Pre-Season 19/20: JUVENTUS F.C 2-3 Tottenham Hotspur

Przedmeczowe przewidywania, gorące pomeczowe dyskusje, wasze oceny gry Juve i poszczególnych zawodników.
Zablokowany
binio

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 20 czerwca 2003
Posty: 628
Rejestracja: 20 czerwca 2003

Nieprzeczytany post 21 lipca 2019, 20:21

@jackob,

Ty jak cobie coś ubzdurasz lub kogoś nie lubisz/albo lubisz (piłkarz/trener/działacz/bez znaczenia) to będziesz klepał swoje, przytaczając coraz bardziej absurdalne teorie bez znaczenia czy jest w tym gram sensu czy nie.

A było już lepiej, odszedł Allegri, zacząłeś pisać normalnie, czasami nawet ciekawie i ciach, bomba z opóźnionym zapłonem eksplodowała. Ty musisz mieć zawsze jakiegoś wroga? Nie ma Allegriego to kogoś trzeba znaleźć? Ktoś (alina) delikatnie powątpił w Twoje spostrzeżenia i drama na całego. Choćby Twoja skrajnie subiektywna ocena MDSa przyćmiewa Ci to jak on faktycznie się prezentuje i zdaje się że to się nigdy nie zmieni. Klepiesz jak klepałeś te same teksty o płaczu Milanu przy sprzedaży ehh.

Akurat alina jest jednym z tych, którzy dodają temu forum powagi i rozsądku a nie populizmu, Ty jesteś przeciwieństwem, a ja chwilowo miałem nadzieję, że się ogarnąłeś.


Obrazek
alina

Redaktor
Redaktor
Awatar użytkownika
Rejestracja: 25 lipca 2009
Posty: 2695
Rejestracja: 25 lipca 2009

Nieprzeczytany post 21 lipca 2019, 20:25

jackop pisze:@alina zabawny jesteś. Najpierw sam schodzisz na temat Cancelo
To był przykład (za słownikiem: "fakt mogący służyć za ilustrację, dowód, poparcie czegoś, jakiegoś twierdzenia"). Porównałem grę MDS z grą Cancelo. Czego nie rozumiesz?
jackop pisze:piszesz, żebym poczytał jaki Matuidi jest użyteczny w taktyce Deschampsa:
alina pisze:No niestety, nie jestem w stanie zorganizować ci wykładu Deschampsa pt. "Co w moim systemie daje Matuidi", ale można poczytać ludzi mądrzejszych od nas obu i się czegoś dowiedzieć, linki poniżej.
Powtórzę, żeby dotarło: dopóki Deschamps nie trenuje Matuidiego w Juve, to w życi mam co genialnego zrobił dla Mbappe i Francji.
A ja oświecę: Matuidi i u Allegro, i u Deschamps, i u Blanka w PSG często robił to, co dziś u Sarriego. Dzięki dużej kondycji był stanie ogarniać defensywnie skrzydło i lewy środek boiska (uwalniając od defensywy Ronaldo, Mbappe, Cavaniego...). Używając Twojego własnego cytatu: zacznij oglądać mecze.

