Serie A 19/20 (28): JUVENTUS F.C 4-0 Lecce

Przedmeczowe przewidywania, gorące pomeczowe dyskusje, wasze oceny gry Juve i poszczególnych zawodników.
Zablokowany
miknou

Juventino
Juventino
Rejestracja: 26 sierpnia 2008
Posty: 143
Rejestracja: 26 sierpnia 2008

Nieprzeczytany post 27 czerwca 2020, 00:04

Czy to faktycznie zasługiwało na czerwoną kartkę? :think:


Reszta wideo (brameczki) z fejsa JP - dzięki Panowie :hello: Swoją drogą fajnie musi się je nagrywać :D









harcownia

Juventino
Juventino
Rejestracja: 17 maja 2017
Posty: 137
Rejestracja: 17 maja 2017

Nieprzeczytany post 27 czerwca 2020, 00:18

Niestety nie oglądałem, ale wynik i bramki podpowiadają pełną kontrolę? :D


Vego

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 05 maja 2016
Posty: 93
Rejestracja: 05 maja 2016

Nieprzeczytany post 27 czerwca 2020, 00:24

miknou pisze:
27 czerwca 2020, 00:04
Czy to faktycznie zasługiwało na czerwoną kartkę? :think:
Nie wyglądało, ale w teorii wychodził sam na sam z bramkarzem.


Vanitas vanitatum
Bartosz Karawańczyk

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 23 maja 2013
Posty: 430
Rejestracja: 23 maja 2013

Nieprzeczytany post 27 czerwca 2020, 01:16

Odnośnie główek Ronaldo: Amauri miałby dziś dwa gole :prochno:


Paya pisze:
12 października 2020, 21:00
Chiesa? To będzie drugi Berna. Są strasznie podobni. Podobna jest również ich historia i pochodzenie. Przereklamowane super talenty z Violi za grube miliony. Totalnie przepłaceni.
Wicior

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 15 sierpnia 2003
Posty: 1226
Rejestracja: 15 sierpnia 2003

Nieprzeczytany post 27 czerwca 2020, 03:41

Z De Lighta robi sie prawdziwy kot w obronie. Juz jest lepszy od Bonucciego i chyba wyrósł na lidera defensywy Juve w tym momencie. Z zawodnikami Lecce wyglądał jak profesor. Dajmy mu sezon i zrobi sie z niego Maldini Serie A. Serce rosnie gdy oglądam jego rozwój.


Profesor

Juventino
Juventino
Rejestracja: 07 sierpnia 2016
Posty: 895
Rejestracja: 07 sierpnia 2016

Nieprzeczytany post 27 czerwca 2020, 07:36

De Ligt będzie tylko lepszy, trudne początki ale ten gość miał 20lat! Jeszcze Demiral niech się ogra do pary a jeszcze bardzo bym chciał widzieć duet Chiellini - De Ligt!


Sorek21

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 31 grudnia 2007
Posty: 4376
Rejestracja: 31 grudnia 2007

Nieprzeczytany post 27 czerwca 2020, 08:21

Gdy Higuain wchodzi na 9 to gra całego zespołu wygląda lepiej. Przy nim Cristiano również lepiej wygląda.

Sarri powinien teraz pokazać jaja i postawić na 4-2-3-1.

Po takich wejściach jak wczoraj, mam słabość do Douglasa Costy. Gdyby tylko był zdrowy to robi różnice. Miło się patrzy jak na przyspieszeniu z łatwością mija dwóch rywali.

De Ligt rośnie z każdym meczem.


