Serie A 17/18 (37): A.S Roma 0-0 JUVENTUS F.C (36 SCUDETTO!)

Przedmeczowe przewidywania, gorące pomeczowe dyskusje, wasze oceny gry Juve i poszczególnych zawodników.
Zablokowany
szczypek

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 18 marca 2007
Posty: 6203
Rejestracja: 18 marca 2007

Nieprzeczytany post 14 maja 2018, 10:52

Szwarou pisze:Podobnie jak ktoś z was uważam że nie powinniśmy mieć żalu jeśli Max zostanie w nowym sezonie. Zrobił dla nas wiele i na to zasługuje.
Na co zasługuje?

Obok tych wspaniałych sukcesów ja bym dołożył blisko 70 kontuzji w tym sezonie. Mam nadzieję, że macie świadomość, że w przyszłym wykręcimy na pewno bardzo podobny wynik, a może uda się go pobić. Jest o co walczyć, Max na to zasługuje.
Wojtek pisze:Poza tym, jak można narzekać na wczorajszy mecz? Od początku było wiadomo, że się skończy remisem i tak zagrały wczoraj obie drużyny, więc nie wiem czego wy oczekiwaliście...
Wojtku, a powiedz mi proszę dlaczego kibic Juventus miałby nie oczekiwać w takim meczu zwycięstwa? Nie ma żadnych wymówek, masz w gruncie rzeczy ostatni mecz w sezonie a i tak kalkulujesz i się oszczędzasz? Po jaką cholerę, powiedz mi proszę?


ice

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 05 października 2008
Posty: 1190
Rejestracja: 05 października 2008

Nieprzeczytany post 14 maja 2018, 10:56

Masz rację wojczech7, MUtd nie gra widowiskowo, myślałem o City, napisałem United, co nie zmienia fakty, że UTd jest najbardziej wartościową marką.
Jeżeli jedyne co możesz napisać to śmieszek z palcem to brawo dla Ciebie.


jurson09

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 08 listopada 2004
Posty: 601
Rejestracja: 08 listopada 2004

Nieprzeczytany post 14 maja 2018, 10:58

towalski pisze:To dlaczego ManUtd, Real, Barcelona i nawet żałosne PSG marketingowo zabijają Juventus?
Może widowiskowa gra nie jest jedynym czynnikiem, ale wtedy ludzie chcą oglądać taki zespół. Taka prawda - spójrz na Premiership - wszyscy grają widowiskowo - i jakie tam są pieniądze.
Prawdą jest to, że pieniądze za oglądanie Serie A dostaje federacja. To ona sprzedaje prawa do transmisji a nie pojedyncze kluby. Nowa umowa z Mediapro która będzie obowiązywała od przyszłego sezonu będzie warta 1,05 miliarda Euro za sezon. I jest to kwota zbliżona do La Liga (1 mld) i Bundesligi (1,15 mld). Ligue 1 jest już nieco z tyłu 0,7 mld. I teraz pomyśl kto się głównie przyczynił tego, że prawa do transmisji są tyle samo warte co w innych ponoć atrakcyjniejszych ligach? Czy to piękne Napoli, a może wspaniałe kluby z Mediolanu? Pomyśl który klub aktualnie jest wizytówką Serie A? Odpowiedz sobie jeszcze na pytanie czemu Mediapro było gotowe zapłacić takie grube pieniądze za możliwość pokazywania tej słabej ligi.

Sam zauważyłeś nawet, że pieniądze z praw telewizyjnych w Anglii nie zależą od jednego klubu, ale od, jak to określiłeś "wszystkich". Anglia niszczy wszystkich w tej kwestii (1,95 mld) więc piękna gra Realu, Barcelony czy Bayernu jak widać również nie wystarcza.

Tylko żeby to zauważyć i nie pisać głupstw trzeba mieć minimalną wiedzę w temacie, na który się pisze.


Juve per sempre sara...!!!!
Poprostu

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 11 listopada 2007
Posty: 7077
Rejestracja: 11 listopada 2007

