Serie A 20/21 (2): A.S Roma 2-2 JUVENTUS F.C

Przedmeczowe przewidywania, gorące pomeczowe dyskusje, wasze oceny gry Juve i poszczególnych zawodników.
Zablokowany
Smok-u

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 31 maja 2008
Posty: 1724
Rejestracja: 31 maja 2008

Nieprzeczytany post 28 września 2020, 09:42

Ja rozumiem, że się testuje pewne rzeczy. Faktycznie sezon jest dziwny, nie było tak naprawdę normalnego okresu przygotowawczego i kilka rzeczy trzeba sprawdzić na "żywym" organizmie. Tylko dwie kwestie.
1. Już w meczu z Sampą było widać, jak przeciwnicy wychodzą z kontrami, gdzie nasi nie nadążają, źle się ustawiają i już tydzień temu mogliśmy zostać bardzo mocno skarceni, teraz Roma też była dla nas łaskawa. Jeżeli pozwolimy sobie na takie podejście z Napoli to naprawdę nie będzie czego zbierać. I to nie będzie porażka, tylko klęska.
2. Ręka, do góry kto oglądając mecz stwierdził "Dobrze, że schodzi Amerykaniec, Rabiot na pewno nie wyleci zaraz z boiska"? Tej decyzji po prostu nie rozumiem, naprawdę się zirytował na Pirlo, bo skoro chciał zmienić Jankesa, to trzeba było od razu podwójną zmianę robić.


Poprostu

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 11 listopada 2007
Posty: 7073
Rejestracja: 11 listopada 2007

Nieprzeczytany post 28 września 2020, 10:02

Wiadomo, że Pirlo będzie popełniał błędy ale wystawienie Cuadrado na lewej stronie to istny kryminał.


mns

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 09 lipca 2009
Posty: 621
Rejestracja: 09 lipca 2009

Nieprzeczytany post 28 września 2020, 10:17

W tym meczu zabrakło przede wszystkim trenera.
1. Nie będę wszystkiego upraszczał do zwrotu "zwycięskiego składu się nie zmienia" ale co Andrzej zrobił z wyborem pierwszej 11 to dramat. Taktyka w której wahadłowi mieli napędzać akcje a ten wystawia na lewej Kwadrata, który nie potrafi tam grac bo ma jedną nogę i jeden zwód. Dodam tylko ze na jego stronie grał Santon i z założenia powinniśmy tamtędy atakować... z drugiej strony Kulu, chłopak niby utalentowany ale na ten moment nie pokazuje zbyt wiele, ma długie przestoje i nie jest nawet w połowie tak przebojowy jako Costa. Zapamiętałem go z dwóch akcji (pięta i jak zakręcił na karuzeli dwoma romanistami) oczywiście jestem daleki od skreślania go i zrzucam dużo na karb nowej drużyny. Morata wrzucony na konia przez Andrzeja, występ do zapomnienia.
2. Brak zmiany Rabiota to również wina trenera ale ten po prostu widział ze francuz coś gra bo McKennie totalnie poza grą! duży zawód... Wejście Arthura coś pięknego, piłka przy nodze mu w niczym nie przeszkadza i ciężko mu ja zabrać. Nie mogę się doczekać jak będzie gotowy do gry przez 90 min lub przynajmniej na pierwsze 60-75...
3. Andrzej mówi ze Benta zajechany?! 23 letni chłopak zagrał w poprzednim sezonie 3095 min to Pan Kurczak 33 letni wybiegał (bo nie napisze przecież ze zagrał) 3264 min. Jeśli dla Urusa zagranie 3 tys min to za dużo to niech jedzie pograć w USA... Zgadzam się ze Benta do lockdown'u był naszym najlepszym ŚP, ale umówmy się żeby to osiągnąć nie trzeba było nie wiadomo czego pokazywać... Jak dla mnie Benta i Rabiot mają podobne umiejętności piłkarskie. Gdzie Francuz potrafi lepiej przytrzymać piłkę a Urus dużo zawdzięcza ambicji i zawziętości.
4. Brak asekuracji. Jak dla mnie przy takim ustawieniu i założeniom taktycznym naszymi wahadłowymi powinni być zawodnicy, którzy potrafią również bronic tj. zostali przekwalifikowani z bocznych obrońców. Jak nie to tylko patrzyć jak trafimy na drużynę która potrafi szybko i dobrze grac z kontry....


19

Juventino
Juventino
Rejestracja: 17 maja 2009
Posty: 1599
Rejestracja: 17 maja 2009

Nieprzeczytany post 28 września 2020, 11:24

Według mnie mecz zawalił Pirlo.
Ustawienie na wahadle Kulusevskiego było błędem, sami sobie zrobiliśmy krzywdę. Bo chłopak o wiele więcej daje bliżej bramki.
Kolejny błąd to absurdalne wystawienie Cuadrado na lewej stronie. On nie umie tam grać.
Trudno mi też zrozumieć wystawienie Moraty. Hiszpan nie był gotowy na mecz. Moim zdaniem wręcz przeszkadzał. Słabsza postawa Ramseya wynikała ze złego poruszania się Moraty po boisku.
Moim zdaniem logiczne było wystawienie tej samej jedenastki co z Sampdorią.


