Serie A 20/21 (6): Spezia 1-4 JUVENTUS F.C

Przedmeczowe przewidywania, gorące pomeczowe dyskusje, wasze oceny gry Juve i poszczególnych zawodników.
Zablokowany
Hed

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 23 sierpnia 2006
Posty: 1301
Rejestracja: 23 sierpnia 2006

Nieprzeczytany post 01 listopada 2020, 16:42

Wymienić Dybale na Mbappe.


szczypek

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 18 marca 2007
Posty: 6201
Rejestracja: 18 marca 2007

Nieprzeczytany post 01 listopada 2020, 16:55

Na lajcie. #jackopOut


jackop

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 08 stycznia 2006
Posty: 7338
Rejestracja: 08 stycznia 2006

Nieprzeczytany post 01 listopada 2020, 16:59

Cristiano na grającego trenera :nod: Morata jest spoko :ok:


Obrazek
O Vesuvio Lavali Col Fuoco! Lavali! Lavali! Lavali Col Fuoco!
Wojtek

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 18 grudnia 2009
Posty: 7560
Rejestracja: 18 grudnia 2009

Nieprzeczytany post 01 listopada 2020, 17:04

Ronaldo GOAT. Morata świetny występ, Dybala tragedia, Chiesa mi się podoba, potrafi pociągnąć do przodu, w dodatku zaliczył asystę i wywalczył karnego. Ogromny PLUS dla Andrzeja za nie wprowadzenie Berny!


woe

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 13 lutego 2005
Posty: 611
Rejestracja: 13 lutego 2005

Nieprzeczytany post 01 listopada 2020, 17:05

Kolejny dobry mecz Moraty. Facet co mecz trafia do siatki. Nie zawsze legalnie, ale mimo wszystko :D Póki co jest dla mnie MVP tego sezonu.


Obrazek
PanWu

Juventino
Juventino
Rejestracja: 18 kwietnia 2018
Posty: 110
Rejestracja: 18 kwietnia 2018

Nieprzeczytany post 01 listopada 2020, 17:06

Fatalna gra, coraz bardziej pesymistycznie podchodzę do Pirlo jako trenera, ehh.
Ronaldo to geniusz. Wchodzi z ławki i robi wynik. Forza Juve!


Aleexxx

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 06 lutego 2006
Posty: 476
Rejestracja: 06 lutego 2006

Nieprzeczytany post 01 listopada 2020, 17:08

Moze bede dosyc kontrowersyjny, ale mysle ze problem nie lezy w samej taktyce, bo jak chcemy to naprawde jest calkiem ok, ale w doborze graczy

Niestety, czy stety tacy gracze jak
Buffon
Bonucci
Bernardeschi
Dybala gdy gra w 352

Graja w tym sezonie fatalnie. To samo tyczy sie Cuadrado gdy jest po lewej stronie boiska

W kazdym meczu kiedy oni pojawiaja sie na placu boju to tracimy tak jakby 0.5 zawodnika, a to naprawde duzo na tym poziomie (a gdy dodamy dodatkowo potencjalna czerwona kartke i wykluczenia z powodu covid to juz bedzie pokazna lista). Mam nadzieje ze Pirlo zrozumie ze z Bonucciego juz naprawde nic nie bedzie.


Crunny

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 28 stycznia 2007
Posty: 3496
Rejestracja: 28 stycznia 2007

Nieprzeczytany post 01 listopada 2020, 17:10

Tak jak Milan zbudował swój mental na Ibrahimovicu, tak my zbudowaliśmy swój na CR7. Wystarczy zobaczyć, co stało się z drużyną po wejściu dziś Portugalczyka. Gdy Ronaldo jest na boisku, ma jeden cel: zdobyć bramkę, a drużyna zaraża się tą mentalnością od niego. Nieważne, czy wchodzi po pauzie spowodowanej koronawirusem ze Spezią, czy przegrywamy w Rzymie z Romą i gramy w 10-tkę. Nie zdziwiłbym się, gdybyśmy ograli Barcelonę na wyjeździe dzięki niemu, bo Barcelona w tym sezonie jest słaba, tak jak my bez CR7.

Nie mam pojęcia, w jaki sposób poradzimy sobie po jego odejściu, bo w tym momencie nawet Mbappe nie byłby nam w stanie dać tyle, ile daje CR7. Mam tutaj na myśli nawet nie same umiejętności, co wpływ na pewność siebie i morale całej drużyny, skupienie na sobie uwagi przeciwnika.

