LM 20/21 (5): JUVENTUS FC 3-0 Dynamo Kijów

Przedmeczowe przewidywania, gorące pomeczowe dyskusje, wasze oceny gry Juve i poszczególnych zawodników.
Zablokowany
Bartosz Karawańczyk

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 23 maja 2013
Posty: 430
Rejestracja: 23 maja 2013

Nieprzeczytany post 03 grudnia 2020, 18:16

Nic tak nie cieszy po ciężkim dniu w robocie, jak kolejny gol Moraty. Absolutnie uwielbiam.

#PełnaKontrola #NaLajcie #UlubieniecTifosich


Paya pisze:
12 października 2020, 21:00
Chiesa? To będzie drugi Berna. Są strasznie podobni. Podobna jest również ich historia i pochodzenie. Przereklamowane super talenty z Violi za grube miliony. Totalnie przepłaceni.
BlackJacky

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 27 grudnia 2009
Posty: 2513
Rejestracja: 27 grudnia 2009

Nieprzeczytany post 03 grudnia 2020, 19:50

KamilDeath pisze:
03 grudnia 2020, 11:22
Skłaniam się powoli ku teorii, iż powinno być jasno pokazana hierarchia (coś a'la Allegri, mimo roszad każdy wiedział czy jest podstawowym czy rezerwowym graczem), aby dostać coś w rodzaju stabilizacji.
Nie zgadzam sie. W powyzszym przypadku w graczy wstepuje leserstwo (szczegolnie w Turynie!), no bo i tak jeden z drugim jest wyzej w hierarchii, wiec ma <brzydkie słowo ( ͡° ͜ʖ ͡°)>. Gracze powinni byc ciagle 'pod pradem' - masz slabsza forme = wypierd*lasz na lawke. I tyle.

kdzr pisze:
03 grudnia 2020, 13:36
Panowie, ja wiem, że może dla wielu z Was, monitorowych ekspertów, wejście do drużyny o x klas mocniejszych niż swoja dotychczasowa to proces, który następuje naturalnie, dzięki czemu piłkarz ma wejść na boisko i czarować. Inna sprawa, że jesteście cholernymi hipokrytami, bo pamiętam jak dziś, gdzie po meczu z Sampą waliliście koniura do Kulusevskiego. Nic mnie tak nie irytuje jak ten wysyp chorągiewek z Juvepoland. Odechciewa się przez Was czytać forum. Tak jest z każdym - trenerem, działaczem, prezesem, piłkarzem, na magazynierze kończąc. Śmiesznie - żałosne są te Wasze pseudo rzeczowe opinie po tak krótkim czasie, w wyjątkowo posranym przez koronę sezonie. Żal mi Was, tak po ludzku,
Dziekuje za troske (chociaz w sumie nie jestem choragiewka, bo Szweda nigdy za nic nie chwalilem), ale fakty sa takie ze dalismy za goscia 40 baniek (Haaland pozdrawia), a chlop wyglada baaardzo przecietnie, zeby nie powiedziec zle. Zastanawiam, za co ten Kulu byl tak hajpowany? Bo od momentu jego pojawienia sie u nas, nie widzialem z jego strony ani jedenej akcji, po ktorej opadlaby kopara. Dwie bramki i jedna asysta - bida az piszczy. Nie wiem, moze on gra nie na "swojej" pozycji? Moze faktycznie musi zostac przesuniety na srodkowa pomoc i wtedy cos pokaze? A moze po prostu wloski minimalizm mu pasuje?


Wybierz, komu chcesz pomóc: https://www.siepomaga.pl

"Lepszy [Arturo Vidal] prosto z baru Semafor niż ta cała reszta"
kdzr

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 10 lipca 2010
Posty: 710
Rejestracja: 10 lipca 2010

Nieprzeczytany post 03 grudnia 2020, 20:25

Ja naprawdę rozumiem fakt, że jakiś piłkarz zwyczajnie może kogoś rozczarowywać, może komuś nie odpowiadać jego gra, fryzura, cokolwiek. Każdy ma prawo do własnej opinii, a ja odnoszę się tylko do ludzi, którzy zmieniają ją częściej niż majtki. Wielu było zawodników, którzy od Juventusu się odbili (chociażby wspomniany gdzieś tam Giovinco, który w Parmie robił niemały dym). Mnie daleko do wieszania psów na Kulusevskim. Wciąż liczę, że odpali i troszkę usprawiedliwiam go młodym wiekiem (nie każdy jest De Ligtem) i specyficznym okresem przygotowawczym. Nie wiem skąd we mnie wiara, albo nawet nie wiara, a zwyczajny brak pesymizmu, bo po prostu nie znam go z meczów w Parmie. Jakiś czas temu pisałem, że Chiesa jest słaby i póki co mnie nie przekonuje, szczególnie w dryblingu - ostatnio powoli zamyka mi jadaczkę i obym musiał przyznawać się do błędu w ten sposób jak najczęściej, wczoraj był naprawdę solidny. Dajmy rudemu jeszcze trochę czasu. Dajmy tej drużynie jeszcze trochę czasu...


