LM 20/21 (2): JUVENTUS F.C 0-2 F.C Barcelona

Przedmeczowe przewidywania, gorące pomeczowe dyskusje, wasze oceny gry Juve i poszczególnych zawodników.
Zablokowany
piterjuve

Juventino
Juventino
Rejestracja: 05 września 2007
Posty: 446
Rejestracja: 05 września 2007

Nieprzeczytany post 29 października 2020, 23:05

Jak dotąd, w naszej grze nie widzę pomysłu na nią, ale też chęci zawodników. Poza pojedynczymi momentami, piłkarze Juve nie pokazują się do gry, nie szukają jej. Niemal każdy z nich po podaniu piłki, nie wystawia się, nie szuka wolnego pola, aby kolega z drużyny miał możliwość odegrania jej, czy to z pierwszej pilki cz też po przyjęciu. Bardzo to się rzuca w oczy. Jednocześnie gramy na alibi, bez ryzyka. Przy czym tego ryzyka brakuje przy konstruowaniu akcji ofensywnej, a jednocześnie gdzieś w środku pola zagrywamy często zbyt pochopne piłki.
Następna sprawa, to wiele podań nie w tempo, niedokładnych, a jednocześnie zbyt wolnych, przewidywalnych.
Dalej, zagraliśmy zaledwie kilka meczów, z czego aż trzy konczylismy w 10tke.
Ostatnia sprawa, co mecz to gramy w innym ustawieniu, innymi zawodnikami.


jakku1

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 29 maja 2010
Posty: 4455
Rejestracja: 29 maja 2010

Nieprzeczytany post 30 października 2020, 13:15

Jesli chodzi o defensywe to mecz przegralismy na flankach, jesli chodzi o ofensywe - w srodku. Barcelona swietnie wykorzystala nasze slabe punkty. Nawet nie mam wielkich pretensji o to, ze nie stworzylismy sobie jakiejs duzej ilosci sytuacji (dobra, ze praktycznie w ogole nie stwarzalismy sytuacji...). Najwiekszy problem widze w obronie, w grze nie tylko defensywy ale calej druzyny w momencie straty pilki. Nasze flanki za wolno wracaja po stracie, cale korytarze po lewej i prawej sa odkryte bo nikt nie asekuruje. O ile Chiese jeszcze da sie zniesc na lewym albo prawym wahadle (chociaz to dalej nie jego bajka) tak ustawienie Kulusevskiego na prawym wahadle to blad. On musi grac blizej bramki, a poza tym nie jest w stanie dac wiele druzynie defensywnie.

Rozumiem taktyczny zamysł Pirlo, natomiast przypominam, ze Conte Giaccheriniego wprowadzał głównie na ostatnie 20 minut na tę lewą flankę jak trzeba bylo walczyć o zwycieskiego gola a Juventus siedział na połowie rywala niemal nonstop. No i do tego z tyłu miał BBC w kwiecie wieku a obok swietnie asekurujacego Vidala bądź Marchisio.

Jedyne niezle rozwiazanie na prawe wahadlo w systemie Pirlo to Cuadrado. Natomiast jesli chodzi o lewa strone to niestety nie wiem i mam wrazenie, ze Alex Sandro to jednak nie bedzie to.

Oczywiscie, Pirlo powinien i musi trenowac te druzyne co najmniej do konca sezonu, aczkolwiek bałagan w defensywie nieszczegolnie napawa optymizmem. Druzyne buduje sie od tyłu.


Zapraszam tez na moje konto na twitterze => https://twitter.com/jakku113 ;)
Adrian27th

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 14 sierpnia 2011
Posty: 3999
Rejestracja: 14 sierpnia 2011

Nieprzeczytany post 30 października 2020, 13:39

Prawda jest taka Jakku ze MDL/Chiellini to podstawa naszej drużyny, więc bez nich nie oceniajmy.

Babol to żaden lider. Demiral jest po kontuzji.

Pamiętajmy też że bez Sandro na lewej jest rzeźba.

Ja uważam że z CR7 byśmy mecz z Barcą wygrali, bo Crisu nie pali takich sytuacji.