Baczu

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 01 marca 2009
Posty: 1289
Rejestracja: 01 marca 2009

Nieprzeczytany post 27 czerwca 2020, 11:37

Druga połowa to jest to, co powinniśmy oglądać w każdym meczu z ogórkiem Serie A. Głód, piana w pysku, pewność siebie i własnych umiejętności. Widać że jednak jakieś schematy i alternatywne możliwości ataku, prócz pchania się środkiem mamy. Ale potrzeba nam kogoś takiego jak Costa w formie. Jak można być tak pięknym i irytującym zarazem? Pierwsze minuty po wejściu Douglasa to pasmo frustracji jego grą i zatrzymywaniem się na pierwszym przeciwniku. Jak złapał luz, to tamtych musieli wykręcać z boiska.
Juventus po prostu musi przestać siedzieć i gapić się na talerz, tylko złapać sztućce i zacząć jeść.


Obrazek
DonPatch

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 02 stycznia 2010
Posty: 810
Rejestracja: 02 stycznia 2010

Nieprzeczytany post 27 czerwca 2020, 12:01

Ja tam się w ogóle nie jaram. Wygrana 4:0 w przewadze z outsiderem to powinna być norma, a nie święto. Jeżeli będzie jakaś powtarzalność, to można mówić o progresie. Póki co traktuję ten wynik jako wypadek przy pracy.


Obrazek
dimebag11

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 31 maja 2009
Posty: 2557
Rejestracja: 31 maja 2009

Nieprzeczytany post 27 czerwca 2020, 12:05

Sorek21 pisze:
27 czerwca 2020, 08:21
Gdy Higuain wchodzi na 9 to gra całego zespołu wygląda lepiej. Przy nim Cristiano również lepiej wygląda.

Sarri powinien teraz pokazać jaja i postawić na 4-2-3-1.

Po takich wejściach jak wczoraj, mam słabość do Douglasa Costy. Gdyby tylko był zdrowy to robi różnice. Miło się patrzy jak na przyspieszeniu z łatwością mija dwóch rywali.

De Ligt rośnie z każdym meczem.
Ja natomiast mam wrażenie, że te zachwyty nad Costą są znacznie przesadzone, bo Brazylijczyk prezentuje się zwykle bardzo dobrze jedynie wtedy, gdy wchodzi w końcówce na podmęczonego przeciwnika (tak jak to miało miejsce chociażby wczoraj, gdy Lecce od 32 minuty grało w osłabieniu). Wtedy rzeczywiście uwidacznia się niesamowite odejście Douglasa na kilku metrach czy też niezwykle skuteczne są jego dryblingi. Z kolei jeśli przychodzi mu grać od początku i do tego z mocniejszym rywalem, to wcale tak kozacko się nie prezentuje. Wiadomo, że taki joker, którego można wpuścić z ławki i potrafi odmienić losy spotkania, to skarb, ale niestety jestem w stosunku do jego osoby mocno sceptyczny właśnie przez te ciągłe problemy zdrowotne i pobieraną wysoką pensję ze skarbca Juventusu.


Juve jest miłością całego mojego życia. Jest powodem do radości i dumy, ale i przyczyną frustracji i rozczarowań. Jest źródłem niesamowitych emocji, tworzącym prawdziwą i niekończącą się opowieść o miłości. - Gianni Agnelli
piterjuve

Juventino
Juventino
Rejestracja: 05 września 2007
Posty: 446
Rejestracja: 05 września 2007

Nieprzeczytany post 27 czerwca 2020, 13:14

dimebag11 pisze:
27 czerwca 2020, 12:05


Ja natomiast mam wrażenie, że te zachwyty nad Costą są znacznie przesadzone, bo Brazylijczyk prezentuje się zwykle bardzo dobrze jedynie wtedy, gdy wchodzi w końcówce na podmęczonego przeciwnika (tak jak to miało miejsce chociażby wczoraj, gdy Lecce od 32 minuty grało w osłabieniu). Wtedy rzeczywiście uwidacznia się niesamowite odejście Douglasa na kilku metrach czy też niezwykle skuteczne są jego dryblingi. Z kolei jeśli przychodzi mu grać od początku i do tego z mocniejszym rywalem, to wcale tak kozacko się nie prezentuje. Wiadomo, że taki joker, którego można wpuścić z ławki i potrafi odmienić losy spotkania, to skarb, ale niestety jestem w stosunku do jego osoby mocno sceptyczny właśnie przez te ciągłe problemy zdrowotne i pobieraną wysoką pensję ze skarbca Juventusu.
Dokładnie to samo chciałem napisać.
Dodam tylko, że Costa gdy gra od początku meczu (oprócz tego co napisałeś), jest w stanie dociągnąć co najwyżej do 60-70 min, o ile nie dozna wcześniej kontuzji.


