Serie A 18/19 (2): JUVENTUS F.C 2-0 Lazio

Przedmeczowe przewidywania, gorące pomeczowe dyskusje, wasze oceny gry Juve i poszczególnych zawodników.
Zablokowany
Dragon

Qualità Juventino
Qualità Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 23 marca 2003
Posty: 8856
Rejestracja: 23 marca 2003

Nieprzeczytany post 22 sierpnia 2018, 11:14

ObrazekObrazekObrazek

Mecz 2 kolejki Serie A 18/19:
JUVENTUS F.C - Lazio


Miejsce:
Turyn - Allianz Stadium (41 254)

Czas:

25.08.2018 (sobota), godzina 18:00


O przeciwniku:

Ligowa forma u siebie:
Zwycięstw: -
Remisów: -
Przegranych: 1


Ligowa forma na wyjeździe:
Zwycięstw: -
Remisów: -
Przegranych: -


Ostatnie mecze:

Obrazek

Najlepszy strzelec:

Ciro Immobile: 1 (1 gol w Serie A)
Obrazek

Najlepszy asystent:

Francesco Acerbi: 1 (1 asysta w Serie A)
Obrazek

Zawieszeni: -
Zagrożeni zawieszeniem:
Kontuzjowani: Luiz Felipe, Berisha - Marusic, Lukaku (do oceny)

Aktualna tabela Serie A:

Obrazek

JUVENTUS:

Ligowa forma u siebie:
Zwycięstw: -
Remisów: -
Przegranych: -


Ligowa forma na wyjeździe:
Zwycięstw: 1
Remisów: -
Przegranych: -


Ostatnie mecze:

Obrazek

Najlepszy strzelec:

Sami Khedira i Federico Bernardeschi (po 1 golu w Serie A)
Obrazek

Najlepszy asystent:

Alex Sandro, Giorgio Chiellini i Federico Bernardeschi (po 1 asyście w Serie A)
Obrazek

Zawieszeni: -
Zagrożeni zawieszeniem: -
Kontuzjowani: Spinazzola, De Sciglio.

HISTORIA SPOTKAŃ Z LAZIO

Przewidywane składy:

Obrazek

Juventus (4-3-3): Szczesny; Cancelo, Bonucci, Chiellini, Alex Sandro; Emre Can, Pjanic, Khedira; Dybala, Cristiano Ronaldo, Douglas Costa.


Lazio (3-5-1-1): Strakosha; Caceres, Acerbi, Radu; Marusic, Parolo, Lucas Leiva, Milinkovic-Savic, Lulic; Luis Alberto; Immobile.

Aktualizacja: 22.08.2018

mecz w Internecie:

Kilknij, żeby dowiedzieć się więcej o transmisjach przez internet! (szczegóły, linki do spotkań, porady)

mecz na żywo w TV:
ELEVEN SPORTS 2

Kibice w wielu miastach Polski spotykają się by razem oglądać ten mecz.
Dlatego zrób to i Ty, kliknij aby zajrzeć na forum, do pokoju KIBICE


Obrazek
Osgiliath

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 01 lutego 2009
Posty: 2706
Rejestracja: 01 lutego 2009

Nieprzeczytany post 22 sierpnia 2018, 11:35

Co do składu:
Za Samiego spróbowałbym Emre obok Pjanicia a tak to w zasadzie skład optymalny, choć nie wiem, czy w ogóle nie spróbowałbym z 4-3-3 i Costą-CR-Dybalą z przodu.

Co do meczu:
Przede wszystkim liczę na to, że nasi zachowają koncentrację przez cały mecz i nie stracimy głupich bramek tym samym niepotrzebnie utrudniając sobie samemu życie. Bez wątpienia będzie to ciężki mecz, bo raz że to Lazio a dwa, że w pierwszej kolejce przegrali, więc będą się bić choćby o punkt a na starcie ligi my musimy punktować bez litości. Stąd nie spodziewam się sporej różnicy bramek a nie zdziwiłbym się, gdyby się skończyło jak w poprzednim sezonie w Rzymie, choć liczę, że CR ładnie się przywita w domu.

Co do graczy:
No właśnie - CR, mam nadzieję, że tym razem ustrzeli bramkę, bo choć już w Weronie był kilka razy blisko, to jednak zabrakło szczęścia, które mu powinno na naszym stadionie dopisać. Liczę też, że Pjanic, po przedłużeniu kontraktu pokaże dodatkową motywację.
W ekipie Lazio na pewno wszyscy będą patrzeć jak poradzi sobie SMS po tym całym zamieszaniu transferowym, ale i tak trzeba uważać na Immobile, który już zakręcił trzema obrońcami w pierwszej kolejce.

