, ale póki co wcale tak nie jest. Ok, Rabjo to akurat dobrze, że grał, bo po banie to miał siły, natomiast Benta tradycyjnie raz zagra dobrze a potem ma odpały (prawie czerwo), Ramsey, well, typ powinien zostać odpalony czym prędzej.
Niestety, ale to dalej najbardziej problemowa formacja i czas to ogarnąć.

Ok, wczoraj sabotażysta bez sabotażu aczkolwiek pomimo dzbana sędziego bramka dla Milanu fatalna w wykonaniu naszej defensywy. Dureń kiep ją rozregulował i zejdzie czasu chyba na ponowne jej sklejenie.

Anyway, mam nadzieję, że ta wygrana zboostuje morale naszych i nie wykopyrtniemy się w tym ważnym miesiącu.


jackop

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 08 stycznia 2006
Posty: 7338
Rejestracja: 08 stycznia 2006

Nieprzeczytany post 07 stycznia 2021, 16:47

woe pisze:
07 stycznia 2021, 14:49
Bardzo dobry mecz Bonucci-ego. Chyba najlepszy w tym sezonie. Szczęsnego również, choć znowu bez zasłużonego czystego konta. Dzięki nim dwóm mamy obecnie (na spółkę z Napoli i Veroną) najlepszą defensywę w lidze.
A nie jest czasem tak, że to z Buffonem tracimy mniej bramek? :think: Sorry, nie chce mi się sprawdzać, a tekstu o Babolu Kapitano nawet nie skomentuję. Może chciałeś napisać De Ligt, ale nastąpiło fatalne przejęzyczenie :dontknow:
PanWu pisze:
07 stycznia 2021, 14:19
Chiesa to straszny kocur, co mnie mocno cieszy, bo wierzyłem w chłopaka od początku. FJ!
Wywiad z Kjezą może sugerować, że fajny z niego chłopak, taki skromny, pracowity i generalnie pozytywny. Może pamięć płata figle, ale w podobnym tonie wypowiadał się Dybala na początku swojej kariery w Juve. Teraz tylko hajsik. Mam tylko wątpliwości, czy jego styl sprawdzi się na najwyższym poziomie. Ważne, że razem z Cuadrado robią liczby, bo tych potrzebujemy jak tlenu.

Czytanie komentarzy milanistów po tym meczu to świetna rozrywka :ok:

Jak lubię Bentancura tak jemu i Ramseyowi, po wczorajszych przerzutach, powinno się wlepić 500 zł kary i zabrać na 3 miesiące licencję upoważniającą do gry w piłkę. Żeby było śmieszniej to po Makenim mają najlepsze statystyki wśród pomocników: Ramzi 3 asysty, Benta 2 asysty.
Ostatnio zmieniony 07 stycznia 2021, 18:24 przez jackop, łącznie zmieniany 3 razy.


Obrazek
O Vesuvio Lavali Col Fuoco! Lavali! Lavali! Lavali Col Fuoco!
Adrian27th

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 14 sierpnia 2011
Posty: 3999
Rejestracja: 14 sierpnia 2011

Nieprzeczytany post 07 stycznia 2021, 17:01

Prawda jest taka że jeżeli nie ma Arthura na boisku, to nasi pomocnicy patrzą tylko gdzie wykopać futbolówkę zanim ją stracą.

Oby brazol szybko wszedł do formy na 70-80 minut, bo z nim jest niebo lepiej. 100% celnych podań (mimo tylko 12).

A Kulusevski po raz kolejny pokazuje to że nie ma chłop głowy.

60% podań celnych, kolejny raz kontra 5 , a on nie wie co zrobić i oddaje przeciwnikowi.
Dramat.


Chiesa staty boskie. Patrząc że płacimy za niego w 3 latach to naprawdę cud.


"It seems today, that all You see, it's violence in movies and sex on Tv..."
"per noi altri terza stella, per voi altri terzo dito!"
Pumex pisze:Francuz (Pogba) nie ma najmniejszych szans na realną walkę o pierwszy skład.
jackop

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 08 stycznia 2006
Posty: 7338
Rejestracja: 08 stycznia 2006

Nieprzeczytany post 07 stycznia 2021, 17:19

Adrian27th pisze:
07 stycznia 2021, 17:01
A Kulusevski po raz kolejny pokazuje to że nie ma chłop głowy.

60% podań celnych, kolejny raz kontra 5 , a on nie wie co zrobić i oddaje przeciwnikowi.
Dramat.
Wciąż mam problem z Kulu, bo często motoryką przypomina wóz z węglem, a innym razem zaskoczy dynamicznym wejściem. Na chwilę obecną niby liczby lepsze niż gra, ale skoro już tu jest (za niemały hajs) to Pirlo powinien przynajmniej wystawiać go kosztem bezużytecznego Frabotty. Zwłaszcza pod nieobecność Cuadrado i Sandro.

