Pre Season 18/19: JUVENTUS F.C 1-1 (kar: 4-2) Benfica

Przedmeczowe przewidywania, gorące pomeczowe dyskusje, wasze oceny gry Juve i poszczególnych zawodników.
Zablokowany
BlackJacky

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 27 grudnia 2009
Posty: 2521
Rejestracja: 27 grudnia 2009

Nieprzeczytany post 28 lipca 2018, 21:14

Az za dobrze idzie nam ten pre-season :prochno:


Wybierz, komu chcesz pomóc: https://www.siepomaga.pl

"Lepszy [Arturo Vidal] prosto z baru Semafor niż ta cała reszta"
Pluto

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 17 października 2002
Posty: 2693
Rejestracja: 17 października 2002

Nieprzeczytany post 28 lipca 2018, 21:23

To był chyba najlepiej wykonany wolny jaki w życiu widziałem. :hello:

Te karne to był ładny trolling na kibicach Interu
... a David Luiz wynalazł chyba wehikuł czasu :stare prochno:
Ostatnio zmieniony 28 lipca 2018, 21:26 przez Pluto, łącznie zmieniany 1 raz.


calma calma
mrozzi

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 19 września 2005
Posty: 9904
Rejestracja: 19 września 2005

Nieprzeczytany post 28 lipca 2018, 21:25

Cancelo. :whistle: Będziemy mieć z gry tego chłopaka wiele pożytku, będzie stanowił świetną przeciwwagę dla Sandro po drugiej stronie boiska.

Wrzucamy Clemenzę do kadry i mamy kwestię problemu z brakiem wychowanków z głowy. :D Piękny strzał, ale i akcja w polu karnym poprzedzająca zdobycie bramki palce lizać. Bramka rywala też miód, pewnie długo takiej bramki temu gościowi się nie uda powtórzyć - dość wysoko na murem, więc zapewne Perin spodziewał się tej piłki nad poprzeczką. Ale i tak wiele tu zrobić nie mógł.

Przyjemnie to wygląda. Widać motywację u młodych. :ok:


Profesor

Juventino
Juventino
Rejestracja: 07 sierpnia 2016
Posty: 895
Rejestracja: 07 sierpnia 2016

Nieprzeczytany post 28 lipca 2018, 21:31

Cancelo, jaka jakość PO, a już nie mówię w stosunku do MDS.

Trochę środek pola brak jakości.


binio

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 20 czerwca 2003
Posty: 628
Rejestracja: 20 czerwca 2003

Nieprzeczytany post 28 lipca 2018, 21:32

Oglądając zeszłoroczne ICC miałem wrażenie, że nasi wyglądali bardzo ociężale. Teraz wygląda to znacznie lepiej, i nie mam na myśli zwycięstw tylko samej gry. Czyżby Max mniej ich wycisnął podczas przygotowań?


Obrazek
notquitemytempo

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 02 stycznia 2016
Posty: 305
Rejestracja: 02 stycznia 2016

Nieprzeczytany post 28 lipca 2018, 21:38

Cancelo to kot, i teoretyczne boki obrony Cancelo-Sandro to na pewno jedna z najlepszych par w Europie. Wydaje mi się, że to nie przypadek, że już w drugim meczu z rzędu Allegri próbuje wykorzystać Portugalczyka na lewej pomocy. Jeżeli to by wypaliło, moglibyśmy grać 4-2-3-1 z większym naciskiem na technikę i szybkość z przodu (wiadomo, w tym względzie Cancelo> Mandzukić), a jednocześnie bez stawiania wszystkich kart na ofensywę, bo ostatecznie to jest boczny obrońca na skrzydle, i na pewno nie da w obronie mniej, niż przestawiony tam nominalny napastnik. Allegri raczej nigdy nie wyjdzie na mecz czwórką np. Dybala, Costa, Cuadrado i przed nimi Ronaldo, musi być tam jeden zawodnik lepiej radzący sobie w defensywie i kimś takim mógłby być Cancelo. Ciekawie.