Jeżeli oglądasz mecz i nie jesteś w stanie zauważyć, co Matuidi robi, no to pomagam i odsyłam do literatury. Czego nie rozumiesz?
jackop pisze:Wrzucasz moją wyimaginowaną w swojej głowie wypowiedź (wyraźnie zaznaczyłem, że piłki MDS'a latały w cały świat) przy okazji pisząc niepoprawny nick
alina pisze:De Sciglio: najwięcej celnych długich piłek w Juve dziś
jacop: nie zauważyłem ani jednej
Zdanie "latały w cały świat" ja jednoznacznie rozumiem jako podania niecelne, więc może sprecyzuj. A celnych długich piłek było dziś tak dużo, że sam się mocno dziwiłem - jakoś wcześniej nie wiedziałem, że on tak potrafi.
jackop pisze:Do tego wybiórczo przytoczyłeś cytat o Matuidim z zonalmarking, co wypunktowałem.
Albo nie zrozumiałeś tego fragmentu z ZM, albo świadomie manipulujesz. ZM oczywiście przyznaje, że Matuidi w tym akurat meczu nie dawał rady, ale ogólnie jest w tej roli najlepszy.
jackop pisze:I śmiesz na koniec pisać o samozaoraniu z mojej strony? Niepoważny jesteś?
Jeżeli ktoś pisze "polecam czasami obejrzeć mecz", po meczu, gdzie SAM NIE ZAUWAŻYŁ pewnych rzeczy, no to jak to nazwać, jak nie samozaoraniem? Już pomijam, że na siłę ciśniesz standardowy żart z whoscored (nie zrobili relacji z tego meczu ;( ;( ;( )
jackop pisze:
alina pisze:A tak serio, bez fantacalcio?
Nie mój cyrk nie moje małpy. Podejrzewam, że skończy się na Ramsey/Rabiot - Pjanić - Can w 4-3-3 o ile żaden inny pomocnik nie przyjdzie.
No 4-4-3 z piłką. A ustawienie bez piłki?

Podpowiem - drużyny Sarriego bez piłki są ustawione w 442 lub 4141. Tzn ktoś z tej przedniej trójki musi zapierniczać na skrzydle w obronie. Pytam więc, kto to miałby być. Allegri ustawiał identyczne 442 bez piłki, a za Cristiano na lewej bronił Mandzu lub Matuidi (wtedy z bronienia zwolnieni z grubsza byli Ronaldo z Dybalą, choć ten drugi przeszkadzał regiście rywala) - i to wszystko było naturalne, bo biegał Matuidi lub Mandzu, lub obaj. U Sarriego dziś zajeżdżany na prawej był Berna (później lewej bronił Pereira) i się zastanawiam, czy to będzie tak wyglądało na stałe. Ramsey i Rabiot IMHO takich połaci terenu nie są w stanie ogarnąć.

Powtórzę moją obawę: w meczach z mocnymi rywalami Sarri sadzał nominalnego napastnika, przesuwał Hazarda na środek, żeby zabezpieczyć boki. Wyobrażasz sobie sytuację, że na Barcę w LM wychodzimy z hipotetycznym Icardim na ławce...?


Wojtek

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 18 grudnia 2009
Posty: 7560
Rejestracja: 18 grudnia 2009

Nieprzeczytany post 21 lipca 2019, 20:34

Nie oglądałem meczu niestety. Jak zagrał De Ligt?


Poprostu

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 11 listopada 2007
Posty: 7073
Rejestracja: 11 listopada 2007

Nieprzeczytany post 21 lipca 2019, 20:50

Sarri powiedział, że w Turynie zostało 7 graczy z kontuzjami. O kogo chodzi?


jackop

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 08 stycznia 2006
Posty: 7338
Rejestracja: 08 stycznia 2006

Nieprzeczytany post 21 lipca 2019, 20:54

@binio stul wary przyjacielu ;)
alina pisze:Porównałem grę MDS z grą Cancelo. Czego nie rozumiesz?
Tego po co w ogóle ich porównałeś. Nie ma to nic wspólnego z tym czy De Sciglio kopał dziś piłkę celnie czy niecelnie. Nie jest to żaden argument, chyba że zacząłeś nową myśl, ale w jakim celu wcześniej zacytowałeś mój post?

