LM 20/21 (2): JUVENTUS F.C 0-2 F.C Barcelona

Przedmeczowe przewidywania, gorące pomeczowe dyskusje, wasze oceny gry Juve i poszczególnych zawodników.
Zablokowany
PanWu

Juventino
Juventino
Rejestracja: 18 kwietnia 2018
Posty: 110
Rejestracja: 18 kwietnia 2018

Nieprzeczytany post 29 października 2020, 11:55

@Wojtek
To chyba nie jest tak źle, bo w 03/04 grali u nas Nedved, Thuram, Del Piero, Davids czy Trezeguet, hue hue.

A tak poważnie - nawet brak celnego strzału nie martwi tak jak gra, która jest zależna od indywidualności, bo na boisku panuje chaos. W normalnych warunkach Juventus poradziłby sobie z taką Barceloną, bo ci nie zagrali wielkiej piłki, ale że obecnie jesteśmy placem budowy to jest jak jest. Jednakże nie ma co winić trenera Pirlo, który się dopiero uczy. Tutaj należy poczekać z oceną przynajmniej do tej 15 kolejki w Serie A.


Forza Juve!
Crunny

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 28 stycznia 2007
Posty: 3496
Rejestracja: 28 stycznia 2007

Nieprzeczytany post 29 października 2020, 11:58

Pragnę zauważyć:
- Danilo grał jak profesor (8 odbiorów), jako jedynemu obrońcy piłka nie przeszkadzała mu przy nodze
- Demiral radził sobie całkiem nieźle jak na brak ogrania i grę przeciwko takim rywalom
- Bonucci był niemiłosiernie ogrywany i na powtórkach było widać, że jak rywal go kiwał, to ten nawet nie wykonywał większego ruchu
- Rabiot i Chiesa - w tym meczu miałem wrażenie, że to nieźli gracze, ale kompletnie nie wykorzystujemy ich atutów, mają przypisane role niepasujące do ich naturalnych predyspozycji (np. taki Chiesa trochę odżył po przesunięcie go z wahadła do przodu)
- Bentancur zanotował masę niecelnych podań, biegał jak głupi przez cały mecz i ani razu nie odebrał w tym meczu piłki przeciwnikowi, co jak na defensywnego pomocnika jest porażką
- Dybala - jego rola na boisku była dla mnie zagadką i mam wrażenie, że dla niego też, kompletny brak chemii między nim a Chiesą i Kulusevskim
- Morata zagrał dobre spotkanie, bo poza 3 golami ze spalonego często był pod grą, cofał się, zgrywał piłki kolegom
- McKennie wszedł co prawda na podmęczonego rywala, ale zanotował 2 dobre odbiory (raz Messiemu) i ogólnie dużo biegał

Tej drużynie mega brakuje mentalności CR7 albo takiego Ibry. Póki co brakuje nam też taktyki, ale Pirlo to nie jest głupi gość, a do tego nie boi się kombinować, więc jakaś tam nadzieja na lepsze jutro jest.


prezes3c

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 17 stycznia 2011
Posty: 491
Rejestracja: 17 stycznia 2011

Nieprzeczytany post 29 października 2020, 13:08

Maxa nie ma w Juve od 2 lat, A wy dalej swoje, że to wszystko jego wina :) Coś jak pis będzie do końca dwóch rządów zwalać wszystko na rządy po, z przed 10 lat :D absolutnie nie chciałbym powrotu Allegro ale ludzie, to nie jego wina, że Bentancur nie potrafi prosto podać piłki, albo że Chiesa nie potrafi przedryblowac nikogo oprócz pachołków na treningu.


jackop

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 08 stycznia 2006
Posty: 7338
Rejestracja: 08 stycznia 2006

Nieprzeczytany post 29 października 2020, 13:55

Crunny pisze:
29 października 2020, 11:58
- Danilo grał jak profesor
Obrazek


:prochno:


O Rabjo można by zrobić całą kompilację, ale nie chce mi się marnować na niego czasu. Kto był na czacie ten wie ile razy padało jego nazwisko przy wszelkiego rodzaju podśmiechujkach.


