Serie A 20/21 (10): JUVENTUS F.C 2-1 Torino

Przedmeczowe przewidywania, gorące pomeczowe dyskusje, wasze oceny gry Juve i poszczególnych zawodników.
Zablokowany
Alexinhio-10

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 16 września 2009
Posty: 2933
Rejestracja: 16 września 2009

Nieprzeczytany post 06 grudnia 2020, 21:19

Michael_M pisze:
06 grudnia 2020, 09:36
Nasi rozgrywając piłkę chyba za bardzo mają wpajane do głowy żeby trzymać pozycje w razie jakiejś straty czy jakby coś poszło nie tak i przez to nie można sobie pozwolić na jakąkolwiek kreatywność w środku i w rozgrywaniu. Ryzyko straty dla naszych zawodników zawsze przewyższa potencjalne zyski z danego podania/akcji. Szkoda.
:ok:
Niestety tak już jest od X lat. Mamy piłkę pod polem karnym, a za chwilę na naszej połowie. Zamiast spróbować coś poklepać to lepiej wycofać do tyłu i mozolnie budować od nowa. Wiecznie ustawieni plecami do bramki przeciwnika.

Bije się w pierś co do Cuadrado. Poprawił wrzutki ostatnio i jako jedyny chyba potrafi wziąć ciężar gry na siebie.

Dybala to jest dramat nad dramaty. Nawet wolne, które kiedyś bił świetnie teraz uderzę przetragicznie. Długo go broniłem, ale jest do odpalenia ewidentnie. Top, który większość sezonu gra poniżej oczekiwań.

Ten spalony bez sensu. Ani Bonu nie przeszkadzał i zasłaniał bramkarza, a piłka przeleciała pod nogami gracza Toro.

P.S Też bym chciał zobaczyć 442 z Cuadrado i Chiesą na prawej stronie.


Wojtek

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 18 grudnia 2009
Posty: 7560
Rejestracja: 18 grudnia 2009

Nieprzeczytany post 07 grudnia 2020, 09:54

"Szaleństwem jest robić wciąż to samo i oczekiwać różnych rezultatów” Albert Einstein.

Z pozdrowieniami dla Andrzeja.


szczypek

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 18 marca 2007
Posty: 6201
Rejestracja: 18 marca 2007

Nieprzeczytany post 07 grudnia 2020, 12:17

jackop pisze:
05 grudnia 2020, 23:20
szczypek pisze:
05 grudnia 2020, 23:04
Dwa - anulowany gol Cuadrado. A w czym ten biedny Bonucci zawinił, przecież du.pą się wykręcił a ona nigdy niczego nie zasłania.
O tych sytuacjach pisałem ci na czacie:





Żeby nie było, że tylko Włosi "kręcą" - sędziowali Holender i Serb. Widać teraz będą odgwizdywać takie spalone.
Rozgraniczyłbym tutaj dwie sprawy - w meczu Interu spalony minimalny i tutaj jestem zdania, że takich rzeczy się absolutnie nie powinno gwizdać. To nie jest technologia goal-line i próby rysowania tych linii będą kontrowersyjne (zatrzymanie klatki, grubość linii, wybieranie części ciała od której mierzyć) i dopóki tak będzie brałbym zawsze stronę drużyny atakującej (nie tylko ze względu na naszego Moratę).To są momenty, w których futbol jest mi bardzo obrzydzany i sobie tego nie życzę. Spalony musi być oczywisty, a każdy nieoczywisty na korzyść atakujących, tak będzie zgodnie z duchem gry.
Mam wątpliwości czy w meczu Interu ten "spalony" nie przeszkodził bramkarzowi w interwencji, bo gdyby tam nie było zawodnika Borussi, bramkarz miałby pewnie taką samą szansę na obronę. Natomiast w meczu Realu ziomeczek ewidentnie przeszkadza bramkarzowi, a spalony jest ewidentny.
Czyli porównujemy dwa "chyba, raczej, może" z "ewidentnie". Wyrok ten sam, ja bym gwizdał inaczej w poczuciu sprawiedliwości, a nie szukania dziury w całym.

Atakujesz, strzelasz bramkę z kilku cm spalonego (wg obecnego rozliczania), a sędzia Ci gwiżdże kilku cm spalonego. W innym meczu atakujesz, strzelasz taką samą bramkę i sędzia wskazuje na środek boiska, bo ktoś inaczej zatrzymał klatkę, albo inaczej narysował linię. Nic to nie ma wspólnego ze sportową rywalizacją.


Alexinhio-10

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 16 września 2009
Posty: 2933
Rejestracja: 16 września 2009

Nieprzeczytany post 07 grudnia 2020, 16:08

Wojtek pisze:
07 grudnia 2020, 09:54
"Szaleństwem jest robić wciąż to samo i oczekiwać różnych rezultatów” Albert Einstein.

