Serie A 20/21 (9): Benevento 1-1 JUVENTUS F.C

Przedmeczowe przewidywania, gorące pomeczowe dyskusje, wasze oceny gry Juve i poszczególnych zawodników.
Zablokowany
Dragon

Qualità Juventino
Qualità Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 23 marca 2003
Posty: 8856
Rejestracja: 23 marca 2003

Nieprzeczytany post 28 listopada 2020, 20:49

Niestety ten sezon konczyny bez żadnego pucharu i pisząc to, jestem pewien, że ten wpis nie będzie sławnym cytatem w czyjejś stopce.

Po ludzku, od 3 sezonów brakuje mi Juventusu...


Obrazek
BlackJacky

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 27 grudnia 2009
Posty: 2513
Rejestracja: 27 grudnia 2009

Nieprzeczytany post 28 listopada 2020, 20:51

Push3k pisze:
28 listopada 2020, 20:15
Morata dostał jakąś czerwoną kartkę po meczu? Co tam się stało?
Pyskówka do sędziego.



Jak od dwoch finalow LM mozna bylo tak zdziadować te druzyne? Kombo idiotycznych decyzji, ktorych kulminacje ogladamy teraz. Agnelli niech sie zajmie marketingiem, a od spraw sportowych zatrudni kompetentnych ludzi.

Na dzien dzisiejszy jestesmy w ciemnej wsi. Jesli Pirlo nie zmieni podejscia (i ustawenia/taksy), to bedziemy w czarnej doopie. A na jakiekolwiek zmiany z jego strony widokow nie ma. Najlepsze, co w tej chwili mamy, to: Ronaldo, Morata, de Ligt, Szczesny. Czasem Cuadrado. Reszta, jest bez znaczenia. Obojetnie, kto bedzie wychodzil w pomocy, czy na bokach obrony. Wiec grajmy te 4-3-3 z:
Ronaldo - Morata - Kwadrat/Chiesa/Kulu
-------- ktoś - ktoś - ktoś --------
Sandro - ktoś - de Ligt - ktoś
--------------- Wojtek ----------------

Po raz kolejny przypominam, ze zbliza sie rowniez do nas fala tsunami, ktora walnie w czerwcu: Rugani, De Sciglio, Pjaca, Costa... Bardzo watpie, ze Partacz to ogarnie, bo tutaj trzeba wszystko zaorac i zasiac na nowo. A grajki typu Ramsey, czy Danilo sa nie do sprzedania.



ED.
Amiczi sportiwi:


Wybierz, komu chcesz pomóc: https://www.siepomaga.pl

"Lepszy [Arturo Vidal] prosto z baru Semafor niż ta cała reszta"
hellspawn

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 15 maja 2006
Posty: 461
Rejestracja: 15 maja 2006

Nieprzeczytany post 28 listopada 2020, 21:33

Nie chcę spłycać wszystkiego do jednego faktu, ale Dybala nie powinien być kapitanem Juve. Nie ma charyzmy i nie ma posłuchu. Widać to było na końcu, gdy podszedł do niego De Ligt (przyszły kapitan z prawdziwego zdarzenia) i ściągał go do szatni (słusznie wg mnie, bo po co dyskutować z sędzią w tym momencie?). Kapitan schodzi do szatni i daje "wycisk" drużynie za tak słaby mecz.


hellspawn

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 15 maja 2006
Posty: 461
Rejestracja: 15 maja 2006

Nieprzeczytany post 28 listopada 2020, 21:41

Baczu pisze:
28 listopada 2020, 20:17
Po sezonie nalezy zdegradować Pirlo do roli trenera młodzieżówki, a do pierwszej drużyny wziąć De Zerbiego.
Głupotą było by nie danie mu szansy na prowadzenie drużyny w drugim sezonie. Jak się bierze trenera bez żadnego doświadczenia trzeba mieć pewne trudności wkalkulowane w bilans. Zwolnienie go było by kolejną niekonsekwencją. No chyba, że będzie jakiś totalny blamaż w tym sezonie.

Ja tam jednak stoję murem za Pirlo.