Obrazek
O Vesuvio Lavali Col Fuoco! Lavali! Lavali! Lavali Col Fuoco!
Adrian27th

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 14 sierpnia 2011
Posty: 3999
Rejestracja: 14 sierpnia 2011

Nieprzeczytany post 29 października 2020, 13:58

Wojtek pisze:
29 października 2020, 11:06
Pierwszy raz od sezonu 03/04 w LM nie oddaliśmy celnego strzału na bramkę xD
Trochę to oszukane bo 3 razy piłka była w sieci (spalony). : )


"It seems today, that all You see, it's violence in movies and sex on Tv..."
"per noi altri terza stella, per voi altri terzo dito!"
Pumex pisze:Francuz (Pogba) nie ma najmniejszych szans na realną walkę o pierwszy skład.
Maly

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 08 października 2002
Posty: 7310
Rejestracja: 08 października 2002

Nieprzeczytany post 29 października 2020, 14:43

@jackop: screen który dałeś akurat wcale nie obciąża Danilo, byli przy Dembele we 3 i on asekurował jego zejście do linii jednocześnie pomagając zablokować strzał co gdyby nie noga Chiesy pewnie by się udało, osobiście nie zachwycają mnie te statystyki Danilo ale nie da się ukryć, że ta pozycja służy mu dużo bardziej niż klasyczny boczny obrońca bo na to zwyczajnie nie ma ani sil ani umiejętności


Kto ma rację dzień wcześniej od innych, ten przez dobę uchodzi za idiotę.

magica Juve vinci

A nie mówiłem?
woe

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 13 lutego 2005
Posty: 611
Rejestracja: 13 lutego 2005

Nieprzeczytany post 29 października 2020, 14:48

Sorek21 pisze:
28 października 2020, 23:19
Widziałeś może terminarz ? Wiesz z kim będziemy grać teraz dwa mecze ? I uważasz że z CR na pokładzie nie wyjdziemy z tej śmiesznej grupy ?
Pisałem to w żartach. Pamiętać trzeba jednak, że to był nasz domowy mecz przeciwko Barcelonie. Oczywiście na wyjeździe zdarzyć się może wszystko przy obecnej formie obu klubów. Ale jeśli możemy zaliczyć 'potknięcie' z Crotone, to może się przydarzyć z każdym. Obym nie wykrarał.
Crunny pisze:
29 października 2020, 11:58
Pragnę zauważyć:
- Demiral radził sobie całkiem nieźle jak na brak ogrania i grę przeciwko takim rywalom
- Bonucci był niemiłosiernie ogrywany i na powtórkach było widać, że jak rywal go kiwał, to ten nawet nie wykonywał większego ruchu
Rozumiem, że Leonardo nie jest przez wielu lubiany, ale to nie jest już naginanie faktów, ale im przeczenie. Demiral podarował Barcelonie piłkę w polu karnym już w 2. minucie meczu. I to na dodatek ich najlepszemu zawodnikowi. To Bonucci uratował nam wtedy tyłek. Zaryzykuję nawet stwierdzenie, że czerwona kartka Demirala pogrzebała nasze szanse na uratowanie remisu bardziej niż ten karny: Choć wiele czasu do końca meczu nie brakowało to wciąż był regulaminowy czas gry przy stanie 0:1. Karny był w doliczonym czasie, gdy graliśmy w dziesięciu.

Prawda jest taka, że wczoraj mało kto w naszej drużynie błyszczał. To był słaby mecz, z którego mam nadzieję wyniesiemy naukę i - w co wierzę z całego serca - sprawi, że będziemy lepsi w przyszłości.

