Coppa Italia 17/18 (FINAŁ): JUVENTUS F.C 4-0 A.C Milan

Przedmeczowe przewidywania, gorące pomeczowe dyskusje, wasze oceny gry Juve i poszczególnych zawodników.
Zablokowany
pablo1503

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 10 lipca 2010
Posty: 3440
Rejestracja: 10 lipca 2010

Nieprzeczytany post 09 maja 2018, 23:28

Mateuszello pisze:Marchisio podniósł Puchar?
albertcamus pisze:Btw. Barzagli podnosił puchar, prawda?
No to kto go w końcu podnosił? :prochno: Stream mi zaczął niesamowicie ciąć po ostatnim gwizdku i odpuściłem ceremonie.

Prosiłbym też kogoś o jakiś link z wręczaniem pucharu jeżeli ktoś ma.


Obrazek
Tony Montana

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 28 stycznia 2012
Posty: 1277
Rejestracja: 28 stycznia 2012

Nieprzeczytany post 09 maja 2018, 23:29

Pluto pisze:Piękne zwieńczenie krajowego sezonu, Inter i Milan oklepani.
Do ideału zabrakło piątki na liczniku i piłki w siatce po lobie Dybali.
I pewnie dla niektórych wczesniejszej zmiany Gonzalo zeby można napisać, że to geniusz Allegriego a nie dziurawe ręce Donnarummy. :smile:
Z jednej strony niby tak zgodzę się, ale z drugiej Navas z Realu też moim zdaniem nie jest jakimś klasowym zawodnikiem, a jednak Real gra dalej w LM (pomijając pomoc sędziów, którzy wiele pomogli i tylko skończony <brzydkie słowo ( ͡° ͜ʖ ͡°)> by tego nie zauważył :smile: ).

Moja puenta jest taka, że pomimo dzisiejszego meczu w mojej opinii pozycja bramkarza jest mniej ważna, niż większości osób na tym forum się wydaje (Włosi i sympatycy tej ligi lubią budować zespoły od bramkarza). Na poparcie swojej tezy mam to, że to właśnie za bramkarzy płaci się od zawsze na rynku transferowym zazwyczaj mniej, niż za obrońców, pomocników, czy szczególnie napastników. Tylko jeden bramkarz jest w historii zdobywcą złotej piłki - wychodzi na to, że rolą bramkarza jest to, że "co trzeba wybronić" jest wybronione, a wszystko powyżej jest już często luksusem i dopustem bożym.

Gdyby bramkarz był najważniejszą pozycją na boisku - te statystyki dotyczące wielkości transferów wyglądałyby zupełnie inaczej.

To wszystko, oczywiście abstrahując od dzisiejszego spotkania - super, że wygraliśmy, ale moją obsesją nadal jest LM. Za długo już na nią czekam i doczekać się nie mogę. Zdążyłem się już troszeczkę zestarzeć, kiedy w końcu będziemy ją mieć to deklaruję - będę przez 3 kolejne dni chodził pijany ze szczęścia i pisał peany na forum ;)
Ostatnio zmieniony 09 maja 2018, 23:33 przez Tony Montana, łącznie zmieniany 1 raz.


albertcamus

Juventino
Juventino
Rejestracja: 28 sierpnia 2012
Posty: 1277
Rejestracja: 28 sierpnia 2012

Nieprzeczytany post 09 maja 2018, 23:32

pablo1503 pisze:
Mateuszello pisze:Marchisio podniósł Puchar?
albertcamus pisze:Btw. Barzagli podnosił puchar, prawda?
No to kto go w końcu podnosił? :prochno: Stream mi zaczął niesamowicie ciąć po ostatnim gwizdku i odpuściłem ceremonie.

Prosiłbym też kogoś o jakiś link z wręczaniem pucharu jeżeli ktoś ma.
Przyjrzałem się na powtórce. Głównym podnoszącym był jednak Marchisio. Barzagli i Lichy mu pomagali.


Piotr Juvefan

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 12 kwietnia 2008
Posty: 1611
Rejestracja: 12 kwietnia 2008

Nieprzeczytany post 09 maja 2018, 23:32

pablo1503 pisze:
Mateuszello pisze:Marchisio podniósł Puchar?
albertcamus pisze:Btw. Barzagli podnosił puchar, prawda?
No to kto go w końcu podnosił? :prochno: Stream mi zaczął niesamowicie ciąć po ostatnim gwizdku i odpuściłem ceremonie.

