Serie A 18/19 (31): JUVENTUS F.C 2-1 A.C Milan

Przedmeczowe przewidywania, gorące pomeczowe dyskusje, wasze oceny gry Juve i poszczególnych zawodników.
Zablokowany
Osgiliath

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 01 lutego 2009
Posty: 2706
Rejestracja: 01 lutego 2009

Nieprzeczytany post 06 kwietnia 2019, 20:22

zaczynam skłaniać się ku teorii, że my celowo gramy, jak gramy bo poza jakąś hiper zmotywowaną genoą, nie ma drużyny, która sensownie zagrażałaby nam przez równe 90 minut, więc możemy sobie wisieć z tyłu i grać gruz bo i tak wygramy.

Kean, ty diamenciku. bonuc ekspresem leciał mu gratulować :)

przyznam, że to dziwne, ale pożądane uczucie mieć w zasadzie pewność scudetto w środku kwietnia. żal tylko odpadnięcia z atalantą z CI, ale oddałbym wszystko, gdybyśmy ostatecznie przytulili uszatka.

Poza tym, co ten piopio sobie myślał startując do mandzukicia? z bestią zadzierać? xd


Poprostu

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 11 listopada 2007
Posty: 7077
Rejestracja: 11 listopada 2007

Nieprzeczytany post 06 kwietnia 2019, 20:24

albertcamus pisze:Kean - 7 występów w Serie A (233 minuty) - 5 goli (gol co 47 minut)
Dybala - 25 spotkań w Serie A (1711 minut) - 5 goli (gol co 428 minut)

Mam nadzieję, że wyjdziemy na Ajax:
Szczęsny - Cancelo, Bonucci, Chiellini, Spinazzola - E. Can (daj mu Panie Boże zdrowie), Pjanic, Matuidi - Ronaldo, Kean, Bernardeschi
Allegri nigdy nie posadzi Mandzukicia na ławce.


Sorek21

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 31 grudnia 2007
Posty: 4376
Rejestracja: 31 grudnia 2007

Nieprzeczytany post 06 kwietnia 2019, 20:24

Jugol na Ajax jest nie do ruszenia ale jest jeszcze opcja aby młodego dać w miejsce beznadziejnego Dybali.


AdiJuve

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 04 kwietnia 2011
Posty: 3963
Rejestracja: 04 kwietnia 2011

Nieprzeczytany post 06 kwietnia 2019, 20:30

Kean jest niesamowity, żadnego De Ligta za niego bym nie brał nigdy w życiu. Ja chętnie zobaczyłbym duet Kean-Ronaldo na szpicy ;)

A tak poza tym, może mi ktoś powiedzieć czemu taki płacz kibiców Milanu, zacząłem oglądać chwilę przed karnym Dybali i żadnej kontrowersji nie widziałem.


del_aleksander

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 28 czerwca 2006
Posty: 163
Rejestracja: 28 czerwca 2006

Nieprzeczytany post 06 kwietnia 2019, 20:35

AdiJuve pisze:A tak poza tym, może mi ktoś powiedzieć czemu taki płacz kibiców Milanu, zacząłem oglądać chwilę przed karnym Dybali i żadnej kontrowersji nie widziałem.
Brak karnego po ręce Alexa Sandro.


albertcamus

Juventino
Juventino
Rejestracja: 28 sierpnia 2012
Posty: 1277
Rejestracja: 28 sierpnia 2012

Nieprzeczytany post 06 kwietnia 2019, 20:46

Poprostu pisze:
albertcamus pisze:Kean - 7 występów w Serie A (233 minuty) - 5 goli (gol co 47 minut)
Dybala - 25 spotkań w Serie A (1711 minut) - 5 goli (gol co 428 minut)

Mam nadzieję, że wyjdziemy na Ajax:
Szczęsny - Cancelo, Bonucci, Chiellini, Spinazzola - E. Can (daj mu Panie Boże zdrowie), Pjanic, Matuidi - Ronaldo, Kean, Bernardeschi
Allegri nigdy nie posadzi Mandzukicia na ławce.
No to niech młody wejdzie za Jugola w 60 min
Może to będzie nawet i lepsze rozwiązanie.