W kwestii Matuidiego, jeżeli uważasz, że we kadrze prezentował podobny poziom co w Juve to nie mam pytań. Chyba inaczej rozumiemy pojęcie "ogarniania" w defensywie. Dla mnie gość jest do natychmiastowego odpalenia, end of story.
alina pisze:Zdanie "latały w cały świat" ja jednoznacznie rozumiem jako podania niecelne, więc może sprecyzuj. A celnych długich piłek było dziś tak dużo, że sam się mocno dziwiłem - jakoś wcześniej nie wiedziałem, że on tak potrafi.
Zdarzały mu się zarówno podania celne jak i (mocno) niecelne. Poprosiłbym link do statystyk De Sciglio z tego meczu, albo źródło bo też nie chce mi się wierzyć w te rewelacje.
alina pisze:No 4-4-3 z piłką. A ustawienie bez piłki?
To samo.
alina pisze:Wyobrażasz sobie sytuację, że na Barcę w LM wychodzimy z hipotetycznym Icardim na ławce...?
Czemu nie? Wolałbym widzieć Ronaldo albo Dybalę na 9tce niż Maurito czy Gonzalo, ale tak jak pisałem, nie mój cyrk.

Przypomniała mi się Twoja opinia o Chelsea Sarriego: http://www.forum.juvepoland.com/viewtop ... ht=#966119 Także na tą chwilę dalszej dyskusji nie prowadzę.

Szkoda, że nie wyszło z tym Pepem :(


Obrazek
O Vesuvio Lavali Col Fuoco! Lavali! Lavali! Lavali Col Fuoco!
Piotr Juvefan

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 12 kwietnia 2008
Posty: 1611
Rejestracja: 12 kwietnia 2008

Nieprzeczytany post 21 lipca 2019, 21:49

Pierwsza połowa była kalką z zeszłego sezonu i pokazała że ewidentnie przydałoby się przewietrzyć szatnię z Matuidiego,De Sciglio Ruganiego czy Mandzu. Jest szansa,że się tak stanie. Druga już lepsza gdzie dość szybko odwróciliśmy wynik po składnych akcjach. I to był największy plus tego meczu. Pozostałe oba gole to błedy indywidualne De Sciglio,który nie zdążył z kryciem i Rabiota. Chociaż w tym drugim wypadku efekt był zaskakujący :D Sparingowe debiuty nowych zawodników pupy nie urwały.


@binio to się rozczarowałeś :-)


Obrazek
Kruczenzo

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 27 września 2011
Posty: 693
Rejestracja: 27 września 2011

Nieprzeczytany post 21 lipca 2019, 21:51

Wojtek pisze:Nie oglądałem meczu niestety. Jak zagrał De Ligt?
Ogolnie bez szalu, kilka razy Kane czy Lucas go ograli z latwoscia. Chyba mu wrocily retrospekcje z polfinalu LM xD

W pewnej chwili bylo zblizenie na Demirala, to az mi sie Montero przypomnial. Gosc mial wzrok mordercy


Jówentino

Juventino
Juventino
Rejestracja: 02 listopada 2016
Posty: 2
Rejestracja: 02 listopada 2016

Nieprzeczytany post 21 lipca 2019, 22:28

@up
Haha Demiral to niezły wariat z aparycji...


binio

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 20 czerwca 2003
Posty: 628
Rejestracja: 20 czerwca 2003

Nieprzeczytany post 21 lipca 2019, 23:33

Piotr Juvefan pisze:@binio to się rozczarowałeś :-)
Heh, tyle lat na forum a dalem się podejść chwilową odmianą :D

Wracając do meczu, to teraz jeszcze nie ma co wyciągać wniosków, było trochę pomysłów Sarriego ale zanim maszyna ruszy pełną parą to musza się zgrać bo to zupełnie inna filozofia.