Mlleko

Juventino
Juventino
Rejestracja: 05 grudnia 2014
Posty: 22
Rejestracja: 05 grudnia 2014

Nieprzeczytany post 28 listopada 2020, 22:31

Co wy pierdzielicie ,,kibice z pierwszego zdarzenia,, to nie mam pytań. Myśleliście, że przyjdzie Pirlo i mecze będzie wygrywać po 2-3 do zera? Jezu jak wchodzę sobie po meczu poczytać ciekawostkowo forum to się za głowę łapie jak wam się w dupach poprzewracało od ciągłego wygrywania ligi. Bawi was cytowanie tego co ludzie piszą to śmiało zapisujcie, że z Pirlo będziemy mieli jeszcze pociechę. Po każdym meczu się chłop uczy, racja są błędy. Największy dziś to głupota z Ronaldo. Powinien dać mu odpocząć w lidze mistrzów, a nie dziś. Drugi błąd według mnie to co mecz inna taktyka, formacja niczym Guardiola w tym sezonie, a jak widać to wcale efektu nie zdaje. Ale teraz już wszyscy wrócili, więc liczę na efektywniejsza grę w każdym kolejnym meczu w jego wykonaniu. Amen.


Vanquish

Qualità Juventino
Qualità Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 05 kwietnia 2008
Posty: 1984
Rejestracja: 05 kwietnia 2008

Nieprzeczytany post 28 listopada 2020, 22:39

Mlleko pisze:
28 listopada 2020, 22:31
Co wy pierdzielicie ,,kibice z pierwszego zdarzenia,, to nie mam pytań. Myśleliście, że przyjdzie Pirlo i mecze będzie wygrywać po 2-3 do zera?
Tu nie chodzi o wygrywanie wszystkiego 2-3 do zera tylko o nietracenie głupio punktów z ogórkami. Nie na darmo co sezon jest wałkowane, że scudetto zdobywa się w meczach z dołem tabeli.


jackop

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 08 stycznia 2006
Posty: 7338
Rejestracja: 08 stycznia 2006

Nieprzeczytany post 28 listopada 2020, 22:46

https://juvepoland.com/2020/11/28/pirlo ... wac-mecze/
“Mieliśmy rzut rożny i wykonaliśmy go szybko w końcówce pierwszej połowy, a powinniśmy spokojnie kontrolować sytuację i utrzymać prowadzenie do przerwy. To nie pierwszy raz, kiedy tracimy gola tuż przed przerwą. Później byliśmy trochę chaotyczni i zabrakło chłodnej głowy, nie udawało się też wykorzystać stworzonych szans”.
1. Tak, źle wykonany rzut wolny był przyczyną kolejnej straty punktów - nie fakt, że nie umiemy grać w piłkę.
2. O jakich sytuacjach mówi Endrju? Tych, które sobie stworzył na Plejstejszyn czy uroił w swojej chłodnej głowie?

Zaczyna się <brzydkie słowo ( ͡° ͜ʖ ͡°)> o Szopenie. Dajcie znów wywiad z De Ligtem, w którym powie, że znów zagraliśmy jak ostatnie <brzydkie słowo ( ͡° ͜ʖ ͡°)>, żebym wiedział, że nie każdy w tym klubie ma urojenia.

Pirlo ma tyle charyzmy przy linii co ameba, albo Jarosław podczas swoich przemówień. Mógłby się ogarnąć, bo chłop z filmiku "jesteś zwycięzcą" nakrywa go czapką! Rozumiem warsztat trenerski na poziomie wuefisty, ale wraz z jego przybyciem miała powrócić właściwa mentalność (coś czego nie miał wieczny przegryw Kiepura), a jest jedno wielkie 0. W grze nie ma ani radości, ani zaangażowania, ani sportowej złości - wychodzą odbębnić 90 minut w robocie, zgarnąć hajs i <brzydkie słowo ( ͡° ͜ʖ ͡°)> :facepalm:


Obrazek
O Vesuvio Lavali Col Fuoco! Lavali! Lavali! Lavali Col Fuoco!
szczypek

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 18 marca 2007
Posty: 6201
Rejestracja: 18 marca 2007

Nieprzeczytany post 28 listopada 2020, 23:11

Nie będę nic bronił, bo to było żałosne widowisko.