Nieprzeczytany post 14 maja 2018, 10:59

jurson09 pisze:
towalski pisze:To dlaczego ManUtd, Real, Barcelona i nawet żałosne PSG marketingowo zabijają Juventus?
Może widowiskowa gra nie jest jedynym czynnikiem, ale wtedy ludzie chcą oglądać taki zespół. Taka prawda - spójrz na Premiership - wszyscy grają widowiskowo - i jakie tam są pieniądze.
Prawdą jest to, że pieniądze za oglądanie Serie A dostaje federacja. To ona sprzedaje prawa do transmisji a nie pojedyncze kluby. Nowa umowa z Mediapro która będzie obowiązywała od przyszłego sezonu będzie warta 1,05 miliarda Euro za sezon. I jest to kwota zbliżona do La Liga (1 mld) i Bundesligi (1,15 mld). Ligue 1 jest już nieco z tyłu 0,7 mld. I teraz pomyśl kto się głównie przyczynił tego, że prawa do transmisji są tyle samo warte co w innych ponoć atrakcyjniejszych ligach? Czy to piękne Napoli, a może wspaniałe kluby z Mediolanu? Pomyśl który klub aktualnie jest wizytówką Serie A? Odpowiedz sobie jeszcze na pytanie czemu Mediapro było gotowe zapłacić takie grube pieniądze za możliwość pokazywania tej słabej ligi.
Sky podał ich do sądu, że złożyli lepsza ofertę od nich i Mediapro straciła prawa do transmisji. Niedługo odbędzie się drugi przetarg.


Wojtek

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 18 grudnia 2009
Posty: 7560
Rejestracja: 18 grudnia 2009

Nieprzeczytany post 14 maja 2018, 11:02

szczypek pisze:
Wojtek pisze:Poza tym, jak można narzekać na wczorajszy mecz? Od początku było wiadomo, że się skończy remisem i tak zagrały wczoraj obie drużyny, więc nie wiem czego wy oczekiwaliście...
Wojtku, a powiedz mi proszę dlaczego kibic Juventus miałby nie oczekiwać w takim meczu zwycięstwa? Nie ma żadnych wymówek, masz w gruncie rzeczy ostatni mecz w sezonie a i tak kalkulujesz i się oszczędzasz? Po jaką cholerę, powiedz mi proszę?
Owszem można oczekiwać zwycięstwa, ale dla nas pozytywnym w tym meczu był remis i z takim założeniem nasi podeszli do tego meczu. Więc zadanie wykonane, teraz mają dzięki temu tydzień wolnego, a w sobotę świętujemy scudetto i żegnamy na spokojnie Buffona. Wszystkich zadowala ten remis oczywiście oprócz ludzi z forum JP :rotfl: :rotfl:

ps. Ciekawi mnie czy koledzy z włoskiego forum tez mają problem do Maxa i czy też są nie zadowoleni z remisu? Jestem bardzooooooooooo ciekaw :lol:


ice

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 05 października 2008
Posty: 1190
Rejestracja: 05 października 2008

Nieprzeczytany post 14 maja 2018, 11:09

Nie zgodzę się z Tobą. Moim zdaniem najatrakcyjniejszą ligą jest Premiership do oglądania - co do tego chyba nikt nie ma wątpliwości. Liga Hiszpańska jest nudna - bo Barcelona i Real dystansują resztę, co kilka sezonów, ktoś próbuje ich pogodzić. Bundesliga - ta sama historia co u nas - tylko Bayern. Borussia na chwilę obecną potyka się o własne nogi.
Umowa z Serie A jest nieważna, będzie przetarg.
Premiership kosztuje nie tak jak napisałeś 2mld, bo to bujda (a jesteś dokładny), tylko 4,46 mld, ale funtów. Żeby było jasne, 5,15 euro czyli de facto - 1,7. Dysproporcja jest aż nadto widoczna.
Ostatnio zmieniony 14 maja 2018, 11:29 przez ice, łącznie zmieniany 1 raz.


jurson09

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 08 listopada 2004
Posty: 601
Rejestracja: 08 listopada 2004

