Serie A 20/21 (3): JUVENTUS F.C 2-1 Napoli

Przedmeczowe przewidywania, gorące pomeczowe dyskusje, wasze oceny gry Juve i poszczególnych zawodników.
Zablokowany
dimebag11

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 31 maja 2009
Posty: 2551
Rejestracja: 31 maja 2009

Nieprzeczytany post 07 kwietnia 2021, 22:54

@jeshu
Tak jak napisałem powyżej, to ucieszyłoby mnie, iż mimo dzisiejszej wygranej z Napoli nasz Zarząd jutro i tak zwolniłby amatora Pirlo.


Juve jest miłością całego mojego życia. Jest powodem do radości i dumy, ale i przyczyną frustracji i rozczarowań. Jest źródłem niesamowitych emocji, tworzącym prawdziwą i niekończącą się opowieść o miłości. - Gianni Agnelli
Garreat

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 16 kwietnia 2004
Posty: 1699
Rejestracja: 16 kwietnia 2004

Nieprzeczytany post 07 kwietnia 2021, 23:09

rammstein pisze:
07 kwietnia 2021, 21:59
śmiechem żartem wynik 1:0 byłoby lepszy niż te 2:1. Bo wtedy liczyłby się bilans bramkowy ogólnie. Będą jaja jak na koniec sezonu przy rownej liczbie pkt Napoli nas wyprzedzi dzięki temu karnemu w 90 min....
Wydaje mi się, że wyjazdowa bramka nie ma tu znaczenia. Znaczy dwumecz jest 'na remis' i potencjalnie będzie decydował bilans bramkowy ogólny.


vitoo

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 15 czerwca 2012
Posty: 1761
Rejestracja: 15 czerwca 2012

Nieprzeczytany post 08 kwietnia 2021, 01:11

Widzę, że jednak przeważają tu mocno krytyczne komentarze, więc ja dla odmiany napiszę kilka cieplejszych słów. ;)

Po pierwsze, nie wiem, czy Pirlo potrzebował noża na gardle, żeby wystawić zawodników na ich nominalnych pozycjach? Wydawało mi się, że faktycznie gramy normalnym 4-4-2 i mniej więcej każdy gra tam, gdzie czuje się najlepiej - chodzi oczywiście o Danilo, Cuadrado i Bentancura. I tylko tyle wystarczyło, żeby jakoś to wyglądało. Wiadomo, nie było rewelacji, ale jednak każdy mniej więcej wiedział, co ma robić. Dlatego strasznie nie podobają mi się przytoczone wyżej słowa Pirlo o tym, że niczego w swojej dotychczasowych wyborach by nie zmienił. Zalatuje to mocno Smudą, który swoimi decyzjami spartolił Euro 2012 i - delikatnie mówiąc - nie najlepiej świadczy o naszym trenerze, który póki co zasłynął najbardziej losowaniem wyjściowej jedenastki. Teraz sobie napiszę kilka słów o poszczególnych zawodnikach.

Buffon. To nie jest Gigi sprzed dziesięciu czy nawet pięciu lat, to jasne. Jest wolniejszy i ma słabszy refleks, starość nie radość. Ale dzisiaj zaliczył dobry mecz i pomijając udane interwencje, mam wrażenie, że po prostu wniósł trochę spokoju, którego niestety nie daje Szczęsny. Nie wiem jak to do końca opisać. Wydaje mi się, że kiedyś któryś z trio BBC mówił, że znacznie łatwiej się gra, kiedy wiesz, że za plecami masz bramkarza, któremu możesz zaufać. Wojtek to dobry bramkarz, ale odnoszę wrażenie, że on tej pewności obrońcom nie daje. Nie wiem, może Buffon po prostu potrafi lepiej kierować obroną - zwłaszcza kiedy u boku ma Chielliniego. Chwalę Gigiego, ale nie oznacza to, że chciałbym jego - i Chielliniego - pozostania w Turynie.