A co do Dybali... powinien zostać przyspawany do ławki.
Mam nawet dla naszego jednonogiego diamenciku ksywkę:
DYBŁAWKA :-)


Baczu

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 01 marca 2009
Posty: 1290
Rejestracja: 01 marca 2009

Nieprzeczytany post 06 kwietnia 2019, 21:04

Czy mi sie wydaje, czy nasza tania, bazarowa podróbka Messiego znów strzeliła focha po zmianie i coś komentowała pod nosem?
Babol po raz kolejny pokazał, że nie dość że jest moralnym karłem i najemnikiem niegodnym nosić koszulki tego klubu, to w dodatku swoją grą działa na szkodę drużyny. W tej chwili nie widze innej opcji, niż danie poważnej szansy Ruganiemu na 1,5 miesiąca na wyczerpanie limitu błędów i ogranie. Niech narobi baboli, dostanie po dupsku i złapie rytm gry, przechodził przez to zarówno jego kumpel Leoś prawie dekade temu, Ramos i Varane w Realu a także Romagnoli w Milanie. I potem nalezy ocenić czy będzie drugim Varanem, czy raczej maks 4 stoperem w Juve, lub liderem defensywy średniaka ligowego.
Kean kolejny raz wchodzi i ratuje nam dupsko. Murzyn jest fenomenalny, odpowiednio poprowadzony, również mentalnie, ma potencjał by być naszą podstawową dziewiątką na najbliższe 10 lat. I myślę że to już pora by w ataku przeprowadzić wymianę pokoleniowa. Mandzukic powinien powędrować na ławe, lub najlepiej na lotnisko z biletem do Chin lub USA w kieszeni, zamiast dostawać tłusty konktrakt. Niestety, zrobienie kilku groźnych min i wślizgów nie jest warte 5,5 mln rocznie. Podobnie wygląda sprawa na skrzydłach. Ronaldo jest nie do ruszenia, ale już w kolejnym sezonie będzie potrzebował kogoś do odciążenia go w mniej ważnych meczach. Costa i Cuadrado również są do odstrzału, Brazylijczyka chętnie bym zostawił, ale wydaje mi się że z przyczyn pozasportowych jest już jedną nogą poza Juve.
Ostatnio zmieniony 06 kwietnia 2019, 21:09 przez Baczu, łącznie zmieniany 1 raz.


binio

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 20 czerwca 2003
Posty: 628
Rejestracja: 20 czerwca 2003

Nieprzeczytany post 06 kwietnia 2019, 21:09

Broniłem Pawełka, ale mam dość, szkoda że tego charakteru nie pokazuje na boisku tylko poza nim. Opchnąć za 100 czy 120 byłoby pięknie.


Obrazek
Sorek21

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 31 grudnia 2007
Posty: 4376
Rejestracja: 31 grudnia 2007

Nieprzeczytany post 06 kwietnia 2019, 21:15

binio pisze:Broniłem Pawełka, ale mam dość, szkoda że tego charakteru nie pokazuje na boisku tylko poza nim. Opchnąć za 100 czy 120 byłoby pięknie.
Dodatkowo D. Costa mógłby zostać.


mrozzi

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 19 września 2005
Posty: 9904
Rejestracja: 19 września 2005

Nieprzeczytany post 06 kwietnia 2019, 21:16

Bonucci dał dziś pupy przy bramce Piątka, ok, ale przypominam, że posłał też świetną piłkę do Dybali, który ostatecznie został sfaulowany w polu karnym, co ostatecznie przyniosło nam bramkę wyrównującą. Nie to, że jestem szczególnie zachwycony grą tego zawodnika, bo nie ma czym, babole nadal robi, ale Rugani? Przecież co kontakt z piłką to jest gorąco. Piątek objeżdżał go jak dziecko w zdawać by się mogło niegroźnych sytuacjach. Rugani w "małych" meczach jeszcze coś gra, ale w spotkaniach podwyższonego ryzyka często się spala i ma gliniane nogi.


MRN

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 07 listopada 2007
Posty: 8611
Rejestracja: 07 listopada 2007

Nieprzeczytany post 06 kwietnia 2019, 21:24

Dzisiaj Kean wreszcie ładna bramka, bez rykoszetu oddał soczysty strzał nie do obrony. Nasza gra to tragedia ale nie wiem o co chodzi z tą akcja z końcówki gdzie Milaniści domagali się karnego bo żadnej sensownej powtórki nie było. Karny na z ręki Sandro ( kolejny dramatyczny mecz ) powinien być ale karny to nie bramka a w sumie tej sytuacji zaraz strzelili. Milan to frajerzy i tyle, ganiali jak nawiedzeni, że zabrakło im pary, poza tym sami sobie strzelali bramki.


