Serie A 20/21 (12): JUVENTUS F.C 1-1 Atalanta

Przedmeczowe przewidywania, gorące pomeczowe dyskusje, wasze oceny gry Juve i poszczególnych zawodników.
Zablokowany
szczypek

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 18 marca 2007
Posty: 6201
Rejestracja: 18 marca 2007

Nieprzeczytany post 17 grudnia 2020, 09:27

jackop pisze:
17 grudnia 2020, 00:20
A co ciekawego można napisać o obecnym Juventusie?
"Błogosławiony ten, co nie mając nic do powiedzenia, nie obleka tego faktu w słowa".
Wychodzisz jak widzę z założenia, że skoro nic ciekawego nie można napisać to trzeba pisać cokolwiek?
jackop pisze:
17 grudnia 2020, 00:20
Nie wiem w jakim tempie piszesz, ale mnie wystarczyły jakieś 2-3 minuty.
Biorąc pod uwagę dynamikę tych wypowiedzi przyjąłem założenie, że myślałeś nad tym przez cały ten czas, przepraszam.
jackop pisze:
17 grudnia 2020, 00:20
Nie wiem o jakiej historii piszesz. Fakty są takie, że Juventus to najbardziej utytułowany, najbogatszy 9krotny z rzędu Mistrz Włoch posiadający obecnie największy budżet, najlepszą kadrę i najlepszą infrastrukturę w Serie A.
I już trzeciego trenera z rzędu chcielibyśmy zwalniać nie tyle ze względu na wyniki, a ze względu na styl gry.
jackop pisze:
17 grudnia 2020, 00:20
Uważam, że obecnie gramy grubo poniżej oczekiwań - przynajmniej moich. Jak masz najlepsze klocki, to twoim zadaniem jest zbudować najlepszą rzecz. Nawet jeśli jesteś początkującym budowniczym, to masz do dyspozycji cały zestaw środków, który powinien ci w tym pomóc. Główny problem (o innych mogę tylko spekulować) Andrzeja polega na tym, że to co zaczyna budować w jednym meczu za chwilę rozbiera na części (pisząc grzecznie) i zaczyna budować inną rzecz. Do tego nie wygląda na kogoś, kto chociaż w miarę zna się na rzeczy oraz nie nadrabia braków motywacją czy entuzjazmem. Zamiast tego stoi koło ławki i wygląda jakby mu ktoś ojca harmonią zabił - przestraszony, zagubiony bez pewności siebie. A przecież zna Juventus, jego środowisko, Zarząd, zapewne część pracowników, kibiców i ich oczekiwania. To był największy i chyba jedyny atut jego kandydatury - w przeciwnym wypadku wzięlibyśmy kogoś z tą samą licencją, ale o wiele tańszego. Gdzieś pomiędzy piłkarską emeryturą a startem pracy raczej usłyszał od kogoś, że w Turynie chcą przyjemnego dla oka ofensywnego stylu gry. No chyba żeby nie to sorry, co złego to nie ja.
Po pierwsze, miałem niewątpliwą przyjemność oglądać Pirlo w roli zawodnika na boisku, czytać jego książkę i obserwować go w mediach i wydaje mi się, że gdybym teraz oczekiwał od niego skakania przy ławce, rzucania butelkami w zawodników i zdzierania gardła w każdym meczu, to byłoby to jednak niepoważne. Pirlo taki właśnie jest i albo to zadziała albo nie, za szybko na ocenę. Dlaczego piszę o czasie? Ten sezon jest i będzie dziwny. Każdy nowy trener miały niemały problem aby wejść i bez treningów za to z meczami co kilka dni wdrażać swoje pomysły i aby to miało odzwierciedlenie na boisku. Wspomnę w tym miejscu Sarriego, gdzie wszyscy apelowali aby dać mu czas, bo to nie jest kwestia chęci zmiany, a po prostu czasu potrzebnego, aby ta zmiana zagrała. W kontrze pewnie dałoby się podać przykłady gdzie nowy trener wchodzi i z miejsca mamy świetną grę i wyniki, ale to ani nie jest częsty przypadek ani reguła. Poza tym wychodzę z takiego dziwnego założenia, że Pirlo nie chce kontynuować tego co było (a pewnie można byłoby próbować grać pomysłami Sarriego, wracać do stylu Allegriego etc.) tylko chce "no nowemu". Czy to dobrze? Nie wiem, ale to główny powód, dla którego będę mówił o czasie. Bo tamto już widzieliśmy, a to jest coś innego, nawet jeśli na razie nieudolne. Czy będą sukcesy? Nie wiem, ale sport niejednokrotnie pokazywał, że mniejsze ryzyko może się nie opłacać, a większe może przynieść wspaniałe rezultaty.