piterjuve

Juventino
Juventino
Rejestracja: 05 września 2007
Posty: 446
Rejestracja: 05 września 2007

Nieprzeczytany post 27 czerwca 2020, 13:21

Drobne wnioski po tym meczu:
1. Do momentu gry 11 na 11, to Lecce prowadziło grę i bardzo szybko wchodziło w naszą strefę obronną oddając kilka groźnych strzałów.
2. Lecce pokazało nam, ale też niestety innym naszym przeciwnikom, jak sobie radzić z naszym wysokim presingiem. Robili to na niesamowitym luzie. Nasi zawodnicy biegali jak mogli, a oni nic sobie z tego nie robili. Szczerze, to nie widziałem żadnej drużyny, która tak łatwo by wychodziła spod naszego presingu - piszę oczywiście o pierwszych około 30 min meczu.
3. Ogólnie - jeśli nie zdobywamy w początkowej fazie meczu bramki, bardzo ciężko nam się później gra.


Alexinhio-10

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 16 września 2009
Posty: 2935
Rejestracja: 16 września 2009

Nieprzeczytany post 27 czerwca 2020, 13:41

My ciągle gramy strasznie zachowawczo. Zobaczcie że będąc na połowie przeciwnika, zamiast spróbować coś pograć gdy przeciwnik jest z 2-3m przy naszym drugim zawodniku, następuje wycofanie do tyłu i znów mozolne budowanie akcji. Boją się zaryzykować, poklepać piłką. Miały być takie trójkąty, A tu lipa. Ciekawe na ile w tym wina Sarriego, a na ile przesiąknięcie betonem Maksia, bo wygląda to niemal identycznie jak za jego kadencji. Obejrzałem ostatnio City z Chelsea...niebo a ziemia.

Ronaldo to już chyba z karnych tylko będzie strzelał...

Costa za bardzo chce indywidualnie i nie zawsze to wychodzi. Wraz z upływem czasu wyglądało to lepiej.


Rozgrzany Sturaro

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 10 maja 2019
Posty: 298
Rejestracja: 10 maja 2019

Nieprzeczytany post 27 czerwca 2020, 13:52

Ten mecz można najlepiej podsumować tak:
Obrazek

Co tu dużo mówić, wygrana 4-0 która równie dobrze mogła się skończyć 7-2, gdyby piłkarze Juve potrafili wykończyć momentami bardzo proste i klarowne sytuacje. Cieszy mnie kolejny gol Dybali, za to Berna wraca do swojego gównopoziomu po jednej asyście z Bologną. Ten człowiek nie nadaje się do gry na najwyższym poziomie. A Matuidi na lewej obronie przypomniał mi czasy dośrodkowań De Ceglie i Molinaro :prochno:


Smacznej kawusi, Allegri mnie dusi
#ŁysyBajerantOut
Poprostu

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 11 listopada 2007
Posty: 7077
Rejestracja: 11 listopada 2007

Nieprzeczytany post 27 czerwca 2020, 13:57

Alexinhio-10 pisze:
27 czerwca 2020, 13:41
Wraz z upływem czasu wyglądało to lepiej.
Bo przeciwnik umarł w butach i tyle.

Ronaldo jest daremny i nie ma żadnego sensu budować drużyny w okół niego ale będzie trybikiem w układance albo żegnamy.


Zablokowany