Vincere non e' importante, e' l'unica cosa che conta.
Garreat

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 16 kwietnia 2004
Posty: 1699
Rejestracja: 16 kwietnia 2004

Nieprzeczytany post 03 grudnia 2020, 20:41

kdzr pisze:
03 grudnia 2020, 20:25
Ja naprawdę rozumiem fakt, że jakiś piłkarz zwyczajnie może kogoś rozczarowywać, może komuś nie odpowiadać jego gra...
Chyba od tego jest temat meczowy, żeby komentować postawę drużyny i zawodników w danym meczu?
Typek dostaje miliony za kopanie w balon i świętym prawem kibica jest wyrażać swoją opinię. "Łaska kibica na pstrym koniu jeździ" - wiadomo nie od dziś.
kdzr pisze:Jakiś czas temu pisałem, że Chiesa jest słaby i póki co mnie nie przekonuje
Czyli robisz tak samo, ale to co innego...? :?:
Dajmy rudemu jeszcze trochę czasu. Dajmy tej drużynie jeszcze trochę czasu...
Myślę że nawet forumowi czarnowidze przystępują do kolejnych spotkań z nadzieją (niekoniecznie się przyznają). Ludzie różnie reagują na to co widzą, tak już jest w społeczeństwie :P.


jackop

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 08 stycznia 2006
Posty: 7338
Rejestracja: 08 stycznia 2006

Nieprzeczytany post 03 grudnia 2020, 20:55

Jak już jesteśmy przy tym temacie, to ja też należałem do obozu 'po co wydajemy zimą taką kasę na Rudego (i nie możemy z niego korzystać do lata, chociaż już mógłby się u nas aklimatyzować) skoro potrzebujemy 9tki zamiast Gonzalo - czytaj: dogadajmy się z Mino w sprawie tańszego Haalanda'.

Druga sprawa to dyskusja na temat pozycji, na której Kulu będzie u nas grał. Pomimo tego, że chłopak swój jeden dobry sezon w Parmie zagrał na prawym skrzydle (jeśli chodzi o tą pozycję to wolałem również tańszego Torresa) ludzie usilnie starali się mi wmówić, że będzie z niego super środkowy ofensywny pomocnik, grający za napastnikami. Na tą chwilę nic z tego nie wyszło.

Idąc dalej; nie dość, że prawą flankę w momencie trwania mercato mogli obstawiać Costa, Berna, Cuadrado zakontraktowany zimą Kulusevski, to jeszcze nie wiem po jaką cholerę dorzuciliśmy do tego Chiesę (tak jak pisze ostatnio @Maly, Włoch wygląda najlepiej na prawej). Oczywiście podziękowaliśmy Douglasowi, Juan rozpatrywany był wtedy bardziej na prawej obronie, a lewa strona w 4-3-3 / 4-2-3-1 (bo tak to sobie zakładaliśmy) była zarezerwowana dla Ronaldo. Osobną kwestią po podpisaniu Moraty była pozycja Dybali i stan środka pomocy.

I w trakcie tego Zarząd prezentuje nam Pirlo jako trenera ze swoim super pomysłem (o którym nie wiedzieliśmy wtedy) grania trójką w obronie i dwójką w ataku. Jestem bardzo ciekawy jak zareagował Paratici, bo dzięki temu połowę ruchów transferowych można o kant dupy rozbić. Cuadrado przestał być potrzebny na obronie, więc jedyna pozycja dla niego to prawe wahadło. Chiesa ssie pałę na lewej, więc zostaje mu prawe wahadło, Bernardeschi... nie nadaje się do niczego, Kulusevski na lewej bryndza, na prawej przeciętnie, na środku nie jest nawet rozpatrywany.

Tymczasem na lewej hula sobie wiatr tak mocny, że przywiał do kadry Frabottę, bo jedynym zawodnikiem mogącym tam efektywnie grać w piłkę jest na chwilę obecną Sandro.

O środku obrony już żal pisać, ale tam też wyszedł cyrk, bo ze względu na nie granie PO Danilo (tak jak Cuadrado) musiał zostać przerobiony, a oddany na wypożyczenie! Rugani przydałby się patrząc na ilość kontuzji; zwłaszcza to co dzieje się z Chiellinim i Demiralem.