Obrazek
alina

Redaktor
Redaktor
Awatar użytkownika
Rejestracja: 25 lipca 2009
Posty: 2695
Rejestracja: 25 lipca 2009

Nieprzeczytany post 22 lipca 2019, 02:24

jackop pisze:@binio stul wary przyjacielu ;)
Binio tam ładnie wychłostał, ojoj :p
jackop pisze:W kwestii Matuidiego, jeżeli uważasz, że we kadrze prezentował podobny poziom co w Juve to nie mam pytań. Chyba inaczej rozumiemy pojęcie "ogarniania" w defensywie. Dla mnie gość jest do natychmiastowego odpalenia, end of story.
Człowieku, po cholerę dyskutujesz, jak nie masz kompletnie nic do powiedzenia w meritum? Wątek o Matuidim zacząłem od zdania "nie trawię gościa od 1,5 roku..." - mogłeś odpisać "tak, alina, zgadzam się, też go nie trawię, sprzedać". Ja piszę o ROLI (nie o formie), a Ty klepiesz w kółko "Matuidi słaby" jakbyś się zaciął.
jackop pisze:Zdarzały mu się zarówno podania celne jak i (mocno) niecelne. Poprosiłbym link do statystyk De Sciglio z tego meczu, albo źródło bo też nie chce mi się wierzyć w te rewelacje.
Wyjdź z whoscored, zacznij oglądać mecze, cytując klasyka xD
jackop pisze:
alina pisze:No 4-4-3 z piłką. A ustawienie bez piłki?
To samo.
Nie pytam o Twoje plany w FM '19. Mamy trochę koncert życzeń ("kupiłbym Ndombele"...). Jak mówiłem, drużyny Sarriego bronią w formacji 442 (ewentualnie 4141), więc to 433 traktuję jako (kolejne) uchylanie się od poważnej odpowiedzi, no cóż ¯\_(ツ)_/¯

(BTW, Twój ulubiony Pep też broni w 4141).
jackop pisze:
alina pisze:Wyobrażasz sobie sytuację, że na Barcę w LM wychodzimy z hipotetycznym Icardim na ławce...?
Czemu nie? Wolałbym widzieć Ronaldo albo Dybalę na 9tce niż Maurito czy Gonzalo, ale tak jak pisałem, nie mój cyrk.
Doprecyzuję - tu nie chodzi o konkretne nazwiska, a o podejście taktyczne do mocnych rywali. Szkoda by było, jakbyśmy szli na kompromisy i poświęcali najlepsze teoretycznie ustawienie, a Sarri tak robił często w poprzednim sezonie.
jackop pisze:Przypomniała mi się Twoja opinia o Chelsea Sarriego: http://www.forum.juvepoland.com/viewtop ... ht=#966119 Także na tą chwilę dalszej dyskusji nie prowadzę.
No i co tam w tej opinii było, bo nie za bardzo widzę?


mateo369

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 18 lutego 2006
Posty: 1861
Rejestracja: 18 lutego 2006

Nieprzeczytany post 22 lipca 2019, 06:49

binio pisze:Wracając do meczu, to teraz jeszcze nie ma co wyciągać wniosków, było trochę pomysłów Sarriego ale zanim maszyna ruszy pełną parą to musza się zgrać bo to zupełnie inna filozofia.
Czyli co, czekamy na mityczną wiosnę? :-)


"Freddy believes if a fridge falls in front of you, it's your job to get out of its way. I believe it's the fridge's job to get out of mine." - Frank Underwood
binio

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 20 czerwca 2003
Posty: 628
Rejestracja: 20 czerwca 2003

Nieprzeczytany post 22 lipca 2019, 07:00

mateo369 pisze:
binio pisze:Wracając do meczu, to teraz jeszcze nie ma co wyciągać wniosków, było trochę pomysłów Sarriego ale zanim maszyna ruszy pełną parą to musza się zgrać bo to zupełnie inna filozofia.
Czyli co, czekamy na mityczną wiosnę? :-)
Haha, Sarri musi wymyślić coś innego, bo wiosna zaklepana.
Myślę, że dość szybko nasi opanują sarriball byle trenejro umiał reagować w trakcie meczu bo to zdaje się jego najsłabsza strona.