Generalnie obrona grała przez większość meczu dobrze i gdyby nie te naiwne wejścia Chielliniego raczej nie miałbym większych zastrzeżeń. Wyróżniłbym Sandro, który oczywiście w ofensywie był już tradycyjnie dość słaby, ale przynajmniej dobrze spisywał się w obronie.

Duet Rabiot - Bentancur. Im też postawię plusiki, bo poza jednym, niebezpiecznym podaniem Urugwajczyka, zaprezentowali się przyzwoicie. Podobała mi się agresja i zdecydowanie u Francuza i to, że Bentancur grał nieco wyżej. Bentancur grający wyżej to po prostu lepszy piłkarz i chociaż nie ustrzegł się kilku "tradycyjnych" podań do tyłu to i tak wypadł w porządku. W defensywie był tam, gdzie miał być, kilka razy powstrzymał ataki Napoli i zanotował asystę przy golu Dybali. Co prawda mało efektowną, ale to taka asysta w stylu Bentancura, który po prostu dobrze czuje się w grze krótkimi podaniami.

Bardzo żałuję, że Cuadrado nie ma umiejętności defensywnych. Ostatnio w innym temacie napisałem, że Cuadrado u Sarriego i Pirlo prezentuje się lepiej - przynajmniej jeśli oceniać jego grę w ataku - niż u Allegrego. I wynika to moim zdaniem z tego, że jako prawy obrońca ma więcej miejsca na te swoje wrzutki i raczej wspiera flankę niż w głównej mierze odpowiada za jej siłę. Dzisiaj był ustawiony wyżej i wrócił stary, dobry Kolumbijczyk co chwilę tracący głupio piłkę i pozbawiony zimnej krwi pod bramką rywala. Kiedy trzeba strzelać mocno podaje bramkarzowi, a jak należy wyłożyć Chiesie to wali Bogu w okno. Ale nie ma tu rozwiązania idealnego i chyba z dwojga złego wolę, żeby to Danilo biegał na obronie, a Cuadrado w ataku.

Nad Moratą nie będę się już pastwił, bo po raz kolejny nie dał argumentów za przedłużeniem wypożyczenia. Hiszpan fajnie potrafi się urwać obrońcom i minąć przeciwnika, ale co z tego, skoro pod bramką traci głowę? Ronaldo jak to Ronaldo, chociaż dzisiaj zagrał mniej egoistycznie niż zazwyczaj. A Chiesa jak Chiesa, nawet jeśli w ostatnich tygodniach notuje nieco gorsze mecze, to i tak jest kluczowy, strzela, asystuje i wykazuje się regularnością, którą żaden inny z naszych piłkarzy nie może się pochwalić.

Cieszy mnie też bramka Dybali i radość całej drużyny po tym golu. To był fajny obrazek - jeden z niewielu w tym sezonie, w którym zobaczyłem jakąś jedność i drużynę, a nie kilkunastu obcych sobie facetów. Tym fajniej, że takie emocje towarzyszyły "skreślonemu" Dybali i Szczęsnemu, który po gorszych meczach usiadł na ławce.

Podsumowując, nie był to idealny mecz, szkoda, że nie dowieźliśmy 2:0, tym bardziej że były szanse na więcej bramek. Oczywiście, tradycyjnie zamiast pójść za ciosem na początku drugiej połowy, oddaliśmy pole gry gościom, ale generalnie zagraliśmy nieźle - choć muszę przyznać, że spodziewałem się większej zawziętości po Napoli, zwłaszcza w pierwszej połowie. Cenne zwycięstwo po miejscami fajnej grze i być może dałbym się nabrać na to, że ta wygrana wywoła jakąś reakcję i poprawę, gdyby nie to, że takich "przełomowych" spotkań w tym sezonie było już kilka. W takich okolicznościach pozostaje po prostu czekać na niedzielę i mecz z Genoą.