EDIT:
Tymczasem w Lazio niewesoło również poza boiskiem
https://www.football-italia.net/126578/ ... es-inzaghi
Ostatnio zmieniony 22 sierpnia 2018, 11:57 przez Osgiliath, łącznie zmieniany 1 raz.


szczypek

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 18 marca 2007
Posty: 6201
Rejestracja: 18 marca 2007

Nieprzeczytany post 22 sierpnia 2018, 11:39

Jeśli chodzi o moje oczekiwania co do składu (na ten mecz i cały sezon) - rebusik:
Obrazek


notquitemytempo

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 02 stycznia 2016
Posty: 305
Rejestracja: 02 stycznia 2016

Nieprzeczytany post 22 sierpnia 2018, 11:45

Rozwiązanie: wóz z węglem na ławce? :think:


jackop

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 08 stycznia 2006
Posty: 7338
Rejestracja: 08 stycznia 2006

Nieprzeczytany post 22 sierpnia 2018, 12:17

Dla Cristiano Maks złamał swoją żelazną zasadę wprowadzania nowego piłkarza z ławki przez pół roku. Najlepszy przykład na to, że jest zawodnikiem wyjątkowym. Co innego Emre Can Obrazek

Wolę strzelającego bramki Khedirę, niż nic nie robiącego Matuidiego, który i tak pewnie nie dostanie ani minuty ze względu na późny powrót z MŚ.


Obrazek
O Vesuvio Lavali Col Fuoco! Lavali! Lavali! Lavali Col Fuoco!
szczypek

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 18 marca 2007
Posty: 6201
Rejestracja: 18 marca 2007

Nieprzeczytany post 22 sierpnia 2018, 12:23

jackop pisze:Wolę strzelającego bramki Khedirę, niż nic nie robiącego Matuidiego
A potem się dziwisz, że oczy krwawią od przeciętnego stylu.

Także ten, jeśli chodzi o oczekiwania związane z tematem meczowym (zwłaszcza po meczu), to żeby było jak najmniej jackopa.


jackop

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 08 stycznia 2006
Posty: 7338
Rejestracja: 08 stycznia 2006

Nieprzeczytany post 22 sierpnia 2018, 12:47

Jeżeli uważasz, że winna temu jest obecność na boisku Samiego, a nie Pana Taktka od kilku lat wdrażający "cynizm", "pełną kontrolę" i "oszczędzanie sił" skutkujące kosmiczną liczbą kontuzji mięśniowych to współczuję. Spójrz na nazwiska z przodu, są tam zawodnicy którzy powinni decydować o naszym stylu, ale dzięki "ofensywnym" schematom Allegriego dostajemy krwawienia z oczu. Nadal się zastanawiam, jak można nie umieć poukładać tak fantastycznego (jak na warunki Serie A) zespołu:
Zmniejszyliśmy trochę naszą czujność, gdy myśleliśmy, że mecz mamy już w garści i obniżyliśmy tempo. Szybko zdobyliśmy bramkę i powinniśmy podwyższyć prowadzenie. Nie udało się to, a gdy przestajesz grać uważnie i tracisz koncentrację, sam tracisz gola.
To samo czwarty sezon z rzędu. Albo nasi gracze są niepełnosprytni i nie kumają 'czaczy', albo Maks nie umie nauczyć ich jak utrzymać tempo gry i koncentrację przez 90 minut. Po przyjściu Cristiano wstąpiła we mnie nowa nadzieja, że dojdzie do pozytywnej zmiany, i Allegri przestanie być hamulcowym.

Liczę na 3 pkt. i debiutanckie trafienie Ronaldo.

Dla wszystkich Wyznawców Maksa, wydrukować i powiesić nad łóżkiem:
Khedira? To gracz bez zarzutu. Strzelił dziewięć goli w zeszłym sezonie i od razu na starcie nowego sezonu zaliczył kolejnego. Słyszałem wiele krytyki na jego temat odkąd dołączył do Juve a on zawsze odpowiadał na boisku. Jest jednym z tych graczy, którzy świetnie rozumieją tempo gry na murawie i tęsknisz za nimi, gdy ich nie ma na placu gry.


Obrazek
O Vesuvio Lavali Col Fuoco! Lavali! Lavali! Lavali Col Fuoco!
gregor_g4

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 14 października 2003
Posty: 1356
Rejestracja: 14 października 2003

Nieprzeczytany post 22 sierpnia 2018, 13:18

Co prawda Chievo nie może być wyznacznikiem, ale po tym co w tym meczu pokazał Costa, nie widzę opacji by miał ustąpić miejsca MM17. Mam nadzieję, że Chorwat przyzwyczai się do roli jaką pełnił w tamtym meczu, bo na chwilę obecną jedyny ofensywny gracz, którego mógłby wygryźć ze składu to Dybala.

Dziwi mnie też pierwszy skład z urzędu Leo, ale cóż, Maks i jego świat.

Co do meczu - patrząc na prognozowane składy powinniśmy ich zmiażdżyć, a pewnie będzie jak zawsze ;)


Olek1987

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 13 stycznia 2010
Posty: 627
Rejestracja: 13 stycznia 2010

Nieprzeczytany post 22 sierpnia 2018, 13:39

jackop pisze: Dla wszystkich Wyznawców Maksa, wydrukować i powiesić nad łóżkiem:
Nad łóżkiem powinny to powiesić osoby, które nie mają większego pojęcia o taktyce i tym jak rzeczywiście wygląda drużyna, a swoją wiedzę czerpią z FM.


