Serie A 19/20 (5): Brescia 1-2 JUVENTUS F.C

Przedmeczowe przewidywania, gorące pomeczowe dyskusje, wasze oceny gry Juve i poszczególnych zawodników.
Zablokowany
pumex

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 23 lutego 2008
Posty: 10783
Rejestracja: 23 lutego 2008

Nieprzeczytany post 24 września 2019, 20:22

Osgiliath pisze:
24 września 2019, 20:10
No jednak mógłby Demiral zamiast Bonuca, ale poza tym ok.
Według mnie to zły moment na rotowanie obroną. Demiral zagrał ostatnio przeciwko Hellasowi, wystarczy. W obecnej fazie De Ligt musi maksymalnie zgrywać się z Bonuccim, na ten duet jesteśmy skazani przez następne pół roku, więc nie ma wyjścia.

I nie przesadzajmy z tym odpoczynkiem (bo już pojawiają się głosy o zmęczeniu i potrzebie rotacji), drużyna dopiero co zaczęła sezon i - jak słusznie zauważył Ancelotti - jeszcze szuka swojej tożsamości.


Obrazek
Sergej95

Juventino
Juventino
Rejestracja: 10 lipca 2018
Posty: 12
Rejestracja: 10 lipca 2018

Nieprzeczytany post 24 września 2019, 20:25

Ciekawe kiedy Rugani dostanie jakąś szanse na gre :whistle:


Nicram_93

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 26 czerwca 2017
Posty: 988
Rejestracja: 26 czerwca 2017

Nieprzeczytany post 24 września 2019, 20:28

Skład bardzo fajny, jestem ciekawy jak się zaprezentujemy w takim zestawieniu. Forza Juve :scarf:


Obrazek
"Prawdziwy dżentelmen nigdy nie opuszcza swojej damy."
Alessandro Del Piero, czerwiec 2006r.
Antichrist

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 19 sierpnia 2010
Posty: 2146
Rejestracja: 19 sierpnia 2010

Nieprzeczytany post 24 września 2019, 20:36

Skład bardzo ciekawy, mam nadzieję, że dzisiaj będziemy widzieli coś więcej niż kiełkowanie myśli trenerskiej Sarriego. Dobrze byłoby gdyby Dybala coś strzelił.


The time has come, it's quite clear, our Antichrist is almost here.
Osgiliath

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 01 lutego 2009
Posty: 2706
Rejestracja: 01 lutego 2009

Nieprzeczytany post 24 września 2019, 20:40

pumex pisze:
24 września 2019, 20:22
Osgiliath pisze:
24 września 2019, 20:10
No jednak mógłby Demiral zamiast Bonuca, ale poza tym ok.
Według mnie to zły moment na rotowanie obroną. Demiral zagrał ostatnio przeciwko Hellasowi, wystarczy. W obecnej fazie De Ligt musi maksymalnie zgrywać się z Bonuccim, na ten duet jesteśmy skazani przez następne pół roku, więc nie ma wyjścia.
Granted, słuszny argument.

-
Dybala gra niby w swoim defaultowym zestawieniu w dwójce z przodu, w dodatku Ramsey za nim, więc kiedy jak nie dziś ma szansę pokazać cokolwiek więcej.


jackop

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 08 stycznia 2006
Posty: 7338
Rejestracja: 08 stycznia 2006

Nieprzeczytany post 24 września 2019, 20:42

Mimo wszystko bym rotował. Nie po to by jak napisał @pumex dać odpocząć poszczególnym piłkarzom, ale by testować ile się da już teraz na starcie.

W środku obrony trzeba wyłonić pierwszego do wejścia za duet Bonucci - De Ligt, który ma zagwarantowane wszystkie spotkania w Serie A ze średniakami i w górę, oraz zaliczy komplet występów w LM. Czy to będzie Demiral czy Rugani, jeden z tej dwójki musi być w miarę ograny w razie czego. Na razie żaden nie ma umiejętności żeby wejść z marszu i nie dać ciała tak jak to robił Barzagli.

W pomocy jest jeszcze większy miszmasz, a nie chce mi się wierzyć, że sezon skończymy z tercetem Khedira - Pjanić - Matuidi. Niestety na niekorzyść Cana wpłynęły powołania do LM, ale mimo wszystko dałbym mu dziś szansę zamiast Samiego.

Już nawet nie łudzę się, że zagramy fajną w odbiorze piłkę, ale przynajmniej niech dadzą jak najmniej powodów by chcieć wysłać ich do kamieniołomów na resztę sezonu.


Obrazek
O Vesuvio Lavali Col Fuoco! Lavali! Lavali! Lavali Col Fuoco!
jackop

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 08 stycznia 2006
Posty: 7338
Rejestracja: 08 stycznia 2006

Nieprzeczytany post 24 września 2019, 20:43

Zobaczymy jak w środku spisze się ten cały Tonali i czy Super Mario ma jeszcze "to coś".
Ostatnio zmieniony 24 września 2019, 21:05 przez jackop, łącznie zmieniany 2 razy.


Obrazek
O Vesuvio Lavali Col Fuoco! Lavali! Lavali! Lavali Col Fuoco!
PlanetJuve

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 27 sierpnia 2006
Posty: 1717
Rejestracja: 27 sierpnia 2006

Nieprzeczytany post 24 września 2019, 20:44

Nowe ustawienie, fajnie że Ramsey tak szybko wkradł się do pierwszego składu, bo szczerze lubię tego zawodnika. Z zaciekawieniem oblukam ten skład.