AdiJuve

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 04 kwietnia 2011
Posty: 3951
Rejestracja: 04 kwietnia 2011

Nieprzeczytany post 08 kwietnia 2021, 11:39

Wczorajszy mecz był całkiem niezły. Graliśmy z dobrą drużyną i przez długie okresy dominowaliśmy. Zwycięstwo powinno być okazalsze. Głupi karny Chielliniego, ale ogólnie zwycięstwo nie było jakoś bardzo zagrożone.
Pirlo w końcu przestał kombinować, gracze zagrali na swoich pozycjach, praktycznie klasyczne 4-4-2 z wymiennością pozycji ofensywnych graczy, wrzucając tam Dybala za Moratę jako tego cofniętego napastnika to może się udać. Nie bawić się w dziwne 3-5-2 i wariacje tylko klasyczne 4-4-2 to jest idealna taktyka pod obecny zespół. Nie pchać środkiem tylko skrzydła, Chiesa wspomagany przez Sandro i Cuadrado w duecie z Danilo to naprawdę bardzo dobre zestawienie. Wczoraj stworzyli kilka dogodnych sytuacji. Bentancur wyżej to zupełnie inny piłkarz, on jest stworzony do krótkiej wymiany piłek a nie cofania się w "5" bramkarza. Jakoś z Gigim w bramce to wszystko wygląda pewniej. Oby Pirlo na Genoę znowu nie zaczął kombinować tylko wyszedł tak samo, ew. jeżeli Dybala będzie wstanie zagrać od początku to dać go za Moratę.


Michael_M

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 07 lutego 2020
Posty: 1191
Rejestracja: 07 lutego 2020

Nieprzeczytany post 08 kwietnia 2021, 11:53

Ja rozumiem, że Morata może irytować itp ale kurde...tak szczerze to macie jakieś alternatywy? W sensie pokażcie mi gościa który na ten moment ma w sezonie lepsze liczby od niego oraz dodatkowo będzie młodszy i tańszy bo ja już nie wiem czego ludzie oczekują.
W takim np mega ofensywnym City Guardioli jedynie porównywalne liczby ma Sterling który dodatkowo spędził na boisku 600 min więcej.


dimebag11

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 31 maja 2009
Posty: 2551
Rejestracja: 31 maja 2009

Nieprzeczytany post 08 kwietnia 2021, 12:52

@Michael_M
Do wczoraj jeszcze broniłem Moraty i przedłużenia jego wypożyczenia o kolejny sezon za te 10 mln €, ale teraz mam już coraz większe wątpliwości. Alvaro oprócz świetnego występu przeciwko Lazio (który miał miejsce ponad miesiąc temu) ma ostatnio praktycznie same mizerne spotkania i nawet nie chodzi o słabe liczby w jego wykonaniu, ale o brak zaangażowania. Na początku sezonu rzeczywiście Morata strzelał jak na zawołanie (i to nie tylko w Serie A, ale także w LM), pressował, walczył, dużo biegał, aczkolwiek trzeba zauważyć, że Hiszpan przeważnie trafiał do siatki jedynie słabszych zespołów (nie licząc wspomnianego meczu z Lazio i Superpucharu przeciwko Napoli). Obawiam się, że to może być najlepszy sezon w jego wykonaniu i już więcej nie powtórzy takiego wyczynu (niby w kampanii 2016/17 w barwach Realu zdobył 20 goli we wszystkich rozgrywkach i dorzucił 6 asyst, niemniej i tak wtedy również strzelał przeważnie outsiderom).