Prosiłbym też kogoś o jakiś link z wręczaniem pucharu jeżeli ktoś ma.
Marchisio na spółkę z Barzaglim,ale bardziej Marchisio :prochno: teraz dali powtórkę w studiu.


Obrazek
pablo1503

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 10 lipca 2010
Posty: 3440
Rejestracja: 10 lipca 2010

Nieprzeczytany post 09 maja 2018, 23:35

Czyli Claudio out. Niby z jakiej paki miałby podnosić puchar będąc dopiero trzecim kapitanem i mając obok żywą legendą, kapitana, który po tym sezonie kończy karierę. No chyba, że to było coś w stylu przekazania pałeczki, ale jakoś nie chce mi się wierzyć.


Obrazek
Sorek21

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 31 grudnia 2007
Posty: 4376
Rejestracja: 31 grudnia 2007

Nieprzeczytany post 09 maja 2018, 23:35

Ale kibice Milanu trafili z oprawą - Joker z 4 asami.Wtedy jeszcze nie wiedzieli,że to ich bramkarz.


albertcamus

Juventino
Juventino
Rejestracja: 28 sierpnia 2012
Posty: 1277
Rejestracja: 28 sierpnia 2012

Nieprzeczytany post 09 maja 2018, 23:38

Sorek21 pisze:Ale kibice Milanu trafili z oprawą - Joker z 4 asami.Wtedy jeszcze nie wiedzieli,że to ich bramkarz.
Tak się kończy pyszałkowatość. Pięknie karcimy wszystkich jak leci, obdzierając ich z marzeń.

pablo1503 pisze:Czyli Claudio out. Niby z jakiej paki miałby podnosić puchar będąc dopiero trzecim kapitanem i mając obok żywą legendą, kapitana, który po tym sezonie kończy karierę. No chyba, że to było coś w stylu przekazania pałeczki, ale jakoś nie chce mi się wierzyć.
Marchisio, moim zdaniem, zostanie. I nawet się ucieszę. Szkoda, że nie ma szans na odejście Matuidiego.


MRN

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 07 listopada 2007
Posty: 8611
Rejestracja: 07 listopada 2007

Nieprzeczytany post 09 maja 2018, 23:51

Max znowu wcisnął ogórasom z JP prącie do dzioba mimo, że te ogórasy na to nie zasłużyły bo na przyjemność trzeba zasłużyć :prochno:
Te same ogórasy przekonywały w trakcie ostatniego mercato jaki to Matuidi cudny, reprezentant Francji i takie tam a ja ośmieliłem się nazwac go półproduktem. Te same ogórasy drwią ze Sturaro a czym oni się różnią ? :lol:

Piękny mecz, piękny wynik...dzięki Max, dzięki drużyna za te emocje. Allegri jako jedyny trener zdobył dublet 4 razy z rzędu ale co to za osiągnięcie ;)


Obrazek
Tony Montana

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 28 stycznia 2012
Posty: 1277
Rejestracja: 28 stycznia 2012

Nieprzeczytany post 09 maja 2018, 23:51

pablo1503 pisze:Czyli Claudio out. Niby z jakiej paki miałby podnosić puchar będąc dopiero trzecim kapitanem i mając obok żywą legendą, kapitana, który po tym sezonie kończy karierę. No chyba, że to było coś w stylu przekazania pałeczki, ale jakoś nie chce mi się wierzyć.
Kontekst na dzień dzisiejszy dla mnie jest jasny - Marchisio odchodzi, zobaczymy jeszcze czy Max utrzyma się na stanowisku trenera, ale nie czarujmy się - od początku sezonu były widać, że współpraca pomiędzy nimi przeciętnie się układa.
albertcamus pisze:
Sorek21 pisze:Ale kibice Milanu trafili z oprawą - Joker z 4 asami.Wtedy jeszcze nie wiedzieli,że to ich bramkarz.
Tak się kończy pyszałkowatość. Pięknie karcimy wszystkich jak leci, obdzierając ich z marzeń.
Z tym się zgadzam, ale niestety dzisiejszą ceremonię odebrałem jako swojego rodzaju pożegnanie Marchisio z nami. Przyznam szczerze, że jakoś bardzo nie rozpaczam (chociaż jestem rozczarowany) z prostego powodu - praktycznie nie było go widać w tym sezonie. Czy to wina trenera czy zawodnika to już każdy subiektywnie oceni, w większości przypadków da się dopasować odpowiednie argumenty do założonej tezy.
Ostatnio zmieniony 09 maja 2018, 23:52 przez Tony Montana, łącznie zmieniany 1 raz.