Nieprzeczytany post 14 maja 2018, 11:25

Poprostu pisze:
jurson09 pisze:
towalski pisze:To dlaczego ManUtd, Real, Barcelona i nawet żałosne PSG marketingowo zabijają Juventus?
Może widowiskowa gra nie jest jedynym czynnikiem, ale wtedy ludzie chcą oglądać taki zespół. Taka prawda - spójrz na Premiership - wszyscy grają widowiskowo - i jakie tam są pieniądze.
Prawdą jest to, że pieniądze za oglądanie Serie A dostaje federacja. To ona sprzedaje prawa do transmisji a nie pojedyncze kluby. Nowa umowa z Mediapro która będzie obowiązywała od przyszłego sezonu będzie warta 1,05 miliarda Euro za sezon. I jest to kwota zbliżona do La Liga (1 mld) i Bundesligi (1,15 mld). Ligue 1 jest już nieco z tyłu 0,7 mld. I teraz pomyśl kto się głównie przyczynił tego, że prawa do transmisji są tyle samo warte co w innych ponoć atrakcyjniejszych ligach? Czy to piękne Napoli, a może wspaniałe kluby z Mediolanu? Pomyśl który klub aktualnie jest wizytówką Serie A? Odpowiedz sobie jeszcze na pytanie czemu Mediapro było gotowe zapłacić takie grube pieniądze za możliwość pokazywania tej słabej ligi.
Sky podał ich do sądu, że złożyli lepsza ofertę od nich i Mediapro straciła prawa do transmisji. Niedługo odbędzie się drugi przetarg.
Na razie sprawa jest zawieszona bo Mediapro się odwołało. Do tego jeśli będzie kolejny przetarg to będzie to już trzeci :)
towalski pisze:Nie zgodzę się z Tobą. Moim zdaniem najatrakcyjniejszą ligą jest Premiership do oglądania - co do tego chyba nikt nie ma wątpliwości. Liga Hiszpańska jest nudna - bo Barcelona i Real dystansują resztę, co kilka sezonów, ktoś próbuje ich pogodzić. Bundesliga - ta sama historia co u nas - tylko Bayern. Borussia na chwilę obecną potyka się o własne nogi.
Umowa z Serie A jest nieważna, będzie przetarg.
Premiership kosztuje nie tak jak napisałeś 2mld, bo to bujda (a jesteś dokładny), tylko 4,46 mld, ale funtów. Żeby było jasne, 5,15 euro czyli de facto - 1,7. Dysproporcja jest aż nadto widoczna.
Jak już pisałem przetarg nie jest anulowany tylko wstrzymany. A to delikatna różnica. Z resztą nawet tutaj jest wszystko opisane:

http://futblogger.com/nowe-prawa-tv-serie-a/


Wartość praw w latach 2016-2019 to 5,14 (dokładnie 5,136) mld funtów. czyli 1,71 mld funtów za sezon. 1 funt to aktualnie 1,14 euro. I teraz weź kalkulator wykonaj działanie 1,71x1,14. Mi jak byk wychodzi 1,9494 mld euro czyli zaokrąglając 1,95 mld euro za sezon.

Od przyszłego sezonu wpływy 2019-2022 spadną w Premier League i wyniosą 4,4 mld funtów. Przeliczę od razu żeby ujednolicić jednostki i wychodzi nam 1,67 mld euro za sezon.

źródło: http://www.bbc.com/news/uk-43052024
Ostatnio zmieniony 14 maja 2018, 12:12 przez jurson09, łącznie zmieniany 5 razy.


Juve per sempre sara...!!!!
szczypek

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 18 marca 2007
Posty: 6203
Rejestracja: 18 marca 2007

Nieprzeczytany post 14 maja 2018, 11:30

Wojtek pisze:Owszem można oczekiwać zwycięstwa, ale dla nas pozytywnym w tym meczu był remis i z takim założeniem nasi podeszli do tego meczu.
No i ja się pytam - dlaczego? Dlaczego cel ustawiany jest nam na minimum a nie przynajmniej na czymś szczebel wyżej? Z Realem potrzebowaliśmy odrobić 3 bramki i to było pozytywnym w tamtym momencie, ale znowu włączyła się kalkulacja. My zawsze mamy cel minimum i go realizujemy bardzo rzadko wychodząc poza ten algorytm do przodu. Ja mając w perspektywie tydzień wolnego chciałbym przeciwnika zniszczyć, pokazać totalną dominację na boisku i w blasku zwycięstwa w meczu świętować zwycięstwo w sezonie, ale to podejście wydaje się zbyt ambitne jak na ten Juventus, cyniczny, wiecznie zmęczony i wiecznie oszczędzający się Juventus, usypiający i nudny.


Wojtek

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 18 grudnia 2009
Posty: 7560
Rejestracja: 18 grudnia 2009

Nieprzeczytany post 14 maja 2018, 11:40

szczypek pisze:
Wojtek pisze:Owszem można oczekiwać zwycięstwa, ale dla nas pozytywnym w tym meczu był remis i z takim założeniem nasi podeszli do tego meczu.
Ja mając w perspektywie tydzień wolnego chciałbym przeciwnika zniszczyć, pokazać totalną dominację na boisku i w blasku zwycięstwa w meczu świętować zwycięstwo w sezonie
A teraz zamień piłkę nożną na zwykłą, szarą pracę. Pracujesz ostatni dzień mając przed sobą tydzień wolnego, czy w ten ostatni dzień pracujesz mocniej, wydajniej itd? Wątpię. Robisz tylko to co do Ciebie należy i tak by nikt się nie czepiał. A potem idziesz na urlop. Po prostu.