Jeszcze słowo o młodzikach, bo generalnie forma wakacyjna, nie ma co wyciągać żadnych wniosków. Fagioli to rocznik 2001 i w tych dwóch meczach pokazał się z naprawdę dobrej strony. Świetne opanowanie, balans ciałem w środku pola. Nie miał okazji bardziej wykazać się otwierającymi podaniami, ani strzałem, ktoś tutaj słyszał o tym zawodniku wcześniej? Wiążemy z nim duże nadzieje?
Clemenza też fajnie, pamiętam, że kilka lat temu zdecydowanie wyróżniał się w Primaverze, ale on ma już 21 lat i nie wiem, czy w tym sezonie wykona krok do przodu w postaci ruchu do klubu Serie A, czy dalej będzie się błąkał na zapleczu...


ice

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 05 października 2008
Posty: 1190
Rejestracja: 05 października 2008

Nieprzeczytany post 28 lipca 2018, 21:38

Cały zeszły sezon wyglądali ociężale. Może coś podczas sezonu przygotowawczego poszło nie tak?


Bartosz Karawańczyk pisze:
12 października 2020, 21:00
Chiesa? To będzie drugi Berna. Są strasznie podobni. Przereklamowane super talenty z Violi za grube miliony. Totalnie przepłaceni. Podobny "styl" i pozycja.
Aleexxx

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 06 lutego 2006
Posty: 476
Rejestracja: 06 lutego 2006

Nieprzeczytany post 28 lipca 2018, 21:44

Nie wiem, wydaje mi się, że za każdym razem sezon, który kończy się mistrzostwami wyglądamy lepiej u Allegriego. @binio może tak jak mówisz mniej wtedy wyciska z piłkarzy?
w 2014/2015 kapitalny sezon moim zdaniem,
w 2015/2016 graliśmy mega kał na początku (nawet były plotki o zwolnieniu naszego treniero) no i o mało byśmy sezonu nie stracili, dopiero końcówka sezonu była kapitalna, wręcz niesamowita po takim początku,
w 2016/2017 było całkiem fajnie, szczególnie pod koniec na tą mityczną wiosnę
w 2017/2018 graliśmy znowu kupe moim zdaniem i nic pojedynczy mecz z Realem nie zmienia. Ładne spotkania można było wymienić na palcach jednej ręki.

Nie wiem, brzmi to troszkę jak teoria spiskowa, ale może coś w tym jest i po mistrzostwach będziemy wyglądać calkiem fajnie?
Ostatnio zmieniony 28 lipca 2018, 21:44 przez Aleexxx, łącznie zmieniany 1 raz.


Piotr Juvefan

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 12 kwietnia 2008
Posty: 1611
Rejestracja: 12 kwietnia 2008

Nieprzeczytany post 28 lipca 2018, 21:44

Z młodych na pewno szansę wykorzystali Favilli i Clemenza i na pewno warto byłoby ich włączyć do kadry. Favilli jako 3 napastnik a Clemenza na pozycję Pjacy. I już mamy 2 wychowanków.


Obrazek
mrozzi

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 19 września 2005
Posty: 9904
Rejestracja: 19 września 2005

Nieprzeczytany post 28 lipca 2018, 21:51

Favilli odejdzie. Prawdopodobnie do Genoi. On sam poprosił swojego agenta, by ten nie przekazywał mu póki co żadnych informacji odnośnie przyszłości, jako że chce się skupić na pobycie w USA. Ale zapewne go oddamy, u nas w ataku po prostu będzie za ciasno i jego potencjał by się marnował.