"It seems today, that all You see, it's violence in movies and sex on Tv..."
"per noi altri terza stella, per voi altri terzo dito!"
Pumex pisze:Francuz (Pogba) nie ma najmniejszych szans na realną walkę o pierwszy skład.
Maly

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 08 października 2002
Posty: 7310
Rejestracja: 08 października 2002

Nieprzeczytany post 30 października 2020, 13:52

CR7 stałby wtedy na lewej więc nie miałby co palić
osobiście na braki kadrowe nie zwalałbym winy w ogóle bo brakowało jedynie CR7 w miejsce Dybali, który jest bez formy, cała reszta nie dałaby zupełnie nic więcej niż ci którzy MOGLI zagrać

Kulu gra na boku tylko w fazie obrony ale też uważam, że to nie jego pozycja tylko, że taką właśnie rolę przewiduje Pirlo dla ofensywnego pomocnika, wcześniej to samo grał Ramsey i nie wiem dlaczego on nie grał z FCB, tzn widząc jak wyglądały nasze akcje to chyba wiem - plan Pirlo to była indywidualna gra każdego z zawodników w przodzie, wszyscy bez wyjątku się kiwali i chcieli sami strzelić gola, nawet Morata, a Ramsey jak wiadomo najlepiej czuje się przy szybkiej grze i wyjściu na pozycje


Kto ma rację dzień wcześniej od innych, ten przez dobę uchodzi za idiotę.

magica Juve vinci

A nie mówiłem?
Bartosz Karawańczyk

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 23 maja 2013
Posty: 430
Rejestracja: 23 maja 2013

Nieprzeczytany post 30 października 2020, 14:59

towalski pisze:
29 października 2020, 20:34
Bartosz Karawańczyk pisze:
29 października 2020, 15:24
Słuchaj, ty! — od tego piłkarza mi na forum wara.
Dawno nie wiem, czemu futbol mnie już nie jara,
Nie mieszam się w ekspertów i znawców światy,
Lecz nie dozwolę bluźnić imienia Moraty.
Zakochałeś się w Alvaro czy Ci się podoba?
Moratę pokochałem w 2015 roku i musiałby chyba przejść do Interu, żeby to uczucie kiedykolwiek zgasło. Jeden z moich ulubionych piłkarzy EVER!


Paya pisze:
12 października 2020, 21:00
Chiesa? To będzie drugi Berna. Są strasznie podobni. Podobna jest również ich historia i pochodzenie. Przereklamowane super talenty z Violi za grube miliony. Totalnie przepłaceni.
Tony Montana

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 28 stycznia 2012
Posty: 1277
Rejestracja: 28 stycznia 2012

Nieprzeczytany post 30 października 2020, 15:44

Baczu pisze:
29 października 2020, 20:26
Jak sobie pomyślę, że za zestaw Chiesa-Bernakiepski-Matuidi-Pjaca zapłaciliśmy ćwierć miliarda, to mam stany depresyjne. Dodać do tego haniebny powrót Baboluciego, 40mln za Cancelo, 37 za Danilo, wychodzi że jesteśmy większymi januszami mercato niż <brzydkie słowo ( ͡° ͜ʖ ͡°)> kasą Arabowie z PSG i City. Jesli dodamy do tego fatalną strategie postępowania z młodymi, tzn albo opylanie dla ratowania budżetu (Kean, Spinazzola) albo wypożyczanie do 25 roku zycia, mamy obraz nędzy i rozpaczy. To, plus mentalność przedszkolaków jest naszym problemem i za to ktoś powinien w końcu beknąć.
Zapłaciliśmy za nich 150 melonów, nie 250 ( ͡° ͜ʖ ͡°) Z resztą wypowiedzi się zgadzam, poza Cancelo - u nas grał moim zdaniem naprawdę dobrze i to 40 melonów nie wydaje mnie się jakąś szczególnie złą inwestycją.

Berna osiąga nowe poziomy bezużyteczności. Właściwie w ostatnim meczu przyniósł wręcz więcej szkody, niż pożytku.


ice

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 05 października 2008
Posty: 1190
Rejestracja: 05 października 2008

Nieprzeczytany post 30 października 2020, 19:19

Barna powinien zamknąć się w piwnicy z jakimś psychologiem, bo chłop nie istnieje psychicznie. Oczywiście, asem nigdy nie był, ale w Fiorze coś tam kopał, więc powinien być przynajmniej solidnym rezerwowym z przebłyskami.


Bartosz Karawańczyk pisze:
12 października 2020, 21:00
Chiesa? To będzie drugi Berna. Są strasznie podobni. Przereklamowane super talenty z Violi za grube miliony. Totalnie przepłaceni. Podobny "styl" i pozycja.
Baczu

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 01 marca 2009
Posty: 1287
Rejestracja: 01 marca 2009