Julek997

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 10 lutego 2008
Posty: 422
Rejestracja: 10 lutego 2008

Nieprzeczytany post 09 maja 2018, 23:51

Puchar jest nasz lalalalalaa Puchar jest nasz lalalalalalala.

Grande Juve.

Po 20 latach jak zdobyliśmy Coppa Italia w 2015 roku to już nie możemy jej nikomu oddać. Zawsze byłem jakoś na punkcie tego pucharu chory, zawsze pragnąłem żeby Juve go wygrało i non stop odpadało. Aż wreszcie 4 z rzedu. Może takie coś zrobimy z LM, oczywiscie jak wprowadzą VAR.


albertcamus

Juventino
Juventino
Rejestracja: 28 sierpnia 2012
Posty: 1277
Rejestracja: 28 sierpnia 2012

Nieprzeczytany post 09 maja 2018, 23:54

Drughi na fejsie:

"Buffon che lascia la coppa a Marchisio, Barzagli e Lichtsteiner.
Uomini cos&#236;, gesti cos&#236; sono quelli che definiscono una famiglia prima ancora di una squadra!
ONORE, quello che altri non avranno mai!"

Tłumaczenie fejsbukowo-moje:
Buffon przekazuje puchar Marchisio, Barzagliemu i Lichemu
Ludzie tacy jak on, takie gesty - sprawiają, że drużyna staje się rodziną.
Honor, to coś czego inni nigdy nie będą mieli!


Julek997

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 10 lutego 2008
Posty: 422
Rejestracja: 10 lutego 2008

Nieprzeczytany post 10 maja 2018, 00:05

Marchisio, Barzagli i Buffon odchodzą ?

To w drużynie z Włochów będzie tylko : Rugani, Bernardeschi, De Sciglio i Chiellini ? Caldara, Spinazzola potrzebni od zaraz.


LordJuve

Juventino
Juventino
Rejestracja: 26 maja 2005
Posty: 4162
Rejestracja: 26 maja 2005

Nieprzeczytany post 10 maja 2018, 00:08

MRN pisze: Piękny mecz, piękny wynik...dzięki Max, dzięki drużyna za te emocje. Allegri jako jedyny trener zdobył dublet 4 razy z rzędu ale co to za osiągnięcie ;)
:rotfl:

Czy Ty wierzysz w to, co piszesz? Ten mecz był bardzo przeciętny w naszym wykonaniu. Pierwsza połowa tragiczna. Ile mieliśmy akcji? Tyle co ten mizerny Milan. W drugiej połowie wbiliśmy jedną sensowną bramkę, a pozostałe trzy sprezentowali nam zawodnicy Milanu.

No i te teksty o ogórkach... ile Ty masz lat? 10? 15?


Baczu

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 01 marca 2009
Posty: 1290
Rejestracja: 01 marca 2009

Nieprzeczytany post 10 maja 2018, 00:10

No to ze starej gwardii zostaje tylko Chiellini. Szkoda. Barzagli mógłby zostać jako 5 stoper, zaś Marchisio w tym sezonie nie raz pokazywał się z przyzwoitej strony gdy wchodził na boisko.
Na filmikach ze świętowania/szatni Sturaro wygląda na drużynowego śmieszka. Może dlatego go trzymają, bo robi dobrą atmosfere, tak jak kiedyś Pepe? Z tym że Simone dopóki się nie połamał, jedna dawał też dużo drużynie na boisku.


LordJuve

Juventino
Juventino
Rejestracja: 26 maja 2005
Posty: 4162
Rejestracja: 26 maja 2005

Nieprzeczytany post 10 maja 2018, 00:11

Na jakiej podstawie twierdzicie, że z klubu odejdą wszyscy najstarsi gracze poza Kielonem? :shock:


Zablokowany