Serie A 19/20 (12): JUVENTUS F.C 1-0 A.C Milan

Przedmeczowe przewidywania, gorące pomeczowe dyskusje, wasze oceny gry Juve i poszczególnych zawodników.
Zablokowany
lenor

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 26 sierpnia 2010
Posty: 1030
Rejestracja: 26 sierpnia 2010

Nieprzeczytany post 14 listopada 2019, 16:18

A ja stanę po stronie jackopa, my tak sobie pompujemy balonik co roku ( kilka razy to już przed sezonem wręczaliśmy sobie puchar LM) a kończyliśmy jak zwasze. Juventus nigdy nie grał ładnej piłki, ale i też nigdy niczego nie wygrał w Europie po 96. Jaka gra, takie puchary.
W LM potrzeba szczęścia, umiejętności ale też i odwagi, szaleństwa, a my wychodzimy obsrani przy każdej możliwej okazji gry z równym/lepszym.
Koniec konców ten słaby Real, czy Liverpool i tak będą grali pierwsze skrzypce, jak co roku.


Obrazek
Arbuzini

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 17 sierpnia 2008
Posty: 5251
Rejestracja: 17 sierpnia 2008

Nieprzeczytany post 14 listopada 2019, 20:23

Napoli jest w rozsypce, a każdego z ich trójki pomocników Ruiz/Allan/Zieliński brałbym z pocałowaniem ręki więc jak z tak słabą formacją mamy być konkurencyjni w Europie? Kompletnie nie rozumiem tej polityki budowania środka pola, gdzie z jednej strony na siłę próbujemy pozyskiwać zawodników na już, ale robimy to najniższym możliwym kosztem i bez specjalnych wymagań względem takich piłkarzy, a z drugiej boimy się ryzyka sprowadzania zawodników młodych i wymagających szlifu. Przy tym wszystkim żadnym problemem nie jest wydanie 75 mln E na środkowego obrońcę. Tylko, że De Ligt ma fejm, wszyscy o nim mówią więc z automatu jego notowania rosną. Zamiast napalać się na kogoś, bo jest wokół niego duży szum lub jest za darmo trzeba krytycznie spojrzeć na zespół i wymienić trzech zawodników z obecnej kadry na takich, których drużyna naprawdę potrzebuje w pierwszej kolejności żeby gra wyglądała lepiej.

Porównanie pomocników z tego meczu (udane wślizgi / odebrane piłki / wygrane pojedynki powietrzne):
Pjanić - 5 / 0 / 1
Bentancur - 6 / 1 / 3
Matuidi - 1 / 2 /1
Rabiot - 0 / 0 / 0

O ile Rabiota można tłumaczyć, że nie jest jeszcze do końca sobą to Matuidi zasługuje na nagę. W teorii ma dawać najwięcej w defensywie, a sprawuje się najgorzej.

Jeśli w lecie udałoby nam się wygrać walkę o podpis Erkissena to zestawiłbym pomoc w stylu drużyn hiszpańskich i angielskich: Erkissen - DM - Pjanić. Pytanie, czy włoski trener ogarnie takie zadanie...


Rozgrzany Sturaro

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 10 maja 2019
Posty: 296
Rejestracja: 10 maja 2019

Nieprzeczytany post 15 listopada 2019, 14:29

Arbuzini pisze:
14 listopada 2019, 20:23
O ile Rabiota można tłumaczyć, że nie jest jeszcze do końca sobą to Matuidi zasługuje na nagę. W teorii ma dawać najwięcej w defensywie, a sprawuje się najgorzej.
Nie przepadam za wydawaniem osądu zanim nawet nie minie pół roku gry piłkarza w nowym klubie, ale Rabiot razi mnie w oczy za każdym razem gdy gra. W zasadzie to sam nie wiem kim on ma być na boisku. Defensywny pomocnik? Rozgrywający? B2b? Ciężko mi go sklasyfikować i "szufladkować", a wszystko przez to, że w niczym się chłopak nie wyróżnia.

Za to Matuidi był, jest i będzie najwyżej solidnym defensywnym pomocnikiem od czarnej roboty.


Smacznej kawusi, Allegri mnie dusi
#ŁysyBajerantOut
Arbuzini

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 17 sierpnia 2008
Posty: 5251
Rejestracja: 17 sierpnia 2008

Nieprzeczytany post 15 listopada 2019, 19:52

Rozgrzany Sturaro pisze:
15 listopada 2019, 14:29
Rabiot razi mnie w oczy za każdym razem gdy gra. W zasadzie to sam nie wiem kim on ma być na boisku. Defensywny pomocnik? Rozgrywający? B2b?
Miał dość długi rozbrat z piłką, do tego musi odnaleźć się w nowych warunkach, a konkurencję do gry ma sporą. To też jest trochę problem naszej pomocy - każdy równy, zbyt wielu zawodników solidnych albo po prostu dobrych. Jedynym graczem poza konkurencją jest Pjanić, brakuje indywidualności. Nie jest też tajemnicą, że Rabiot jest specyficznym człowiekiem i brakuje mu pokory. Za wszelką cenę dąży do tego żeby pełnić na boisku taką rolę, która będzie pozwalać mu atakować. Byłem zadowolony z jego przyjścia, ale na ten moment słusznie przegrywa walkę o skład z Matuidim, co jest dla mnie sporym rozczarowaniem. Pomoc funkcjonowała najlepiej w 433, kiedy szerzej ustawieni pomocnicy pracowali na więcej swobody na boisku dla Pjanicia. Mam nadzieję, że Sarri to jeszcze jakoś ogarnie, bo póki co wrócił do schematu Allegriego. Ah, ta włoska myśl szkoleniowa.

W lecie bierzmy Erikssena. Genialny zawodnik i jeden z najlepszych pomocników dostępnych na rynku. Tylko to nie jest facet co będzie odwalać czarną robotę w jakimkolwiek stopniu, a ktoś taki byłby wtedy również potrzebny żeby przeciwnik nie wjeżdżał w nas jak w sito. Ostatecznie można zastanowić się nad sprzedażą Cana i Rabiota żeby podreperować budżet i szarpnąć się na pomocnika, który spójnie dopełni formację.


Zablokowany