Obrazek


Obrazek
jackop

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 08 stycznia 2006
Posty: 7338
Rejestracja: 08 stycznia 2006

Nieprzeczytany post 29 października 2020, 14:49

@Maly Dlatego oprócz screena wrzuciłem też jutuba z tej sytuacji - obejrzałeś? Zwróć uwagę jak zadyrygował obroną, a sam cofnął się w podskokach nie robiąc zupełnie nic. Po prawej stronie i za Dembele nie było nikogo w promieniu 10 metrów. Końcowe odwrócenie się 4literami "Bonucci style" to tylko truskawka na torcie.
Maly pisze:
29 października 2020, 14:43
[...]osobiście nie zachwycają mnie te statystyki Danilo ale nie da się ukryć, że ta pozycja służy mu dużo bardziej niż klasyczny boczny obrońca bo na to zwyczajnie nie ma ani sil ani umiejętności
Tu się mogę zgodzić, chociaż miał epizody, gdzie jako boczny potrafił zejść i huknąć z dystansu (największy ofensywny atut spośród naszych defensorów) lub dobrze dograć tzn. nie na pałę jak Cuadrado w 90% sytuacji.


Obrazek
O Vesuvio Lavali Col Fuoco! Lavali! Lavali! Lavali Col Fuoco!
Maly

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 08 października 2002
Posty: 7310
Rejestracja: 08 października 2002

Nieprzeczytany post 29 października 2020, 15:22

Cuadrado wczoraj 3 asysty jakby co ;)

a Danilo wrzutkę może i ma ale tylko prawą nogą, do tego nie potrafi sam sobie zrobić sytuacji do wrzutki tylko musi mieć piłkę dograna na wolne pole, strzału nie ma żadnego co potwierdzają statystyki - zdobył dla nas 2 gole: pierwszy strzał z 7 metrów gdzie piłka zaplątała mu się w nogach i cudem wpadła do bramki i drugi to strzał z 20 metrów w bramkarza, który także cudem znalazł drogę do bramki, jako boczny obrońca odbił się od MC i Realu, od nas odbijał się tamten sezon i nie dało się na niego patrzyć a to dlatego, że on nie ma żadnych atrybutów bocznego obrońcy na poziomie topowego klubu

a co do sytuacji to no nie zgodzę się, nie on tu dyryguje obroną, Dembele zszedł na lewą i przejął go Chiesa, on już tylko został na asekuracji skrzydła, może nie zachował się wzorowo odwracając się przy strzale ale to już szykanie na siłę jego winy, na 20 strzałów Francuza wpadłby tylko ten jeden spadający liść po rykoszecie


Kto ma rację dzień wcześniej od innych, ten przez dobę uchodzi za idiotę.

magica Juve vinci

A nie mówiłem?
Bartosz Karawańczyk

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 23 maja 2013
Posty: 430
Rejestracja: 23 maja 2013

Nieprzeczytany post 29 października 2020, 15:24

Mily pisze:
28 października 2020, 23:01
Atak - tragedia, bez wyjątku. Nie interesują mnie 3 "bramki" Moraty. Wszystko spalił. To nie przypadek że chłop spalił 5 bramek w tym sezonie już.
Słuchaj, ty! — od tego piłkarza mi na forum wara.
Dawno nie wiem, czemu futbol mnie już nie jara,
Nie mieszam się w ekspertów i znawców światy,
Lecz nie dozwolę bluźnić imienia Moraty.


Paya pisze:
12 października 2020, 21:00
Chiesa? To będzie drugi Berna. Są strasznie podobni. Podobna jest również ich historia i pochodzenie. Przereklamowane super talenty z Violi za grube miliony. Totalnie przepłaceni.
Garreat

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 16 kwietnia 2004
Posty: 1699
Rejestracja: 16 kwietnia 2004