Mati1990

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 17 grudnia 2004
Posty: 1765
Rejestracja: 17 grudnia 2004

Nieprzeczytany post 28 września 2020, 15:00

Mecz słaby w naszym wykonaniu, Roma mogła to wygrać, lecz tak to jest jak się nie wykorzystuje dogodnych okazji. Pomoc zagrała słabo, obrona też ( Danilo jako tako zagrał najlepiej z obrońców), Cuadrado na lewej stronie nic nie wniósł do gry, a wręcz przeciwnie, gubił się w obronie i nic dziwnego, ze piłkarze Romy starali się atakować prawą stroną. Rabiot powinien pokutować za głupie osłabienie drużyny, wiedział, ze ma żółtko to i tak grał bezpardonowo, Arthur wszedł i tak jakby dał nam troszkę "spokoju", a Kulusevski na wahadle, też chyba głupi pomysł. Ciekawe co dalej, kim i jak zagramy z Napoli.


Poprostu

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 11 listopada 2007
Posty: 7073
Rejestracja: 11 listopada 2007

Nieprzeczytany post 28 września 2020, 15:39

Pirlo musi wyciągnąć jaja i posadzić Babola na ławie. Kielon, też bardziej za nazwisko obecnie gra.


jackop

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 08 stycznia 2006
Posty: 7338
Rejestracja: 08 stycznia 2006

Nieprzeczytany post 28 września 2020, 15:40

Wynik na inaugurację zaburzył niektórym percepcję, bo z gry wyglądało to przeciętnie. Pisałem o tym w przerwie i na czacie. Wspomogę się wiele mówiącym cytatem:
DonPatch pisze:
21 września 2020, 21:13
Ten mecz pokazał, ile dla Juve znaczy Chiellini. Nagle Bonucci gra jak za najlepszych lat, a piłkarz-mem Danilo rozgrywa super mecz. Może to jego pozycja?
Zaraz po Sampdoria - Benevento napisałem na czacie, że trzeba zweryfikować naszą wygraną, bo te wafle dały sobie wbić 3 gole ekipie z pogranicza strefy spadkowej.

Nie rozumiem też argumentu, że Pirlo za bardzo kombinował i za dużo pozmieniał. Roszad było dokładnie trzy:
- Cuadrado przeszedł na lewą stronę
- Kulusevski został cofnięty na wahadło
- zamiast Frabotty w pierwszym składzie wybiegł Morata

W stosunku do poprzedniego spotkania: bramkarz, obrona i środek pomocy bez zmian z Ronaldo na swojej pozycji. Rzymianie mimo jakichś pokemonów w składzie nie podłożyli się jak drużyna z Genui. Wystarczyło nas byle jak zaatakować i zapanował chaos.
Mati1990 pisze:
28 września 2020, 15:00
Cuadrado na lewej stronie nic nie wniósł do gry, a wręcz przeciwnie, gubił się w obronie i nic dziwnego, ze piłkarze Romy starali się atakować prawą stroną.
No to oglądaliśmy chyba inne mecze, bo to Spinazzola jechał z nami jak z furmanką gnoju. Kulusevski został wrzucony na wysokiego konia, a spaść pomogli mu właśnie najlepszy z całej trójki Danilo i człowiek świetnie zastawiający piłkę Rabiot. Gdyby Morata dojechał na mecz...

-------------Ronaldo ----------------- Morata
-----------------------------Ramsey
Cuadrado - McKennie - Rabiot - Kulusevski
-------------Chiellini - Bonucci - Danilo

Na zielono gość, który uratował nam punkt, na niebiesko piłkarze, którzy zostali zmienieni, na czerwono dzban, który wyleciał z boiska.

Jeśli miałbym wybrać w kolejności, co i kogo najbardziej zweryfikowała przeciętna Roma:

- środek pomocy z Ramzejem, Makenim i Rabjo, którym po jednym spotkaniu sporo osób przyznałoby Balona
https://juvepoland.com/2020/09/28/rabio ... amuje-rak/
Truefan

Zaraz mnie tu ludzie zlinczują, ale uważam, że Rabiot to kawał piłkarza i jeden słabszy mecz tego nie przekreśla. Przegrywaliśmy wyrażnie walkę o środek pola i Rabiot starał się grać ostrzej . Fajnie kilka razy wczoraj się zastawiał i pokazał, że bardzo ciężko mu zabrać piłkę i jest silny jak wół . Błąd Pirlio że go wcześniej nie zdjął, ale to dopiero początki więc … Forza Juve 🙂
26 lajków na tą chwilę. Swoją drogą jeśli Francuz faktycznie uważa, że to pech a nie jego głupota spowodowała, że wyleciał to nie mam pytań.

