Serie A 18/19 (29): JUVENTUS F.C 1-0 Empoli

Przedmeczowe przewidywania, gorące pomeczowe dyskusje, wasze oceny gry Juve i poszczególnych zawodników.
Zablokowany
dimebag11

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 31 maja 2009
Posty: 2551
Rejestracja: 31 maja 2009

Nieprzeczytany post 30 marca 2019, 19:01

Ktoś kto spodziewał się dziś innego obrazu gry niż zwykle jest najzwyczajniej mówiąc naiwny. Przecież Juventus jest tak wykastrowany, że głowa mała. Rozumiem zmęczenie po przerwie na reprezentacje czy mniejsze ciśnienie ze względu na dużą przewagę w tabeli nad Napoli, ale jeśli tak dalej pójdzie zaraz stracimy tą zaliczkę punktową i będziemy do końca drżeć o Scudetto. Końcówka sezonu jest dość ciężka, bo gramy z zespołami, które będą walczyć o LM czy LE, a my zamiast jak najszybciej przyklepać mistrzostwo i skupić się na Champions League, to jak zwykle wolimy minimalizm i nerwówkę. Ręce opadają.


Juve jest miłością całego mojego życia. Jest powodem do radości i dumy, ale i przyczyną frustracji i rozczarowań. Jest źródłem niesamowitych emocji, tworzącym prawdziwą i niekończącą się opowieść o miłości. - Gianni Agnelli
deszczowy

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 01 września 2005
Posty: 7524
Rejestracja: 01 września 2005

Nieprzeczytany post 30 marca 2019, 19:06

Ależ paździerz gramy dzisiaj, jezu.....


I believe in Moise(s) Kean

http://www.pmiska.pl/
Vego

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 05 maja 2016
Posty: 93
Rejestracja: 05 maja 2016

Nieprzeczytany post 30 marca 2019, 19:25

Nie dziwota, że ultrasi protestują na wysokie ceny biletów za takie widowisko :sciana:


Sila Spokoju

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 18 marca 2009
Posty: 2345
Rejestracja: 18 marca 2009

Nieprzeczytany post 30 marca 2019, 19:31

Trzymaj betonie dalej młodziana na ławce.

Tfuuu


EDIT:

I ta klasyczna zmiana Allegriego w końcówce - wpuścić obrońcę za ofensywnego piłkarza, w dodatku zostawiając Mandzukicia, który nie da rady biegać. Tak potrafi tylko nasz taktyk :cwaniak:


Max Allegri przed przegranym 5:1 meczem pisze: “Mam względem Luciano olbrzymi szacunek. To naprawdę zabawne, że od czasu do czasu zdarza nam się pokłócić… Ja przy nim w ogóle nie jestem trenerem, pracuję w tym fachu z przypadku“
Poprostu

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 11 listopada 2007
Posty: 7073
Rejestracja: 11 listopada 2007

Nieprzeczytany post 30 marca 2019, 19:53

Fajna asysta Mandzukicia ale Chorwat powinien być tylko zmiennikiem młodego.

Kolejna wygrana do statystyk po gównie a nie grze w piłkę.


Wojtek

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 18 grudnia 2009
Posty: 7560
Rejestracja: 18 grudnia 2009

Nieprzeczytany post 30 marca 2019, 19:53

Kean w nagrodę we wtorek ławka :ok:


Nicram_93

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 26 czerwca 2017
Posty: 988
Rejestracja: 26 czerwca 2017

Nieprzeczytany post 30 marca 2019, 19:56

Wytargaliśmy te punkty, brawo Kean :bravo: , może i zmarnował setkę, ale widać, że potrafi się znaleźć w odpowiednim miejscu i odpowiednim czasie. Jeszcze 4 zwycięstwa do scudetto :dance:


Obrazek
"Prawdziwy dżentelmen nigdy nie opuszcza swojej damy."
Alessandro Del Piero, czerwiec 2006r.
Sorek21

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 31 grudnia 2007
Posty: 4376
Rejestracja: 31 grudnia 2007

Nieprzeczytany post 30 marca 2019, 19:57

Koniec meczu więc Allegri bierze kartkę i zakreśla

Mandzukić 90 minut - jest
Wygrana po gównogrze - jest
Zmiana obrońcy za ofensywnego gracza ( nie Mandzukicia ! ) jest
Bronienie wyniku ze słabszym rywalem - jest

Na minus
Khedira nie grał
De Sciglio nie grał


Osgiliath

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 01 lutego 2009
Posty: 2706
Rejestracja: 01 lutego 2009

Nieprzeczytany post 30 marca 2019, 19:58

Żenująca pierwsza połowa, w drugiej już lepiej.

Normalnie Kean powinien zająć miejsce Mandzu w tę sekundę, no ale choć Mandzu ładnie zgrał główką.