Obrazek
kd

Juventino
Juventino
Rejestracja: 06 stycznia 2004
Posty: 84
Rejestracja: 06 stycznia 2004

Nieprzeczytany post 22 lipca 2019, 08:08

koledzy, czy faktycznie przy zmianie Ronaldo, był jakis bunt względem Sarriego z jego strony?


jackop

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 08 stycznia 2006
Posty: 7338
Rejestracja: 08 stycznia 2006

Nieprzeczytany post 22 lipca 2019, 12:16

alina pisze:Człowieku, po cholerę dyskutujesz, jak nie masz kompletnie nic do powiedzenia w meritum? Wątek o Matuidim zacząłem od zdania "nie trawię gościa od 1,5 roku..." - mogłeś odpisać "tak, alina, zgadzam się, też go nie trawię, sprzedać". Ja piszę o ROLI (nie o formie), a Ty klepiesz w kółko "Matuidi słaby" jakbyś się zaciął?
Kosmito, napisałeś, że ogarnia w defensywie, a dla mnie ustawienie się w jakiejś strefie, w której zalecił trener nijak się ma do np. odbioru piłki, czy czytania gry.
alina pisze:Wyjdź z whoscored, zacznij oglądać mecze, cytując klasyka xD
Z ciekawości przejrzałem wszystkie popularne strony ze statystykami + oficjalną stronę ICC i nic na temat największej ilości celnych podań De Sciglio nie znalazłem. Wszędzie podane są tylko statystyki drużynowe, dlatego poprosiłem o źródło. No chyba, że liczyłeś na palcach :D
alina pisze:Jak mówiłem, drużyny Sarriego bronią w formacji 442 (ewentualnie 4141), więc to 433 traktuję jako (kolejne) uchylanie się od poważnej odpowiedzi, no cóż ¯\_(ツ)_/¯
Gdzie się uchyliłem? Skoro będzie grał ktoś inny niż Matuidi, to ktoś inny będzie bronił. Czego nie rozumiesz?
alina pisze:(BTW, Twój ulubiony Pep też broni w 4141)
No popatrz, nie ma Blaise'a w City, a da się.
alina pisze:Szkoda by było, jakbyśmy szli na kompromisy i poświęcali najlepsze teoretycznie ustawienie, a Sarri tak robił często w poprzednim sezonie.
Jedź do Turynu i powiedz, żeby tak nie robił ¯\_(ツ)_/¯

Widzisz, Twój problem polega na tym, że bardzo dużo u Ciebie teorii, która niekoniecznie ma przełożenie w praktyce i tym co widać później na boisku. To, że jakiś piłkarz stoi czy biega tam gdzie każe mu trener nie znaczy, że robi to dobrze i ma do tego predyspozycje. Mimo, że później na grafikach strzałki się zgadzają.
alina pisze:No i co tam w tej opinii było, bo nie za bardzo widzę?
Polecam okulary, albo kontakty.


Obrazek
O Vesuvio Lavali Col Fuoco! Lavali! Lavali! Lavali Col Fuoco!
Shadow Marshall

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 22 grudnia 2014
Posty: 1438
Rejestracja: 22 grudnia 2014

Nieprzeczytany post 22 lipca 2019, 14:29

Sparing żeby rozruszać nogi i zobaczyć jak te początki będą funkcjonować, a tu taki lament. Mecz na który wszyscy szczają z góry na dół łącznie z zawodnikami... :facepalm:
Ludzie weźcie się ogarnijcie.
Wszyscy wiedzą te rzecz:
- tak Matudidi jest słaby na naszą obecną pomoc
- tak De Sciglio powinien mieć legitymacje inwalidy
- tak musi być 4-5 obrońców w drużynie bo klub czeka około 50+ meczy w sezonie
- Wojtek i Buffon to wciąż TOPowi bramkarze i zdarza się im jak każdemu popełnić błąd, a teraz kiedy ten błąd nic nie kosztuje to tym bardziej nie ma o czym mówić
- De Ligt jest z nami krócej niż tydzień
Dajcie już spokój


Zablokowany