Ronaldo to jednak tuszowanie trupa. Przód złożony z CR7, Moraty, Dybali, Chiesy i Kulusveskiego miał roznieść Serie A, a póki co cała ostatnia trójka mocno zawodzi. Do Moraty byłem pozytywnie nastawiony, ale nawet przerasta moje oczekiwania - może po prostu on jest stworzony dla nas, a my dla niego? ;)

Problem z Dybalą jest taki, że mimo zaraz 27 lat na karku to bardzo nierówny gracz. Świetne okresy (kiedy i być może zasługiwałby na te 12-15 mln, bo ciągnie wtedy drużynę), przeplata beznadziejnymi, kiedy nie zasługiwałby nawet na połowę z tego. Jak się chce zarabiać 15 mln, to trzeba grać tak, żeby na nie zasługiwać, a nie wymiatać parę miesięcy, a potem grać beznadziejnie. Żaden piłkarz, który zarabia na rękę >10 mln nie gra chyba tak nierówno jako Paulo.


Wojtek

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 18 grudnia 2009
Posty: 7560
Rejestracja: 18 grudnia 2009

Nieprzeczytany post 01 listopada 2020, 17:25

woe pisze:
01 listopada 2020, 17:05
Kolejny dobry mecz Moraty. Facet co mecz trafia do siatki. Nie zawsze legalnie, ale mimo wszystko :D Póki co jest dla mnie MVP tego sezonu.
Na razie gra świetnie, to fakt. Jednak po transferze do nas przeczytałem pewien komentarz fana Atletico odnośnie Moraty, a brzmiało to mniej więcej tak : "Morata jak Morata, na początku będzie grał świetnie i strzeli parę bramek, a potem zgaśnie." No cóż, trzeba przyznać, że na razie się zgadza xD


Adrian27th

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 14 sierpnia 2011
Posty: 3999
Rejestracja: 14 sierpnia 2011

Nieprzeczytany post 01 listopada 2020, 17:39

Ja nie wiem, o co chodzi z tym rozgrywaniem od tyłu.

Gramy ze Spezia która podchodzi bardzo wysokim pressingiem, więc albo grajmy od razu im za plecy, albo obniżamy cały zespól by stworzyć przewagę.

U nas to Harakiri.

CR7 jest po prostu 50% naszego mentalu.


"It seems today, that all You see, it's violence in movies and sex on Tv..."
"per noi altri terza stella, per voi altri terzo dito!"
Pumex pisze:Francuz (Pogba) nie ma najmniejszych szans na realną walkę o pierwszy skład.
Crunny

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 28 stycznia 2007
Posty: 3496
Rejestracja: 28 stycznia 2007

Nieprzeczytany post 01 listopada 2020, 17:59

Po tych 8 meczach sezonu (6 w SA i 2 w LM) i póki co największe zaskoczenia na plus to Danilo i Morata. Na minus: Dybala. Mam wrażenie, że gracze tacy jak Kulusveski czy McKennie powinni być trochę wolniej wprowadzani do drużyny, bo zanotowali zbyt duży przeskok z Parmy i Schalke. No ale grali z konieczności, bo brakowało innych. Szwed to talent, ale widać, że bardzo nieokrzesany. Chiesa czy Arthur powinni bardziej nadawać się do gry z marszu, bo są bardziej ograni na najwyższym poziomie (w klubach, ale też reprezentacjach). W tym momencie widziałbym to:

C.Ronaldo - Morata
A.Sandro - Rabiot - Arthur - Bentancur - Chiesa
Chiellini - de Ligt - Danilo
Szczęsny

/

C.Ronaldo - Morata - Chiesa
Rabiot - Arthur - Bentancur
A.Sandro - Chiellini - de Ligt - Danilo
Szczęsny

Z upływem sezonu Demiral, McKennie, Kulusevski i Dybala mieliby szansę zająć miejsca Chielliniego, Bentancura, Chiesy i Moraty.


