Serie A 20/21 (7): Lazio 1-1 JUVENTUS F.C

Przedmeczowe przewidywania, gorące pomeczowe dyskusje, wasze oceny gry Juve i poszczególnych zawodników.
Zablokowany
Crunny

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 28 stycznia 2007
Posty: 3496
Rejestracja: 28 stycznia 2007

Nieprzeczytany post 09 listopada 2020, 13:50

1. Bentancur - ograny jak dziecko, zamiast skasować akcję przy linii bocznej
2. Cuadrado - udawana asekuracja Bentancura
3. Rabiot - kolejny ograny jak dziecko, wszedł w Correę jak słoń do składu porcelany, aby go nie faulować w polu karnym
4. McKennie - piłka przeszła mu dosłownie pod nosem, defensywnego pomocnika takie piłki nie powinny mijać nawet przed polem karnym, a co dopiero w nim, powinien przeciąć to podanie
5. Bonucci - pozwala obrócić się bez żadnego zwodu, oddać strzał z kilku metrów i nawet się nie rzucił, aby zablokować ten strzał

W ten sposób Correa i rezerwowy napastnik Lazio ośmieszyli połowę naszego składu, w tym lidera obrony (Bonucciego) i dwóch najlepszych defensywnych pomocników (Bentancura i Rabiota).

Ta akcja to doskonałe podsumowanie naszej gry obronnej w tym sezonie:
- brak zaangażowania
- udawana asekuracja
- pozwalający na wiele rywalom Bonucci

Jak wróci de Ligt i nadal będzie grał Bonucci w podstawie, to niestety koleżkowanie jest dla Pirlo ważniejsze niż wyniki i budowa drużyny na lata. To jest ten moment, w którym hierarchia powinna wyglądać:
1. de Ligt
2. Demiral
3. Danilo
4. Bonucci
5. Chiellini


Adrian27th

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 14 sierpnia 2011
Posty: 3999
Rejestracja: 14 sierpnia 2011

Nieprzeczytany post 09 listopada 2020, 15:01

Crunny, uważam że na jednej akcji opierasz całą wyrocznie i przesadzasz.

Przez 95 minut Lazio nie mogło nam nic zrobić.

Mieli po prostu farta.

Nawet komentatorzy byli zaskoczeni że tak dobrze gramy w defensywie.


Jak dla mnie to po tym meczu:

Danilo to nasz obecnie najlepszy defensor.

Morata jest po prostu prze szybki.
To jak odjezdzal wczoraj zawodnikom Lazio, to nie mogłem uwierzyć.

Idealnie podkreśla to sytuacja w której w środku Pola zabrał piłkę i po 4 krokach miał już 3 ludzi z głowy.

Wiem że to gdybanie, ale żeby nie spalone to facet by strzelił ponad 10 bramek w 6 meczach.
Dodam też że wszyscy 3 napastnicy którymi sie interesowaliśmy bryluja.
Kean,Suarez,Morata.

Aa no i najlepszy komentarz w tym meczu to: "Wchodzi Bernardeschi, jeżeli ktoś ma coś zepsuć to własnie on".

Po czym z miną zbitego psa Federico nie robi nic z przodu i trafimy bramkę.


"It seems today, that all You see, it's violence in movies and sex on Tv..."
"per noi altri terza stella, per voi altri terzo dito!"
Pumex pisze:Francuz (Pogba) nie ma najmniejszych szans na realną walkę o pierwszy skład.
prezes3c

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 17 stycznia 2011
Posty: 491
Rejestracja: 17 stycznia 2011

Nieprzeczytany post 09 listopada 2020, 15:17

Piszcie co chcecie, ale jak słyszę po raz 2137 od Bonuca, że "wyciągniemy wnioski" i "to będzie dobra lekcja" to mi się rzygać chce. Ile oni te wnioski wyciągają? 8 lat? Aha i Rabiot i Morata na +


kdzr

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 10 lipca 2010
Posty: 710
Rejestracja: 10 lipca 2010