Kontuzja Dybali nie martwiłaby mnie tak, bo i tak mało dawał, ale niestety w obliczu kontuzji CR i najbliższych meczów, mógłby mieć jakieś znaczenie a tak to kiepsko.

Spina powinien również zająć miejsce Sandro, którego degradacja piłkarska jest tyle fascynująca, co zastanawiająca, choć Cancelo też dziś wcale nie lepiej.

Cóż, trzy punkty są, miejmy nadzieję, że Roma coś wydrze Napoli, acz wątpię.


MRN

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 07 listopada 2007
Posty: 8597
Rejestracja: 07 listopada 2007

Nieprzeczytany post 30 marca 2019, 19:59

Tylko 3 punkty mnie cieszą, mecz tragiczny.
Co do Keana - domagacie się go, też chciałbym aby nieco więcej grał ale on strasznie partoli setki. Strzelił co prawda zwycięską bramkę ale gdyby nie ten rykoszet to piłka do bramki nie wpadłaby. Mógł strzelić na 2-0 ale spartolił podobnie jak z Atletico w ważnym momencie. Ma zdolność znajdowania się w dobrych sytuacjach, których nie wykorzystuje.

Na Sandro już kolejny raz nie mogę patrzeć, facet tragiczny w każdym aspekcie.


Obrazek
dimebag11

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 31 maja 2009
Posty: 2551
Rejestracja: 31 maja 2009

Nieprzeczytany post 30 marca 2019, 20:06

@MRN
Tylko kto u nas nie partoli setek. Nawet Cristiano marnował już w tym sezonie takie sytuacje, że głowa mała (szczególnie, gdy już prowadziliśmy i chciał sobie dopisać kolejną bramkę na konto). Jeśli komuś można wybaczyć takie błędy, to chyba właśnie Keanowi, który ma dopiero 19 lat i nabiera doświadczenia w piłce na najwyższym poziomie, bo od czasów Pogby nikt tak młody nie pukał tak mocno do bram pierwszego składu. Wstydzić za to powinni się starsi koledzy Keana typu Bernardeschi czy Mandżukić, bo również mieli dobre okazje, ale je zmarnowali.
Może to i dobrze, że Moise zepsuł tamtą setkę z Atletico, bo ekipa z Madrytu miałaby wtedy więcej czasu na otrząśnięcie się i możliwe, że rzuciłaby się jeszcze do jakiegoś ataku nie mając nic do stracenia, a tak podcięliśmy im całkowicie skrzydła nie dając nawet nadziei.


Juve jest miłością całego mojego życia. Jest powodem do radości i dumy, ale i przyczyną frustracji i rozczarowań. Jest źródłem niesamowitych emocji, tworzącym prawdziwą i niekończącą się opowieść o miłości. - Gianni Agnelli
DonPatch

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 02 stycznia 2010
Posty: 810
Rejestracja: 02 stycznia 2010

Nieprzeczytany post 30 marca 2019, 20:13

Bardziej niż wynik interesuje mnie, że JP znowu działa :D


Obrazek
Piti

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 02 czerwca 2012
Posty: 2017
Rejestracja: 02 czerwca 2012

Nieprzeczytany post 30 marca 2019, 20:16

jesli sprzedamy Keana, bądź go wymienimy na kogoś, to bedziemy skonczonymi idiotami.


lenor

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 26 sierpnia 2010
Posty: 1030
Rejestracja: 26 sierpnia 2010

Nieprzeczytany post 30 marca 2019, 22:35

Pisałem o tym, ale się powtórzę. Mam nadzieję, że są to ostatnie dwa miesiące pracy Allegriego. Abstrahując od wyniku w CL


Obrazek
Viking

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 01 września 2006
Posty: 670
Rejestracja: 01 września 2006

Nieprzeczytany post 31 marca 2019, 09:35

Nasza gra to jakis dramat. I pisze to na chlodno, nastepnego dnia. Bezposrednio po meczu komentarz bylby niecenzuralny.

Pierwsza połowa była lepsza w wykonaniu zawodników Empoli. Mieliśmy wielką dziurę pomiędzy linią obrony a pomocy i kilkukrotnie zawodnicy gości zagrozili naszej bramce.
Kolejna kwestia to nasza bezradność w ofensywie. Rozumiem, że Empoli broniło cała drużyną, ale do tego powinniśmy się już przyzwyczaić. Nie rozumiem połączenia powolnego budowania akcji od tyłu zakończonego wrzutką, gdzie linia obrony jest dobrze ustawiona.
Zawsze wydawało mi się, że dośrodkowania dużo bardziej sprawdzają się przy szybkiej grze i bardziej bezpośrednich podaniach.
Nawet nie wiem kto oprocz Mandzukicia miałby walczyć z obroncami o gorne pilki.
Allegri wypalił się. Potrzebujemy nowego trenera z nowym pomysłem. Potencjał mamy olbrzymi, szkoda, że marnowany.


Zablokowany