Gandalf8

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 26 marca 2007
Posty: 1635
Rejestracja: 26 marca 2007

Nieprzeczytany post 24 września 2019, 20:50

Ciekawe czy nowe ustawienie sprawi, że będziemy lepiej grać? Sarri chyba zobaczył, że 4-4-3 jest "przesiąknięte" Maxem i szuka czegoś innego, żeby dodatkowo wykorzystać Ramseya (który dobrze się zaprezentował z Hellasem) i Dybale (który w 4-3-3 się nie odnajdzie). Ważny też mecz dla Rabiota, który musi dać trenerowi jakieś argumenty, żeby na niego stawiać.


Jeden, by wszystkimi rządzić, Jeden, by wszystkie odnaleźć,
Jeden, by wszystkie zgromadzić i w ciemności związać
W Krainie Mordor, gdzie zaległy cienie.
PlanetJuve

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 27 sierpnia 2006
Posty: 1717
Rejestracja: 27 sierpnia 2006

Nieprzeczytany post 24 września 2019, 21:52

Tylko Ramsey i Dybala graja. Rabiot tragedia, Pjanic niech sie uczy od Ramseya.


Wojtek

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 18 grudnia 2009
Posty: 7560
Rejestracja: 18 grudnia 2009

Nieprzeczytany post 24 września 2019, 21:53

Gramy lepiej niż z Hellas, takie moje skromne zdanie. Gol imo bardziej na konto Sandro niż Szczęsnego. Tak 60 do 40. Wiem, że rywal szedł na obieg, ale jak można się w polu karnym cofać?

W tym sezonie nie ma łatwych rywali :D


Mati1990

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 17 grudnia 2004
Posty: 1765
Rejestracja: 17 grudnia 2004

Nieprzeczytany post 24 września 2019, 21:54

Tak na szybko po pierwszej połowie:
- Danilo - powoli przestaję wierzyć już w tego zawodnika...
- Alex Sandro - dziś momentami zagubiony
- Szczęsny - zawalił nam bramkę
- właśnie sobie zacząłem zdawać sprawę, że poza przebłyskami CR7 nie mamy ataku
- Rabiot- dziś prędzej dostanie czerwień niż zagra dobre spotkanie

Zobaczymy czym druga połowa nas uraczy. Zazwyczaj dawaliśmy strzelać ex zawodnikom, czyli Romulo pewnie zagrzewa ręce, wcale mnie nie zdziwi jak barwuah coś strzeli...


Sorek21

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 31 grudnia 2007
Posty: 4376
Rejestracja: 31 grudnia 2007

Nieprzeczytany post 24 września 2019, 21:54

Ależ mnie irytuje brak prawej nogi u Dybali.
Miał dwie okazje na gola ale zamiast bał się strzelać słabszą nogą i przekombinował.

Rabiot i Higuain ruszają się jak mucha w smole.

Dlaczego nie gramy w domowym stroju ? Kolorystycznie pasuje do Brescii.


Sila Spokoju

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 18 marca 2009
Posty: 2345
Rejestracja: 18 marca 2009

Nieprzeczytany post 24 września 2019, 21:54

Jesteśmy strasznie elektryczni w obronie. Bez Chielliniego niestety nie mamy na dzień dzisiejszy obrońcy na światowym klasowym poziomie. Miejmy nadzieję, że De Ligt się ogarnie, bo na razie wygląda to strasznie.

Co może cieszyć to, że gramy coraz więcej kombinacyjnych szybkich akcji, często na 1 podanie. Za Allegriego tego nie było wcale. Zawsze było rozrzucenie do rogu i dośrodkowanie. Jak nasi się nauczą tak grać i zgrają z resztą nowego składu to o ofensywę nie mam co się martwić.

Dobrze dzisiaj Cuadrado na prawej obronie. Przytrzymuje tam Donnarummę i Romulo nie pozwalając im na celne dośrodkowania.

Mam nadzieję, że w II połowie zagramy lepiej, przyciśniemy i strzelimy jeszcze z 2 bramki.

Jak na razie mamy ciężki początek sezonu, ale liczę, że w okolicach grudnia będzie to wszystko już dobrze wyglądać.

P.S. Ta klepa z 24 minuty, której nie wykończył Higuain ze spalonego palce lizać :ok:
Ostatnio zmieniony 24 września 2019, 21:55 przez Sila Spokoju, łącznie zmieniany 2 razy.


Max Allegri przed przegranym 5:1 meczem pisze: “Mam względem Luciano olbrzymi szacunek. To naprawdę zabawne, że od czasu do czasu zdarza nam się pokłócić… Ja przy nim w ogóle nie jestem trenerem, pracuję w tym fachu z przypadku“
Kruczenzo

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 27 września 2011
Posty: 693
Rejestracja: 27 września 2011

Nieprzeczytany post 24 września 2019, 21:55

Myslalem, ze nikt nie przebije mojej niecheci do De Sciglio, ale Danilo w ekspresowym tempie goni Allegriego juniora. 2 razy skonczyc przed czasem!? To nawet Mattia sie z taka regularnoscia nie lamie.

Szczesny jaki kartofel....


Z pozytywów trzeba odnotować kilka ładnych, kombinacyjnych akcji oraz grę Ramseya.


Zablokowany