Obrazek
Shadow Marshall

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 22 grudnia 2014
Posty: 1438
Rejestracja: 22 grudnia 2014

Nieprzeczytany post 06 kwietnia 2019, 21:34

mrozzi pisze:Bonucci dał dziś pupy przy bramce Piątka, ok, ale przypominam, że posłał też świetną piłkę do Dybali, który ostatecznie został sfaulowany w polu karnym, co ostatecznie przyniosło nam bramkę wyrównującą. Nie to, że jestem szczególnie zachwycony grą tego zawodnika, bo nie ma czym, babole nadal robi, ale Rugani? Przecież co kontakt z piłką to jest gorąco. Piątek objeżdżał go jak dziecko w zdawać by się mogło niegroźnych sytuacjach. Rugani w "małych" meczach jeszcze coś gra, ale w spotkaniach podwyższonego ryzyka często się spala i ma gliniane nogi.
Ciężko oczekiwać pełnej dyspozycji, spokoju i cholera wie czego od gościa który był przyspawany do ławki i w sumie nie wiedzieć czemu. Przecież on od początku sezonu do końca roku zagrał 5 meczy. Niech gra i wyrabia regularność bo jak inaczej ma ją zdobyć? Poza tym...te jego obsrane gacie nie przekładają się negatywnie na to co dzieje się na boisku. Średnio czy z nim czy nie tracimy tyle samo bramek co zawsze.


mrozzi

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 19 września 2005
Posty: 9904
Rejestracja: 19 września 2005

Nieprzeczytany post 06 kwietnia 2019, 21:53

Myślę, że w zależności od LM istnieje spora szansa, że Rugani będzie grał częściej. Na takiego Giorgio będziemy w kontekście Europy bardzo uważać, a i Bonucci będzie też pewnie dostawał nieco odpoczynku. To też nie tak, że mu źle życzę, wręcz przeciwnie. Nie jestem jego zwolennikiem, ale jednak z uwagi na nową umowę widać wyraźnie, że zakotwiczył na dobre i jesteśmy na niego skazani. W interesie każdego z nas byłoby, by wskoczył na wyższy poziom. I tego nam wszystkim szczerze życzę.

Zobaczymy co z Canem. Allegri potwierdził po meczu, że Emre zwichnął kostkę. Pytanie co dalej.

Ja też mam już dosyć Dybali. Potencjał ma, potrafi jednym zagraniem ośmieszyć trzech gości naraz, tylko dlaczego na tym poziomie pokazuje to tak rzadko? Zdecydowanie za rzadko. Przy nowym trenerze, o ile się taki pojawi, można by go sprawdzić na nowo, ale z drugiej strony przy dobrych pieniądzach oferowanych nam za jego kartę nie miałbym żadnych wyrzutów, by go oddać. Zobaczcie, że kompletnie nie radzi sobie z głową. Niby przeprasza Allegriego za swój porywczy charakter, a potem popełnia ten sam błąd raz za razem przy zejściu robiąc cyrk i odstawiając gorzkie żale. Rozumiem, gdyby grał wybornie i trener by go za takie podejście "karał", ale on ewidentnie ma fatalne statystyki, więc powinien z łaski swojej się ogarnąć, schować ego do kieszeni i wziąć się do roboty. Bo "10" na plecach czy udział w reklamówkach Juve to nie wszystko.

Kean ostatnimi czasy zjada Mario na śniadanie i moim zdaniem powinien zagrać z Ajaxem. Jest nieobliczalny. Dziś momentami ośmieszał rywali, więc byłoby go na to stać i w meczu z Holendrami. Jest silny fizycznie, technika o wiele lepsza niż u Mandżukicia, ale obawiam się, że i tak wiadomo, kto wyjdzie w LM.


BlackJacky

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 27 grudnia 2009
Posty: 2521
Rejestracja: 27 grudnia 2009

Nieprzeczytany post 06 kwietnia 2019, 21:54

Mi to sie zdaje, ze odpowiedni moment na wlasciwie wprowadzenie Ruganiego do podstawy zostal przespany. Obecnie chlopak jest tak sparalizowany strachem, jak ja przy slicznej dziewczynie, przez co nie prezentuje zadnej wartosci dodadej dla tej druzyny.
Moise swietnie - #9 na koszulce ma juz nowego wlasciciela na przyszly sezon.


Wybierz, komu chcesz pomóc: https://www.siepomaga.pl

"Lepszy [Arturo Vidal] prosto z baru Semafor niż ta cała reszta"
Adrian27th

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 14 sierpnia 2011
Posty: 4000
Rejestracja: 14 sierpnia 2011

Nieprzeczytany post 07 kwietnia 2019, 00:39

Niech mi ktoś jeszcze powie ze Pjanic się nie nadaje.
Bez niego wyglądamy jak dzieci we mgle.


"It seems today, that all You see, it's violence in movies and sex on Tv..."
"per noi altri terza stella, per voi altri terzo dito!"
Pumex pisze:Francuz (Pogba) nie ma najmniejszych szans na realną walkę o pierwszy skład.
Zablokowany