Pre-Season 19/20: JUVENTUS F.C 1-1 (kar:4-3) Inter

Przedmeczowe przewidywania, gorące pomeczowe dyskusje, wasze oceny gry Juve i poszczególnych zawodników.
Zablokowany
albertcamus

Juventino
Juventino
Rejestracja: 28 sierpnia 2012
Posty: 1277
Rejestracja: 28 sierpnia 2012

Nieprzeczytany post 24 lipca 2019, 15:36

są karne, a polsat uciął transmisję? :-)


Garreat

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 16 kwietnia 2004
Posty: 1702
Rejestracja: 16 kwietnia 2004

Nieprzeczytany post 24 lipca 2019, 15:36

wieczorek00 pisze:Jak mi się podoba ten Demiral, bardzo pewny siebie, gra agresywnie może być nowym Chiellinim. Wiadomo za krótko na ocenę ale na razie Demiral > de Ligt.
Gość robi mega wrażenie, Rugani przy nim wygląda jak dziecko. Daniele należy podziękować i pożegnać jeśli tylko ktoś jest skłonny zapłacić.
Przeraża ilość złych decyzji w znakomitych sytuacjach, zazwyczaj kończy się próbą podania do Ronaldo za wszelką cenę. Zamiast spokojnie, na dwa podania...
Bernardeschi to taki Irek Jeleń, szybko biegnie a potem strata. Jak przychodzi do podania, strzału, to na 90% zrobi to źle. Porą się ogarnąć bo póki co mamy 25letni wieczny talent.
Mandzukic w przeciwieństwie do Higuaina potrafi grać z przeciwnikiem na plecach.
Oglądaliśmy co innego w drugiej połowie i raczej był to zabieg celowy.

Buffon broni karnego :D.


Hołek

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 11 września 2005
Posty: 282
Rejestracja: 11 września 2005

Nieprzeczytany post 24 lipca 2019, 15:39

Przemęczyłem ten mecz i nie będę na razie oceniał gry, ale o dwóch sprawach muszę wspomnieć. Ronaldo to świetny zawodnik, ale nie trzeba każdej kontry zagrywać do niego, kiedy inni są lepiej ustawieni. Tak było w zeszłym sezonie i jest nadal. Wychodzimy kontrą trzech na trzech, najgorzej z tych trzech jest ustawiony Ronaldo, a piłka i tak do niego idzie. W tym meczu były z dwie takie sytuacje, na przykład jak Can próbował ratować to wszystko przewrotką, chociaż wcześniej był na najczystszej pozycji i aż się prosiło, żeby do niego zagrać. Druga sprawa to Demiral. Już widać, że mamy drugiego Chielliniego. Oby dalej szedł w tym kierunku a szybko sobie mnie kupi.


Niektórzy ludzie postrzegają rzeczy w ich naturalnym stanie i zadają sobie pytanie: Dlaczego? Ja marzę o rzeczach, których nigdy nie było i mówię sobie: Dlaczego nie?
jurson09

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 08 listopada 2004
Posty: 601
Rejestracja: 08 listopada 2004

Nieprzeczytany post 24 lipca 2019, 15:41

Rabiot zrobił Ramosa :D


Juve per sempre sara...!!!!
Pessos

Juventino
Juventino
Rejestracja: 09 grudnia 2014
Posty: 156
Rejestracja: 09 grudnia 2014

Nieprzeczytany post 24 lipca 2019, 15:44

jurson09 pisze:Rabiot zrobił Ramosa :D
Sarri jak to zobaczył to aż zaczął szukać zapalniczki.


Sila Spokoju

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 18 marca 2009
Posty: 2355
Rejestracja: 18 marca 2009

Nieprzeczytany post 24 lipca 2019, 15:44

Demiral będzie dobrym kotem :bravo:


Max Allegri przed przegranym 5:1 meczem pisze: “Mam względem Luciano olbrzymi szacunek. To naprawdę zabawne, że od czasu do czasu zdarza nam się pokłócić… Ja przy nim w ogóle nie jestem trenerem, pracuję w tym fachu z przypadku“
fivapoPL

Juventino
Juventino
Rejestracja: 13 marca 2017
Posty: 310
Rejestracja: 13 marca 2017

Nieprzeczytany post 24 lipca 2019, 15:45

Wygrywamy po karnych

(Karny nietrafiony)Ranocchia A.
1'

Cancelo J.(Rzut karny)
2'

(Rzut karny)Puscas G.
2'

Ronaldo C.(Rzut karny)
3'

(Karny nietrafiony)Longo S.
3'

Can E.(Rzut karny)
4'

(Rzut karny)Mario J.
4'

Rabiot A.(Karny nietrafiony)
5'

(Rzut karny)Barella N.
5'

Bernardeschi F.(Karny nietrafiony)
6'

(Karny nietrafiony)Valero
6'

Demiral M.(Rzut karny)


Push3k

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 24 czerwca 2006
Posty: 3452
Rejestracja: 24 czerwca 2006

Nieprzeczytany post 24 lipca 2019, 15:48

Kurde, to były chyba najlepsze karne Buffona w karierze.