Tak się chciałem tylko podzielić przemyśleniem o tym sezonie. Jest on <brzydkie słowo ( ͡° ͜ʖ ͡°)> dziwny.

Barcelona ma 45% maksymalnej liczby punktów do zdobycia w lidze, Real 57%, PSG 69%, Man.City 56%, Juventus z walkowerem 63% i bez 52%.
W poprzednim Barcelona 66% (czyli o 21 więcej), Real 70% (+13), PSG 75% (+6), Man.City 70% (+14), Juventus 85% (+22).
Pomijam Bayern czy Liverpool, ale zasadniczo większość TOP-u rozpoczęła ten sezon gorzej niż poprzedni.


Michael_M

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 07 lutego 2020
Posty: 1191
Rejestracja: 07 lutego 2020

Nieprzeczytany post 29 listopada 2020, 03:34

Ja się tam nie przejmuje tą sytuacją. Fabs niemalże jednym ruchem ręki pozbył się balastu który niemalże nic nam nie dawał. Jest sporo nowych zawodników i to musi zaskoczyć i w końcu tak się stanie. Jesteśmy w trakcie zmiany pokoleniowej i nie ma co tuptać nóżkami. Po sezonie pożegnamy Chielliniego, Buffona i może wcześniej Khedire. Duże sprzątanie i duże zmiany. Niektóre pępowiny należy odciąć i mam nadzieje, że już w najbliższej przyszłości rola Bonucciego będzie również coraz mniejsza.
Należy pamiętać, że dla kilku zawodników to zupełnie nowy kraj, kultura, język, a dla innych to przejście z małego klubiku do giganta. Nie ma się co spinać.


mateo369

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 18 lutego 2006
Posty: 1861
Rejestracja: 18 lutego 2006

Nieprzeczytany post 29 listopada 2020, 09:47

Trochę mi to zaczyna przypominać pierwszy sezon z Conte, z tą tylko różnicą, że drugi raz cud się nie zdarzy i nie zdobędziemy mistrza remisując połowę meczów...


"Freddy believes if a fridge falls in front of you, it's your job to get out of its way. I believe it's the fridge's job to get out of mine." - Frank Underwood
Alexinhio-10

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 16 września 2009
Posty: 2933
Rejestracja: 16 września 2009

Nieprzeczytany post 29 listopada 2020, 11:41

Bez Ronaldo ten zespół nie istnieje. Jedyny który potrafi te <brzydkie słowo ( ͡° ͜ʖ ͡°)> wziąć za mordę i zmotywować. Cel na ten sezon to zakwalifikowanie do LM... taka prawda. Pirlo niech przestanie wreszcie żąglować tym składem.

Dybala co zrobił w tych dwóch sytuacjach to kryminał. Przy drugiej to piłka się bardziej odbiła od stopy niż strzelił. Gościu nie ma psychiki. Szkoda czerwca Moraty, bo jako jedyny po Ronaldo potrafi coś zdziałać w ofensywie.


Szwamb

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 22 stycznia 2017
Posty: 290
Rejestracja: 22 stycznia 2017

Nieprzeczytany post 29 listopada 2020, 13:26

Gra Juve od 3 sezonów to jest dramat. Ból tyłka mam straszny o to, że wiele czołowych ekip miały okresy sezonowe-półtorasezonowe grania piachu, ale później przychodził KTOŚ robił COŚ i grali fenomenalne sezony zdobywając LM etc. (vide Bayern, Real, Liverpool), a u nas od 3 lat nie da się oglądać Juve, na dodatek poza graniem piachu nie ma właściwie sukcesów.
W ogóle ostatnie 9 lat to 3 sezony całkiem fajnej piłki, gdzie dwa zakończyły się owocnie (sezony z finałami LM + sezon Conte 11/12), a poza tym dramatycznie słaba gra, która nie może być atrakcyjna dla nikogo kto nie jest emocjonalnie zaangażowany.
Nie wiem o co chodzi z tym, że u nas się to nie udaje gdzie tymczasem takie Sass, Atalanta, Roma, Lazio etc. dawały sporo radości i fajnej piłki swoim kibicom/obiektywnym oglądaczom z sukcesami (lub ich brakiem) na miarę finansów (lub ich braku).