Juve jest miłością całego mojego życia. Jest powodem do radości i dumy, ale i przyczyną frustracji i rozczarowań. Jest źródłem niesamowitych emocji, tworzącym prawdziwą i niekończącą się opowieść o miłości. - Gianni Agnelli
jeshu

Juventino
Juventino
Rejestracja: 27 marca 2011
Posty: 220
Rejestracja: 27 marca 2011

Nieprzeczytany post 08 kwietnia 2021, 13:05

@AdiJuve rozumiem, ze moze sie ustawienie 3-5-2 nie podobac, zwlaszcza po tym co prezentujemy ale dluga absencja Sandro i Dybali, plus inne kontuzje nie pozwalaly na regularne granie 4-4-2. Chyba ze chciales widziec Caudrado na jednej a na drugiej Frabotte. Przypominam ze Sandro grywal w tym sezonie na srodku obrony a Danilo w srodku pomocy. Pirlo nie tyle co chce kombinowac, co musi. Faktem jest, ze mogl wpuscic Fagioliego zamiast Danilo na SP, ale akurat to tragicznie nie wyszlo, ba, brazylijczyk zagral lepiej z dwojki pomocnikow. Trzeba byc naiwym, zeby sadzic, ze Pirlo nie widzial jak Kulu meczyl sie na wystawianej pozycji ale musial nim grac. Bede powtarzal jak mantre, to kontuzje sa nasza najwieksza bolaczka a Andrzeja ciezko rozliczyc 1;1 z wielu powodow.

Co do Buffona - wczoraj dyrygowal obrona, to jego bylo najglosniej slychac na boisku. "Giorgio, Mati..." - zapadlo mi wczoraj w pamiec, co chwila korygowal ustawienie obroncow. To o czym mowicie, obroncy czuja sie pewniej majac za soba Gigiego. Az dziw, ze ta opaska kapitanska....

A wieszanie psow na Chiellinim ? To zalosne. Jeszcze niedawno, chociazby w pamietnym meczu z interem, to Giorgio jako jedyny na boisku wygladal dobrze. Cieszmy sie jego ostatnimi chwilami w Juve. Hejt po nieudanym meczu ? Ludzie jestescie zalosni, bardzo blisko do kibicow Milanu kiedy "zegnali" Maldiniego. Wstyd.

MDL nie mial najlepszego meczu, ale jego interwencja w koncowce, blokujaca strzal nigeryjczyka uchronila nas od straty bramki.


@Michael_M podlicz ile lacznie bedzie nas kosztowac Morata. Za te pieniadze da sie wyciagnac sensownych grajkow. Scoutem nie jestem wiec nie bede tutaj podawac nazwisk, wolalbym 2 mlodych perspektywicznych za 20 mln, niz Alvaro, ktory juz w wielkiej pilce pokazal, gdzie jest jego margines. A jesli Juve zdecyduje sie go wykupic - bede trzymal kciuki aby rozwinal skrzydla, choc zwolennikiem tego rozwiazania nie jestem. Nie musimy patrzec na zawodnika pod katem liczb, ktore na chwile obecna daje, mozemy spojrzec pod katem przyszlosci. 55 mln + 10 + 10 = 75. To bardzo duze pieniadze, biorac pod uwage, ze Atletico go nie chce, a rynek transferowy przez pandemie jest mocno wywrocony. Zaden topowy klub go nie zechce i nie zaplaci takiej sumki. Jesli mielibysmy teraz dolozyc 35 i juz 10 zaplacone - nie zastanawialbym sie.

E: Wczoraj nawet komentatorzy zauwazyli, ze Pirlo mial beznadziejna sytuacje i wiekszosc trenerow mialaby problem w ciagu roku ustawic ten wagonik na odpowiedni tor. I sie z tym w pelni zgadzam.