Jeśli to nie są kolosalne jaja, to nie wiem co nimi jest. Nie ma to ani rąk, ani nóg, ani głowy tym samym mózgu. I tu muszę uderzyć się w pierś, bo (przed przyjściem Kjezy) teoretyzowałem, że na papierze 3-4-1-2 może mieć szanse powodzenia (tutaj: viewtopic.php?f=2&t=22502&start=570). Okazało się, że Andrzej odstawia jakieś dziwne cyrki, miesza składem jak głupi, a wszystko co mogło pójść źle poszło źle:
- Bonucci nadal jest waflem i przejście na 3jkę z tyłu nic nie zmieniło,
- Giorgio i Merih widzą się częściej u lekarza niż na boisku,
- nie dokonaliśmy potrzebnych transferów,
- pod nieobecność Sandro nikt nie potrafi efektywnie załatać lewej flanki
- Pirlo nie wie jak wykorzystać Dybalę, a on sam nie potrafi się ogarnąć
kdzr pisze:
03 grudnia 2020, 13:36
Odechciewa się przez Was czytać forum. Tak jest z każdym - trenerem, działaczem, prezesem, piłkarzem, na magazynierze kończąc. Śmiesznie - żałosne są te Wasze pseudo rzeczowe opinie po tak krótkim czasie, w wyjątkowo posranym przez koronę sezonie. Żal mi Was, tak po ludzku,
I ty oczekujesz od innych szacunku? Wyborny suchar milordzie :whistle:
Ostatnio zmieniony 03 grudnia 2020, 20:59 przez jackop, łącznie zmieniany 2 razy.


Obrazek
O Vesuvio Lavali Col Fuoco! Lavali! Lavali! Lavali Col Fuoco!
kdzr

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 10 lipca 2010
Posty: 710
Rejestracja: 10 lipca 2010

Nieprzeczytany post 03 grudnia 2020, 20:55

Garreat pisze:
03 grudnia 2020, 20:41
Czyli robisz tak samo, ale to co innego...? :?:
Myślę, że nie do końca. Nie zmieniam diametralnie opinii co mecz, z resztą napisałem tylko, że "ostatnio powoli zamyka mi jadaczkę", a nie, że jest fantastycznym piłkarzem i zawsze w niego wierzyłem. Potrafię przyznać się do tego, że moja opinia mogła okazać się błędna, zamiast zmieniać ją co spotkanie/dwa.


Vincere non e' importante, e' l'unica cosa che conta.
woe

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 13 lutego 2005
Posty: 611
Rejestracja: 13 lutego 2005

Nieprzeczytany post 03 grudnia 2020, 21:52

Wynik lepszy niż mecz, ale od czasu do czasu widać było, że kleiła się gra. Może to dzięki dobremu występowi Alexa Sandro?

Teraz się zastanawiam jak wyjdziemy na ostatni mecz z Barceloną (i wcześniej na Torino). Dobrze byłoby się zrewanżować, ale mecz jest już raczej o nic. Tak, wiem. Matematyczne szanse na pierwsze miejsce jeszcze są, tym bardziej, że Barcelona po zapewnieniu sobie awansu kładzie lachę na LM i wychodzi B-składem. I ta kasa. Ale w lidze trzeba działać, bo przegrywając Scudetto stracimy więcej niż na tym jednym meczu.


Obrazek
MRN

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 07 listopada 2007
Posty: 8597
Rejestracja: 07 listopada 2007

Nieprzeczytany post 03 grudnia 2020, 21:53

Adrian27th pisze:
03 grudnia 2020, 12:37
Dramat to Kulusevski.
Ktoś tu mówił ze on lepszy od Dybali. XD
Na przykład ja i zdanie swoje podtrzymuję. Kulu ma 19 lat, przekroczył bardzo wysoki próg i póki co jest ofiarą chaosu Pirlo. W Parmie Kulu wymiatał, właśnie w słabej Parmie przeciwko ligowej czołówce wyróżniał się razem z Gervinho, w reprezentacji Szwecji też gra i zbiera dobre noty więc chyba potrafi jednak grać w piłkę ? Dybala jest natomiast ofiarą chaosu w swojej głowie, teraz kiedy jest potrzebny, nie potrafi zrobić różnicy mimo, że gra kilka lat w Juve i powinien wziąć losy drużyny na swoje barki. Kulu będzie wymiatał, obecnie jest zagubiony ale nie wiem czy to jego wina czy wina nieustannej rotacji składu przez Pirlo i żonglowaniem ustawieniem ? Parma był ustawiana wokół niego praktycznie, tutaj jest póki co królikiem doświadczalnym i zapchajdziurą. Jeżeli Pirlo wreszcie się ogarnie (mam nadzieję, że tak będzie) to ogarnie się też Kulusevski.