jackop pisze:
17 grudnia 2020, 00:20
Osobną osobistą kwestią jest, że lubię stawiać tezy i przewidywać czy to w stosunku do drużyn, piłkarzy lub trenerów.
No i fajnie, ale przez powtarzanie tezy 4 razy w ciągu 93 minut nie stanie się ona lepsza ani bardziej udowodniona. Każdy tu stawia tezy, nawet ten, kto jest "oceniaczem na koniec sezonu" i każdy się może mylić, niestety nawet ja, ale ja Ci nie będę na siłę dzisiaj udowadniał swojej racji, bo mój cel jest znaczne inny. Chcę zaapelować do rozsądku, aby ilość nie przysłaniała Ci jakości.
jackop pisze:
17 grudnia 2020, 00:20
Tak na koniec wracając do mojej gównianej forumowej twórczości, to kilkudziesięciu użytkowników podziękowało mi za nią 74 razy, więc część z niej do kogoś jednak trafia.
Wspaniale, gratulacje.


Adrian27th

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 14 sierpnia 2011
Posty: 3999
Rejestracja: 14 sierpnia 2011

Nieprzeczytany post 17 grudnia 2020, 10:06

Jak najszybciej odpalić Bonucciego, bo to obecnie klaun. Gdyby nie MdL to byśmy dostali 3 więcej.

Już nawet rozgrywanie mu nie wychodzi.

Chciałbym zobaczyć nas 4 z tylu, z Danilo na prawej.
Wczoraj chłop 3 razy poszedł do przodu i 3 razy zrobił świetna akcje.

I Romero i De Roon nie powinni tego meczu skończyć.
Sędzia to pała. Romero mając żółta dwa razy powinien dostać kolejna, lecz sędzia zmiękł.
De Roona nie skomentuje, bo to ewidentne czerwo.

Cieszy mnie coraz lepsza defensywa, martwi nieudolność w ataku.


"It seems today, that all You see, it's violence in movies and sex on Tv..."
"per noi altri terza stella, per voi altri terzo dito!"
Pumex pisze:Francuz (Pogba) nie ma najmniejszych szans na realną walkę o pierwszy skład.
jakku1

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 29 maja 2010
Posty: 4455
Rejestracja: 29 maja 2010

Nieprzeczytany post 17 grudnia 2020, 12:39

Nie no, panowie.

Ronaldo mial sytuacje sam na sam, Morata mial sytuacje sam na sam, mielismy karnego, etc. Byly okazje, ale zgadzam sie, ze to nie byl dobry mecz. Bonucci nie potrafi grac wysokim pressingiem, McKennie nie jest rozgrywajacym a druzynie czasami brakuje lidera w srodku. Niemniej, widze pewien progres. Z meczu na mecz wyglada to lepiej, musimy jednak przestac glupio tracic punkty.

Uwazam, ze kluczowym transferem dla nas bedzie nabycie wszechstronnego pomocnika zima. I szczerze mowiac, nie wiem czy nie postawilbym na R. De Paula z Udinese.


Zapraszam tez na moje konto na twitterze => https://twitter.com/jakku113 ;)
rammstein

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 13 lutego 2005
Posty: 1528
Rejestracja: 13 lutego 2005

Nieprzeczytany post 17 grudnia 2020, 12:59

"Kibice Juventusu są wściekli, bardziej niż cokolwiek innego, z powodu wielkiej różnicy w traktowaniu Federico Chiesy wydalonego za drobny faul, taki jak De Roon, w przeciwieństwie do Holendra, dwa mecze wyraźnie uwarunkowane przez Bianconeri, którzy stracili punkty, które mogły być przydatne w wyścigu o mistrzostwo."