Zero szacunku dla Pogby
Sila Spokoju

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 18 marca 2009
Posty: 2345
Rejestracja: 18 marca 2009

Nieprzeczytany post 22 sierpnia 2018, 14:02

Że też wam się chce jeszcze przed meczem spinać majty :prochno:

Życzę sobie, jackopowi i innym użytkownikom forum pełnej dominacji z naszej strony. Tak aby nikt nie mógł po tym meczu krytykować naszego najznakomitszego trenejro :think:


Max Allegri przed przegranym 5:1 meczem pisze: “Mam względem Luciano olbrzymi szacunek. To naprawdę zabawne, że od czasu do czasu zdarza nam się pokłócić… Ja przy nim w ogóle nie jestem trenerem, pracuję w tym fachu z przypadku“
szczypek

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 18 marca 2007
Posty: 6201
Rejestracja: 18 marca 2007

Nieprzeczytany post 22 sierpnia 2018, 14:18

jackop pisze:Jeżeli uważasz, że winna temu jest obecność na boisku Samiego
Jeśli krytykujesz Allegiego, który mocno wychwala Khedirę i sam jednocześnie nie masz Niemcowi nic do zarzucenia, to tak jakby Twoja wiarygodność leci na łeb na szyję.


dominqez

Juventino
Juventino
Rejestracja: 24 lipca 2018
Posty: 31
Rejestracja: 24 lipca 2018

Nieprzeczytany post 22 sierpnia 2018, 14:52

Tak naprawdę to największa bolączka obecnie według mnie to brak porozumienia z Cristiano oby to było z tym związane, że krótko ze sobą grali ale ja śledzę mecze Realu odkąd CR przyszedł i tam każdy grał pod niego a tutaj tego nie widać oby to z początku tak tylko było bo szkoda tego potencjału niewykorzystanego u CRa.


jackop

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 08 stycznia 2006
Posty: 7338
Rejestracja: 08 stycznia 2006

Nieprzeczytany post 22 sierpnia 2018, 16:45

szczypek pisze:Jeśli krytykujesz Allegiego, który mocno wychwala Khedirę i sam jednocześnie nie masz Niemcowi nic do zarzucenia, to tak jakby Twoja wiarygodność leci na łeb na szyję.
:co?: Wyjaśnij. To, że uważam Niemca za piłkarza przydatnego w drużynie nijak się ma do mojej oceny Maksa. Pogrubiona część cytatu to już jest oczywista manipulacja. Ja jestem świadomy, że Sami nie jest piłkarzem idealnym, posiada pewne wady i ograniczenia, ale jw, chłop robi na boisku więcej, niż się po nim tutaj spodziewano. Także powtórzę się: jeśli ktoś po nim oczekuje odbiorów jak Kante, albo rozgrywania jak Busquets to jest niepoważny. Gość korzysta ze swoich predyspozycji najlepiej jak umie, jego obecność na boisku daje wymierną korzyść.

Generalnie w wyjściowej 11stce powinien znaleźć się Can, ale skoro Maks zdecydował inaczej, to Sami jest drugi do wejścia. Naturalnym jest, że w kontekście zeszłego sezonu stawiam go przed Matuidim.

Cytat o Khedirze kierowałem wyłącznie do krytykujących go ludzi, którzy jednocześnie w bezkrytycznym stopniu podchodzą do pracy/słów naszego trenera. To się nazywa hipokryzja.
Sila Spokoju pisze:Życzę sobie, jackopowi i innym użytkownikom forum pełnej dominacji z naszej strony. Tak aby nikt nie mógł po tym meczu krytykować naszego najznakomitszego trenejro :think:
Już przerabiane; i tak oberwie mi się bo: "dlaczego nie krytykujesz?", "czekam na post jackopa, ciekawe co teraz napisze" :whistle:


Obrazek
O Vesuvio Lavali Col Fuoco! Lavali! Lavali! Lavali Col Fuoco!
pumex

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 23 lutego 2008
Posty: 10783
Rejestracja: 23 lutego 2008

Nieprzeczytany post 22 sierpnia 2018, 17:31

Bardzo byłbym rad nie widząc kudłatego Kolumbijczyka w pierwszym składzie, bo już od pierwszego meczu działa mi na nerwy niemal z taką siłą jak zeszłoroczny cynizm tej drużyny.

Zaciekawił mnie cytat z jednej z ostatnich okładek Tuttosportu: "Allegri: potrzeba więcej prostopadłych podań".Tak, dobrze widzicie. Szczękę z podłogi zbierałem przez cały dzień. Ciekawy jestem na ile to czcze gadanie, a na ile rzeczywiste dostrzeżenie problemu, bo w tym konkretnym aspekcie, biorąc pod uwagę potencjał techniczny i kreatywny tego zespołu, jesteśmy fatalni.


Obrazek
Wojtek

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 18 grudnia 2009
Posty: 7560
Rejestracja: 18 grudnia 2009

Nieprzeczytany post 22 sierpnia 2018, 17:32

Czas na rewanż za porażkę z ubiegłego sezonu! Ronaldo dwie, Dybala jedna i będę zadowolony.


Zablokowany