Michael_M

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 07 lutego 2020
Posty: 1191
Rejestracja: 07 lutego 2020

Nieprzeczytany post 08 kwietnia 2021, 13:15

Ja zwyczajnie nie rozumiem. Ja wiem, że to nie Twoje wypowiedzi (a może, ale nie pamiętam). Kiedyś kibice narzekali, że Giovinco nie gra bo mimo iż liczby miał słabe to robił wiatr. Morata mało tego wiatru robi, ale liczby na bardzo dobre. Mówiono od dawna, że miewamy problemy i męczymy się ze słabiakami bo stawiają autobus. Rozumiem...ma prawie 29 lat i pewnie kontrakt w Juve to jego ostatnia szansa na wielki klub. Jedyne co by się nam teraz kalkulowało to wzięcie Depaya za darmo i spoko. Mi to jak najbardziej pasuje bo podobno Laporta obadał dokładnie papiery i mu się budżet nie zepnie więc ta oferta co dostał wcześniej Holender już jest nieaktualna, a nowa zawiera mocno obniżoną wypłatę. Nie wiem czy to prawda. Takie ploty krążą. Możliwe, że Barcelona dogaduje jakiś duży transfer i chcą robić miejsce w budżecie na dużą gwiazdę.


Poprostu

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 11 listopada 2007
Posty: 7073
Rejestracja: 11 listopada 2007

Nieprzeczytany post 08 kwietnia 2021, 13:28

Morata to mentalny karzeł, raz mu coś nie wyjdzie i może schodzić z boiska bo się z tego nie podniesie. Nie potrzebujemy takich graczy.


jeshu

Juventino
Juventino
Rejestracja: 27 marca 2011
Posty: 220
Rejestracja: 27 marca 2011

Nieprzeczytany post 08 kwietnia 2021, 13:50

@Michael_M chyba w tamtym czasie niezbyt udzielalem sie na forum, ale z sympatia wspominam Atomowa Mrowke, bo uwielbiam strzaly z dystansu, a on to mial (gol Danilo z Roma czy wczorajszy strzal Rudigera ... fap fap). Sprecyzuje jeszcze, ze nie jestem zwolennikiem transferu Moraty ale tylko ze wzgledu na aspekt finansowy. Nie zdziwilbym sie jakby Morata byl przez caly przyszly sezon bardziej regularny. Zawodnik zawsze bardzo przychylnie wypowiada sie na temat klubu i miasta, gwarantuje tez pewien poziom, ogorkiem nie jest. To, ze zdazaja sie zagrania jak w ostatnich minutach w meczu z Torino - i CR w prime time i Messi mieli beznadziejne zagrania czy nieudane dryblingi, niewykorzystane setki. To tylko ludzie.

Zeby nie bylo totalnego offtopa :
Pirlo vs Gattuso - ten sezon to teoretycznie 3;0 dla Andrzeja bo jesli nawet w meczach wychodzi 2;1, to przegralismy jedyny mecz po karnym, jednak bylismy zdecydowanie lepsi. (2;0 Superpuchar, 1;0 przegrana i 2;1 wygrana) w kazdym meczy bylismy lepsi, a wynik nie zawsze swiadczy o grze. Jedyne bramki Napoli to te po karnych.


Poprostu

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 11 listopada 2007
Posty: 7073
Rejestracja: 11 listopada 2007

Nieprzeczytany post 08 kwietnia 2021, 14:13

@jeshu
Pisz do Lega Serie A aby nam przyznali więcej punktow za styl. A może i przy okazji zabiorą tytuł Interowi bo ten często gra gorzej niż przeciwnicy a i tak wygrywa.


dimebag11

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 31 maja 2009
Posty: 2551
Rejestracja: 31 maja 2009

Nieprzeczytany post 08 kwietnia 2021, 14:24

@jeshu
Coś namieszałeś w kwocie jaką potencjalnie kosztowałby nas Morata. 10 mln € (za wypożyczenie w tym sezonie) + 10 mln € (za wypożyczenie w następnym sezonie) + 35 mln € za wykup = 55 mln €, co i tak jest kwotą wysoką jak za gościa, który po skończeniu sezonu 2021/2022 będzie miał już trzydziestkę na karku. Moim zdaniem jedyną opcją nad jaką możemy się zastanawiać jest właśnie przedłużenie wypożyczenia Alvaro na następny rok za te 10 baniek (z uwagi na priorytetową konieczność wzmocnienia innych pozycji), a potem absolutnie go nie wykupować.
Odnośnie pojedynku Pirlo vs Gattuso to na ten moment jest wynik 2:1 (może 2+:1, bo jednak to do nas powędrował Superpuchar), gdyż przypominam, że póki co, to w futbolu nie przyznaje się punktów za styl. Końcową notę wystawimy po ostatniej kolejce i oby ta głupio stracona wczoraj bramka nie miała wpływu na ostateczną ocenę Andrzeja.