Nieprzeczytany post 09 listopada 2020, 15:27

Z całym szacunkiem, Panowie, ale Bernardeschi nie miał ani pół procenta udziału w akcji bramkowej Lazio. To, że jest swojego rodzaju "amuletem" na tracenie przez nas bramek - spoko, wszedł, dostaliśmy gonga. Tak, czy tak, nie zdołał w tym meczu nic zepsuć (no ta, osiągnięcie godne piłkarza Juve.... :facepalm: ). Chociaż jakby się człowiek chciał przyczepić, to mógł mocniej stać na nogach przy starciu w polu karnym Lazio. Nieważne - mimo całej sympatii do Federico tracę do niego cierpliwość, ale obwinianie go o cokolwiek w tym meczu to głupota i po prostu stronnicze podejście. Nie będę również rozwodził się nad defensywą - bramkę zrobił Paulo "15 milionów" Dybala. Owszem, po to są za nim zawodnicy aby naprawiać jego ewentualne błędy, ale ludzie...spójrzcie na to i na minutę meczu...

Obrazek


Vincere non e' importante, e' l'unica cosa che conta.
Bartosz Karawańczyk

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 23 maja 2013
Posty: 430
Rejestracja: 23 maja 2013

Nieprzeczytany post 09 listopada 2020, 23:11

Adrian27th pisze:
09 listopada 2020, 15:01
Morata jest po prostu prze szybki. To jak odjezdzal wczoraj zawodnikom Lazio, to nie mogłem uwierzyć. Idealnie podkreśla to sytuacja w której w środku Pola zabrał piłkę i po 4 krokach miał już 3 ludzi z głowy.
Jego szybkość jest dla rywali po prostu zabójcza. Tyczy się to również szybkości podejmowania decyzji, a nie tylko tej czysto fizycznej. Facet nie kalkuluje i momentalnie zabiera się z piłką w taki sposób, że od razu tworzy przewagę. Real swego czasu z takich kontr słynął, pewnie tam się tego nauczył. Szkoda, że u nas koledzy z drużyny przeważnie za nim nie nadążają. Cóż, nie ten level.
Adrian27th pisze:
09 listopada 2020, 15:01
Dodam też że wszyscy 3 napastnicy którymi sie interesowaliśmy bryluja. Kean,Suarez,Morata.
Dżeko nie bryluje, ale jakoś mnie to nie dziwi. :prochno:


Paya pisze:
12 października 2020, 21:00
Chiesa? To będzie drugi Berna. Są strasznie podobni. Podobna jest również ich historia i pochodzenie. Przereklamowane super talenty z Violi za grube miliony. Totalnie przepłaceni.
Wojtek

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 18 grudnia 2009
Posty: 7560
Rejestracja: 18 grudnia 2009

Nieprzeczytany post 10 listopada 2020, 12:50

Crunny pisze:
09 listopada 2020, 13:50
Jak wróci de Ligt i nadal będzie grał Bonucci w podstawie, to niestety koleżkowanie jest dla Pirlo ważniejsze niż wyniki i budowa drużyny na lata. To jest ten moment, w którym hierarchia powinna wyglądać:
1. de Ligt
2. Demiral
3. Danilo
4. Bonucci
5. Chiellini
Bonucci usiadłby na ławce gdyby był postrzegany tylko jako obrońca, jednak on jest też postrzegany jako rozgrywający wiec nie ma szans go posadzić na ławce, nawet się nie łudźcie.


marcinek

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 04 sierpnia 2003
Posty: 1194
Rejestracja: 04 sierpnia 2003

Nieprzeczytany post 10 listopada 2020, 14:10

Wojtek pisze:
10 listopada 2020, 12:50

Bonucci usiadłby na ławce gdyby był postrzegany tylko jako obrońca, jednak on jest też postrzegany jako rozgrywający wiec nie ma szans go posadzić na ławce, nawet się nie łudźcie.
Otóż to. To że nasi pomocnicy nie potrafią skleić jakieś fajnej akcji to wiadomo już od paru lat, stąd taki Bonucci jest b. wysoko cenionym graczem, bo wprowadza wartość dodaną przy kreowaniu.


