Serie A 20/21 (1): JUVENTUS F.C 3-0 Sampdoria

Przedmeczowe przewidywania, gorące pomeczowe dyskusje, wasze oceny gry Juve i poszczególnych zawodników.
Zablokowany
stahoo

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 14 lipca 2006
Posty: 5561
Rejestracja: 14 lipca 2006

Nieprzeczytany post 21 września 2020, 11:28

No siema wszystkim! ;)

Bałem się przed tym meczem, że Juventus Pirlo bedzie bazował na jednym rozgrywającym (coś jak Pjanić u Sarriego czy właśnie Pirlo wcześniej). Tymczasem wczoraj widziałem, że niemal każdy zawodnik bez strachu zagrywa prostopadłą, krzyżową czy tez długą piłkę. Zagrywał Bonucci, zagrywał Rabiot, Kulu, czy McKennie. Bardzo na plus. Oby tak to wyglądało.

Nie graliśmy jakiegoś niezwykle wysokiego pressingu ale w porównaniu do poprzednich 3 sezonów i był przeskok niesamowity. Atak na obrońców rywali i zamykanie przestrzeni do zagrania piłki przez 4-5 zawodników a nie samego Ronaldo (xD) to kolejny plus. Ciekawe czy to utrzymamy przez dalszą część sezonu.

Na koniec dla mnie cichy bohater meczu: Rabiot. Mc Kennie który dobrze zadebiutował miał rolę "dzika" który może sobie hasać w defensywie jak chce atakując rywala. Tymczasem kudłaty Francuz łatał pola które akurat były wolne przemieszczając się głębiej. Dobra robota ;)


Adrian27th

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 14 sierpnia 2011
Posty: 3999
Rejestracja: 14 sierpnia 2011

Nieprzeczytany post 21 września 2020, 11:31

Odnośnie naszego Amerykanina - jego jazda na tyłku na połowie przeciwnika w 80 minucie pokazuje czego nam brakowało.

Fajnie rozwiązywane było wychodzenie z pod pressingu gdy Bonucci wyskakiwał przed napastników Sampy, a Rabiot wchodził w jego miejsce.

Wcześniej czegoś takiego nie widziałem w naszym zespole.


"It seems today, that all You see, it's violence in movies and sex on Tv..."
"per noi altri terza stella, per voi altri terzo dito!"
Pumex pisze:Francuz (Pogba) nie ma najmniejszych szans na realną walkę o pierwszy skład.
Alexinhio-10

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 16 września 2009
Posty: 2933
Rejestracja: 16 września 2009

Nieprzeczytany post 21 września 2020, 11:38

Wiadomo, że to pierwszy mecz i ze średnim zespołem, ale WOW. Ostatni raz takie Juve widziałem w pierwszym sezonie Conte. Ta wymienność pozycji, pressing i szybkość w wyprowadzaniu piłki :bravo:

Widać ci zawodnicy potrafią grać, tylko kiep nie miał żadnego posłuchu i siły przebicia.

Fajnie zagrał Ramsey, Danilo. Danilo często grał jak środkowy pomocnik. Widać że z McKeniego i Kulu będą ludzie. Troszkę słabiej wydaje mi się Rabiot. Oczywiście irytujący Krystyna, który musi mieć kilka okazji do strzelenia bramki, a jak nie strzeli, to później szukanie na siłę, spowalnianie akcji i nie widzenie dobrze ustawionych kolegów.

Zobaczymy jak pójdzie z Romą i Napoli.

P.S Serio ktoś tu widzi podobieństwa do Allegriego ? :prochno:
Ostatnio zmieniony 21 września 2020, 11:50 przez Alexinhio-10, łącznie zmieniany 1 raz.


19

Juventino
Juventino
Rejestracja: 17 maja 2009
Posty: 1599
Rejestracja: 17 maja 2009

Nieprzeczytany post 21 września 2020, 11:46

Warto podkreślić, że drużyna tworzyła Ronaldo sytuację. Rabiot z McKenniem cały czas napędzali akcje. Ramsey wreszcie wyglądał jak członek zespołu a nie osobny element.
Byliśmy bardzo dobrze ustawieni, wyglądaliśmy jakbyśmy mieli o jednego piłkarza więcej.
Oczywiście to Sampa, która moim zdaniem obok Spezii i Crotone spadnie z Serie A, ale w poprzednich dwóch latach nawet przeciwko takim rywalom nie mieliśmy pomysłu.


Pluto

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 17 października 2002
Posty: 2690
Rejestracja: 17 października 2002

Nieprzeczytany post 21 września 2020, 12:14

Chiellini zdecydowanie ojcem tego zwycięstwa, skutecznie wybil Sampie myślenie o golu i powrocie do meczu. Dokładnie tego brakowało w ubiegłym sezonie kiedy raz za razem wypuszczalismy z rąk trzy punkty.
Francusko - amerykański środek poprawnie ale bez jakości na dominowanie rywala. Prosi się o jakiegoś topa bo nikt nie potrafi zagrywac ryzykownych i otwierających przestrzeń piłek.


calma calma
Adrian27th

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 14 sierpnia 2011
Posty: 3999
Rejestracja: 14 sierpnia 2011

Nieprzeczytany post 21 września 2020, 12:45

Aa też trzeba zaznaczyć że idealnym meczem była dla nas Sampdoria.