Nieprzeczytany post 30 października 2020, 22:22

Tony Montana pisze:
30 października 2020, 15:44
Baczu pisze:
29 października 2020, 20:26
Jak sobie pomyślę, że za zestaw Chiesa-Bernakiepski-Matuidi-Pjaca zapłaciliśmy ćwierć miliarda, to mam stany depresyjne. Dodać do tego haniebny powrót Baboluciego, 40mln za Cancelo, 37 za Danilo, wychodzi że jesteśmy większymi januszami mercato niż <brzydkie słowo ( ͡° ͜ʖ ͡°)> kasą Arabowie z PSG i City. Jesli dodamy do tego fatalną strategie postępowania z młodymi, tzn albo opylanie dla ratowania budżetu (Kean, Spinazzola) albo wypożyczanie do 25 roku zycia, mamy obraz nędzy i rozpaczy. To, plus mentalność przedszkolaków jest naszym problemem i za to ktoś powinien w końcu beknąć.
Zapłaciliśmy za nich 150 melonów, nie 250 ( ͡° ͜ʖ ͡°) Z resztą wypowiedzi się zgadzam, poza Cancelo - u nas grał moim zdaniem naprawdę dobrze i to 40 melonów nie wydaje mnie się jakąś szczególnie złą inwestycją.

Berna osiąga nowe poziomy bezużyteczności. Właściwie w ostatnim meczu przyniósł wręcz więcej szkody, niż pożytku.
O rany, zjadłem Higuaina. :prochno: Co do Cancelo, to również byłem jego zwolennikiem, uważałem że kto jak kto, ale akurat Włosi potrafiliby poprawić jego umiejętności defensywne. Bardziej chodziło o to, że zabalował u nas tylko jeden sezon i dziś, po niewiele ponad roku mało kto o nim pamięta.


Obrazek
joy

Katalończyk
Katalończyk
Awatar użytkownika
Rejestracja: 18 kwietnia 2012
Posty: 771
Rejestracja: 18 kwietnia 2012

Nieprzeczytany post 31 października 2020, 00:41

To ja może dorzucę, że zdziwiła mnie słaba postawa Juve. Nie wiem w ogóle czy oglądałem taki mecz Juventusu w swoim życiu. Nawet jeżeli bez Ronaldo ten atak miał szwankować, to odkąd pamiętam Juventus był zawsze monolitem w obronie czy to 3 lata temu, czy kiedy Zalayeta nas wyrzucał z LM :) Barcelona miała olbrzymią łatwość w dochodzeniu do sytuacji, ale usilne próby podawania Dembele i Girezmanna do Leo psuły te dobre sytuacje. I w zasadzie był moment że Juventus mógł spokojnie wyrównać to spotkanie dosyć prostymi środkami. Szczególnie ten 3ci spalony gol Moraty. W ogóle ten gość dla mnie to był taki pechowy motm po stronie Juventusu. Był fantastyczny (już nie mówię o skuteczności przy spalonych akcjach), ale miał taki dryg i ciąg na bramkę, próbował dryblingów i robił super robotę, tylko chyba wsparcia mu brakło. Nie chcę się tutaj wymądrzać bo dopiero co przegraliśmy el clasico i jesteśmy na razie dziadami, ale we środę to był najsłabszy Juventus jaki oglądałem przeciwko Barcelonie. Jednak mam na względzie to, że obie ekipy są świeże z nowymi zawodnikami i przede wszystkim trenerami i nawet do rewanżu wszystko może się obrócić. Pewnie gdyby nie ta wychylona noga Moraty to moja percepcja i ten komentarz byłby diametralnie inne.
Wszystkiego dobrego i powodzenia w lidze.


Adrian27th

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 14 sierpnia 2011
Posty: 3999
Rejestracja: 14 sierpnia 2011

Nieprzeczytany post 31 października 2020, 16:29

joy pisze:
31 października 2020, 00:41

Wszystkiego dobrego i powodzenia w lidze.
Powodzenia z budżetem. Widmo bankructwa nad Barceloną po rządach Bartomeu nie jest ciekawą perspektywą.


"It seems today, that all You see, it's violence in movies and sex on Tv..."
"per noi altri terza stella, per voi altri terzo dito!"
Pumex pisze:Francuz (Pogba) nie ma najmniejszych szans na realną walkę o pierwszy skład.
joy

Katalończyk
Katalończyk
Awatar użytkownika
Rejestracja: 18 kwietnia 2012
Posty: 771
Rejestracja: 18 kwietnia 2012

Nieprzeczytany post 31 października 2020, 20:14

Wybacz źle to zabrzmiało, nie odnosiłem tego do rozgrywek grupowych w LM. Bo wiadomo że oba zespoły wyjdą. A do rewanżu jeszcze sporo czasu. Jednak zarówno Juventus jak i Barcelona potrzebują lepszej postawy w rozgrywkach ligowych.
A co finansów w sporcie to niespecjalnie się przejmuję, jakoś to będzie :)


Zablokowany