Alexinhio-10

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 16 września 2009
Posty: 2935
Rejestracja: 16 września 2009

Nieprzeczytany post 14 maja 2018, 11:45

Wojtek pisze:
szczypek pisze:
Wojtek pisze:Owszem można oczekiwać zwycięstwa, ale dla nas pozytywnym w tym meczu był remis i z takim założeniem nasi podeszli do tego meczu.
Ja mając w perspektywie tydzień wolnego chciałbym przeciwnika zniszczyć, pokazać totalną dominację na boisku i w blasku zwycięstwa w meczu świętować zwycięstwo w sezonie
A teraz zamień piłkę nożną na zwykłą, szarą pracę. Pracujesz ostatni dzień mając przed sobą tydzień wolnego, czy w ten ostatni dzień pracujesz mocniej, wydajniej itd? Wątpię. Robisz tylko to co do Ciebie należy i tak by nikt się nie czepiał. A potem idziesz na urlop. Po prostu.
Przestan chlopie pisac te bzdury, bo sie zygac chce.

Czlowieku ten sport bawi setki milinow ludzi na swiecie (nie w naszym wypadku), za to dostaja grube miliony, a Ty porownujesz to do zwyklej pracy.

Jakim trzeba byc tlukiem, zeby cieszyc sie z tego co pokazuje Juventus ? Na prawde Wam sie to podoba, czy po prostu jestescie typowymi Polakami i musicie sie sprzeczac z innymi ?


wagner

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 20 stycznia 2010
Posty: 2786
Rejestracja: 20 stycznia 2010

Nieprzeczytany post 14 maja 2018, 11:49

Nie dziwie się, że niektórzy są kibicami właśnie Juve, na forum przynudzaja równie regularnie.


kd pisze:Milan wyrwał tylko cegiełkę z naszego muru, u nas mur stoi z małą dziurą, oni postawili ta cegłę i myślą że mają mur.
Wojtek

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 18 grudnia 2009
Posty: 7560
Rejestracja: 18 grudnia 2009

Nieprzeczytany post 14 maja 2018, 11:59

Alexinhio-10 pisze:Jakim trzeba byc tlukiem, zeby cieszyc sie z tego co pokazuje Juventus ? Na prawde Wam sie to podoba, czy po prostu jestescie typowymi Polakami i musicie sie sprzeczac z innymi ?
To wy jesteście typowymi polaczkami, bo tylko narzekać umiecie, od tego dobrobytu już wam się całkiem w głowach poprzewracało...

Jak Ci się nie podoba Juventus to idź kibicuj Napoli, będziesz zadowolony.


szczypek

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 18 marca 2007
Posty: 6203
Rejestracja: 18 marca 2007

Nieprzeczytany post 14 maja 2018, 12:00

Wojtek pisze:A teraz zamień piłkę nożną na zwykłą, szarą pracę. Pracujesz ostatni dzień mając przed sobą tydzień wolnego, czy w ten ostatni dzień pracujesz mocniej, wydajniej itd? Wątpię. Robisz tylko to co do Ciebie należy i tak by nikt się nie czepiał. A potem idziesz na urlop. Po prostu.
Słabe porównanie. Bo w zwykłej, szarej pracy nie zawsze jest jakaś końcowa nagroda, na którą pracuje się dłuższy czas.

Wyobraź sobie, że myjesz samochód i umyjesz wszystko perfekcyjnie ale zostawisz sobie szybę z przodu totalnie brudną. Na koniec rozetrzesz brud ręcznikiem tak, że przez szybę wszystko będziesz widział. Radość z mycia samochodu? Umiarkowana. Niedosyt, bo nie chciało Ci się już umyć tego dobrze, bo już miałeś prawie wszystko umyte i miałeś wolne. Minimum zrobione, minimum jest słabe.


szymken

Juventino
Juventino
Rejestracja: 13 września 2013
Posty: 365
Rejestracja: 13 września 2013

Nieprzeczytany post 14 maja 2018, 12:02

Tak tylko w kwestii popularności. Zdaje się, że United jest najcenniejszym i jednym z topu popularności klubów na świecie, a grają jeszcze bardziej wyrachowanie niż my( oglądałem sporo Premier ). Just saying...

Brawo Juve, brawo Max :juve: :juve: :juve:


Poprostu

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 11 listopada 2007
Posty: 7077
Rejestracja: 11 listopada 2007

Nieprzeczytany post 14 maja 2018, 12:05

szymken pisze:Tak tylko w kwestii popularności. Zdaje się, że United jest najcenniejszym i jednym z topu popularności klubów na świecie, a grają jeszcze bardziej wyrachowanie niż my( oglądałem sporo Premier ). Just saying...

Brawo Juve, brawo Max :juve: :juve: :juve:
Ja bym powiedział, że grają zwykła kichę ale skoro teraz to sie nazywa wyrachowanie to spoko.


Zablokowany