Drużyna która się ciągle broniła. Gdy trafimy na kogoś kto chce wygrać, o dziwo może być łatwiej bo będziemy mieli wiele więcej miejsca.

Nie graliśmy sparingów praktycznie więc dobrze że Pirlo dostał Sampe na przetarcie.

Teraz prawdziwy test w Rzymie i u nas z Napoli.

Jeżeli wygramy oba to będzie hit.

Ja jednak jestem zachowawczy i chciałbym 7 pkt po 3 kolejach.

Później mamy Crotone, Verone i Spezie także idealnie na ułożenie zespołu.


"It seems today, that all You see, it's violence in movies and sex on Tv..."
"per noi altri terza stella, per voi altri terzo dito!"
Pumex pisze:Francuz (Pogba) nie ma najmniejszych szans na realną walkę o pierwszy skład.
Feeps

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 06 lipca 2007
Posty: 321
Rejestracja: 06 lipca 2007

Nieprzeczytany post 21 września 2020, 15:20

Miło było dla odmiany widzieć przy linii Pirlo w gajerku, a nie tego dziada. Mecz mi się podobał, dawno nie byłem taki podekscytowany początkiem sezonu, wierzę w Pirlo i w drużynę, są mankamenty ale generalnie dobrze to widzę. Mogliśmy wygrać 4-0 i 5-0, szkoda tego goal line co sprawdzali, bo było blisko, ale cieszą 3 punkty i debiut Kulu!


Nie ma nic piękniejszego niż Juve
Poprostu

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 11 listopada 2007
Posty: 7073
Rejestracja: 11 listopada 2007

Nieprzeczytany post 21 września 2020, 20:16



DonPatch

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 02 stycznia 2010
Posty: 810
Rejestracja: 02 stycznia 2010

Nieprzeczytany post 21 września 2020, 21:13

Ten mecz pokazał, ile dla Juve znaczy Chiellini. Nagle Bonucci gra jak za najlepszych lat, a piłkarz-mem Danilo rozgrywa super mecz. Może to jego pozycja?
Mecz fajny i żywy, szkoda centymetrów Amerykanina i setek Ronaldo, spokojnie mogło być 5:0. Jak nieobecni dziś wrócą do gry może być niezły kosmos. Ogólnie <brzydkie słowo ( ͡° ͜ʖ ͡°)> tagi, ale #InPirloWeTrust!


Obrazek
livinglegend

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 01 czerwca 2003
Posty: 298
Rejestracja: 01 czerwca 2003

Nieprzeczytany post 21 września 2020, 22:17

Nie ma się co jeszcze zachwycać Ramsey'em. Zagrał dobrze bo to bardzo dobry piłkarz. Problem polegał na tym, że przyszedł do zupełnie innej ligi i od razu trafił na erę patachała Sarriego. Trzeba go po prostu umieć wykorzystać bo jest bardzo wartościowym piłkarzem. Podoba mi się to jak Rabiot zaczyna szefować w pomocy, to było już w poprzednim sezonie zauważalne. Wg mnie Rabiot, Bentancur (!) i Ramsey to bardzo solidna pomoc. Z McKenniem i Arthurem to się dopiero zobaczy.


Arrivederci Mauro e David :(
jackop

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 08 stycznia 2006
Posty: 7338
Rejestracja: 08 stycznia 2006

Nieprzeczytany post 22 września 2020, 00:14

DonPatch pisze:
21 września 2020, 21:13
Nagle Bonucci gra jak za najlepszych lat,
Oglądałeś czy livescore? Pytam serio, bo Babolucci zdołał kilka razy odwalić manianę przeciwko zespołowi, który przez 80% czasu gry nie był zainteresowany atakowaniem naszej bramki.


Obrazek
O Vesuvio Lavali Col Fuoco! Lavali! Lavali! Lavali Col Fuoco!
ice

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 05 października 2008
Posty: 1190
Rejestracja: 05 października 2008

Nieprzeczytany post 22 września 2020, 08:42

Zgadzam się w tej kwestii jackopem. Leo wypadł dobrze, bo ubezpieczał go Chiellini, zapewne przyzwyczajony do jego wtop. Przynajmniej dwa babole miał.


Bartosz Karawańczyk pisze:
12 października 2020, 21:00
Chiesa? To będzie drugi Berna. Są strasznie podobni. Przereklamowane super talenty z Violi za grube miliony. Totalnie przepłaceni. Podobny "styl" i pozycja.
DonPatch

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 02 stycznia 2010
Posty: 810
Rejestracja: 02 stycznia 2010

Nieprzeczytany post 22 września 2020, 11:20

Może i tak :laugh:
Tak długo oglądałem bryndze, że jeden dobry mecz mnie podniecił i wszystko i wszyscy mi się podobali :hope:


Obrazek
Zablokowany