Serie A 20/21 (16): A.C Milan 1-3 JUVENTUS F.C

Przedmeczowe przewidywania, gorące pomeczowe dyskusje, wasze oceny gry Juve i poszczególnych zawodników.
Zablokowany
Lypsky

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 22 grudnia 2003
Posty: 4747
Rejestracja: 22 grudnia 2003

Nieprzeczytany post 05 stycznia 2021, 21:23

Odwołają mecz - Napoli dało odpowiedni przykład :]

Ten sezon się nie zakończy, takiego wała zobaczą scudetto pały z Mediolanu


a ja kocham gołe baby, gołe baby do przesady
Poprostu

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 11 listopada 2007
Posty: 7073
Rejestracja: 11 listopada 2007

Nieprzeczytany post 05 stycznia 2021, 21:39

Sky

Pirlo nie wie kto jutro zagra bo istnieje duże ryzyko kolejnych przypadkówm


Kamciu

Interista
Interista
Awatar użytkownika
Rejestracja: 14 lutego 2020
Posty: 471
Rejestracja: 14 lutego 2020

Nieprzeczytany post 05 stycznia 2021, 21:56

Napoli stworzylo precedens, przez co teraz inne ekipy moga to wykorzystywac oraz powolywac sie na decyzje CONI o przelozeniu spotkania miedzy Juve, a Azzurrimi. I w sumie mnie to nie dziwi. Co prawda nie siedze w tych wszystkich przepisach, ale skoro przyjeto na poczatku sezonu pewne zasady - co do rozgrywania meczow przy bodajze 13stu dostepnych grzaczach (w tym bramkarz) - to tak powinno sie to odbywac, bez wyjatkow (jak np. Genoa, Milan, czy Inter). Te wytyczne zlamalo Napoli, ktore najprawdopodobniej wykorzystalo i nagielo rady (nie nakaz) lokalnego ASL. Z kolei to pokazalo, ze mozna zakombinowac, tak wiec dlaczego teraz Stara Dama mialaby nie powtorzyc owego procesu? Zdrowie jest tu priorytetem, jednak jestem ciekaw, czy jesli jutro z rana okaze sie, iz juz zaden z zawodnikow, czy czlonkow sztabu Mistrza Wloch nie jest "pozytywny", to czy mecz zostanie rozegrany, czy tez ASL "zarzadzi" brak mozliwosci wyjazdu ekipie Pirlo. Z jednej strony nie dziwilbym sie takiej decyzji i w pelni ja rozumial (po epizodzie z Napoli), zas z drugiej, tych spotkan Bianconeri mieliby potem nawal, co w polaczeniu z ewentualnymi sukcesami w LM mogloby byc zabojcze w lidze (ilosc spotkan). Poza tym uwazam, ze nawet bez z Cuadrado i Sandro, Juventus bedzie faworytem (zwlaszcza w przypadku braku Bennacera i Ibry). Mysle, ze przelozenie tej batalii byloby na korzysc Milanu, natomiast postrzegam Rossonerich jako bande z charakterem i wiem, ze mimo wszystko chca jutro rozegrac ten mecz. Jestem ciekaw jak to sie rozwinie - jednak mam nadzieje, ze przede wszystkim bez kolejnych zakazen!

Widze juz aktualizacje, ze spotkanie raczej na pewno sie odbedzie (Specjalista ds. COVID-19 na region Piemontu, Matteo Marnati) - a wiec zapinamy pasy jutro o 20:45!
Ostatnio zmieniony 05 stycznia 2021, 22:39 przez Kamciu, łącznie zmieniany 1 raz.


Twitter: @K_Kamciu
rammstein

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 13 lutego 2005
Posty: 1528
Rejestracja: 13 lutego 2005

Nieprzeczytany post 05 stycznia 2021, 22:33

Jestem za tym żeby grać, nie chce przekładać, ale słabe jest to, że Napoli się upiekło, a nam pewnie oficjalnie będzie trzeba grać. Chodzi mi o to, że decyzja o cofnięciu walkowera była błędem i teraz to będzie się ciągnąć.

Najgorzej, że jak wyjdą kolejni chorzy, to będą czekać im minimum 2 tygodnie przerwy, treningu będą z niewielką liczba grupy i praktycznie po sezonie w lidze. Poza tym skoro przełożą Milan, to w niedziele bedzie mozba juz grać?