Z pozdrowieniami dla Andrzeja.
Andrzej trenuje nas od paru mcy. Skąd wiesz na ile zawodnicy wykonują to czego on rzeczywiście oczekuje ? Ile razy trzeba przytaczać Kloppa i pierwszy jego sezon w LFC. Zastanowiło by mnie trochę skoro Pirlo mówi o dominacji i szybkim odbieraniu piłki, a oni nie potrafią się czasem minuty przy niej utrzymać i nie widać pressingu, albo jest totalnie nie udolny. Chwilę może zająć zanim zrozumieją o co mu chodzi i rzaczną to praktykować.


jackop

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 08 stycznia 2006
Posty: 7338
Rejestracja: 08 stycznia 2006

Nieprzeczytany post 07 grudnia 2020, 16:23

Alexinhio-10 pisze:
07 grudnia 2020, 16:08
Ile razy trzeba przytaczać Kloppa i pierwszy jego sezon w LFC.
Ile razy ludzie będą robić z siebie idiotów uważając ten przykład za dobry w naszym kontekście? Oczy bolą.


Obrazek
O Vesuvio Lavali Col Fuoco! Lavali! Lavali! Lavali Col Fuoco!
woe

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 13 lutego 2005
Posty: 611
Rejestracja: 13 lutego 2005

Nieprzeczytany post 07 grudnia 2020, 17:07

Mój błąd. Pisałem w złym temacie. Post do usunięcia.
Ostatnio zmieniony 07 grudnia 2020, 18:43 przez woe, łącznie zmieniany 1 raz.


Obrazek
Maly

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 08 października 2002
Posty: 7310
Rejestracja: 08 października 2002

Nieprzeczytany post 07 grudnia 2020, 18:04

Alexinhio-10 pisze:
07 grudnia 2020, 16:08
Andrzej trenuje nas od paru mcy. Skąd wiesz na ile zawodnicy wykonują to czego on rzeczywiście oczekuje ? (...) Zastanowiło by mnie trochę skoro Pirlo mówi o dominacji i szybkim odbieraniu piłki, a oni nie potrafią się czasem minuty przy niej utrzymać i nie widać pressingu, albo jest totalnie nie udolny. Chwilę może zająć zanim zrozumieją o co mu chodzi i rzaczną to praktykować.
Sarri mówił dokładnie to samo co Pirlo więc już ponad rok się uczą i jak krew w piach... wymieniono pół drużyny i dalej to samo, najwyraźniej trzeba wymienić pozostałe pół, to nie jest kwestia czasu a personaliów, nie nauczysz starego psa nowych sztuczek a u nas jest bardzo dużo takich starych psów, którzy nie są przyzwyczajeni do takiej gry jaką chcielibyśmy widzieć


Kto ma rację dzień wcześniej od innych, ten przez dobę uchodzi za idiotę.

magica Juve vinci

A nie mówiłem?
Alexinhio-10

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 16 września 2009
Posty: 2933
Rejestracja: 16 września 2009

Nieprzeczytany post 07 grudnia 2020, 18:16

jackop pisze:
07 grudnia 2020, 16:23
Alexinhio-10 pisze:
07 grudnia 2020, 16:08
Ile razy trzeba przytaczać Kloppa i pierwszy jego sezon w LFC.
Ile razy ludzie będą robić z siebie idiotów uważając ten przykład za dobry w naszym kontekście? Oczy bolą.
Prosiłbym żebyś nie komentował moich postów. Wszyscy wiemy że masz smutne życie i musisz leczyć swoje kompleksy tutaj, próbując osiągnąć jakąś wyższość nad innymi.

Czy moderatorzy mogli by się zająć też użytkownikami, którzy obrażają innych ? Na prawdę robi się straszny system na tym forum.


jackop

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 08 stycznia 2006
Posty: 7338
Rejestracja: 08 stycznia 2006

Nieprzeczytany post 07 grudnia 2020, 18:29

Alexinhio-10 pisze:
07 grudnia 2020, 18:16
Prosiłbym żebyś nie komentował moich postów.
Dziękuję, odmawiam :) Aczkolwiek gdybyś nie napisał o LFC Jurgena to pewnie bym nie skomentował.Tutaj masz wyjaśnienie: https://juvepoland.com/artykuly/obiecuj ... nt-1502385 Przeczytaj artykuł i mój komentarz pod spodem. Może zweryfikujesz to co napisałeś ;)


Obrazek
O Vesuvio Lavali Col Fuoco! Lavali! Lavali! Lavali Col Fuoco!
Zablokowany