Poprostu

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 11 listopada 2007
Posty: 7073
Rejestracja: 11 listopada 2007

Nieprzeczytany post 17 grudnia 2020, 14:16

Gomez wczoraj przed meczem śpiewał hymn Juve :D


PanWu

Juventino
Juventino
Rejestracja: 18 kwietnia 2018
Posty: 110
Rejestracja: 18 kwietnia 2018

Nieprzeczytany post 17 grudnia 2020, 15:34

Gomez za darmo w Juve? Jak dla mnie BOMBA. :D
Jednakże Papu kojarzy mi się z Atalantą, więc mam nadzieję, że tam sobie wszystko wyjaśnią.


Forza Juve!
BlackJacky

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 27 grudnia 2009
Posty: 2513
Rejestracja: 27 grudnia 2009

Nieprzeczytany post 17 grudnia 2020, 22:07

Mati1990 pisze:
16 grudnia 2020, 20:31
O ile walka o majstra już będzie bardzo ciężka, tak teraz obawiam się o pierwszą czwórkę.
Paradoksalnie po tym meczu awansowalismy na 3. miejsce w ligowej tabeli i jako jedyni nie mamy jeszcze porazki na wloskim podworku :prochno: Ale ogólnie syf, kiła i mogiła. Takimi meczami przegrywa sie scudetto, a TAKICH meczow byly juz trzy.

Dobrze, ze jest Szczesny. Dobrze, ze jest de Ligt. Na plus pokazali sie rowniez Chiesa i McKennie. Niezmiennie natomiast pol druzyny do wypierd*lenia dyscyplinarnego. Do wymiany trenery, dyrektory i prezydent (lub zakres jego kompetencji). Aha, dobrze ze Papa Gomez nie gral od poczatku, bo mozliwe, ze teraz w Turynie bylby punkcik mniej.
Do obronki trzeba wziac kogos ogarnietego, bo Turek sie wiecznie leczy, a Chielon juz konczy przygode. Jesli Sandro nie ma dobrego dnia, to bokow obrony nie mamy wcale. W linii pomocy nie ma zawodnika, ktory mialby status: "nie do ruszenia". Ba! Jest nawet sugestia do jej calkowitej (od)budowy na nowo.
Nie mam jakos przekonania do Alvaro, a jesli uda sie sprzedac Ronaldo, to mam nadzieje ze Raiola namiesza Haalandowi w glowie na temat pieknej Italii.


ED.
@down: a faktycznie, gdzies mi jakos umknal ten Milan. Sorencja.
Malą szansę na Haalanda upatruje jedynie w tej wlasnie klauzuli i tym, ze Raiola wie, ze moze liczyc na dzialke od Juve, a jak dojdzie do kolejnego wytransferowania Norwega, to Agnelli nie bedzie robil mu pod gorke.
Ostatnio zmieniony 18 grudnia 2020, 15:57 przez BlackJacky, łącznie zmieniany 1 raz.


Wybierz, komu chcesz pomóc: https://www.siepomaga.pl

"Lepszy [Arturo Vidal] prosto z baru Semafor niż ta cała reszta"
dimebag11

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 31 maja 2009
Posty: 2551
Rejestracja: 31 maja 2009

Nieprzeczytany post 17 grudnia 2020, 22:24

@Jacky
Nie jako jedyni, gdyż Milan również jeszcze nie przegrał w Serie A, a bilans gier ma lepszy niż my, bo na ich koncie jest 8 wygranych i 4 remisy (w gruncie rzeczy, gdybyśmy nie byli miękkimi fajami, to mielibyśmy identyczny, bo należało dotrzymać prowadzenie 0:1 z Lazio oraz wcisnąć coś Crotone). O Haalandzie możemy już sobie pomarzyć, bo niestety zbyt wiele klubów w najbliższym czasie będzie poszukiwać środkowego napastnika (m.in. City czy Real, a do walki o Norwega mogą dołączyć chociażby Liverpool, Bayern czy PSG). Chcieliśmy go pozyskać, to należało przekabacić Raiolę zanim jego klient przeszedł do BVB.