Jak już ktoś wspomniał, dziwne że Covid wychodzi akurat przed szlagierami. Jest jednak szczypta nadziei, bo wtedy w sytuacji Napoli ostatecznie chyba tylko 2-3 zawodników miało Covid, a spodziewano się znacznie wyższej liczby. Także jest szansa, że tylko skończy się na 2 przypadkach


Lypsky

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 22 grudnia 2003
Posty: 4747
Rejestracja: 22 grudnia 2003

Nieprzeczytany post 05 stycznia 2021, 22:36

rammstein pisze:
05 stycznia 2021, 22:33
Jestem za tym żeby grać, nie chce przekładać, ale słabe jest to, że Napoli się upiekło, a nam pewnie oficjalnie będzie trzeba grać. Chodzi mi o to, że decyzja o cofnięciu walkowera była błędem i teraz to będzie się ciągnąć.

Najgorzej, że jak wyjdą kolejni chorzy, to będą czekać im minimum 2 tygodnie przerwy, treningu będą z niewielką liczba grupy i praktycznie po sezonie w lidze. Poza tym skoro przełożą Milan, to w niedziele bedzie mozba juz grać?

Jak już ktoś wspomniał, dziwne że Covid wychodzi akurat przed szlagierami. Jest jednak szczypta nadziei, bo wtedy w sytuacji Napoli ostatecznie chyba tylko 2-3 zawodników miało Covid, a spodziewano się znacznie wyższej liczby. Także jest szansa, że tylko skończy się na 2 przypadkach
Wyjdzie 3 to należy odwołać. Dla zasady, dla przykładu.
Niech szczekają, ale jeśli w taki sposób orzekli w sprawie naszego meczu z Napoli, trzeba to podtrzymywać. Dlaczego tylko my mamy dostawać po łbie?


a ja kocham gołe baby, gołe baby do przesady
Yahoo323

Juventino
Juventino
Rejestracja: 03 stycznia 2021
Posty: 17
Rejestracja: 03 stycznia 2021

Nieprzeczytany post 06 stycznia 2021, 04:26

Alex96 pisze:
05 stycznia 2021, 21:04
Ja natomiast wiedze/komentarze o Milanie proponuje czerpać z forum acmilan.pl/forum (strona niestety nie działa, a była to najrzetelniejsza witryna o Milanie). Wypowiada się tam kilku kibiców Juve, a poziom rzadko (na plus) spotykany w necie.
Dobrze to słyszeć!

Witam!

Z punktu widzenia względnie starego Milanisty mam mieszane uczucia co do warunków rozgrywania meczu, orzeczenia w sprawie meczu Juventus - Napoli też komentować nie zamierzam, bo nie znam treści uzasadnienia rozstrzygnięcia, a na nie często wpływ ma stosowana procedura przed danym organem, której tym bardziej nie znam. Zdaję się na rozwój wypadków, warunków idealnych do grania pewnie nie będzie nigdy.

Każdy trzeźwo myślący kibic Milanu odlicza punkty przewagi do piątego miejsca w lidze, bo fundamentalny jest powrót do Ligi Mistrzów. Przykład rozwoju Interu w ostatnich latach jest wystarczający aż nadto. Wszystko ponad byłoby bonusem i dużą niespodzianką, choć odkładając sympatie klubowe na bok nie da się tego Milanu nie lubić, podobnie jak było (jest) z Atalantą - za styl i serducho.

P.S. Może ktoś podpowiedzieć jak zmienić na forum status klubu, któremu się kibicuje? Nie mogę tego nigdzie znaleźć, a odpowiedzi z administracji brak.


Mily

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 24 sierpnia 2008
Posty: 266
Rejestracja: 24 sierpnia 2008

Nieprzeczytany post 06 stycznia 2021, 09:04

I co? Wypada nam 2 podstawowych zawodników i grać oczywiście będziemy co nie? :) Chore... Co za sezon, nie dość że straty finansowe największe w lidze, słaba gra, brak pomysłu na wzmocnienia, bo nie ma kasy, to jeszcze jakieś wykluczenia przed takimi meczami, odwołane walkovery, parodia.


mateo369

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 18 lutego 2006
Posty: 1861
Rejestracja: 18 lutego 2006

Nieprzeczytany post 06 stycznia 2021, 09:42

Lypsky pisze:
05 stycznia 2021, 22:36
Wyjdzie 3 to należy odwołać. Dla zasady, dla przykładu.
Niech szczekają, ale jeśli w taki sposób orzekli w sprawie naszego meczu z Napoli, trzeba to podtrzymywać. Dlaczego tylko my mamy dostawać po łbie?
Napoli (oficjalnie) nie zasłaniało się koronawirusem tylko sanepidem, który zakazał przemieszczania w ich regionie.