Stefano Tacconi o pseudokibicach: "Szkoda, że czyjeś starania, by zrobić coś dla sportu są niszczone przez bandę idiotów..."
Maly

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 08 października 2002
Posty: 7310
Rejestracja: 08 października 2002

Nieprzeczytany post 10 listopada 2020, 14:16

Adrian27th pisze:
09 listopada 2020, 15:01
Przez 95 minut Lazio nie mogło nam nic zrobić.
radzę mniej słuchać Pirlo a więcej oglądać mecze:


Kto ma rację dzień wcześniej od innych, ten przez dobę uchodzi za idiotę.

magica Juve vinci

A nie mówiłem?
Tony Montana

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 28 stycznia 2012
Posty: 1277
Rejestracja: 28 stycznia 2012

Nieprzeczytany post 10 listopada 2020, 16:01

@Bartosz Karawańczyk Dżeko nie bryluje? 3 gole w 5 meczach Serie A to nie jest może nic wybitnego ale jednak strzela.

Kean ładnie strzela, tak jak pisałem w kilku innych tematach - gdyby chłopak ogarnął swoją głowę to te 27,5 melona, które za niego dostaliśmy nagle okaże się niewielką kwotą (tak samo jak w przypadku Comana).

Jeszcze co do tego odwracania się dupą przez Bonucciego - czy przypadkiem w jakimś wywiadzie Szczęsny nie twierdził, iż włoscy trenerzy właśnie w ten sposób szkolą zawodników (w sensie, że modelowo właśnie tak powinni się w danej sytuacji zachowywać)? Bo coś takiego mi świta w głowie?


Maly

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 08 października 2002
Posty: 7310
Rejestracja: 08 października 2002

Nieprzeczytany post 10 listopada 2020, 21:10

tak właśnie jest, każdy Polak z Serie A mówi to samo - to pierwsza rzecz jaką się uczą po transferze do Włoch, pisałem już to kiedyś ale my sobie możemy pisać ale i tak każdy będzie pisał swoje dalej ;)


Kto ma rację dzień wcześniej od innych, ten przez dobę uchodzi za idiotę.

magica Juve vinci

A nie mówiłem?
Damien

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 21 listopada 2010
Posty: 89
Rejestracja: 21 listopada 2010

Nieprzeczytany post 14 listopada 2020, 19:02

Maly pisze:
10 listopada 2020, 21:10
tak właśnie jest, każdy Polak z Serie A mówi to samo - to pierwsza rzecz jaką się uczą po transferze do Włoch, pisałem już to kiedyś ale my sobie możemy pisać ale i tak każdy będzie pisał swoje dalej ;)
Mówisz tu o ustawieniu się do pilki na boisku, a nie o doskoku do obroncy i odbioru, czeog nei pokazuje Bonucci, a zamiast tego odwraca sie bokiem/dupą i wystawia nogę do tyłu, co to k... jest? Pajacyk ala Boruc?


Maly

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 08 października 2002
Posty: 7310
Rejestracja: 08 października 2002

Nieprzeczytany post 14 listopada 2020, 19:38

nie potrafię ci tego chyba wyjaśnić, doskok do napastnika z piłką to nie jest dobry pomysł bo bardzo łatwo może zakończyć się przedryblowaniem lub faulem, tu masz VVD w akcji z "wystawianiem" jak to określasz:

zresztą w wielu meczach obrońcy tak robią tylko pewnie nie zwracasz na to uwagi, bo skupiasz się na napastniku a nie obrońcy


Kto ma rację dzień wcześniej od innych, ten przez dobę uchodzi za idiotę.

magica Juve vinci

A nie mówiłem?
Zablokowany