Loud
Louder!
MOTÖRHEAD
1945-2015 RIP Lemmy
kdzr

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 10 lipca 2010
Posty: 710
Rejestracja: 10 lipca 2010

Nieprzeczytany post 24 lipca 2019, 15:49

Demiral podoba mi się straszliwie, nie ruszać go za żadne skarby. :inlove: Gra grą, ale on bardzo szybko zintegrował się z grupą. Widać to po tym jak jako pierwszy podbiega gratulować bramki i tak dalej. Kozak.

Edit: Buffon wyczuł chyba wszystkie karne, co? (szkoda tego pod brzuchem strzelonego przez Barellę).


Vincere non e' importante, e' l'unica cosa che conta.
playmaker

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 24 lutego 2007
Posty: 690
Rejestracja: 24 lutego 2007

Nieprzeczytany post 24 lipca 2019, 15:50

Push3k pisze:Kurde, to były chyba najlepsze karne Buffona w karierze.
No, wyczuł każdy strzał


Alexinhio-10

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 16 września 2009
Posty: 2935
Rejestracja: 16 września 2009

Nieprzeczytany post 24 lipca 2019, 15:58

kdzr pisze:Demiral podoba mi się straszliwie, nie ruszać go za żadne skarby. :inlove: Gra grą, ale on bardzo szybko zintegrował się z grupą. Widać to po tym jak jako pierwszy podbiega gratulować bramki i tak dalej. Kozak.

Edit: Buffon wyczuł chyba wszystkie karne, co? (szkoda tego pod brzuchem strzelonego przez Barellę).
:ok:
Jeśli sprzedadzą jego, zamiast wiecznego talentu, to ja nie mam pytań.


szczypek

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 18 marca 2007
Posty: 6203
Rejestracja: 18 marca 2007

Nieprzeczytany post 24 lipca 2019, 16:02

jackop pisze:
Alexinhio-10 pisze:Jak dla mnie to możemy przegrać wszystkie sparingi, byleby Sarri przypomniał im jak się gra w piłkę i czerpie z tego radość.
Tyle, że tu nie chodzi o przegrać/wygrać tylko o padło jakie prezentujemy. Wielokrotnie pisałem to za Maksa, wszystko zaczyna się od sparingów poprzez mecze z ogórkami, na topowych rywalach kończąc. Także dla odmiany byłoby przyjemnie zacząć tym razem u podstaw.
To był drugi mecz pod wodzą Sarriego. Jakby tak wszystko się dało zmienić od strzała to byłoby zbyt pięknie, on na razie przeprowadził kilka treningów a oni są przyzwyczajeni do gównogry od kilku lat..

Jackopie zluzuj, boś spięty strasznie po tej dobrej zmianie na naszej trenerskiej ławce ;)

Meczu nie oglądałem (jeszcze).


Vinylside

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 06 stycznia 2013
Posty: 267
Rejestracja: 06 stycznia 2013

Nieprzeczytany post 24 lipca 2019, 16:03

Wygrana z tymi plackami zawsze cieszy. Wisienką na torcie jest jednak Polsat. Za każdym razem, gdy odpalam ten cholerny kanał, wierzę, że zaskoczyli mnie już dosłownie wszystkim. Dziś po prostu przeszli samych siebie. Pan Roman "eeeee" Kołtoń, doświadczony dziennikarz i komentator sportowy w dalszym ciągu nie pojmuje, że taki klub jak Juventus Turyn nie istnieje. To w sumie nic przy przedwczesnym zakończeniu transmisji przez stację, gdzie od lat wiadomo, że w tym "turnieju" przy remisie są jeszcze rzuty karne. Najlepsze jest to, że po meczu Juventusu, na żywo nie było transmitowane nic. Puścili zwykłą powtórkę meczu Realu z Arsenalem :facepalm:

Wracając do meczu, podzielam trochę zdanie użytkowników, którzy twierdzą, że po takich meczach towarzyskich także należy wyciągać wnioski. Owszem, żaden zespół nie będzie grał tu na 100% i udawał, że walczy z przeciwnikiem o finał Champions League. Można jednak popatrzeć na jakim etapie przygotowań jest Juve i wstępnie ocenić czy "będzie chleb z tej mąki". Prawda jest taka, że ani w meczu z Tottenhamem ani z Interem nie zagraliśmy jakoś rewelacyjnie. Gdyby ktoś w dniu dzisiejszym powiedział mi, że na ławce siedzi Allegri to nawet bym nie dyskutował tylko przyznał rację. Demiral zapowiada się bardzo dobrze a dla Buffona wielkie brawa za serię rzutów karnych - wszystkie strzały wyczuł z czego wybronił 3. Jak widać "dalej to ma". Ogólnie z plusów to chyba tyle bo całościowo gra wygląda jak w poprzednim sezonie. W mojej ocenie zdecydowanie brakuje przyśpieszenia zespołu w akcjach ofensywnych. Sam CR7 czy Bernardeschi niczego nie zrobią. Nie ukrywam, że przed sezonem liczę na zmianę formacji bo 4-3-3 wygląda przy tej kadrze blado. Chętnie zobaczyłbym 4-2-3-1.


Obrazek
jackop

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 08 stycznia 2006
Posty: 7346
Rejestracja: 08 stycznia 2006

Nieprzeczytany post 24 lipca 2019, 16:24

szczypek pisze:Jackopie zluzuj, boś spięty strasznie po tej dobrej zmianie na naszej trenerskiej ławce ;)
Pisałem tuż po zwolnieniu Maksa, że nowy trener (niezależnie kto nim zostanie) dostanie ode mnie czystą kartę, ale zacznę wnikliwie przyglądać się jego pracy od samego początku. Fanem Sarriego nie jestem. Jego Chelsea przez większość sezonu grała nieprzyjemny dla oka paździerz. Juventus nadal gra niesamowity paździerz. Czekam na progres.

W obronie Ruganiego, w końcówce dwa razy wyczyścił bodajże Puskasa, raz chroniąc zespół przed groźną kontrą.
Vinylside pisze:Chętnie zobaczyłbym 4-2-3-1.
Ja też, ale nie ściągnęliśmy do tej pory pomocnika o odpowiednim profilu, który mógłby grać w dwójce z Canem (lub Rabiot).


Obrazek
O Vesuvio Lavali Col Fuoco! Lavali! Lavali! Lavali Col Fuoco!
hellspawn

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 15 maja 2006
Posty: 461
Rejestracja: 15 maja 2006

Nieprzeczytany post 24 lipca 2019, 17:46

Zaczyna byś widać rękę Sarriego. Gramy szybciej, bardziej kombinacyjnie i mniej statycznie. Widać ruch piłkarzy w fazie ofensywnej, piłka jest zagrywana na jeden lub dwa kontakty, a obrona gra wyżej. Czasami jeszcze brakuje dokładności i zdarzają się pomyłki, ale nie łatwo jest przestawić się z powolnego i bezpiecznego budowania akcji w stylu Allegriego, na dynamiczną i bardziej ryzykowną filozofię Sarriego. Będzie lepiej z czasem i będzie lepiej gdy pozbędziemy się żołnierzy Allegriego..

Pierwszym do odstrzału, który nie nadąża za zmianami w grze jest Matuidi (chyba, że zostanie jako zadaniowy rezerwowy od brudnej roboty). Dzisiaj parę dobrych przechwytów, ale ogólnie słabo prezentuje się gdy utrzymujemy się przy piłce. A gdy widzę jak pcha się do przodu ze swoją wrodzoną "gracją" to mnie coś bierze..
Równie słabo albo nawet gorzej zagrał (a może adekwatniej jest napisać "zastał") Mandzukić. Nieporozumienie.
Podobać mógł się Higuain, ale im dłużej grał tym mniej z tego wynikało. Chyba wiem czemu nie wiążemy z nim nadziei. Słaby mental. On gra tylko jak gra drużyna.
Bardzo nierówno Cancelo. Wydawało mi się, że się trochę "gryźli" z Bernardeschim na prawej stronie. Ten drugi starał się jak mógł, był bardzo widoczny i ogólnie zagrał dobre spotkanie, ale jak zwykle brakło tej wisienki na torcie.
Najlepsza zmiana to wg mnie Demiral. Ten to gra bez kompleksów. Pewny, twardy, zdecydowany. Będzie z niego wiele pociechy, jeśli go nie sprzedamy. Trzymam kciuki.
Ponadto na plus Rabiot, Pjanic, Can, Ronaldo, Bonucci, De Ligt (mimo samobója).
Na prawdziwe słowa uznania z mojej strony zasługuje Buffon. :uklon: Karne w jego wykonaniu to po prostu klasa i doświadczenie. Środkowy palec dla sceptyków jego powrotu. :punish:

Nie wiem czy mi się tylko wydawało, ale nie widziałem jakiejś chemii między piłkarzami iNTERU, a trenerem Conte.


Zablokowany