W liczbach:
Messi: 3g. 2a. 816 min.
Rudy: 3g. 2a. 855 min.
Makeni: 3g. 2a. 978 min.

Bernarda z Deski przez grzeczność pominę :prochno:


Obrazek
O Vesuvio Lavali Col Fuoco! Lavali! Lavali! Lavali Col Fuoco!
ahojekk

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 17 lipca 2003
Posty: 935
Rejestracja: 17 lipca 2003

Nieprzeczytany post 07 stycznia 2021, 17:24

jackop pisze:
07 stycznia 2021, 17:19
]Wciąż mam problem z Kulu, bo często motoryką przypomina wóz z węglem, a innym razem zaskoczy dynamicznym wejściem.
O to, to. Dziwne to jest, czasami wygląda jakby nie potrafił przyspieszyć a innym razem jest dynamiczny i zrywny, podobnie jest z jego siłą, są sytuacje w ktorych traci balans i wywraca się jak anemik, a innym razem jak wczoraj powalczy z Romagnolim, albo kiedy przy linii zniszczył Kjaera biorąc go na plecy.

Co do samego meczu super, że udało się wygrać mecz o podwójne 3 punkty, i wreszcie wykorzystaliśmy potknięcie się innych. Oby w niedziele poszli za ciosem, i pykneli Sassuolo.


Dawniej Virus[Mauro].
MRN

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 07 listopada 2007
Posty: 8597
Rejestracja: 07 listopada 2007

Nieprzeczytany post 07 stycznia 2021, 18:45

Naturalnie mnie to nie śmieszy, Milan w kolejnej kolejce gra ze słabym Toro a im dodatkowo Hakan wypada, grubo. Nawet z Toro ciężko im będzie punkty wywalczyć ale dla nas to dobrze.


Obrazek
Tony Montana

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 28 stycznia 2012
Posty: 1277
Rejestracja: 28 stycznia 2012

Nieprzeczytany post 07 stycznia 2021, 18:47

Mamy 3 punkty i złapaliśmy oddech - nie można spocząć na laurach, musimy regularnie zdobywać 3 punkty. Pirlo chyba jednak coś tam potrafi w kwestii motywacji, ponieważ to już kolejny mecz, w którym lepiej gramy w 2 połowie.

Jestem z siebie dumy, że wierzyłem i broniłem Chiesy - na dobrą sprawę mógł spokojnie skończyć mecz z 3 bramkami. Nic więcej pisać nie trzeba, dotychczasowe statystyki mówią wszystko.

Gol dla Milanu prawdopodobnie w ogóle nie powinien paść ale cóż praca arbitrów w tym sezonie pozostawia niesamowicie dużo do życzenia. Oj będą nam robić pod górkę.

Osoby rozdział dla Bentancura - bardzo groźna strata w polu karnym, przy nieszczęsnym golu dla Milanu krył powietrze, gdyby sędzia był bardziej złośliwy to mógł skończyć z czerwoną kartką. Ciągle jest względnie młody ale coraz częściej myślę, że pewnego poziomu nie przeskoczy. Może będzie nawet w porywach bardzo dobry ale nie będzie to top w stylu Vidala czy Pogby z dobrych lat. Najgorsze jest to, że w porównaniu do reszty naszego tartaku z pomocy on przynajmniej potrafi zrobić asystę. Potrafi fajnie szarpnąć do przodu, minąć kogoś na ryzyku ale no właśnie to ryzyko - stracić piłkę pod polem karnym rywala a w swoim własnym to trochę odmienne kwestie.

Kolejny bardzo dobry mecz Szczęsnego - jeśli zarząd miałby zamiar go wymienić to chyba tylko na Donnarummę (mnie osobiście ten transfer by nie grzał tak jak kiedyś - już mamy dobrego bramkarza w ciągle bardzo przyzwoitym wieku).

Kulusewski jak gra każdy widzi ale akurat on mając 20 lat ma jeszcze olbrzymi margines rozwoju.

Dybala tak jak nas przyzwyczaił - genialna asysta ale było kilka sytuacji, z których można było wycisnąć dużo więcej.

McKennie ma nosa do strzelania bramek w ważnych dla nas spotkaniach - Milan, Torino, Barcelona.

Milan i Inter ciągle będą groźne, martwi mnie szczególnie Inter - wszyscy wiemy ile punktów w lidzie potrafi zrobić Conte + wypisali się już na własne życzenie z pucharów, więc scudetto to dla nich jedyna droga, żeby móc uznać sezon za sukces.


Zablokowany