Garreat

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 16 kwietnia 2004
Posty: 1699
Rejestracja: 16 kwietnia 2004

Nieprzeczytany post 01 listopada 2020, 18:04

Nie wiem co zrobiło większą robotę, wejście Krisa czy posadzenie Pawełka.
Oczywiście bez podniety, bo obrona wciąż kopała się po czole, a karny był miękki jak mozzarella.
Chiesa słaby w pierwszej połowie i niezły w drugiej.
Nasze dzieciaki (Kulu Chiesa) mają talent, ale potrzebują autorytetu, który ich zbuduje i tutaj Cris pasuje idealnie.
Teoretycznie tą rolę mógłby pełnić również Dybala czy Bonucci. Ale ta dwójka funkcjonuje na zasadzie chochoła, nienaruszalnej świętości. Gra na poziomie raz na kwartał plus zero cech przywódczych, taki obraz naszych liderów.
Dybala to mały jasio, możnaby dużo pisać. Zszedł, drużyna przeszła na proste środki i było po meczu. Tak powolny i archaiczny zawodnik musi dawać coś ekstra żeby uzasadnić swoją obecność na boisku. Póki co złote dziecko gra dla przeciwnika. Historia powtarza się w różnych interwałach czasowych -- nihil novi.

Arthur jak typowy Pjanik, cóż przynajmniej nie traci na własnej połowie. Beznadziejny Bentancur głównym dzbanem środka pola, co się z nim dzieje? McKennie nie ma techniki, ale przynajmniej się stara, wychodzi na pozycje. Przytomna asysta, sędzia chciał dać spalonego jednak nie dało się. Rabiot strzelił fajną bramkę, dobrze że trafił, bo niekryty Morata mógłby stracić chęć do życia.

Defensywa Juventusu nie istnieje i nie będzie istnieć w tym zestawieniu personalnym. Oglądanie wyczynów Bonucciego, jego oddawania piłki za darmo, braku agresji, gry na stojaka, to rzeczy dla ludzi o mocnych nerwach. Podobno De Ligt miał być już dostępny? Nie dostał powołania, tak jak Chiellini. Przydałyby im się minuty w kontekście następnej kolejki...
Pirlo tak bardzo chciał mieć Frabottę w składzie, że teraz oglądamy Danilo na lewej. Klasyczny kulfon taktyczny Juventus style.

Fajnie zobaczyć 4 strzelone. Poza Milanem wszyscy gubią punkty i trzeba uczestniczyć w tym wyścigu żółwi.
Jednak Spezia to totalny outsider i nie wiem, co będzie za tydzień z Lazio. Wyjdą szeroko, u nas Leo w środku i wiadomo co dalej.


Adrian27th

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 14 sierpnia 2011
Posty: 3999
Rejestracja: 14 sierpnia 2011

Nieprzeczytany post 01 listopada 2020, 18:14

Garreat - Karny był ewidentny to po 1, a Danilo w tym sezonie jest bez dwoch zdań naszym najlepszym obroncą.

Jeżeli mamy grać 3 to Idealnie Chiellini - De Ligt - Danilo.


"It seems today, that all You see, it's violence in movies and sex on Tv..."
"per noi altri terza stella, per voi altri terzo dito!"
Pumex pisze:Francuz (Pogba) nie ma najmniejszych szans na realną walkę o pierwszy skład.
Garreat

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 16 kwietnia 2004
Posty: 1699
Rejestracja: 16 kwietnia 2004

Nieprzeczytany post 01 listopada 2020, 18:31

Adrian27th pisze:
01 listopada 2020, 18:14
Garreat - Karny był ewidentny to po 1, a Danilo w tym sezonie jest bez dwoch zdań naszym najlepszym obroncą.
Mógł to gwizdnąć, ale przeciwko Barcelonie będzie gramy dalej...
Postawa Danilo to miłe zaskoczenie, wiadomo sam nie uzdrowi fatalnej defensywy.


piterjuve

Juventino
Juventino
Rejestracja: 05 września 2007
Posty: 446
Rejestracja: 05 września 2007

Nieprzeczytany post 01 listopada 2020, 18:51

Adrian27th pisze:
01 listopada 2020, 18:14

Jeżeli mamy grać 3 to Idealnie Chiellini - De Ligt - Danilo.
Chiellini? Przy całej sympatii do Kielona, ale to już jest wrak. Ile on jest w stanie zagrać meczów w miesiącu? 2? Przypominam, że gramy 8-9 miesięcznie.
Chiellini to już tylko i aż mentor dla młodszych plus dobry zmiennik. Im szybciej to wszyscy zrozumieją, tym lepiej dla Juve.


Zablokowany