Ramir

Juventino
Juventino
Rejestracja: 09 sierpnia 2005
Posty: 18
Rejestracja: 09 sierpnia 2005

Nieprzeczytany post 28 lipca 2018, 22:03

mrozzi pisze:Favilli odejdzie. Prawdopodobnie do Genoi. On sam poprosił swojego agenta, by ten nie przekazywał mu póki co żadnych informacji odnośnie przyszłości, jako że chce się skupić na pobycie w USA. Ale zapewne go oddamy, u nas w ataku po prostu będzie za ciasno i jego potencjał by się marnował.
Moim zdaniem jeśli Favilli ma zostać sprzedany to tylko z klauzulą odkupu.


mrozzi

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 19 września 2005
Posty: 9904
Rejestracja: 19 września 2005

Nieprzeczytany post 28 lipca 2018, 22:45

Ramir pisze:Moim zdaniem jeśli Favilli ma zostać sprzedany to tylko z klauzulą odkupu.
Tak, ma być taka klauzula. W ogóle Marotta w tej kwestii bardzo zmądrzał. Kiedyś został wydymany z Moratą i z czasem wyciągnął stosowne wnioski. Chłop odpali to momentalnie będzie nasz i tyle. To samo Mandragora.


jakku1

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 29 maja 2010
Posty: 4455
Rejestracja: 29 maja 2010

Nieprzeczytany post 28 lipca 2018, 22:55

Ogladalem tylko pierwsze 45 minut. Podobał mi się Cancelo, podobał mi się Caldara (mimo tego koszmarnego błędu, gdzie "podobno" był faulowany, a w praktyce to wypuscił rywala na sam na sam), podobał się Marchisio. Najsłabiej zdecydowanie wyglądała u nas ta lewa strona, ale nic dziwnego, skoro mieliśmy tam dwóch juniorów ;-).

Co do Clemenzy to on poprzedni sezon w Serie B w Ascoli miał nawet udany. 2 bramki, 7 asyst. Mysle, ze znajdzie się ktoś zainteresowany jego usługami w Serie A. Zwłaszcza po takim meczu. To wciąż młody chłopak i przecież reprezentant młodzieżówki.


Zapraszam tez na moje konto na twitterze => https://twitter.com/jakku113 ;)
Piti

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 02 czerwca 2012
Posty: 2017
Rejestracja: 02 czerwca 2012

Nieprzeczytany post 29 lipca 2018, 09:56

jakku1 pisze: Co do Clemenzy to on poprzedni sezon w Serie B w Ascoli miał nawet udany. 2 bramki, 7 asyst. Mysle, ze znajdzie się ktoś zainteresowany jego usługami w Serie A. Zwłaszcza po takim meczu. To wciąż młody chłopak i przecież reprezentant młodzieżówki.
No młodzik to to nie jest, 21 lat, jeśli chce zaistnieć jakkolwiek w tym sporcie, musi już teraz go wziąć jakiś klub z Serie A. Jak pójdzie kolejny sezon do Serie B to ciężko widze jego kariere. Życze mu powodzenia, ta brameczka i ogolnie to jak sobie pozycje sam wyrobil...no nakrył czapką Bernardeschiego, który ewidentnie troche pogubiony...jeśli w przyszłym sezonie będzie znów ławkowiczem (a coś mi się wydaje, że tak) to wyrządzimy mu krzywdę.


Gandalf8

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 26 marca 2007
Posty: 1635
Rejestracja: 26 marca 2007

Nieprzeczytany post 29 lipca 2018, 11:01

Favilli i Clemenza to już nie młodziki i jeśli coś ma z nich być za 2-3 lata to muszą trochę pograć w Serie A. Co innego Fagioli. On ma 17 lat, więc ma jeszcze czas, ale np w Juve B mógłby w Serie C regularnie grać.
Co do Berny to rzeczywiście w tych dwóch sparingach zagrał słabo. Krzywdę to on sam sobie robi będąc gorszym od naszych innych skrzydłowych i jakoś specjalnie nie widać, żeby starał się to zmienić. Jak nadal będzie kiepski to będzie grzał ławę a nie Max ma dawać mu grać, bo może złapie formę. W Juve miejsce w składzie trzeba sobie wywalczyć i rozwój Berny nie może stać ponad dobrem drużyny.


Jeden, by wszystkimi rządzić, Jeden, by wszystkie odnaleźć,
Jeden, by wszystkie zgromadzić i w ciemności związać
W Krainie Mordor, gdzie zaległy cienie.
Zablokowany