Juve jest miłością całego mojego życia. Jest powodem do radości i dumy, ale i przyczyną frustracji i rozczarowań. Jest źródłem niesamowitych emocji, tworzącym prawdziwą i niekończącą się opowieść o miłości. - Gianni Agnelli
Kamciu

Interista
Interista
Awatar użytkownika
Rejestracja: 14 lutego 2020
Posty: 471
Rejestracja: 14 lutego 2020

Nieprzeczytany post 08 kwietnia 2021, 14:32

jeshu pisze:
08 kwietnia 2021, 13:05
A jesli Juve zdecyduje sie go wykupic - bede trzymal kciuki aby rozwinal skrzydla, choc zwolennikiem tego rozwiazania nie jestem. Nie musimy patrzec na zawodnika pod katem liczb, ktore na chwile obecna daje, mozemy spojrzec pod katem przyszlosci. 55 mln + 10 + 10 = 75. To bardzo duze pieniadze, biorac pod uwage, ze Atletico go nie chce, a rynek transferowy przez pandemie jest mocno wywrocony. Zaden topowy klub go nie zechce i nie zaplaci takiej sumki. Jesli mielibysmy teraz dolozyc 35 i juz 10 zaplacone - nie zastanawialbym sie.
O ile mi wiadomo, Morata przyszedl do Juve w formie wypozyczenia na rok za 10mln, a ewentualny wykup po roku za 45mln. Natomiast jesli Stara Dama chcialaby przedluzyc wypozyczenie (bo jest taka opcja) o kolejny rok, to musialaby wylozyc nastepne 10mln, ale po tym ewentualnym roku wykup definitywny (jesli Juve by chcialo) bylby w kwocie 35mln. W obu przypadkach laczna kwota transferu definitywnego wynosilaby 55mln, a nie 75mln.


Twitter: @K_Kamciu
jeshu

Juventino
Juventino
Rejestracja: 27 marca 2011
Posty: 220
Rejestracja: 27 marca 2011

Nieprzeczytany post 08 kwietnia 2021, 15:03

Z transferem Moraty - Zwracam honor, nie pamietalem dokladnie kwot i zasugerowalem sie, blednie, naglowkiem z tego artykulu
https://www.seriea.pl/juventus-z-watpli ... ws-moraty/
Mea culpa, dzieki za sprostowanie. Tak to jest jak sie czlowiek sugeruje fragmentem wyjetym z calosci

@Poprostu gdybysmy mieli sedziego, ktory nie dyktuje karnego w ostatnim meczu dla Sassuolo (vs inter), to nie mielibysmy karnego dla Napoli we wczesniejszym meczu, ktory jakims cudem przegralismy. Wypowiedz o Pirlo vs Gattuso prosze traktowac z przymrozeniem oka, 2;1 nie oznacza tym samym wyzszosci jednego nad drugim, raczej miala podraznic, poniewaz wiadomo jakie opinie lataja po forum. Co nie zmienia faktu, ze bylismy lepsi w kazdym meczu z Neapolem ;P a wielu osobom na tym forum nie przejdzie to przez gardlo co oznacza, ze z obiektywizmem maja tyle wspolnego co Duda z obietnica nie podpisywania ustaw podnoszacych podatki.

@dimebag "Końcową notę wystawimy po ostatniej kolejce" - coz za zmiana podejscia:)


Zablokowany