"Freddy believes if a fridge falls in front of you, it's your job to get out of its way. I believe it's the fridge's job to get out of mine." - Frank Underwood
Poprostu

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 11 listopada 2007
Posty: 7073
Rejestracja: 11 listopada 2007

Nieprzeczytany post 06 stycznia 2021, 10:12

Spoko Panowie już media piszą, że nasz przypadek i Napoli są zupełnie inne i my musimy grać.


Sorek21

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 31 grudnia 2007
Posty: 4376
Rejestracja: 31 grudnia 2007

Nieprzeczytany post 06 stycznia 2021, 10:20

Nie ma mowy o przekładaniu meczu. Jak nasi zrobią jak Napoli to teraz każdy będzie tak robił i liga nie zostanie dokończona.


Poprostu

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 11 listopada 2007
Posty: 7073
Rejestracja: 11 listopada 2007

Nieprzeczytany post 06 stycznia 2021, 11:08

JUVENTUS (4-4-2): Szczesny; Demiral, de Ligt, Bonucci, Danilo; Chiesa, Bentancur, McKennie, Ramsey; Ronaldo, Dybala. Juvenews24

Edyta:

Na acmilan.com.pl piszą, że nie było żądnych nowych przypadków u nas i Juve jest już w podróży do Mediolanu.
Ostatnio zmieniony 06 stycznia 2021, 11:26 przez Poprostu, łącznie zmieniany 1 raz.


mateo369

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 18 lutego 2006
Posty: 1861
Rejestracja: 18 lutego 2006

Nieprzeczytany post 06 stycznia 2021, 11:18

Poprostu pisze:
06 stycznia 2021, 11:08
JUVENTUS (4-4-2): Szczesny; Demiral, de Ligt, Bonucci, Danilo; Chiesa, Bentancur, McKennie, Ramsey; Ronaldo, Dybala. Juvenews24
Żelazna obrona (pomijam formę Leo) i ofensywnie z przodu. Jestem ZA.


"Freddy believes if a fridge falls in front of you, it's your job to get out of its way. I believe it's the fridge's job to get out of mine." - Frank Underwood
Smok-u

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 31 maja 2008
Posty: 1724
Rejestracja: 31 maja 2008

Nieprzeczytany post 06 stycznia 2021, 11:29

Mi się przed tym meczem podoba zmiana retoryki kibiców innych drużyn. Przed meczem z Napoli "Dobrze, że przełożone, niech grają w pełnych składach, Juventus tylko czeka, by Napoli było słabsze", teraz kiedy sytuacja się odwróciła "Niech grają! Juventus tylko szuka tanich sztuczek, by nie przegrać mistrza w styczniu". :facepalm: . Ogólnie jestem mocno zaskoczony i zażenowany kibicami Milanu, myślałem, że trzymają trochę lepszy poziom, ale wiele, wiele wypowiedzi ich kibiców dobitnie pokazują, że się myliłem (zdaję sobie sprawę, że nie ma co generalizować, ale jednak skala nie jest taka mała). Chciałbym byśmy to wygrali, nawet bez Sandro i Cuadrado nasza kadra "na papierze" nie wygląda gorzej od tej Milanu. Boję się jednak innowacyjnych pomysłów Pirlo i tego, że Milanowi bardziej się będzie chciało.


MRN

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 07 listopada 2007
Posty: 8597
Rejestracja: 07 listopada 2007

Nieprzeczytany post 06 stycznia 2021, 11:51

Wyjść na boisko, oklepać i pokazać miejsce w szeregu.
Ostatnio zmieniony 06 stycznia 2021, 13:27 przez MRN, łącznie zmieniany 1 raz.


Obrazek
jackop

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 08 stycznia 2006
Posty: 7338
Rejestracja: 08 stycznia 2006

Nieprzeczytany post 06 stycznia 2021, 12:12

Smok-u pisze:
06 stycznia 2021, 11:29
Chciałbym byśmy to wygrali, nawet bez Sandro i Cuadrado nasza kadra "na papierze" nie wygląda gorzej od tej Milanu. Boję się jednak innowacyjnych pomysłów Pirlo i tego, że Milanowi bardziej się będzie chciało.
Też mam nadzieję, że Andrzej znów nie wpadnie na pomysł sabotowania własnej ekipy przed pierwszym gwizdkiem.

Co do kadry
AC MILAN: G. Donnarumma - Calabria, Kjaer, Romagnoli, T. Hernandez - Kessie, Krunić - Castillejo, Calhanoglu, Rebić - Leao
Komentarz fana: "Jest ogień w naszym składzie." Chyba chodzi o to, że takim drewnem (poza Theo i Czakanoglu w formie życia) można co najwyżej ognisko rozpalić :think:


Obrazek
O Vesuvio Lavali Col Fuoco! Lavali! Lavali! Lavali Col Fuoco!
Zablokowany