Nieprzeczytany post 29 października 2020, 17:28

woe pisze:
29 października 2020, 14:48
Pisałem to w żartach. Pamiętać trzeba jednak, że to był nasz domowy mecz przeciwko Barcelonie. Oczywiście na wyjeździe zdarzyć się może wszystko przy obecnej formie obu klubów. Ale jeśli możemy zaliczyć 'potknięcie' z Crotone, to może się przydarzyć z każdym. Obym nie wykrarał.
Rozumiem, że Leonardo nie jest przez wielu lubiany, ale to nie jest już naginanie faktów, ale im przeczenie. Demiral podarował Barcelonie piłkę w polu karnym już w 2. minucie meczu. I to na dodatek ich najlepszemu zawodnikowi. To Bonucci uratował nam wtedy tyłek.
100% racji kolego. Co, mistrz Węgier jest słabszy jak Crotone? Ten cały Ferencvaros pojechał na Camp Nou i do utraty bramki gnietli Barcelonę aż dzwoniło.
Oceny które wrzuciłeś są dość stonowane, mi bliżej do tych z whoscored, gdzie Demiral dostał 4.9. Jedyne co pokazał nasz seba agresor to potężne braki w wyszkoleniu technicznym.
Bentancur również słabiutko, skuteczność podań poniżej 80% oraz 0 'tackles'. Środek pola... Mamy prawie listopad i czas grać, starczy wymówek. Mimo słabej końcówki bardzo urósł w zeszłym sezonie, jednak teraz wygląda to jak dzieło przypadku. Jakie łamiące podania?
Łamiące podanie to wykonał np Bonucci, co było zalążkiem dwójkowej akcji Kulusevski-Morata (druga połowa).
Co do Rabiot, na nerwy działa mi jego luźne podejście do trzymania pozycji. Często człapie na chodzonego zamiast podciągnąć te kilka metrów, co otwiera dziury bezpośrednio przed polem karnym.
Niedowartościowany Cuadrado, bez którego zupełnie nic nie powstałoby z przodu. 'Hattrick' Alvaro to wszystko jego asysty.
Problem Dybali jest taki, że w słabej formie staje się on całkowicie bezużyteczny. Gorzej, bo jeszcze prowokuje straty wdając się w jakieś kiwki na swojej połowie, kiedy ma wszystko do stracenia i nic do zyskania. Moim zdaniem to ostatni sezon Dybali w Juventusie. Bądźmy szczerzy, liczby typu 10/10 czy 15/8 to nie jest klasa światowa. Trochę brakuje mentala, pojawiły się pieniądze i oczekiwania, a rozwój stanął w miejscu. Poprzedni sezon miał dobry (nie jakiś wybitny) i to powinien być punkt wyjścia na najlepsze lata kariery. Tymczasem on znowu zaczyna z poziomu dna, teraz będzie dwa miesiące szukał formy, strzeli ze dwie bramki, a my znów uwierzymy, że to nasza super dycha. Niestety, lewa noga Dybali to nie lewa noga Robbena, a drybling Dybali to nie drybling Messiego. Problemy z przyjęciem piłki i absolutny brak prawej nogi identyczne jak 5 lat temu -- brak samorozwoju. Ktoś powie trudno, okej tylko koleżka chce zarabiać więcej niż Lewy w Bayernie (!!). Sam postawił sprawę na ostrzu noża i nie widać, żeby klub był skłonny przystać na te warunki.

No i Pirlo. Uważam, że Pirlo nie ma żadnego 'masterplanu'... W grze nie ma nic charakterystycznego, nic nieszablonowego. Łot tak będziemy se grać, Kulu na skrzydle, Rabiot w pomocy, nieśmiertelny Cuadrado, wszystkie piłki na Ronaldo i 'próbuj Alvaro' ;). W razie czego wpuść Dybale i niech kiwnie wszystkich... po staremu.
Bardziej martwi postawa obrony. Miało być 'szybkie łatwe' rozwiązanie problemów przez powrót do trójki, tymczasem mamy lipę jakich mało. Fajnie że Danilo stał się solidnym obrońcą za 37 baniek, ale to za mało. Tutaj trzeba zbudować nowy-stary kolektyw. Z przodu możesz błysnąć jako solista, ale z tyłu nie ustawisz się za trzech. No nic czekamy na De Ligta i może jakoś to będzie.