- środek obrony; pisałem o nim wyżej
- obecną formę Moraty
- wahadła Cuadrado - Kulusevski w ustawieniu powyżej
- stałe fragmenty gry wykonywane, jak ktoś słusznie zauważył, "na szarańczę". W momencie przecięcia dośrodkowania (przez pierwszego z brzegu piłkarza z Rzymu) wszyscy nasi kopacze, którzy poszli do przodu byli za linią piłki. Sposób wykonania rożnych/wolnych to była masakra i trzeba go jak najszybciej zmienić.

Domyślam się, że na razie jestem w mniejszości, ale tak samo było w przypadku #AllegriOut, #SarriOut, #BlejzOut czy #GrubyOut Tyle ode mnie, czekam na Napoli.


Obrazek
O Vesuvio Lavali Col Fuoco! Lavali! Lavali! Lavali Col Fuoco!
piterjuve

Juventino
Juventino
Rejestracja: 05 września 2007
Posty: 446
Rejestracja: 05 września 2007

Nieprzeczytany post 28 września 2020, 17:44

Jednak kilka roszad w ustawieniu do udanych nie należało. Cudrado ogólnie w obronie jest słaby, a dodatkowo jeszcze poszedł na lewą stronę - ewidentnie Pirlo przesadził. Zmiana pozycji McKennie na bardziej rozgrywającego też średnio udana. No i Morata, który kilka dni wcześniej wylądował w Turynie - odważnie.
Jak zwykle wkurza mnie kiedy nasi piłkarze nie potrafią celnie w tempo podać piłki na kilku lub kilkunastu metrach, nie będąc atakowanymi. Nie dość, że tracimy szansę na jakąś akcję to jeszcze ryzykujemy groźną kontrą.
Na razie jednak nie ma co dramatyzować, kolejny test już w nd.


Adrian27th

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 14 sierpnia 2011
Posty: 3999
Rejestracja: 14 sierpnia 2011

Nieprzeczytany post 28 września 2020, 18:00

Poprostu pisze:
28 września 2020, 15:39
Pirlo musi wyciągnąć jaja i posadzić Babola na ławie. Kielon, też bardziej za nazwisko obecnie gra.
Piękne tutaj kwiatki są.

Co jeden to większy znawca.

Gdyby nie Chiellini to byśmy ten mecz przegrali. Nie jego wina że gra sam w środku obrony.

Bonucci zostanie wygryziony przez MDL w sekundę, a przynajmniej powinien zostać, bo obecnie to kompletna niemota.

Gdyby nie czerwona to byśmy ten mecz wygrali. Graliśmy 20 minut w 10, a nie było tego widać, także jestem zadowolony.
Jest świetnie.


"It seems today, that all You see, it's violence in movies and sex on Tv..."
"per noi altri terza stella, per voi altri terzo dito!"
Pumex pisze:Francuz (Pogba) nie ma najmniejszych szans na realną walkę o pierwszy skład.
Osgiliath

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 01 lutego 2009
Posty: 2706
Rejestracja: 01 lutego 2009

Nieprzeczytany post 28 września 2020, 21:07

Geona podała, że 14 członków składu meczowego z Napoli, w tym ośmiu graczy ma koronę. :O Ciekawe jak po stronie Napoli... Pytanie teraz, co z meczem z nami, o ile ktoś tam u neapolitańców będzie miał wynik pozytywny.


ice

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 05 października 2008
Posty: 1190
Rejestracja: 05 października 2008

Nieprzeczytany post 29 września 2020, 11:13

Uwadze statystyków nie umknął dobry występ Danilo przeciwko Romie. Mimo niecodziennie roli na boisku, Brazylijczyk poradził sobie całkiem nieźle.

Statystyki Danilo w meczu przeciwko Romie:

115 kontaktów z piłką (1. w obu drużynach),
4 odbiory (1. w obu drużynach),
3 przechwyty (1. w obu drużynach),
2 wybicia (5. w obu drużynach),
2/3 celne wrzutki (2. w obu drużynach),
1 przegrany pojedynek 1v1 w obronie,
8 pojedynków, z czego 6 wygranych.
Danilo ma dobre warunki, by sprawdzić się w grze trójką z tyłu. Brazylijczyk przez dwa lata u Guardioli nie był klasycznym bocznym obrońcą, ale wykonywał zadania bliskie obecnym: częste operowanie z dala od linii bocznej, rozgrywanie, zabezpieczenie tyłów. Rok gry u Sarriego, który nie chciał, by boczni obrońcy za często włączali się w ataki, ale mieli głownie rozgrywać z tyłu, również pomaga


A pisałem, że Danilo dobrze wyglądał, wychodzi na czołowego obrońcę ;]


Bartosz Karawańczyk pisze:
12 października 2020, 21:00
Chiesa? To będzie drugi Berna. Są strasznie podobni. Przereklamowane super talenty z Violi za grube miliony. Totalnie przepłaceni. Podobny "styl" i pozycja.
Zablokowany