AD Real- Real zdobywając 3x LM pod rząd nie grał - owszem - fajnej dla oka piłki (tj. pełnej radości etc.), ale grali jak maszyny i naprawdę (np. mnie) się to dobrze oglądało.


PanWu

Juventino
Juventino
Rejestracja: 18 kwietnia 2018
Posty: 110
Rejestracja: 18 kwietnia 2018

Nieprzeczytany post 29 listopada 2020, 14:06

Obawiam się, że nasz zarząd łatwo się do błędu nie przyzna, więc jeszcze trochę przyjdzie nam się pomęczyć z tym zlepkiem indywidualności, którzy powinni tworzyć drużynę. Parasol ochronny nad trener Pirlo powinno się już złożyć i zacząć powoli wyciągać wnioski, a te nie są zbyt przyjemne. Drużyna bez charakteru, bez stylu, piłkarze nie na swoich pozycjach (Ramsey jako boczny pomocnik to żart), zaledwie 3 zwycięstwa w lidze, remisy z beniaminkami, wpi*rdol od słabej Barcelony u siebie. Nie ma powodu do optymizmu, bo gra tej drużyny to dramat. Mają jedynie zrywy i CR7, a gdyby nie Portugalczyk, to parę punktów byśmy jeszcze zgubili. Na ten moment trener Pirlo dostaje ode mnie szkolną dwóję.


Forza Juve!
Sila Spokoju

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 18 marca 2009
Posty: 2345
Rejestracja: 18 marca 2009

Nieprzeczytany post 29 listopada 2020, 14:08

Michael_M pisze:
29 listopada 2020, 03:34
Ja się tam nie przejmuje tą sytuacją. Fabs niemalże jednym ruchem ręki pozbył się balastu który niemalże nic nam nie dawał. Jest sporo nowych zawodników i to musi zaskoczyć i w końcu tak się stanie. Jesteśmy w trakcie zmiany pokoleniowej i nie ma co tuptać nóżkami. Po sezonie pożegnamy Chielliniego, Buffona i może wcześniej Khedire. Duże sprzątanie i duże zmiany. Niektóre pępowiny należy odciąć i mam nadzieje, że już w najbliższej przyszłości rola Bonucciego będzie również coraz mniejsza.
Należy pamiętać, że dla kilku zawodników to zupełnie nowy kraj, kultura, język, a dla innych to przejście z małego klubiku do giganta. Nie ma się co spinać.
Taa za jednym zamachem się pozbył szrotu i za jednym zamachem ten szrot do nas wróci w czerwcu, tworząc kolejny problem, bo kadra będzie 30 osobowa, z czego połowa tych mierniaków nadaje się do Sassuolo czy innych Fiorentin, a nie Juve.

Partacz jest sam sobie winien. Poza podstarzałym Ronaldo, świetnym De Ligtem i Moratą (w jego przypadku z oceną należy się jeszcze wstrzymać chociaż do końca sezonu) nie sprowadził ani jednego piłkarza do podstawy, a to bodajże już jego 3 czy 4 sezon jako głównego DS'a.


Max Allegri przed przegranym 5:1 meczem pisze: “Mam względem Luciano olbrzymi szacunek. To naprawdę zabawne, że od czasu do czasu zdarza nam się pokłócić… Ja przy nim w ogóle nie jestem trenerem, pracuję w tym fachu z przypadku“
Michael_M

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 07 lutego 2020
Posty: 1191
Rejestracja: 07 lutego 2020

Nieprzeczytany post 29 listopada 2020, 14:26

Zdajesz sobie sprawę, że wciąż mamy zawodników w kadrze sprowadzanych na życzenie Allegriego?
Nie ma się co spinać.
Wszyscy zachwycają się teraz Bayernem i mimo iż wygrali ostatni mecz 1:3 to równie dobrze mogli przegrać 4:1.
Ten sezon będzie dziwny i przejściowy. Wszystkie topowe kluby zawodzą. Liverpool wysypie się bardzo szybko bo ilość kontuzji ich dobija.


Zablokowany