Juve jest miłością całego mojego życia. Jest powodem do radości i dumy, ale i przyczyną frustracji i rozczarowań. Jest źródłem niesamowitych emocji, tworzącym prawdziwą i niekończącą się opowieść o miłości. - Gianni Agnelli
PanWu

Juventino
Juventino
Rejestracja: 18 kwietnia 2018
Posty: 110
Rejestracja: 18 kwietnia 2018

Nieprzeczytany post 18 grudnia 2020, 02:13

@dimebag11
Raiola to cwany lis. Z Haalandem był taki numer, że jego transfer był uzależniony od klauzuli odstępnego, na którą zgodziła się Borussia Dortmund, i ta klauzula to podobno 75 mln euro (uaktywnia się bodajże w 2021). Moim zdaniem, nasz zarząd podjął jedyną słuszną decyzję, bo my nie jesteśmy od szkolenia piłkarzy dla Realów tego świata.

Pozyskać Norwega będzie niezwykle ciężko, ale transfery CR7 i de Ligta mówią tyle, że wszystko jest możliwe. ;)


Forza Juve!
jackop

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 08 stycznia 2006
Posty: 7338
Rejestracja: 08 stycznia 2006

Nieprzeczytany post 19 grudnia 2020, 14:51

Adrian27th pisze:
17 grudnia 2020, 10:06
Gdyby nie MdL to byśmy dostali 3 więcej.
[...]
Cieszy mnie coraz lepsza defensywa, martwi nieudolność w ataku.
:prochno:

Przypomniało mi się
Obrazek
No popatrz co to się podziało :whistle:
Dragon pisze:
16 grudnia 2020, 19:25
MCKennie na prawej pomocy to majstersztyk.
Dzięki Bogu są jeszcze osoby na tym forum, które pojmują Calcio ;)


Obrazek
O Vesuvio Lavali Col Fuoco! Lavali! Lavali! Lavali Col Fuoco!
BlackJacky

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 27 grudnia 2009
Posty: 2513
Rejestracja: 27 grudnia 2009

Nieprzeczytany post 19 grudnia 2020, 20:14

juvepoland pisze: Juventus (4-4-2): Buffon – Alex Sandro, Bonucci, de Ligt, Danilo – Ramsey, Bentancur, McKennie, Kulusevski – Ronaldo, Morata.
Ławka rezerwowych: Szczęsny, Pinsoglio, Cuadrado, Dragusin, Frabotta, Chiesa, Rabiot, Bernardeschi, Portanova, Da Graca.

Parma (4-3-1-2): Sepe – Iacoponi, Alves, Osorio, Gagliolo – Hernani, Sohm, Kurtic – Kucka – Gervinho, Cornelius.
Ławka rezerwowych: Colombi, Balogh, Karamoh, Brugman, Dezi, Cyprien, Valenti, Ricci, Brunetta, Camara, Busi, Inglese.
:prochno:


Wybierz, komu chcesz pomóc: https://www.siepomaga.pl

"Lepszy [Arturo Vidal] prosto z baru Semafor niż ta cała reszta"
Adrian27th

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 14 sierpnia 2011
Posty: 3999
Rejestracja: 14 sierpnia 2011

Nieprzeczytany post 20 grudnia 2020, 22:41

jackop pisze:
19 grudnia 2020, 14:51
Adrian27th pisze:
17 grudnia 2020, 10:06
Gdyby nie MdL to byśmy dostali 3 więcej.
[...]
Cieszy mnie coraz lepsza defensywa, martwi nieudolność w ataku.
:prochno:

Przypomniało mi się
Obrazek
No popatrz co to się podziało :whistle:
Dragon pisze:
16 grudnia 2020, 19:25
MCKennie na prawej pomocy to majstersztyk.
Dzięki Bogu są jeszcze osoby na tym forum, które pojmują Calcio ;)

To tylko pokazuje że intelektem to Cię rodzice nie obdarzyli.
Na nasze nieszczęście Cris zmarnował karnego, bo byśmy byli obdarzeni kolejną serią Twojego bezgłowego pierdzenia.


"It seems today, that all You see, it's violence in movies and sex on Tv..."
"per noi altri terza stella, per voi altri terzo dito!"
Pumex pisze:Francuz (Pogba) nie ma najmniejszych szans na realną walkę o pierwszy skład.
Zablokowany