Obrazek
jackop

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 08 stycznia 2006
Posty: 7338
Rejestracja: 08 stycznia 2006

Nieprzeczytany post 03 grudnia 2020, 22:18

Viaggiatore pisze:
03 grudnia 2020, 21:53
Kulu ma 19 lat
20, rocznik 2000 ;)
Viaggiatore pisze:
03 grudnia 2020, 21:53
W Parmie Kulu wymiatał,[...]
Jak grał na prawym skrzydle. W tym momencie lepiej od niego prezentują się Chiesa i Cuadrado. Szwed jest 3ci w kolejce do grania na prawym wahadle (w 3-4-1-2), czyli niewiele bliżej powąchania murawy niż Pinsoglio.
Viaggiatore pisze:
03 grudnia 2020, 21:53
Parma był ustawiana wokół niego praktycznie.
Jeśli to jest wymóg by grał dobrze, to chyba może sobie szukać nowego klubu, bo nikt nie zacznie ustalania składu od niego.


Obrazek
O Vesuvio Lavali Col Fuoco! Lavali! Lavali! Lavali Col Fuoco!
DonPatch

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 02 stycznia 2010
Posty: 810
Rejestracja: 02 stycznia 2010

Nieprzeczytany post 03 grudnia 2020, 22:26

Wygląda na to, że Kulu powoli wyrasta na kozła ofiarnego nr 1 w Juve :laugh:
Cuadrado aka murzyn z mopem na głowie może odetchnąć z ulgą...
Niektórzy naprawdę muszą mieć nieszczęśliwe życie, skoro tak odreagowują.


Obrazek
jackop

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 08 stycznia 2006
Posty: 7338
Rejestracja: 08 stycznia 2006

Nieprzeczytany post 03 grudnia 2020, 22:32

DonPatch pisze:
03 grudnia 2020, 22:26
Wygląda na to, że Kulu powoli wyrasta na kozła ofiarnego nr 1 w Juve :laugh:
W jakim sensie?


Obrazek
O Vesuvio Lavali Col Fuoco! Lavali! Lavali! Lavali Col Fuoco!
MaxFromJam89

Juventino
Juventino
Rejestracja: 12 grudnia 2011
Posty: 60
Rejestracja: 12 grudnia 2011

Nieprzeczytany post 04 grudnia 2020, 08:36

Viaggiatore pisze:
03 grudnia 2020, 21:53
W Parmie Kulu wymiatał, właśnie w słabej Parmie przeciwko ligowej czołówce wyróżniał się razem z Gervinho, w reprezentacji Szwecji też gra i zbiera dobre noty więc chyba potrafi jednak grać w piłkę ?
Aż z ciekawości sprawdziłem czy faktycznie w kadrze taki dobry. W przegranych meczach z Portugalią i Francją noty odpowiednio 6.5 oraz 6. Następnie znowu dwie porażki z Chorwacją (6.5) i Portugalią (5,7). Później wygrana z Chorwacją (8 - MOTM) oraz kolejna porażka z Francją (5.49). I mamy obraz taki, jak w Juventusie - raz na jakiś czas coś tam wyjdzie, ale generalnie nie zachwyca.
DonPatch pisze:
03 grudnia 2020, 22:26
Wygląda na to, że Kulu powoli wyrasta na kozła ofiarnego nr 1 w Juve :laugh:
Nikt nie robi z niego kozła ofiarnego. Nigdzie nie jest napisane że obecna forma Juve to jego wina, bo nikt nie oczekiwał że on ten wózek będzie ciągnął. Po prostu na chwilę obecną jak dla mnie to transferowy niewypał, cena zdecydowanie nieadekwatna to tego co pokazuje, a pewną ocenę jego umiejętności można sobie już wyrobić na podstawie tego co do tej pory pokazał.


MRN

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 07 listopada 2007
Posty: 8597
Rejestracja: 07 listopada 2007

Nieprzeczytany post 04 grudnia 2020, 10:07

Nie ma to jak twierdzić po 4 miesiaąach pobytu w Juve, że ktoś jest transferowym niewypałem :ok:
Idąc tym tokiem rozumowania, transferowymi niewypałami byli między innymi Nedved, Zidane oraz Montero.


Obrazek
Poprostu

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 11 listopada 2007
Posty: 7073
Rejestracja: 11 listopada 2007

Nieprzeczytany post 04 grudnia 2020, 10:13

Muszę was zasmucić bo wszystkie media przewidują Kulu na trequ w meczu z Toro.


MaxFromJam89

Juventino
Juventino
Rejestracja: 12 grudnia 2011
Posty: 60
Rejestracja: 12 grudnia 2011

Nieprzeczytany post 04 grudnia 2020, 10:33

Viaggiatore pisze:
04 grudnia 2020, 10:07
Nie ma to jak twierdzić po 4 miesiaąach pobytu w Juve, że ktoś jest transferowym niewypałem :ok:
Idąc tym tokiem rozumowania, transferowymi niewypałami byli między innymi Nedved, Zidane oraz Montero.
Wyraźnie napisałem że "na chwilę obecną". Nie jestem jak włoski beton, zacznie grać dobrze to zmienię zdanie.


Zablokowany