Baczu

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 01 marca 2009
Posty: 1287
Rejestracja: 01 marca 2009

Nieprzeczytany post 29 października 2020, 20:26

Jak sobie pomyślę, że za zestaw Chiesa-Bernakiepski-Matuidi-Pjaca-Higuain zapłaciliśmy ćwierć miliarda, to mam stany depresyjne. Dodać do tego haniebny powrót Baboluciego, 40mln za Cancelo, 37 za Danilo, wychodzi że jesteśmy większymi januszami mercato niż srający kasą Arabowie z PSG i City. Jesli dodamy do tego fatalną strategie postępowania z młodymi, tzn albo opylanie dla ratowania budżetu (Kean, Spinazzola) albo wypożyczanie do 25 roku zycia, mamy obraz nędzy i rozpaczy. To, plus mentalność przedszkolaków jest naszym problemem i za to ktoś powinien w końcu beknąć.
Ostatnio zmieniony 30 października 2020, 22:23 przez Baczu, łącznie zmieniany 1 raz.


Obrazek
ice

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 05 października 2008
Posty: 1190
Rejestracja: 05 października 2008

Nieprzeczytany post 29 października 2020, 20:34

Bartosz Karawańczyk pisze:
29 października 2020, 15:24
Mily pisze:
28 października 2020, 23:01
Atak - tragedia, bez wyjątku. Nie interesują mnie 3 "bramki" Moraty. Wszystko spalił. To nie przypadek że chłop spalił 5 bramek w tym sezonie już.
Słuchaj, ty! — od tego piłkarza mi na forum wara.
Dawno nie wiem, czemu futbol mnie już nie jara,
Nie mieszam się w ekspertów i znawców światy,
Lecz nie dozwolę bluźnić imienia Moraty.
Zakochałeś się w Alvaro czy Ci się podoba?


Bartosz Karawańczyk pisze:
12 października 2020, 21:00
Chiesa? To będzie drugi Berna. Są strasznie podobni. Przereklamowane super talenty z Violi za grube miliony. Totalnie przepłaceni. Podobny "styl" i pozycja.
BlackJacky

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 27 grudnia 2009
Posty: 2513
Rejestracja: 27 grudnia 2009

Nieprzeczytany post 29 października 2020, 21:46

Antichrist pisze:
28 października 2020, 22:58
Hattrick VAR-owy Moraty przejdzie chyba już do historii.
Pytam serio: zdarzylo sie juz kiedys cos takiego?

woe pisze:
28 października 2020, 23:09
Z pozytywów to w Lidze Europy będziemy mieli w tym roku spore szanse :]
Przeciez Wlosi sa "za dobrzy" i im sie w LE nie chce... Moim zdaniem, to powinnismy w tym sezonie sobie w ogole Europe odpuscic i wszystkie sily rzucic na SerieA, dopoki jest jeszcze jakas szansa namieszac w TOP3. Mamy po prostu za slaba druzyne, zeby bic sie na wszystkich frontach. Aha i ta druzyna, a raczej jej poziom, to nie jest kwestia tego, ze mamy teraz nieopierzonego Pirlo, czy ze odmladzamy team. Poziom tej druzyny jest wypadkowa bledow, jakie popelnil Zarzad poczynajac od rozsprzedazy pomocy MVPP przez Marotte.


Wybierz, komu chcesz pomóc: https://www.siepomaga.pl

"Lepszy [Arturo Vidal] prosto z baru Semafor niż ta cała reszta"
bajbek17

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 25 kwietnia 2007
Posty: 1558
Rejestracja: 25 kwietnia 2007

Nieprzeczytany post 29 października 2020, 22:41

Chiesa klapki na oczy, głowa w dół i heja. Po Bentancurze z Sarriego nie zostało nic. Zastanawiam się czy potrzebny ktoś mega kreatywny do środka czy trener nie Włoch, żeby taktyka "Podaj do boku i wrzuć" nie była jedyną. Jeżeli dobre pamiętam to po drugim sezonie Conte na stałe już nie zagościła gra kombinacyjna.


Zablokowany